[poradnik] Jak wejść do DOS-u

Gotowe rozwiązania/porady, którymi chcielibyście się podzielić z innymi :ok: W tym dziale nie zadajemy pytań.

<<

rufi82

Post autor: rufi82 » 30 gru 2006, 15:26

[poradnik] Jak wejść do DOS-u

Witam

Mam taki drobny problem. Chciałbym sobie zrobić upgrade biosu i muszę wejść w tym celu do DOSU. Wszystko by było ok tylko nie mam stacji dyskietek. CMD pod windowsem odpada... ma ktoś może jakiś pomysł

ps. próbowałem klawiszem F8 i tam jest "tryb awaryjny z wierszem poleceń", ale to chyba tak samo jakbym wpisał CMD w windowsie....
......A gdybym włożył płytkę WIN XP odpalił podczas bootowania i wcisnął napraw... odpaliłby się chyba wiersz poleceń i czy w ten sposób by zadziałało???
Proszę o pomoc
Z góry dzięki
POZDRAWIAM
Ostatnio zmieniony 16 cze 2007, 09:38 przez rufi82, łącznie zmieniany 1 raz.


<<

Nivener

Awatar użytkownika

Ekspert

Posty: 549

Rejestracja: 19 sty 2006, 18:44

Post autor: Nivener » 1 sty 2007, 18:36

Re: [poradnik] Jak wejść do DOS-u

rufi82 pisze:Chciałbym sobie zrobić upgrade biosu i muszę wejść w tym celu do DOSU.
pierwszy raz słyszę ;]
rufi82 pisze:tylko nie mam stacji dyskietek.
:O
rufi82 pisze:A gdybym włożył płytkę WIN XP odpalił podczas bootowania i wcisnął napraw... odpaliłby się chyba wiersz poleceń i czy w ten sposób by zadziałało???
pewnie by naprawiło tylko pełno syfu zostawiło ;] aaa jak chcesz dostać się do DOS'a podczas włanczania systemu to poszukaj na necie obrazu płytki z oprogramowaniem z narzędziami systemowymi (po włożeniu będziesz mógł wybrać czy chcesz Naprawic system, sfromatować lub nawet wejść do DOS'a tak jak przez dyskietkę)
<<

MarccinShaleck

Post autor: MarccinShaleck » 2 sty 2007, 15:21

Re: [poradnik] Jak wejść do DOS-u

Albo zrób instalke win 98 (ale to szpetny pommysł) i bierzesz wylacz komputer i tam masz opcje, uspij, wylacz, przejdz w tryb DOS czy jakos tak, ale lepiej bedzie jak se po prostu znajdziesz inny sposob a nie przez DOS'a :P

A ja wlozysz do Boot'owania płytke WiN XP i wexmiesz tam dos'a to on ma okolo 20-30 komend tylko i jest wiele ograniczen wiec mysle ze to nie ma sensu :P
Znajdz inny sposob albo przez 98 :)
<<

old_member

Post autor: old_member » 2 sty 2007, 16:37

Re: [poradnik] Jak wejść do DOS-u

rufi82 pisze:Chciałbym sobie zrobić upgrade biosu i muszę wejść w tym celu do DOSU.
Nie ma takiej opcji! Podczas uruchamiania komputera powinno ci pisać jaki klawisz nacisnąć aby wejść so biosu. Np. F8, F9 co do klawisza to wszystko zależy od rodzaju biosu. I jeszcze raz powtarzam nie ma takiej opcji że żeby wejść do biosu trzeba odpalać DOSa :!:
<<

milosz28

Awatar użytkownika

Średnio zaawansowany

Posty: 70

Rejestracja: 29 sty 2006, 10:03

Lokalizacja: Będzin

Post autor: milosz28 » 20 sty 2007, 12:57

Re: [poradnik] Jak wejść do DOS-u

zrób taką rzecz: znajdź obraz dyskietki startowej systemu win98/me i zrób przy jego pomocy startowy dysk CD (w nero opcja BootCD, a jako obszar boot-ujący podaj obraz dyskietki startowej). To działą, bo ja tak kiedyś uruchamiałem DOS-a.
Drugie rozwiązanie: poszukaj softu do swojej płyty głównej! Są teraz narządzia, które umożliwiają upgrade BIOS-u z poziomu systemu WindowsXP! Ja mam płyte Gigabyte i na CD-ROM-ie dołączonym do tej płyty znajduje się takie oprogramowanie.
THANKS FOR THE INFO!

nie lej wody o wszystkim i niczym - lepiej pisz zwięźle i na temat. Staraj się również szanować wymogi założyciela tematu i odpowiednio do nich zastosować.