[TWEAKery] Gothic3TWEAK & OblivionTWEAK3.0

Rozmowy o legalnych grach komputerowych.

<<

EVitaer

Post autor: EVitaer » 24 paź 2006, 21:48

[TWEAKery] Gothic3TWEAK & OblivionTWEAK3.0

Zapraszam do zapoznania się z programami mojego autorstwa. Służą one do wyciśnięcia wszystkiego co się da w Gothicu3 oraz Oblivionie z waszych komputerów.

OblivionTWEAK jest w najnowszej wersji. Poprzednie jego wcielenia zdobyły uznanie wśród fanów i zostały pobrane ponad 40000 razy. Najnowsza wersja TWEAKera posiada bogatsząbaze danych i lepsze TWEAKi.

Gothic3TWEAK to najnowszy "produkt", który robi co może by gra działała lepiej. Ten tweak ma na celu przede wszystkim poprawe wykorzystywania pamięci, ale dodaje też kilka innych ulepszeń, które wpływają na wydajność. TWEAK jest tak do angielskiej wersji Gothica3 jak i polskiej.

DOWNLOAD:
*OblivionTWEAK3.0 - http://rapidshare.com/files/532788/Obli ... 3.rar.html
*Gothic3TWEAK - http://rapidshare.com/files/533024/Goth ... K.rar.html

lub

http://files.filefront.com/OblivionTWEA ... einfo.html
http://files.filefront.com/Gothic3TWEAK ... einfo.html

PRAWA AUTORSKIE: TWEAKery możesz umieścić na swojej stronie.
Ostatnio zmieniony 24 paź 2006, 23:58 przez EVitaer, łącznie zmieniany 3 razy.


<<

miron72

Średnio zaawansowany

Posty: 64

Rejestracja: 1 kwie 2006, 12:24

Post autor: miron72 » 25 paź 2006, 11:42

Re: [TWEAKery] Gothic3TWEAK & OblivionTWEAK3.0

Oczywiście ,że spróbuję...A co mi tam...Dzięki za starania.Jak nie zapomnę to napiszę jak działa.W sumie Gothicowi wiele nie pomoże chyba ,bo engine ma zrąbany ta gra.A do tego trochę starawy(jak osławiony nie wiem czemu Prey).Nowe gry i to tak zapowiadane bez HDRów?To ma byc postęp?I żeby to chociaż smigało(G3).Ciekawe jak ten Tweaker.Pewnie coś mądrego wymyśliłeś i nieco poprawi działanie.Od siebie dodam ,że w pliku ini grzebałem i włączyłem różne pierdoły w tym przeliczenia w tle -pomogło nieco na szarpanie ale bez rewelacji.Pozdrawiam
<<

EVitaer

Post autor: EVitaer » 25 paź 2006, 13:27

Re: [TWEAKery] Gothic3TWEAK & OblivionTWEAK3.0

Co do Gothica3, niestety silnik gry jest do bani, ma ogromne problemy z wykorzystywaniem pamieci... TWEAK robi co może, ale jesli nie masz MINIMUM 1 GB ramu to zapomnij o tej grze. Cudow nie bedzie, jednak przy dobrze zdefragmentowanym dysku, poprawa po zastosowaniu TWEAK jest odczuwalna.

OblivionTWEAK to juz co innego... ten TWEAK jest w wersji 3.0, a pierwsza wersja powstala pare dni po premierze Obliviona... zatem TWEAK jest bardzo dopracowany i przyspieszenai dzialania przy nie najlepszym sprzecie (a przy lepszym procz poprawy dzialania, to i wyglad lepszy). Polecam OblivionTWEAK!

Gothic3TWEAK jest caly czas udoskonalany i caly czas szukam nowych TWEAKow do gry (uzywam do tego celu debugera wbudowanego w gre). Zatem miejcie na uwadze ten TWEAKer
<<

miron72

Średnio zaawansowany

Posty: 64

Rejestracja: 1 kwie 2006, 12:24

Post autor: miron72 » 25 paź 2006, 14:23

Re: [TWEAKery] Gothic3TWEAK & OblivionTWEAK3.0

Fajnie ,że umiesz i miło ,że ci się chce :padam: .Co będzie -zobaczymy.Ale nie zgodzę się z nikim kto powie ,że poprzednie części do końca poprawiono.To tak jak wspomnienia z wojska -pamięta się te miłe hihihi.Dadzą jakieś patche do G3 pewnie ,a resztę zrobia goście twojego pokroju.Ale to nie wy zarobicie na grze.Dziwne -im cokolwiek nowsze tym gorsze.Szmal tylko sie liczy.Taki los no nie?Gothic 3 wydaje się wart wysiłku.Dzięki
<<

boman

Awatar użytkownika

Zaawansowany

Posty: 186

Rejestracja: 17 sie 2005, 22:12

Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: boman » 25 paź 2006, 15:37

Re: [TWEAKery] Gothic3TWEAK & OblivionTWEAK3.0

Używałem wielu programów do optymalizacji Windowsa, używałem programów do oczyszczania ramu, zmieniłem nawet ustawaienia w biosie dotyczące pamięci i nic to nie dało. Aż do chwili, kiedy zainstalowałem tego Tweaka.Teraz mogę grać w Obliviona bez tylu przycięc i ogólnie przyjemność z gry jest większa. Jednym słowem wspaniała robota. Wilekie podziękowania dla EVitaer :super: :padam:
It wasn`t impossible to build RAPTURE at the bottom of the sea. It was impossible to build anywhere else.
<<

miron72

Średnio zaawansowany

Posty: 64

Rejestracja: 1 kwie 2006, 12:24

Post autor: miron72 » 27 paź 2006, 19:27

Re: [TWEAKery] Gothic3TWEAK & OblivionTWEAK3.0

Nie zapomniałem więc piszę -zadziałało w G3.Jest WYRAŹNA poprawa choć do ideału daleko(wina silnika gry nie tweakera!).Dzięki EVitaer -dałeś radę stary.Ustawiłem w twoim programie konfig o "oczko" niższy niż posiadam.Teraz są długie chwile kiedy zapominam o cięciach gry ale one niestety wracają nieubłaganie jak T1000 :przestraszony: .Ale powtarzam -tweaker do Gothic 3 zadziałał.Na bank czuję różnicę. :ok:
<<

Ramiro Cruz

Post autor: Ramiro Cruz » 27 paź 2006, 20:20

Re: [TWEAKery] Gothic3TWEAK & OblivionTWEAK3.0

Ja natomiast musze pochwalić Tweak do Obka po jego zastosowaniu wreszcie moge załaczyć wyższe detale i dodatki. Duuuuża róznica.
<<

chudy_2

Post autor: chudy_2 » 6 gru 2006, 17:55

Re: [TWEAKery] Gothic3TWEAK & OblivionTWEAK3.0

Ludzie proszę dajcie jakiś normalny linka do tweak'a do Gothica 3 ja nie umiem czytać po angielsku proszę nie błagam o dobrego twea’a. Mój komputerem nie wyrabia a mam 1 GB ram i rodeona 9600. Proszę o link, z którego bez problemu zasam tweak'a pl. Jestem wielbicielem Gothica 1 przeszedłem w 28 godzin jednym ciągiem 2 w 23 godz. + coc kruka możecie wysłać linka na mojego mejla
PS. Przydałaby się jeszcze jakaś instrukcja jak go zainstalować

//może jeszcze do domu dostarczyc?
Ostatnio zmieniony 6 gru 2006, 18:10 przez chudy_2, łącznie zmieniany 1 raz.
<<

dariusz

Awatar użytkownika

Ekspert

Posty: 465

Rejestracja: 28 sty 2006, 15:35

Lokalizacja: Nojewo

Post autor: dariusz » 6 gru 2006, 20:29

Re: [TWEAKery] Gothic3TWEAK & OblivionTWEAK3.0

Sora z offtopic ale mam pytanie.
Do czego służą Tweakery :?:
Nvidia 9200 512 Mb, Intel Dual Core 2Ghz, Hdd 320 Gb, 4 Gb DDR 2 Ram.
<<

Nivener

Awatar użytkownika

Ekspert

Posty: 549

Rejestracja: 19 sty 2006, 18:44

Post autor: Nivener » 7 gru 2006, 07:22

Re: [TWEAKery] Gothic3TWEAK & OblivionTWEAK3.0

dariusz, Tweakery są dla ludzi którzy pragną sobie pograć w daną gre na maxa możliwości swojego komputera lub dla tych co mają słabe maszyny i gry im troche zacinają lub długo się ładują itp... Co oznacza że Twearery zwiększają wydajność gry poprzez jej przyśpieszenie :)
Ramiro Cruz pisze:Ja natomiast musze pochwalić Tweak do Obka po jego zastosowaniu wreszcie moge załaczyć wyższe detale i dodatki. Duuuuża róznica.
Już samo to powinno ci wyjaśnić do czego one służą
<<

Nygas

Post autor: Nygas » 7 gru 2006, 08:49

Re: [TWEAKery] Gothic3TWEAK & OblivionTWEAK3.0

EVitaer pisze:Co do Gothica3, niestety silnik gry jest do bani,
Podziękujmy fanom :) .

A tak w ogóle to tweakerów do G3 można znaleźc dośc duzo ...
<<

pchenski

Post autor: pchenski » 7 gru 2006, 19:50

Re: [TWEAKery] Gothic3TWEAK & OblivionTWEAK3.0

EVitaer, te tweakery nie są twojego autorstwa. Obydwa ściągnąłem, sprawdziłem i nie różnią się niczym od tych zamieszczanych na stronach oficjalnych tych gier.
<<

chudy_2

Post autor: chudy_2 » 12 gru 2006, 15:39

Re: [TWEAKery] Gothic3TWEAK & OblivionTWEAK3.0

Mam pytanie ja mam tego twaketa do wersji polskiej Gothic III i jak go włączam ustalam tam opcje dla innych kart graficznych to naćkam przycisk i się wyłącza nie widać żeby się coś stało a Gothic III i tak się tnie. Jak użyć tego twakera?
<<

pchenski

Post autor: pchenski » 12 gru 2006, 19:26

Re: [TWEAKery] Gothic3TWEAK & OblivionTWEAK3.0

wielu ma ten sam problem, że nic się po tym nie pojawia, ale nie masz czego oczekiwać. To jest zwykły program, który nadpisuje wartości w pliku ini. możesz to samo zrobić ręcznie (bawienie się w pliku ini. było opisywane na wielu forach). Mi osobiście też się nic nie pojawiło pod koniec tweakowania ani mojemu koledze.