[Poradnik]Jak robić screeny z filmów

Gotowe rozwiązania/porady, którymi chcielibyście się podzielić z innymi :ok: W tym dziale nie zadajemy pytań.

<<

Iwan

Awatar użytkownika

Topic author

Moderator

Posty: 2561

Rejestracja: 5 paź 2006, 19:22

Post autor: Iwan » 10 lis 2007, 20:14

[Poradnik]Jak robić screeny z filmów

Poradnik by Iwan:

JAK ROBIĆ SCREENY Z FILMÓW
Wiele razy na forum poruszano temat tworzenia screenów z filmów. Tradycyjna metoda "Print Screen" nie zdaje egzaminu - w miejscu gdzie powinna być klatka filmu widzimy czarne pole. Dlatego chciałbym Wam przedstawić prosty sposób jak wykonać "działający" screen z filmu.

1. Najpierw musimy zaopatrzyć się w rodzimej produkcji program SubEdit Player.
2. Instalujemy i uruchamiamy program, otwieramy żądany film.
Obrazek
3. Teraz zatrzymujemy film w momencie którym chcemy zrobić screena.
4. Z menu Plik wybieramy opcję Zapisz klatkę filmu, klikamy Zapisz do pliku i wybieramy miejsce oraz format pliku graficznego (JPG lub BMP)
Obrazek
5. Gotowe :)
Obrazek

Mam nadzieję że ten wprawdzie bardzo krótki poradnik komuś się przyda ;)


<<

Szlachta

Awatar użytkownika

Średnio zaawansowany

Posty: 59

Rejestracja: 12 lis 2007, 12:12

Lokalizacja: WLKP

Post autor: Szlachta » 12 lis 2007, 12:26

Re: [Poradnik]Jak robić screeny z filmów

Ja znam trochę prostrzy sposób na robienie screen' ów s filmów jeżeli mamy ALLPlayer ale nie starszego jak v.2.5 to wystarczy że klikniemy F12 i jeszcze raz F12 i mamy screena. :D
Aha w niektórych wersjach pojawia się zielony obraz po zrobieniu screnna wystarczy zastopowac wilm i jest ok.
1:
AMD Athlon 64 2.8Ghz| 2Gb Ram|ATi HD2600Pro 512/128| Samsung 120GB| 450W|
2:
AMD Phenom x4 3.2Ghz| 8GB Ram| ATi HD6970HiS 2048/256| 2x WD Caviar 640GB| 650W|
3: Acer Aspire 5560
AMD A4 3300M| 4GB Ram| ATi 6480G 512/128| 320GB|
<<

Simek

Post autor: Simek » 12 lis 2007, 15:01

Re: [Poradnik]Jak robić screeny z filmów

Można zrobić screena klawiszem "Print Screen" :D Właściwości-->Ustawienia-->Zaawansowane-->Rozwiązywanie problemów-->Przy "Przyspieszeniu sprzętowym" ustawiamy brak. Włączamy film, "Print Screen" wklejamy do Painta i gotowe :]
Ostatnio zmieniony 12 lis 2007, 15:03 przez Simek, łącznie zmieniany 1 raz.
<<

Bartek760

Post autor: Bartek760 » 12 lis 2007, 16:14

Re: [Poradnik]Jak robić screeny z filmów

A ja mam pytanie jak zrobić screen'a w programie Media Player Classic? Jak robie przyciskiem 'Print Screen' i wklejam do painta, zapisze i wyłącze program to ze screenem lipa :kwasny: . Ale zato mam ubaw gdy wkleje do painta to se moge wyciąć np. głowe postaci 'A' (tak nazwijmy) i zamienić z głową postaci 'B', potem puszczam film i wszystko idzie dalej a te głowy (miejsca gdzie one są) poruszają sie tak jak powinny :P . Ale z tym screen'em i zapisywaniem to jest zagadka :/ także prosze o pomoc...
<<

Simek

Post autor: Simek » 12 lis 2007, 16:23

Re: [Poradnik]Jak robić screeny z filmów

Bartek760 pisze:jak zrobić screen'a w programie Media Player Classic?
File-->Save Image-->Wybierasz miejsce gdzie chcesz zapisać screen i gotowe :]
<<

Simek

Post autor: Simek » 13 lis 2007, 19:46

Re: [Poradnik]Jak robić screeny z filmów

Chappy pisze:pozatym nie widzę w WMP tej opcji...
Narzędzia-->Opcje-->Wydajność-->Przy przyspieszeniu video ustaw suwak w lewo (brak)-->Włączasz film-->Print Screen-->Wklejasz do Painta i gotowe :]