[Poradnik] Dodawanie piosenek do gier

Gotowe rozwiązania/porady najczęściej pojawiających się problemów z grami.

<<

MATchlesS

Awatar użytkownika

Topic author

Mega Hiper Ultra Prof. Świata

Posty: 1724

Rejestracja: 5 lip 2007, 12:25

Lokalizacja: Trzecia planeta od Słońca

Post autor: MATchlesS » 30 gru 2007, 21:54

[Poradnik] Dodawanie piosenek do gier

Grając w gry po jakimś czasie (obojętnie jaka byłaby ścieżka dźwiękowa) każdy z nas odczuwa znużenie piosenkami zawartymi w owej produkcji. Na szczęście twórcy niektórych gier dali szansę na dodanie ulubionych piosenek. Jakie to tytuły i jak to zrobić? Zapraszam do lektury.
Na początek kilka gier, ale wierzę, że także inni rozbudują ten temat, dodając własne sposoby do innych gier.

Test Drive Unlimited
Dwukrotnie klikamy na "Moje dokumenty" i szukamy folderu o nazwie "Test Drive Unlimited". Wchodzimy do niego, następnie otwieramy folder "savegame", a później folder z nazwą naszego profilu z gry. W tym ostatnim folderze tworzymy folder "Radio", a w nim tworzymy kolejny o dowolnej nazwie - będzie to nazwa radia, więc na przykład "PoP Radio". Do tego właśnie folderu wklejamy nasze utwory w formacie MP3. Uruchamiamy grę, ustawiamy stworzone radio i słuchamy ulubionej muzyki.

Grand Theft Auto III [GTA III] i Grand Theft Auto: Vice City [GTA: VC]
Radio, w którym możemy słuchać swoich piosenek nazywa się "MP3 Radio" (GTA III) lub "MP3 PLAYER" (GTA: VC). Aby dodać utwory do tego radia należy skopiować pliki do folderu "mp3". Znajduje sie on w folderze, w którym jest profil gracza.

Grand Theft Auto: San Andreas [GTA: SA]
Tu jest trochę inaczej, niż w dwóch poprzednich częściach. Należy wchodzić do następujących folderów: Moje dokumenty\GTA San Andreas User Files\User Tracks i wkleić swoje piosenki. Następnie należy uruchomić grę i wejść odpowiednio do: options/audio setup/user track options/ i ustawić play modena radio, automatic media scan na "on". Następnie należy kliknąć na: "scan user track" i poczekać chwilę na załadowanie się utworów. W grze wystarczy tylko wyszukać odpowiednie radio - cieszymy się ulubionymi piosenkami.

Również w grach Fifa Manager 08, GTR, GTR2, GTL. RACE 06 i 07, aby słuchać swoich piosenek, wystarczy usunąć pliki muzyczne zainstalowane z grą i dodać swoje.

Jeśli masz mało miejsca na dysku twardym, a chcesz mieć dużo muzyki w tworzonym radio, zamiast kopiować pliki, możesz tworzyć skróty - w większości przypadków ten sposób działa.
Oczywiście każdy może rozbudować temat - jeśli znalazłeś sposób na dodanie własnych "empetrójek" do gry, pisz! Może Twoja porada kogoś ucieszy.
Ostatnio zmieniony 1 cze 2008, 13:45 przez MATchlesS, łącznie zmieniany 4 razy.


MATchlesS = MTS = Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości. :-]
Żeby mi się tak chciało, jak mi się nie chcę. :-]
PC: AMD Athlon 64 X2 5200+ | 4 GB RAM | GeForce 9600 (512 MB; EVGA) | 250 GB Seagate | Creative SBS 240 | LCD LG 17''
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 31 gru 2007, 00:47

Re: [Poradnik] Dodawanie piosenek do gier

Łatwiejszy sposób:
Odpalam foobara (lub jak ktos woli to winampa) zapuszczam muze, uruchamiam gre, wyciszam standardowa muze w grze i gram :hyhy:
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

MATchlesS

Awatar użytkownika

Topic author

Mega Hiper Ultra Prof. Świata

Posty: 1724

Rejestracja: 5 lip 2007, 12:25

Lokalizacja: Trzecia planeta od Słońca

Post autor: MATchlesS » 31 gru 2007, 11:34

Re: [Poradnik] Dodawanie piosenek do gier

Maciek pisze:Odpalam foobara (lub jak ktos woli to winampa) zapuszczam muze, uruchamiam gre, wyciszam standardowa muze w grze i gram
I problem rozwiązany, tylko gdy gra ledwo Ci chodzi (czytaj: na granicy komfortu - okolice 20/25 FPS'ów), to włączenie odtwarzacza muzyki obniża liczbę klatek na sekundę. A większość odtwarzaczy nie jest "lekkimi" aplikacjami, tak więc metodę tę można stosować tylko, gdy mamy dużą liczbę FPS'ów.
MATchlesS = MTS = Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości. :-]
Żeby mi się tak chciało, jak mi się nie chcę. :-]
PC: AMD Athlon 64 X2 5200+ | 4 GB RAM | GeForce 9600 (512 MB; EVGA) | 250 GB Seagate | Creative SBS 240 | LCD LG 17''
<<

maciek120

Post autor: maciek120 » 31 gru 2007, 12:21

Re: [Poradnik] Dodawanie piosenek do gier

MATchlesS ten sposob z test drivem unlimited obnizyl mi plynnosc gry o "jedyne" 15 FPS!!! Niewiem dlaczego ale procek nie wyrabia.
<<

MATchlesS

Awatar użytkownika

Topic author

Mega Hiper Ultra Prof. Świata

Posty: 1724

Rejestracja: 5 lip 2007, 12:25

Lokalizacja: Trzecia planeta od Słońca

Post autor: MATchlesS » 31 gru 2007, 12:59

Re: [Poradnik] Dodawanie piosenek do gier

maciek120 pisze:MATchlesS ten sposob z test drivem unlimited obnizyl mi plynnosc gry o "jedyne" 15 FPS!!! Niewiem dlaczego ale procek nie wyrabia.
Dziwne, a nawet bardzo dziwne! U mnie (i u kilku moich kolegów) dodawanie swoich piosenek do gry w przedstawiony sposób nie obniżyło w żadnym stopniu liczby klatek na sekundę. Nie wiem czemu tak się u Ciebie dzieje, niestety będziesz musiał zrezygnować z ulubionego podkładu muzycznego...
MATchlesS = MTS = Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości. :-]
Żeby mi się tak chciało, jak mi się nie chcę. :-]
PC: AMD Athlon 64 X2 5200+ | 4 GB RAM | GeForce 9600 (512 MB; EVGA) | 250 GB Seagate | Creative SBS 240 | LCD LG 17''
<<

maciek120

Post autor: maciek120 » 31 gru 2007, 14:03

Re: [Poradnik] Dodawanie piosenek do gier

A i tu Ci powiem ze jak wlacze Jetaudio to mam spadek o 2 fps tylko a nie 15 :]
<<

MATchlesS

Awatar użytkownika

Topic author

Mega Hiper Ultra Prof. Świata

Posty: 1724

Rejestracja: 5 lip 2007, 12:25

Lokalizacja: Trzecia planeta od Słońca

Post autor: MATchlesS » 31 gru 2007, 14:11

Re: [Poradnik] Dodawanie piosenek do gier

A i tu Ci powiem ze jak wlacze Jetaudio to mam spadek o 2 fps tylko a nie 15
To w końcu korzystasz ze sposobu, który przedstawiony został przez moją osobę w pierwszym poście (czyli nie masz uruchomionego odtwarzacza podczas gry, tylko wklejasz pliki do odpowiedniego folderu z grą) czy bazujesz na pomyśle Maćka :?:
Bo z tego co piszesz, to korzystasz z tej drugiej opcji, a wtedy spadek FPS'ów murowany.
Pisząc takie teksty...
MATchlesS ten sposob z test drivem unlimited obnizyl mi plynnosc gry o "jedyne" 15 FPS!!!
...jestem przekonany, że odnosisz się do mojego sposobu.
Ostatnio zmieniony 31 gru 2007, 14:16 przez MATchlesS, łącznie zmieniany 1 raz.
MATchlesS = MTS = Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości. :-]
Żeby mi się tak chciało, jak mi się nie chcę. :-]
PC: AMD Athlon 64 X2 5200+ | 4 GB RAM | GeForce 9600 (512 MB; EVGA) | 250 GB Seagate | Creative SBS 240 | LCD LG 17''
<<

maciek120

Post autor: maciek120 » 31 gru 2007, 18:44

Re: [Poradnik] Dodawanie piosenek do gier

No tak.Najpierw sprobowalem twojego sposobu i mi wydajnosc spadla o 15 FPS. Pozniej skorzystalem ze sposobu Macka i wydajnosc spadla o 2 FPS.Dlatego to jest dziwne.
Ostatnio zmieniony 14 lut 2008, 19:32 przez maciek120, łącznie zmieniany 1 raz.