[Dyskusja] Książki i Komiksy warte przeczytania.

Pogaduchy na każdy temat. Siadaj, gadaj i opowiadaj! ;)
W tym dziale nie są zliczane posty!

<<

dariusz

Awatar użytkownika

Topic author

Ekspert

Posty: 465

Rejestracja: 28 sty 2006, 15:35

Lokalizacja: Nojewo

Post autor: dariusz » 3 lis 2007, 23:41

[Dyskusja] Książki i Komiksy warte przeczytania.

Podajcie tytuły oraz krótkie opisy książek które przeczytaliście i polecacie je innym.
I uzasadnijcie. No Wiadomo.. :)

Dział Pogaduszki. Nienaliczane posty. :)

Liczę na to że ktoś poza mną czyta jeszcze książki na tym forum.

Trylogia Starcrafta.--> Fantastyka

Obrazek

Daleka przyszłość. Kilka tysięcy lat świetlnych dzieli ich od ziemi, z której zostali wygnani. Wygnańcy... prowadzą walki z tajemniczymi Protossami i krwiożerczym Rojem Zergów. Gatunki walczące o przetrwanie...

Obrazek

W odległej przyszłości, 60 000 lat świetlnych od Ziemi, luźna konfederacja ziemskich wygnańców zmaga się z zagadkowymi Protossami i bezwzględnym Rojem Zergów. Każdy gatunek walczy o przetrwanie pośród...

Obrazek

Ardo Melnikov, prowadzący sielankowe życie na swojej kolonialnej plancie Bountiful, zostaje zbudzony ze swego spokojnego żywota, kiedy krwiożercze Zergi atakują jego dom i zabijają wszystkich których kochał....

Diablo Dziedzictwo Krwi--> Fantastyka

Obrazek

Poszukując magicznych skarbów, najemnik odnalazł artefakt przekraczający jego najśmielsze marzenia: starodawną zbroję Bartuca, legendarnego Krwawego Władcy.
Lecz tajemnicza zbroja jest przeklęta i przelewa złą moc w udręczoną duszę Norreca. Ścigany przez demony pożądające jej dla własnych celów, Norrec musi pokonać z trudem powstrzymywaną żądzę krwi i dowiedzieć się prawdy o ciążącej na nim klątwie, nim na zawsze pochłonie go mrok...


Wszystkie opisy na

Kod: Zaznacz cały

http://www.petlaczasu.pl/
Moje opinie.

Trylogia Starcrafta

Fantastyczna książka. Jestem fanem fantastyki więc mnie wciągła.
Bardzo dużo akcji i zagadek. Książka trzyma w napięciu i .. nie tylko.
Bitwy na planetach i w kosmosie miedzy krwiożerczymi mutantami Zergami, Potężnymi istotami Protosami i wplątanymi w wir wojny ziemianami którzy starają się przetrwać.
Jeśli dobrze się wczytamy zatargają nami inne uczucia. Mnie pokręciła się łezka w oku przy pierwszej części.
Porywająca opowieść o przetrwaniu, poświęceniu i mrocznej przyszłości ziemian.
Krwawa opowieść. Bitwy są opisane dokładnie. Opisane mamy jak odpadają kawałki ciała i jak leję się krew itp.. Niekiedy możemy trafić na odrobiny humoru. Kiedy to np przysznice na statku kosmicznym porównywane są do rzeźni. :P
Autorzy dobrze trafili do czytelników. Książka mnie poruszyła i zaciekawiła. No właśnie i co za tym idzie. Przeczytałem dwie części i czytam trzecią. :)


Diablo: Dziedzictwo Krwi

Przygoda.. ach.. czyż nie każdy z nas o niej marzy? Niestety drużyna przyjaciół została złapana w pradawną pułapkę i zabita przez klątwę rzuconą na ich przyjaciela. Opanowany przez mroczną zbroje Norrec zabija swoich przyjaciół. Stara się znaleźć sposób by ją zdjąć. Lecz zbroja żyje własnym życiem i tego nie chce. Przyjaciele Norreca wskrzeszeni szukają zemsty. .ale czy na pewno?
Poruszająca opowieść w świecie gry Diablo. Pełna magii i tajemnic. Przygoda, przetrwanie, przyjaciele, klątwa. Ta opowieść przeciągła mnie bo to właśnie lubię. Przetrwanie i magia.
Przeczytałem pierwszą cz. z trylogii. I zamierzam przeczytać pozostałe 2 cz pierwszej trylogii. I będę czekał na tłumaczenie drugiej. :)
Ostatnio zmieniony 13 sty 2008, 21:50 przez dariusz, łącznie zmieniany 1 raz.


Nvidia 9200 512 Mb, Intel Dual Core 2Ghz, Hdd 320 Gb, 4 Gb DDR 2 Ram.
<<

Iwan

Awatar użytkownika

Moderator

Posty: 2561

Rejestracja: 5 paź 2006, 19:22

Post autor: Iwan » 4 lis 2007, 08:15

Re: [Dyskusja] Książki i Komiksy warte przeczytania.

Też może przeczytał bym tę książki, tyle że w miejscowej bibliotece ich nie ma, bo kiedyś się pytałem... a e-booków czytać nie lubię :P

Ostatnio czytałem Tożsamość Bourne'a - pierwszą część trylogii autorstwa Roberta Ludluma. Książka opowiada o człowieku który został postrzelony i wyrzucony do morza, wyłowili go rybacy a on stracił pamięć. Próbuje odkryć swoją przeszłość... wszystko wskazuje na to że był agentem tajnego projektu Treadstone. Więcej fabuły zdradzał nie będę :P Książka bardzo ciekawa i trzymająca w napięciu. Widziałem także film, ale to kompletne dno w porównaniu do książki... A więc książkę gorąco polecam :)
Miałem czytać kolejne części, tzn. Krucjątę i Ulitmatum Bourne'a no ale jakoś nic z tego nie wyszło, może innym razem :)
Aktualnie, po dłuugiej przerwie w nieczytaniu książek poszedłem do biblioteki gimnazjum (bo mamy w szkole jeszcze publiczną) (Pozdro dla P. Janusza ;) ) a że nie było tam wielkiego wyboru (dosłownie 2 regały książek, większość po 3-5 egzemlarzy, połowa lektur...) i wziąłem Ostatniego sędzię autorstwa Johna Grishama. Jak na razie książka interesująca, i fajnie się ją czyta, aczkolwiek nie wnosi jakichś super wartości do naszego życia ;)
Ostatnio zmieniony 19 lis 2007, 20:32 przez Iwan, łącznie zmieniany 2 razy.
<<

SWAT

Awatar użytkownika

Profesor

Posty: 685

Rejestracja: 1 cze 2006, 13:33

Skype: krystian_44

Lokalizacja: Pustkowia

Post autor: SWAT » 4 lis 2007, 22:31

Re: [Dyskusja] Książki i Komiksy warte przeczytania.

Czarny Graal - BRODERICK DAMIEN
Powieść fantasty. Młody wojownik Xaraf przenosi do pewnego świata gdzie rządzą tzw: "Moce". "Moce" proszą go o pomoc w zamian za powrót do domu.


Pożegnanie z ciemnością - Manschester William
Jeden z najlepszych, jeśli nie najlepszy, utwór literacki poświęcony II wojnie światowej. Odtwarza przebieg olbrzymiej kampanii, w której dowódcy sił amerykańskich, przede wszystkim gen. MacArthur i adm. Nimitz uratowali Australię przed najazdem japońskim i najpierw zatrzymali, a potem wypierali olbrzymie siły tego kraju przez cały ogrom Pacyfiku, z wyspy na wyspę, aż do momentu kapitulacji.


Pola w ogniu - Webb James
Webb, były żołnierz piechoty morskiej, opowiada w "Polach w ogniu" historię plutonu młodych żołnierzy, którzy musieli znosić piekło tropikalnej dżungli południowo-wschodniej Azji i mierzyć się z niewidzialnym wrogiem w wojnie, której potrzeby nikt nie rozumiał... Jest to niezwykła powieść, świetnie wyrażająca podstawową wieloznaczność rzemiosła wojennego: odpychająca destrukcyjna siła wojny kontrastuje z jej upiornym powabem ostatecznej próby przetrwania...


Jak mi się jeszcze jakaś inna przypomni to dopisze. A reszta przeczytanych książek to same popularno-naukowe.
Po prostu być, iść tam gdzie masz iść.
Po prostu być, urzeczywistniać sny.
Po prostu być, żyć tak jak chcesz żyć.
Po prostu być, po prostu być.
<<

MATchlesS

Awatar użytkownika

Mega Hiper Ultra Prof. Świata

Posty: 1724

Rejestracja: 5 lip 2007, 12:25

Lokalizacja: Trzecia planeta od Słońca

Post autor: MATchlesS » 11 lis 2007, 13:54

Re: [Dyskusja] Książki i Komiksy warte przeczytania.

Obrazek
A ja polecę lekturę Mistrz i Małgorzata. Jako, że w I klasie liceum jest w stosunku do dwóch następnych bardzo mało lektur, to przełożono mi ową książkę do klasy I. Książka liczy kilkaset stron, ale jest wyjątkowo wciągająca i ciekawa, więc nawet nie zorientujemy się kiedy ją przeczytamy. :] Nie będę oczywiście zdradzał co i jak jeśli chodzi o fabułę - wspomnę, że rozgrywa się jakby na dwóch frontach i zawiera elementy fantastyki. Naprawdę jest to lektura warta polecenia!
MATchlesS = MTS = Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości. :-]
Żeby mi się tak chciało, jak mi się nie chcę. :-]
PC: AMD Athlon 64 X2 5200+ | 4 GB RAM | GeForce 9600 (512 MB; EVGA) | 250 GB Seagate | Creative SBS 240 | LCD LG 17''
<<

Adamo

Awatar użytkownika

Ekspert

Posty: 418

Rejestracja: 31 lip 2005, 19:43

Skype: adamo1991

Lokalizacja: Ostrów Wlkp / Poznań

Post autor: Adamo » 12 lis 2007, 21:00

Re: [Dyskusja] Książki i Komiksy warte przeczytania.

Cienka, czerwona linia, James Jones
Książka opowiada o ataku amerykanów na Guadalcanal. Bardzo dobra pozycja
Smak ryzyka
Równie dobra jak poprzednik, ale nie trzymająca już tak w napięciu. Historia pewnego detektywa, którego wyjazd na wakacje do Grecji przerodził się w kolejne śledztwo...
Stąd do wieczności
Tu jest mój faworyt - na razie najpiękniejsza książka, jaką kiedykolwiek przeczytałem. Opowiada o problemach żołnierza Prewa w bazie wojskowej na Hawajach. Pod koniec jest atak kitajców na Pearl Harbor. P O L E C A M (waga ciężka - prawie 700 stron)
<<

dariusz

Awatar użytkownika

Topic author

Ekspert

Posty: 465

Rejestracja: 28 sty 2006, 15:35

Lokalizacja: Nojewo

Post autor: dariusz » 13 sty 2008, 22:06

Re: [Dyskusja] Książki i Komiksy warte przeczytania.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Komiks--> Trylogia-->Szninkiel

Szninkiel to obsypana nagrodami opowieść o świecie zwanym Daar, w którym ciągle toczy się wojna między trzema nieśmiertelnymi: Jargotem, Zembrią i Barr-Findem. Głównym bohaterem jest postać przypominająca hobbita, szninkiel J'on, niewolnik Barr-Finda, który przeżywa jedną z walk, ale zostaje na polu bitwy, przez co uzyskuje wolność. Bóg O'n objawia się mu pod postacią wielkiego czarnego prostopadłościanu. Zgodnie z legendą wybrany przez O'na przywróci pokój na Daarze. J'on zostaje wbrew własnej woli uznany za wybrańca i wyzwoliciela uciemiężonych szninkli. Przyjdzie mu za to zapłacić najwyższą
cenę...


Moja opinia

Według mnie genialny komiks. Niektórym może się wydawać głupi i kiepsko narysowany. Jednakże wg. mnie kreski i kolory są znakomite do klimatu. Komiks świetnie wykonany, poruszył mnie i daje wiele refleksji. Najbardziej podoba mi się fakt że w komiksie widzę pewnego rodzaju odzwierciedlenie samego siebie i mojego życia. Świetna opowieść o przetrwaniu, nadciągającym przeznaczeniu, miłości i smutku. Polecam każdemu.
Cudowny komiks.
Nvidia 9200 512 Mb, Intel Dual Core 2Ghz, Hdd 320 Gb, 4 Gb DDR 2 Ram.
<<

Robertinho

Awatar użytkownika

Mega Prof. Świata

Posty: 1226

Rejestracja: 12 gru 2006, 21:37

Skype: bercik.93

Lokalizacja: Radostowice

Post autor: Robertinho » 13 sty 2008, 22:10

Re: [Dyskusja] Książki i Komiksy warte przeczytania.

Z komiksów to ja czytałem (xD) kiedyś tylko Kaczora Donalda i Asterix & Obelix. Nie śmiać się proszę. :P Fajne to było.

Nigdy nie lubiłem tych komiksów z rodzaju Superman itp. . Jakieś to poskakane było.
<<

bartekmp

Awatar użytkownika

Mega Hiper Ultra Prof. Świata

Posty: 1841

Rejestracja: 14 maja 2006, 18:52

Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: bartekmp » 14 sty 2008, 15:11

Re: [Dyskusja] Książki i Komiksy warte przeczytania.

Robertinho pisze:Kaczora Donalda

Ja też :D

A co do lektur to polecam wszystkim Sagę Harrego Pottera, ponieważ tylko 2 pierwsze części są takie dla dzieci. Każdy następny tom jest bardziej zagadkowy, mroczny i straszny. Pojawia się też dużo cierpienia, a szczególnie w ostatniej części "Książę Półkrwi".

Warte również przeczytania są przygodowe powieści, z których spodobała mi się szczególnie "Wliczyca z Francji".

A dla tych, co lubią dramat, to oczywiście "Otello", "Makbet" i "Hamlet" Williama Shakespear'a, a "Romeo i Julia" to lektura 2. klasy gim., więc i tak każdy przeczyta(ł).

Pozdrawiam :P
Semper in altum
<<

Capon

Awatar użytkownika

Profesor Świata

Posty: 847

Rejestracja: 5 sie 2007, 01:16

Lokalizacja: Ługi

Post autor: Capon » 14 sty 2008, 15:55

Re: [Dyskusja] Książki i Komiksy warte przeczytania.

komiksy:

-Thorgal - Rosiński
niesamowita opowieść o przygodach syna bogów, Thorgala
-Niklos Koda
wspaniały komiks o detektywie który rozwiązuje sprawę związaną z obrzędami voodoo
-Spawn
-Ultimate Spiderman
-Produkt

Książki:

-Wiedźmin - Andrzej Sapkowski
Niesamowite przygody słynnego Wiedźmina, Geralta z Rivii który poszukuje swe dziecko przeznaczenia.

-Dzieci naszych dzieci
teleportują się na ziemię ludzie z przyszłości szukając schronienia przed potworami przybyłymi z kosmosu którzy podążają ich śladem.

-Hobbit - J.R.R. Tolkien
Poprzednia część władcy pierścieni która opowiada o przygodach Bilba Baginsa
Ostatnio zmieniony 14 sty 2008, 15:56 przez Capon, łącznie zmieniany 3 razy.
Obrazek
<<

grzecho

Mega Prof. Świata

Posty: 1008

Rejestracja: 8 lip 2005, 17:36

Lokalizacja: Wisła

Post autor: grzecho » 14 sty 2008, 21:47

Re: [Dyskusja] Książki i Komiksy warte przeczytania.

bartekmp pisze:"Romeo i Julia" to lektura 2. klasy gim.
hmm? ciekawe... ja to mam w pierwszej ;] :luka: musze sie poskarżyć że wyprzedamy nasz poziom... ;]

a zeby nie robić offtopu to polecam Eragona, i wszystkie książki Juliusza Verne'go
<<

Capon

Awatar użytkownika

Profesor Świata

Posty: 847

Rejestracja: 5 sie 2007, 01:16

Lokalizacja: Ługi

Post autor: Capon » 21 sty 2008, 01:13

Re: [Dyskusja] Książki i Komiksy warte przeczytania.

dariusz, postanowiłem że kupuje sobie Diablo i w związku z tym mam do ciebie kilka pytań ;)

1.) Czy to ma mniej-więcej taką fabułę jak gra?
2.) od 1 do 10 ile tej książce byś dał?
3.) jakbyś mógł opisz swoje wrażenia czytając te książkę :)

Z góry thx ;)
Ostatnio zmieniony 21 sty 2008, 01:13 przez Capon, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
<<

slavoy

Post autor: slavoy » 30 sty 2008, 21:32

Re: [Dyskusja] Książki i Komiksy warte przeczytania.

Wojciech Cejrowski - Rio Anaconda

Kod: Zaznacz cały

http://tnij.org/ap57
Z książek przyrodniczych, ta jest najbardziej przygodowa :)

ok 40 zł w empiku.
<<

bartekmp

Awatar użytkownika

Mega Hiper Ultra Prof. Świata

Posty: 1841

Rejestracja: 14 maja 2006, 18:52

Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: bartekmp » 30 sty 2008, 21:49

Re: [Dyskusja] Książki i Komiksy warte przeczytania.

A ja polecam świeżo przełożoną na j. polski książkę J.K. Rowling - "Harry Potter i Insygnia Śmierci", która jest jak zwykle bardzo ciekawa, tak jak pozostałe części cyklu. Jest to ostatnia część przynosząca wiele rozwiązań fabuły, lecz pozostawiająca niedosyt po czarodziejskim świecie. Książka z pewnością nie jest dla dzieci/młodzieży poniżej 12-13 lat, dla nich radzę czytać poprzednie części, które są o wiele mniej brutalne.
Semper in altum
<<

mad_prince

Awatar użytkownika

Moderator

Posty: 2162

Rejestracja: 23 lip 2005, 16:11

Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: mad_prince » 1 lis 2009, 19:20

Re: [Dyskusja] Książki i Komiksy warte przeczytania.

to ja odkopię :)

Polecicie mi jakieś fajne książki z wampirami i wilkołakami? albo jakimiś innymi maszkarami :) coś w stylu "Draculi" Stoker'a, albo "Besti" Świerczka.

a tak przy okazji: generalnie książek nie lubię, jednak jako człowiek wyznający "zanim coś skrytykujesz, poznaj to" staram się przebrnąć przez książki. Swego czasu przedzierałem się przez kryminały pomieszane z opowiadaniami grozy Agaty Christie, Kinga i Koontza (czy jak on sie tam nazywa), jako że taka tematyka mi bardziej odpowiada od jakichś romansideł, które na pewno przekreśliłyby u mnie książki. No niestety nie zmieniły u mnie zdania o tym, że "papier" jest nudny. Teraz Przejść przez to, co lubię najbardziej, czyli wampiry, wilkołaki itp, może się przekonam.
Dzisiaj skończyłem lekturę wcześniej wspomnianej "Besti". Cóż, nie do końca tego oczekiwałem, liczyłem na jakieś szczegółowe opisy przemian w wilkołaka, opisy polowań, tutaj tego nie było, ale jak już przebrnąłem przez pierwsze 50 stron, to czytało się całkiem przyjemnie. Jedyne, co mnie denerwuje w tej książce, to obcojęzyczne wtrącenia (głównie rosyjskie), które w moim wydaniu są przetłumaczone na końcu książki zamiast w przypisach na dole, co utrudniało lekturę.

Kod: Zaznacz cały

<a> Co właściwie znaczy słowo Ubuntu?
<b> W starym afrykańskim narzeczu: "nie umiem zainstalować Debiana"
"ignorancja częściej jest przyczyną pewności siebie niż wiedza" - Darwin
<<

SWAT

Awatar użytkownika

Profesor

Posty: 685

Rejestracja: 1 cze 2006, 13:33

Skype: krystian_44

Lokalizacja: Pustkowia

Post autor: SWAT » 1 lis 2009, 20:42

Re: [Dyskusja] Książki i Komiksy warte przeczytania.

Przejrzałem moją biblioteczkę i wytypowałem dla Ciebie trzy tytuły. Jeden z czymś w rodzaju wampirów i dwie z żywymi trupami.
Zombie survival - Max Brooks
"Zombie survival" to praktyczny podręcznik obrony przed atakiem żywych trupów. Nie szafuj lekkomyślnie swoim najdroższym skarbem - życiem. Ten poradnik stanowi klucz do przetrwania ataku żywych trupów, które mogą już teraz czyhać na ciebie - korzystając z twojej niewiedzy. "Zombie survival" zawiera wszystko, co powinieneś wiedzieć o obronie na wypadek takiego starcia, sprawdzone porady zapewniające bezpieczeństwo tobie i twoim najbliższym. Ta książka może wam uratować życie.
Wojna Zombie - Max Brooks
Ta wojna miała wiele nazw: Wielki Kryzys, Lata Ciemności, Chodząca Zaraza, ostatnio doszły także nowsze i bardziej chwytne,
jak Światowa Wojna Z, czy Pierwsza Wojna Z. Osobiście ta ostatnia bardzo mi się nie podoba, bo zdaje się wskazywać na nieuchronność Drugiej Wojny Z. Jak dla mnie, to była po prostu Wojna Zombie, Wojna Z.

Wielu zakwestionuje poprawność naukową terminu zombie, ale z trudem przyjdzie znaleźć bardziej powszechnie przyjęty termin na te przerażające stwory, przez które nieomal wyginęliśmy.
Jestem legendą - Richard Matheson
Jestem legendą", jedna z najważniejszych dwudziestowiecznych powieści o wampirach, regularnie pojawia się w pierwszych dziesiątkach przygotowywanych przez krytyków list najlepszych dzieł grozy.

Film na podstawie powieści w kinach w styczniu, w reżyserii Francis Lawrence'a, który reżyserował Constantine'a. Scenariusz Akiva Goldsman, znany twórca scenariuszy m.in. do Kodu da Vinci, Ja, robot, Rekrut, Piekny umysł. W roli głównej Will Smith.

Tę trzecią książkę w dorobku Richarda Mathesona początkowo reklamowano jako fantastykę naukową, ponieważ, mimo iż powstała w 1954, jej akcja rozgrywa się w roku 1976, czyli w przyszłości. Straszliwa zaraza zdziesiątkowała całą ludzkość, a nieszczęśników, którzy ją przeżyli, przemieniła w spragnione krwi stwory nocy. Z wyjątkiem Roberta Neville'a, który jako jedyny wydaje się odporny na działanie choroby. O ironio, teraz to on jest outsiderem, legendarnym potworem, którego trzeba zniszczyć, bo różni się od wszystkich.

Matheson, piszący w surowym, niemal dokumentalnym stylu, był jednym z pierwszych autorów, którzy potrafili przekonać czytelnika, że nieumarli mogą się czaić nie tylko w odległym gotyckim zamku, ale i w chłodni miejscowego supermarketu. Wypływ, jaki wywarł na całe pokolenie autorów bestsellerów, w tym Stephena Kinga i Deana Koontza, którzy czytali go we wczesnej młodości, można określić mianem, coż... legendarnego.

"Myślę, że autorem, który wywarł na mnie największy wpływ jako na pisarza, jest Richard Matheson. Książki takie, jak "Jestem legendą", stały się dla mnie inspiracją." - Stephen King

1 Robert Neville to genialny naukowiec, jednak nawet jemu nie udało się opanować straszliwego wirusa, którego nie można powstrzymać ani wyleczyć i który... został stworzony ludzką ręką. Neville, z niewiadomego powodu odporny na działanie wirusa, jest ostatnim żyjącym człowiekiem w mieście - kiedyś zwanym Nowym Jorkiem... - a być może nawet na świecie. Jednak nie jest sam. Otaczają go "Zarażeni" - ludzie, którzy na skutek epidemii zmienili się w mięsożernych mutantów zdolnych do funkcjonowania jedynie w ciemnościach, pożerających i zarażających wszystko i wszystkich na swojej drodze. Ostatnie trzy lata Neville buszował po okolicy w poszukiwaniu pożywienia i zapasów, systematycznie wysyłał w eter wiadomości, wierząc, że dotrą one do innych ocalałych. Jednak Zarażeni cały czas czają się w mroku, obserwują każdy jego ruch i czekają, aż zrobi jeden śmiertelny błąd. Będąc jedyną nadzieją ludzkości, Neville ma już tylko jeden cel: znaleźć sposób na odwrócenie działania wirusa. Chce do tego wykorzystać własną, odporną na chorobę krew, na którą jednak wciąż polują Zarażeni. Neville wie, że potwory mają nad nim przewagę, a jego czas nieubłaganie dobiega końca.
Po prostu być, iść tam gdzie masz iść.
Po prostu być, urzeczywistniać sny.
Po prostu być, żyć tak jak chcesz żyć.
Po prostu być, po prostu być.
<<

Ignac

Awatar użytkownika

Wysoko zaawansowany

Posty: 316

Rejestracja: 15 lip 2008, 23:13

Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Ignac » 1 lis 2009, 21:15

Odp.: [Dyskusja] Książki i Komiksy warte przeczytania.

Ja wspaniale wspominam przygody z wieloma książkami. Z powieści sensacyjnych to wszystkie dzieła Harlana Cobena. Naprawdę, ten facet tworzy historie pełne zwrotów akcji, trzymające w napięciu do ostatniej strony. Szczerze polecam.

Z przygodowych, to ostatnio przeczytałem Piknik na skraju drogi. Tematyka dla fanów STALKER'A. Po lądowaniu kosmitów, wiele osób (stalkerów) próbuje plądrować miejsce, w którym oni lądowali. Książka skupia się głównie na historii młodego laboranta Reda Shoeharta, który zostaje stalkerem. Również tytuł godny polecenia.

No i jeszcze jeden tytuł, o którym wspomniał Iwan. Seria o Jasonie Bournie. Jak wiadomo Robert Ludlum, jest mistrzem w budowaniu napięcia. Historia opowiedziana w tej serii jest znakomita. Z trzech powieści najlepsza jak dla mnie jest Krucjata Bourne'a, której akcja dzieje się w Chinach.

Co do komiksów, to przeczytałem ich wiele lecz najlepiej wspominam XIII. Wydałem sporo kasy ale warto było. Historia bardzo mnie zainteresowała. Facet z amnezją, który jest sobowtórem pewnego spiskowca. Była też gra i film lecz to dno w porównaniu z oryginałem. Wielbicielom dobrych komiksów polecam.

BTW. Ja również byłem maniakiem Kaczora Donalda :D Mam ponad 70 tomów :rotfl:
<<

DDragon

Awatar użytkownika

Profesor

Posty: 692

Rejestracja: 6 sie 2007, 13:05

Lokalizacja: Wrocław

Post autor: DDragon » 1 lis 2009, 22:26

Re: [Dyskusja] Książki i Komiksy warte przeczytania.

to może ja też jakiś tytuł dodam XD
najlepiej wspominam lekturę
"Przygody Robinsona Cruzoe" niby niepozorna książka z niepozornym tytułem jednak po troszeczkę nudnym wstępie zaczyna się akcja a jego "wynalazki" są nieziemskie XD jak to czytałem gdzieś tam w podstawówce to nawet mi się łezka zakręciła w oku XD

no i oczywiście wspomniana już saga "Harry Potter i..." fakt że 2 pierwsze części to dla dzieci pisane jednak i tak warto je przeczytać a może w szczególności je warto przeczytać? no i najlepiej czytać po kolei bo inaczej to sens cały tracą ;)
<<

mad_prince

Awatar użytkownika

Moderator

Posty: 2162

Rejestracja: 23 lip 2005, 16:11

Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: mad_prince » 2 lis 2009, 09:06

Re: [Dyskusja] Książki i Komiksy warte przeczytania.

no tak, zapomniałem wcześniej wypisać jakieś książki :)
Obecnie czytam "Draculę" Stoker'a. zachęciły mnie do tego dwa filmy, które widziałem na podstawie tej książki, które mimo iż przestawiają zupełnie inne kino, były naprawdę warte obejrzenia. Obecnie jestem w połowie i powiem szczerze, że jest to jedna z nielicznych książek, która naprawdę mi się podoba. Utrzymana jest w formie zapisków z pamiętników lub wycinków z gazet i pisana w sposób, który nie nudzi.

Z czasów szkolnych pamiętam, że bardzo podobali mi się 'Chłopcy z placu broni". Wprawdzie po tylu latach szczegółów już nie pamiętam, ale Norek to tej pory mi się z Nemeczkiem kojarzy :)
Robinsona Cruzoe też się całkiem przyjemnie, czytało, żywy język, ciekawe pomysły.
Jeszcze był chyba "Ten obcy". Wprawdzie też już nie pamiętam za bardzo, chodziło chyba o jakiegoś chłopaka koczującego w lesie, ale skoro kojarzę tę książkę, to coś z nią musi być na rzeczy ;)

Co dziwnego, książki Kinga jak na razie nie przypadły mi do gustu, w przeciwieństwie do opartych na nich filmach, które bardzo lubię (rzekłbym jestem fanem).

Zachęcam też do ogólnej dyskusji na temat książek w tym temacie, bo na samym wypisywaniu ciekawych książek to ten temat nie pociągnie :)

Kod: Zaznacz cały

<a> Co właściwie znaczy słowo Ubuntu?
<b> W starym afrykańskim narzeczu: "nie umiem zainstalować Debiana"
"ignorancja częściej jest przyczyną pewności siebie niż wiedza" - Darwin
<<

Ignac

Awatar użytkownika

Wysoko zaawansowany

Posty: 316

Rejestracja: 15 lip 2008, 23:13

Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Ignac » 25 cze 2010, 00:30

Re: [Dyskusja] Książki i Komiksy warte przeczytania.

A ja przeczytałem ostatnio pewną bardzo dobrą powieść, a mianowicie:

Obrazek

Ze swojej strony mogę z czystym sercem powiedzieć: Metro to jedna z najlepszych powieści jakich do tej pory czytałem. Mimo, że główny wątek traktuje o uratowaniu Metra przed mutantami, walki jest tam niewiele, ale kiedy już się pojawia, jest tak plastycznie opisana, przesycona brutalnością, że człowiek może ją ujrzeć przed oczami. Jest za to bardzo dużo scen, w których Artem zastanawia się nad sensem swojej podróży, nad tym po co to robi, ukazują się jego wszelkie wątpliwości, dotyczące jego misji. Podróż Artema to głównie podróż przez metro, przez różne ideologie. Mamy komunistów, faszystów, liberałów, fanatyków religijnych, kapitalistów, bandytów i kanibalów. Ktoś powie: "Przecież to wygląda tak (cenzura) liniowo i nudno.." Fakt. Wygląda. Ale takie nie jest, bo za każdym razem, w każdym rozdziale, na każdej stacji, możemy się spodziewać czegoś innego.

Co jeszcze mnie urzekło? Opisy. Gdy zacząłem czytać Metro, miałem jakieś wyobrażenie peronów i tuneli metra moskiewskiego. Ale to co zrobił z nimi Głuchowski to absolutny majstersztyk. W taki sposób wykreował mroczne, ciemne i niezbadane tunele podziemnej kolei, że wydawało mi się, że czuję ten dreszczyk i idę przez tunele z Artemem ramię w ramię.

Książka ta jest bardzo dobra, z powodu swojego drugiego dna. Przez całą akcję, Artem ma wyznaczony jeden cel, który jest zarazem celem jego życia. Dąży do niego uparcie, nie zważając na przeciwności, w pewnych momentach widać w jego postawie podłamanie, jednak szybko się podnosi i kontynuuje wędrówkę. Ale epilog pokazuje, jak okrutnie może zakpić z nas los. Głuchowski zaskoczył mnie całkowicie. Żeby nie spojlerować powiem tylko, że Artem będzie załamany, gdyż uświadomi sobie, że cała jego wyprawa i to co uczynił, było jednym wielkim błędem. Więcej nie powiem, bo epilog jest tym, dla czego warto tę książkę przeczytać.

Reasumując, dla mnie Metro 2033 miało to, czego oczekuję od książki. Ja nie szukam w niej akcji, a jakiejś głębszej myśli, która pozwoli mi zapamiętać ją na długo. I to coś miało Metro. Trzeba pamiętać, że powieść ta nie jest typowo fantastyczna. Ja bym określił Metro 2033 mianem powieści postapokaliptycznej, o myśli filozoficznej, w panierce fantastycznej. Zacząłem czytać ją w piątek i przemknąłem przez nią w te kilka dni i żałowałem, że nie jest dłuższa i że to już koniec. Polecam książkę tym, którzy chcą czegoś z ważnym przesłaniem. Nie polecam natomiast tym, którzy książki czytają tylko i wyłącznie dla rozrywki i szukają w nich dużo akcji, bo to nie jest to, dla czego napisał tę powieść Głuchowski i mogą oni poczuć się zawiedzeni.
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 25 cze 2010, 09:45

Re: [Dyskusja] Książki i Komiksy warte przeczytania.

"Blade Runner" Philip K. Dick
Właściwy tytuł: Czy androidy śnią o elektrycznych owcach? (Do Androids Dream of Electric Sheep?)
Kategoria: Fantastyka, fantasy
ISBN: 83-7469-231-6
wydawca: Prószyński
Data wydania polskiego: 28.04.1995 (angielska: 1968)
Format: 105mm x 171mm
Liczba stron: 272

Obrazek
Przełom wieku XX i XXI. Na wyniszczonej Ziemi pozostały tylko niedobitki populacji ludzkiej. Żywe zwierzę jest cenne niby dzieło sztuki. Policjant Rick Deckart dostaje zadanie zlikwidowania grupy zbuntowanych androidów typu Nexux-6. Ich moduły mózgowe mają dwa tryliony składowych i są w stanie dokonać wyboru spośród dziesięciu milionów możliwości działania. Ale najważniejsze to, że roboty mają również wolę życia i przetrwania...

Dicka prześladowały przez całe życie dwa pytania: "Co to jest rzeczywistość?" oraz"Co znaczy być prawdziwym człowiekiem?". W powieści "Czy androidy marzą o elektrycznych owcach" pokazał androidy, które wyglądają jak ludzie i ludzi, którzy zachowują się jak maszyny. Człowiek, wierzy Dick, musi być zdolny do miłości i zrozumienia każdej formy życia.
Dorota Malinowska

"Blade Runner" nakręcony na podstawie tej książki, uchodzi za najciekawsze dokonanie kina SF ostatnich kilkunastu lat. Powieść różni się od filmu, niesie więcej wątków, inaczej rozkłada akcenty między kwestią policyjną a filozoficzną. Policjant szuka robota między ludźmi. Filozof z przerażeniem znajduje go w sobie."
Maciej Parowski
Na allegro za grosze.
Film rewelacyjny, a został nakręcony na podstawie książki, więc książka musi być jeszcze bardziej... Biorę się za czytanie.
Jest też komiks, oraz świetna gra (1997r.) i film (1982r.) o takim samym tytule.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"