[Problem] Podłączenie Siemensa M65 przez USB do PC

Wszystko o telefonach komórkowych GSM.

<<

Piecia

Post autor: Piecia » 27 lip 2007, 16:02

[Problem] Podłączenie Siemensa M65 przez USB do PC

Witam!
Zakupiłem sobie telefon Siemens M65 + kabel USB firmy FOOF! (nie wiem jaki, bo bez sterowników). Instalowałem Mobile Phone Manager, ale komputer nie wykrywa telefonu, na wtyczce do PC pisze:
For SIM C65/CX65
Instalowałm wiele sterowników i nie działa :mur: . Daje zdjęcie końcówek kabla
Obrazek
Na wtyczce do komórki są wszystkie styki, czyli 12, a na ładowarce tylko 2 po lewej stronie, czy to dlatego kabel nie daje znaku życia :?: .
P.S Mam XP Professional; Antywirus Avast, a jak podłanczam kabel do kompa i komy to koło zegara pisze,że wykryło jakieś urządzenie i mi sie kreator włancza, klikam tam żeby szukało mi z internetu jakieś sterowniki, ale nic nie znadjuje i pisze, że jak mam płyte CD to żebym z niej zainstalował.
Ostatnio zmieniony 27 lip 2007, 16:23 przez Piecia, łącznie zmieniany 1 raz.


<<

grzechotnique

Post autor: grzechotnique » 27 lip 2007, 22:45

Re: [Problem] Podłączenie Siemensa M65 przez USB do PC

no wiesz... jest kilka przyczyn :

a) system operacyjny w kompie wymaga .eee... reinstalacji

b) amsz uszkodzony kabel usb pokazany na zdjęciiu

c) ....abo oprogramowanier m.mm... Mobile Phone Manager nie obsługuje telefonu Siemens M65. . . :( .

Myślę , że zrobisz dobrze jeśli zainstalujesz Siemens Data Suite - a i zobacz czy pomogło . .. .
<<

Tom

Awatar użytkownika

Profesor Świata

Posty: 820

Rejestracja: 19 gru 2005, 16:36

Post autor: Tom » 28 lip 2007, 11:01

Re: [Problem] Podłączenie Siemensa M65 przez USB do PC

Piecia, nie chodzi Ci bo ten telefon nie obsługuje kabla USB.
Wejdź sobie na: http://sms.pl/tel/siemens,m65.php
I tam pisze:
"Obsługa USB: nie"
Możesz sobie kupić kabel pod port COM lub po prostu IRDE i wtedy powinno chodzić :)
Ostatnio zmieniony 28 lip 2007, 11:02 przez Tom, łącznie zmieniany 1 raz.
Tutaj miała być jakaś mądra sentencja, ale Tom'owi się nie chciało...
<<

Piecia

Post autor: Piecia » 28 lip 2007, 15:23

Re: [Problem] Podłączenie Siemensa M65 przez USB do PC

"Obsługa USB: nie"
Pewnie mają złe dane technieczne telefonu wpisane, bo jak to wyjaśnisz:
http://www.allegro.pl/item216635062_ory ... tereo.html
do Siemensów:

A65 / C65 / CFX65 / CT65 / CX65 / CXT65 / M65 / S65 / SF65 / SK65 / SL65 / SP65 / A70 / C70 / CX70 / CXT70 / CXV70 / C72 / A75 / AX75 / C75 / CF75 / CL75 / CX75 / M75 / ME75 / S75 / SL75 / SXG75 / SX1
Jeżeli Sprzedający piszą, że kabel obsługuje Telefon to jest, prawda, załączone poniżej zdjęcie przedstawia takie same końcówki jakie ja mam(końcówka do telefonu ma wszystkie styki, a usb tylko iną obudowe).
<<

Tom

Awatar użytkownika

Profesor Świata

Posty: 820

Rejestracja: 19 gru 2005, 16:36

Post autor: Tom » 28 lip 2007, 19:09

Re: [Problem] Podłączenie Siemensa M65 przez USB do PC

Piecia, to oznacza, że kabel obsługuje ten telefon, ale telefon kabel nie koniecznie. Miałem taki sam przypadek u kolegi, tylko że on ma nokie 3100 miał kabel USB i na allegro pisało, że ten kabel obsługuje nokię 3100, ale jak zobaczylismy dane techniczne telefonu to tam pisało, że telefon nie obsługuje kabla USB, pożyczyłem od siostry kabel pod port COM i komputer połączył się wtedy z telefonem, a z kablem USB dużo sie bawiłem (ok. 1 godz.) i sie nie połączyło, a z kablem pod COM połączyło sie po minucie.

Czyli kabel obsługuje Twój telefon, ale telefon nie obsługuje kabla i nic na to sie nie poradzi. Pozostaje Ci albo kupić IRDE, albo kabel pod COM.
Tutaj miała być jakaś mądra sentencja, ale Tom'owi się nie chciało...