Spolszczenia do gier - Regulamin i wskazówki działu

Zbiór zasad, które każdy forumowicz przestrzega.

<<

Maciek

Awatar użytkownika

Topic author

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 9 cze 2007, 08:56

Spolszczenia do gier - Regulamin i wskazówki działu

W celu uporządkowania Działu Spolszczeń wprowadzone zostały poniższe zasady.

1. Nie zakładaj nowego postu jeśli taki sam już istnieje - skorzystaj z opcji Szukaj

2
.
Tytuł nowego postu musi być jasny, więc nie może wyglądać np. tak:
Pilnie poszukuje!!!!!!!! :dobani:

Najlepiej, żeby wyglądał tak:
[szukam] spolszczenie doom 3 :ok:

Inny przykład:
Niepoprawny temat to:
Pomocy!!!!!! :dobani:

Poprawny:
[problem] instalacja spolszczenia matrix :ok:

Bardzo ważne jest używanie znaczników na początku tytułu tematu, takich jak:
[Problem]
[Szukam]
[Posiadam]


Pomaga to bardzo w utrzymaniu porządku w tym dziale.

3. Posty bez poprawnych tematów i niezgodne z Regulaminem będą usuwane/edytowane a ich właściciele dostaną Ostrzeżenie.

4. Skoro spolszczenie możesz ściągnąć ze strony http://www.portal24h.pl to nie podawaj innego adresu do pliku. :idiota:

5. Jeżeli masz spolszczenie, którego nie ma na powyższej stronie wyślij je do mnie! (najlepiej skontaktuj się ze mną przez PW) :piwo:

6. Zakaz niepotrzebnego nabijania postów! Jeżeli np. nie ma spolszczenia, o które prosi autor tematu, proszę nie pisać postów typu: "nie ma takiego spolszczenia". Brak odpowiedzi w temacie oznacza to samo. Ponadto posty typu:
"szukam spolszczenia do xxxxxxxxxxx"
"proszę oto link: xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx"
"przyłączam się do prośby poprzednika"
"ja też szukam te spolszczenie"
"ja również"
itp. itd.

Będą bezwzględnie usuwane i narażone ryzykiem otrzymania Ostrzeżenia przez moderatora czytającego takie g.łupoty!

7. Zakaz próśb o spolszczenie do gry, która niedawno miała premierę! Oczywiste jest, że nikt nie zdążył go jeszcze zrobić! Wykonywanie spolszczeń jest zadaniem czasochłonnym, dlatego takie prośby mogą się pojawiać dopiero po okresie minimum miesiąca od premiery. Datę premiery gry można sprawdzić na http://www.gry-online.pl lub na stronie wydawcy gry.

-----
Modyfikacja według wskazówek Delacroix'a
Ostatnio zmieniony 9 cze 2007, 08:56 przez Maciek, łącznie zmieniany 1 raz.


Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

Delacroix

Awatar użytkownika

Profesor Świata

Posty: 903

Rejestracja: 25 wrz 2005, 21:39

Skype: bruno.glening

Lokalizacja: Tu i tam...

Post autor: Delacroix » 23 lis 2007, 20:34

[ogłoszenie] prośby o spolszczenia przed premierą, reklama

Aby zapobiec wystawianiu chorej ilości ostrzeżeń dziennie, upominam wszystkich Forumowiczów o konieczności przeczytania regulaminu forum i regulaminu działu i stosowania się do tych postanowień! Odnosi się to do dwóch palących kwestii:

- przedwczesna prośba o spolszczenie

Chyba nie muszę mówić, że regulamin działu stawia sprawę jasno: sprawdź, czy spolszczenie w ogóle można wyciągnąć (data premiery gry) i okaż szacunek zarówno dla pieniędzy graczy i dystrybutorów (niech chociaż przez miesiąc gra poczeka przed wyciągnięciem spolszczenia).

O ile w pojedynczych przypadkach można było przymknąć oko na naruszanie okresu ochronnego, o tyle stało się to już plagą ciężką do stolerowania! Forumowicze nagminnie proszą, a niektórzy udostępniają spolszczenia przed upływem okresu ochronnego wspomnianego w regulaminie działu - nie wiem, jak reszta załogi, ale ja w końcu przestanę pobłażać i posypią się Ostrzeżenia - regulamin nie jest od ozdoby, tylko od przestrzegania!

- reklama przemycana przez GG

No, właśnie. To się stało modne i tak samo, jak reklama przez PW, jest czymś, co w zasadzie ciężko udowodnić i ciężko wyciągnąć konsekwencje. Generalnie nie jest to rzeczą leżącą w gestii Moderatorów i Administratora śledzić Wasze rozmowy prywatne (niemożliwe to i nieetyczne), to posty w stylu "napisz na GG to podam linka" będą karane Ostrzeżeniem, z następujących powodów:

- post totalnie nie wnosi nic do tematu, czyli jest to SPAM.
- daje to jasno do zrozumienia, że Forumowicz piszący taką wypowiedź czyni to celem zrobienia reklamy, a to jest na tym forum niemile widziane.

Ostrzegam tu, że nie będę bawił się z argumentacją w stylu "ja nie chciałem rozreklamować żadnej strony", bo po prostu mam oczy od patrzenia, nie od ozdoby i widzę wyraźnie, co się dzieje i wyciągam stosowne wnioski do tego, co widzę. A jak widzę łamanie regulaminu, a do tego jeszcze dochodzi irytacja i potępienie ze strony innych Forumowiczów, to wystawiam Ostrzeżenie i BASTA.

-------------------------------------------------------------------------

Odnośnie "nowych":

1. Świeżo zarejestrowany na forum? Prosisz o spolszczenie? Śmiało. Ale weź sobie do serca regulamin! Obowiązuje on każdego, kto się rejestruje i pisze tu posty!

2. Jeżeli ktoś świeżo po rejestracji pisze post sprzeczny z regulaminem, znaczy to, że W OGÓLE go nie czytał! Oznacza to, że taka osoba ma totalnie gdzieś jakiekolwiek zasady i pisze po to, aby dostać, co chce i się potem wypiąć na wszystkich. NIE będę tolerował takiego zachowania. Po to dano mi rangę Moderatora, abym pilnował tu PORZĄDKU, a porządek MUSI BYĆ. Regulamin ma być przestrzegany. Nie? Ostrzeżenie.

3. Zaznaczam, że nie od tego mam oczy, żeby nie dostrzegać pewnych rzeczy i umiem odróżnić nieumyślną wpadkę (ha, zapomniało się o jakimś szczególe, bywa). Wtedy po prostu wpadkę tę poprawię i skromnie upomnę na PW w stylu: nie rób tego więcej, rób tak a tak i będzie dobrze. Ale zachowania zdradzające symptomy opisane w punkcie 2 nie będą tolerowane.

-------------------------------------------------------------------------

To Forum powstało jako fantastyczny dodatek do serwisu Portal24h.pl, który z kolei zaczynał jako mała prywatna stronka, a teraz jest vortalem, który zajmuje wysoką pozycję w rankingu Google. Na tym właśnie forum zebrała się społeczność, która Maćkowi zaoferowała wsparcie w rozwoju vortalu. Przecież w przeważającej części to forumowicze nadsyłają nowe spolszczenia, ostatnio piszą nawet newsy i recenzję.

Roli społeczności nie sposób nie doceniać, ale bez przestrzegania regulaminu w ogóle nie byłoby tu żadnej społeczności a jeden wielki bałagan. Szanujmy nasze wspólne dobro i przestrzegajmy regulaminu, a nie zachowujmy się, jakby go w ogóle nie było.

Dziękuję za uwagę i proszę stosować się do w/w zaleceń. Temat zostawiam chwilowo otwarty, jak ktoś ma jakieś budujące komentarze, zaprszam do ich zamieszczenia.
Ostatnio zmieniony 23 lis 2007, 20:38 przez Delacroix, łącznie zmieniany 1 raz.
Moderatorzy są jak hemoroidy. Przez większość czasu siedzą w ukryciu, ale jak już wylezą, to jest tylko płacz i zgrzytanie zębów.