Bateria do K750i ile mAH?

Wszystko o telefonach komórkowych GSM.

<<

Mat

Post autor: Mat » 3 maja 2007, 14:25

Bateria do K750i ile mAH?

Moja bateria zaczyna świrować. Chciałem więc zamówić coś z allegro. Nic prostszego. Ale zaczyna mnie zastanawiać ilość mAH. Moja oryginalna bateria ma 700 mAH a na allegro znalazłem nawet 3400 mAH :szok: Coś mi się wydaje, że to po prostu nie możliwe. Czy jest tu jakiś haczyk? I jaką najlepiej kupić. Możecie podawać konkretne przykłady aukcji.
Mój telefon to SONY ERICSSON K700i.
A wszystkie baterie do niego znajdziecie TU.


<<

roma

Post autor: roma » 3 maja 2007, 14:33

Re: Bateria do K750i ile mAH?

Wszystko jest Ok Mat Niemasz co się martwić tym,czym więcej mAH tym dłużej bateira trzyma.Ważne jest, dobrze trzeba ją sformatować.Jak źle to zrobisz bateria może ci 3 dni tylko.
Ostatnio zmieniony 3 maja 2007, 14:47 przez roma, łącznie zmieniany 1 raz.
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 4 maja 2007, 14:02

Re: Bateria do K750i ile mAH?

roma pisze:czym więcej mAH tym dłużej bateira trzyma.
Tanie, bublowate chińskie produkcje. Niby mają na etykiecie 3000mah a w praktyce trzymają tyle samo czasu co te oryginalne 700mah. Zużywają się szybciej. Więc jak to jest? Reklama dźwignią handlu!

Jakie kupować - markowe/oryginalne/sprawdzonych firm. Gwarancja bezpieczeństwa i jakości.

Szybkie przykłady (pierwsze z brzegu):

Firma FOOF:
http://www.allegro.pl/item188795388_foo ... 50mah.html
http://www.allegro.pl/item189390619_foo ... t290i.html
Innej firmy:
http://www.allegro.pl/item188451054_son ... dety_.html
Lub też oryginalne akumulatorki producenta jeżeli znajdziesz takie.

Tak zwany "format baterii" nie jest juz wazny przy bateriach nowej generacji (lit-jon lub polymerowych).

Udanych zakupów! :ok:
Ostatnio zmieniony 4 maja 2007, 14:04 przez Maciek, łącznie zmieniany 1 raz.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

Mat

Post autor: Mat » 4 maja 2007, 18:48

Re: Bateria do K750i ile mAH?

Dobra dzięki wielkie. Powiedzcie mi jeszcze tylko ile w końcu trzyma taka nowa bateria (dobrej jakości) w K700i? Jeszcze tylko to pytanie i nie przeszkadzam :D
<<

jakub1991

Post autor: jakub1991 » 4 maja 2007, 19:21

Re: Bateria do K750i ile mAH?

Mat pisze:Powiedzcie mi jeszcze tylko ile w końcu trzyma taka nowa bateria (dobrej jakości) w K700i?
Zalezy czy dużo słuchasz mp3 i dużo używasz aparatu, dobrej jakości na normlanym użytkowaniu powinna ciągnąć ze 4 dni.
Ostatnio zmieniony 4 maja 2007, 19:22 przez jakub1991, łącznie zmieniany 1 raz.
<<

Mat

Post autor: Mat » 4 maja 2007, 22:46

Re: Bateria do K750i ile mAH?

jakub1991 pisze:
Mat pisze:Powiedzcie mi jeszcze tylko ile w końcu trzyma taka nowa bateria (dobrej jakości) w K700i?
Zalezy czy dużo słuchasz mp3 i dużo używasz aparatu, dobrej jakości na normlanym użytkowaniu powinna ciągnąć ze 4 dni.
Mp3 nie słucham, aparatu nie używam. Wysyłam tylko smsy bo nawet mało rozmawiam. Ale z tego co widzę moje nie jest taka zła. Tylko że potrafi się wyłączyć kiedy jej stan pokazuje 1/3.
A i kiedyś miałem coś takiego, że telefon trzymał do końca aż sam padł i później już się nie włączył (przycisk "power" mrugał tylko na czerwono. Teraz tego nie ma. Sam się wyłączy, nie wiadomo czemu i mogę go włączyć. To też wina baterii? Jak wymienię będzie po staremu?
<<

jakub1991

Post autor: jakub1991 » 4 maja 2007, 22:47

Re: Bateria do K750i ile mAH?

Jak ci się wyłącza. To włącz i go użytkuj, za jakimś 2-3razem wyłączy się i będzie mrugał klawisz na czerwono (wiem bo miałem K500i)
<<

Mat

Post autor: Mat » 4 maja 2007, 23:38

Re: Bateria do K750i ile mAH?

No wiesz ta czerwona lampa to najmniejszy problem. Jestem tylko ciekaw czy to wina właśnie baterii. Bo kiedyś ten telefon był stabilny i niezawodny. A teraz potrafi sie rozładować nie wiadomo kiedy. Ma końcówkę baterii, zaraz patrze i już jest pół. Pewnie że da się z tym żyć. Ale pytam czy wymiana dużo zmieni, bo teraz to jest uciążliwe.
<<

Piotrek_L

Wysoko zaawansowany

Posty: 317

Rejestracja: 27 kwie 2006, 10:58

Lokalizacja: localhost

Post autor: Piotrek_L » 5 maja 2007, 07:27

Re: Bateria do K750i ile mAH?

Mat pisze:A i kiedyś miałem coś takiego, że telefon trzymał do końca aż sam padł i później już się nie włączył (przycisk "power" mrugał tylko na czerwono. Teraz tego nie ma. Sam się wyłączy, nie wiadomo czemu i mogę go włączyć. To też wina baterii? Jak wymienię będzie po staremu?
Z moim SE K700i było podobnie. Ładowałem baterię całą noc, a na następny dzień po kilku godzinach komórka sama się wyłączała. Po jej ponownym włączeniu wskaźnik baterii informował o bardzo małym poziomie jej załadowania. Pomyślałem, że nadmiernie użytkowałem komórkę i tym było to spowodowane. Jednak po ok. 20 minutach wskaźnik pokazywał, że jest załadowana ponad połowa baterii :szok: . Poszedłem więc do serwisu i wytłumaczyłem ten problem. Powiedzieli, że należy wymienić baterię. Więc to zrobiłem. Problem od tej pory zniknął (tj. bateria długo "trzymie" bez ponownego ładowania, a po jej rozładowaniu nie ma możliwości ponownego włączenia telefonu tak, jak to było możliwe wcześniej) :] .
Intel Core 2 Duo E8400 (małpa) 3 GHZ, ASUS P5K/EPU, GIGABYTE GeForce 9600GT, 2x1GB RAM DDR2 PDP-PATRIOT, Seagate Barracuda 7200.11 320 GB SATA2, SoundBlaster Audigy 24-bit + Windows XP Home Edition SP3
<<

Mat

Post autor: Mat » 5 maja 2007, 09:12

Re: Bateria do K750i ile mAH?

Piotrek_L, to powiedz tylko ile trzyma nowa bateria, kiedy mało używasz telefonu? W sumie tylko smsy.
<<

Piotrek_L

Wysoko zaawansowany

Posty: 317

Rejestracja: 27 kwie 2006, 10:58

Lokalizacja: localhost

Post autor: Piotrek_L » 5 maja 2007, 09:37

Re: Bateria do K750i ile mAH?

Ok. 4 dni (dla porównania poprzednią baterię musiałem ładować co dwa dni, a niekiedy codziennie).
Intel Core 2 Duo E8400 (małpa) 3 GHZ, ASUS P5K/EPU, GIGABYTE GeForce 9600GT, 2x1GB RAM DDR2 PDP-PATRIOT, Seagate Barracuda 7200.11 320 GB SATA2, SoundBlaster Audigy 24-bit + Windows XP Home Edition SP3
<<

Mat

Post autor: Mat » 5 maja 2007, 16:07

Re: Bateria do K750i ile mAH?

Dobra dzięki :D