Dolina Rospudy

Pogaduchy na każdy temat. Siadaj, gadaj i opowiadaj! ;)
W tym dziale nie są zliczane posty!

Jesteś za budową drogi przez Dolinę Rospudy

Tak
2
29%
Nie
5
71%
 
Liczba głosów : 7
<<

stand_up

Post autor: stand_up » 23 lut 2007, 22:41

Dolina Rospudy

Według mnie po co budować drogę która i tak nigdy nie powstanie. Smuci mnie wprowadzanie w błąd naiwnych mieszkańców i władz Augustowa. Sami widzicie jak budują autostrady w naszym kraju. Nawet jeżeli ta droga powstanie to jesteśmy w unii. Jarosław Kaczyński pewnie żałuje...Co ciekawe Lech Kaczyński oraz 1 dama są przeciwko budowie. Robi się mały konflikt... Więc krótko mówiąc, nawet jak ruszy budowa to nie będzie pieniędzy na dalszy rozwój i zostanie kupa rozkopanego G**NA... na rzecz milionowych kar z UE. Nie wiem jak Wy, ale ja trzymam stronę EKOLOGÓW.
Ostatnio zmieniony 23 lut 2007, 22:41 przez stand_up, łącznie zmieniany 1 raz.


<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 24 lut 2007, 00:49

Re: Dolina Rospudy

stand_up pisze:Według mnie po co budować drogę która i tak nigdy nie powstanie
:rotfl: :mur:

Nasz prezydent Jarosła Kaczyński (to nie błąd!) i Lech są zawsze zgodni, więc nie wiem skąd masz takie informacje odnośnie ich rozbieżnych stanowisk.

Nie jestem za budową autostrady przez Dolinę Rospudy, tylko trasą alternatywną wyznaczoną przez Ekologów. Mimo opóźnienia niecałego roku i tak będzie taniej. Bo kara od Unii po wybudowaniu trasy przez Dol. R. będzie wynosiła kilkadziesiąt tysięcy OJRO dziennie. A na to nasze niby tanie państwo wg Kaczek nie stać! Wstąpiło się do Unii, więc trzeba przestrzegać Unijnych przepisów i dyrektyw!
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

slavoy

Post autor: slavoy » 24 lut 2007, 18:25

Re: Dolina Rospudy

stand_up pisze:Według mnie po co budować drogę która i tak nigdy nie powstanie
Budowa tej drogi jest priorytetem i na pewno powstanie.
Maciek pisze:Nie jestem za budową autostrady przez Dolinę Rospudy, tylko trasą alternatywną wyznaczoną przez Ekologów
Z tego co mi wiadomo, alternatywna droga ekologow przebiega przez bodajze 20 gospodarstw (nie wiem czy to prawda, wysłyszałem cos takiego w kłótniach miedzy greenpeace a ministrem srodowiska). Wyobraz sobie teraz, ze do Twojego mieszkania przychodzi taki oto zwolennik przyrody i przedstawia plan drogi przechodzi akurat przez Twoje gospodarstwo. No co za pech!

Jestem ZA budową drogi przez doline, chociaz własciwie g. mnie to powinno obchodzic, bo mieszkam całkiem gdzie indziej i nie przejezdza mi koło domu 5000 tirów dziennie.

Poza tym lepiej chyba wyciac pare drzew niz pozbawic mieszkanców swoich domów.

Najbardziej rozbawił mnie argument grinpejsów, ze "ptaki nie wrócą na wiosne do swoich domów". No i co z tego? Mogą zbudowac sobie gdzie indziej. Na pewno bedzie to dla nich łatwiejsze niz dla ludzi.
<<

stand_up

Post autor: stand_up » 24 lut 2007, 23:52

Re: Dolina Rospudy

slavoy pisze:Mogą zbudowac sobie gdzie indziej.
To ja powiem tak. Wywale Cię z domu i powiem "zbuduje sobie gdzie indziej nowy dom".

Gdyby myśleć Twoim tokiem, to Polska byłaby krajem bezdrzewnym...a za to mielibyśmy full gospodarstw.
<<

slavoy

Post autor: slavoy » 25 lut 2007, 07:47

Re: Dolina Rospudy

stand_up pisze:To ja powiem tak. Wywale Cię z domu i powiem "zbuduje sobie gdzie indziej nowy dom".
Umiesz czytac ze zrozumieniem? Napisałem wyraznie, że dla ptaków nie jest wielkim problemem zbudowac nowe gniazdo. A dla gospodarza raczej tak.

Zreszta, gdyby ekolodzy nie rozdmuchaliby tak tej sprawy, kary z unii byłyby znacznie mniejsze, albo w ogóle sprawa przebiagłaby bez zadnych sensacji. No ale jak mamy obronców przyrody, spiących na drzewach w temperaturze -20C no to nic dziwnego.
<<

stand_up

Post autor: stand_up » 25 lut 2007, 17:30

Re: Dolina Rospudy

slavoy pisze:kary z unii byłyby znacznie mniejsze,
no na szczęście, Polska ma jeszcze ludzi którzy walczą o przyrodę...
slavoy pisze:No ale jak mamy obronców przyrody, spiących na drzewach w temperaturze -20C no to nic dziwnego.
Respect dla nich.
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 25 lut 2007, 22:38

Re: Dolina Rospudy

slavoy pisze:Wyobraz sobie teraz, ze do Twojego mieszkania przychodzi taki oto zwolennik przyrody i przedstawia plan drogi przechodzi akurat przez Twoje gospodarstwo. No co za pech!
Nie wiem czy wiesz jak się buduje Autostrady na świecie i w Polsce, ale to własnie polega na tym że całe wsie (a nawet miasteczka) zostają wysiedlone w zamian za bardzo dużą rekompensate pieniężną. Dziwne że o tym nie wiedziałeś...
slavoy pisze:Zreszta, gdyby ekolodzy nie rozdmuchaliby tak tej sprawy, kary z unii byłyby znacznie mniejsze
O jakich karach piszesz? Skoro ich nie ma! Są tylko szacunki jak wysokie kary te być mogą. Zakończył się własnie proces Portugalii w identycznej sprawie co polski i Portugali jest wymierzana kara.
slavoy pisze:No ale jak mamy obronców przyrody, spiących na drzewach w temperaturze -20C no to nic dziwnego.
Raczej w namiotach wśród drzew :P I nie tylko "ekologów" ale wiele znanych osobistości w Polsce też przyłaczyło sie do akcji. A pod pojęciem ekologów masz raczej na mysli miłosników przyrody, gdyż duża część z osób tam protestujących nie nalezy do żadnej organizacji "ekologicznej".
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

Mireex

Post autor: Mireex » 2 mar 2007, 16:50

Re: Dolina Rospudy

a ja powiem tylko tyle że jestem za budową gdyż jest nam potrzebne jak najwięcej autostrad (i nie tylko), żeby w końcu można było u nas zorganizować mistrzostwa w piłce nożnej :cool: reszta schodzi na dalszy plan :)
<<

Alkohol

Post autor: Alkohol » 2 mar 2007, 19:02

Re: Dolina Rospudy

Ochrona! Wyprowadźcie tego prymitywa!
<<

stand_up

Post autor: stand_up » 2 mar 2007, 19:18

Re: Dolina Rospudy

Mireex pisze:reszta schodzi na dalszy plan
reszta :) To tak jak ja bym powiedział: "Chrońcie przyrodę a reszta schodzi na dalszy plan". A co do Mistrzostw to nie rób sobie zgubnych nadzei :wstyd: