[Dyskusja] Mistrzostwa Europy w 2012 roku w Polsce

O wszystkich dyscyplinach sportowych oraz o tym, co szczególnie kręci facetów - o Motoryzacji!

<<

Mat

Post autor: Mat » 21 kwie 2007, 15:15

Re: [Dyskusja] Mistrzostwa Europy w 2012 roku w Polsce

jack ryan pisze:Sami pesymiści
No właśnie! Ale jak nie być pesymistą żyjąc w tym kraju. Choć muszę przyznać, że ja (wieczny pesymista) wierzę, że EURO wypali i nie zmarnujemy tej szansy. Najbardziej liczę na (i tu nie będę oryginalny) drogi. To one zostaną nam na dłużej, a nawał pracy jaki nas czeka to tylko chwilowe. Najbardziej nie podoba mi się jednak sprowadzanie żółtków :zalamany: Powinniśmy zrobić wszystko, że za granicę nie wyjechało już więcej osób, a nawet żeby wracali. A sprowadzając żółtków nie damy szans sobie, bo oni robią 16/24h za miskę ryżu. I dalej będziemy musieli uciekać.

Jeśli chodzi o poprawę jakości naszej ligi to wątpię, żeby coś się zmieniło. Kilka nowoczesnych stadionów nam nie pomoże. To straszne ale nie widzę żadnego ratunku dla naszej ligi.
jack ryan pisze:jeśli Polacy mają siekeirę nad łbem to potrafią się zjednoczyć i zrobić co trzeba.
To prawda! EURO jest tylko impulsem, który ma przyśpieszyć to co już dawno było planowane. Teraz po prostu nie mamy wyjścia. Musimy to zrobić i nie pomogą głupie wymówki polityków, czy zwykła zmiana rządu.

Jeśli macie jakieś plany stadionów, czy czego kolwiek co zawdzięczamy EURO podawajcie do nich linki. Z przyjemnością na pewno każdy oglądnie.


<<

stachu_94

Post autor: stachu_94 » 21 kwie 2007, 17:12

Re: [Dyskusja] Mistrzostwa Europy w 2012 roku w Polsce

jesli tak stadiony będą wyglądać naprawde to ten w Wrocławiu bedzie najładniejsszy:) :P
<<

stand_up

Post autor: stand_up » 23 kwie 2007, 15:04

Re: [Dyskusja] Mistrzostwa Europy w 2012 roku w Polsce

ładne: Gdańsk, Chorzów, Wrocław, Poznań
brzydkie: Warszawa, Kraków.

Warszawski stadion wygląda jak 1/2 d*py zza krzaka (chodzi o kolor i tandete), a Krakowski to tradycyjne 4 trybuny i schemat. Nie ma wprowadzenia czegoś innego.
Bardzo ładny jest stadion we Wrocławiu. Sylwetka i barwy. Balitc Arena jest efektowna, jeżeli uda się ją wybudować to :super: Stadiony w Chorzowie i Poznaniu też są warte uwagi. Nie wiem co do stadionów na Ukrainie. Jak ktoś ma jakieś info to niech napisze ;)
<<

MATchlesS

Awatar użytkownika

Mega Hiper Ultra Prof. Świata

Posty: 1724

Rejestracja: 5 lip 2007, 12:25

Lokalizacja: Trzecia planeta od Słońca

Post autor: MATchlesS » 11 lip 2007, 20:26

Re: [Dyskusja] Mistrzostwa Europy w 2012 roku w Polsce

A ja się nie zdziwie, jak jeszcze nam te EURO 2012 "zabiorą" (choć mało prawdopodobne). Zobaczcie co zrobili kibice w Legii w Austrii w Pucharze Intertoto. W Warszawie zapewne będzie półfinał i co??? Oj, Platini i reszta mogą interweniować i tylko, żeby nie skończyło się to źle dla naszego kraju. Jeszcze kilka wpadek i po EURO... tym bardziej, że w Rządzie się dzieje coraz gorzej (dymisja ministra sportu...).
MATchlesS = MTS = Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości. :-]
Żeby mi się tak chciało, jak mi się nie chcę. :-]
PC: AMD Athlon 64 X2 5200+ | 4 GB RAM | GeForce 9600 (512 MB; EVGA) | 250 GB Seagate | Creative SBS 240 | LCD LG 17''
<<

coleczka

Awatar użytkownika

Zaawansowany

Posty: 105

Rejestracja: 7 gru 2006, 16:34

Lokalizacja: WLKP

Post autor: coleczka » 12 lip 2007, 16:00

Re: [Dyskusja] Mistrzostwa Europy w 2012 roku w Polsce

Licze na to ze w koncu cos sie zacznie dziac z sprawie Euro .. narazie sa tylko slowa i obietnice.... ciekawe kiedy zaczna brac sie za modernizacje stadionow i drog? Pewnei wsyztk ona ostatnia chwile.. Nie jestem pesymista ...ale wydaje mi sie ze chyba nie dojdzie do Euro w Polsce ... choc bardzo pomogloby to naszemu krajowi .... MATchlesS, dobrze pisze ... UEFA bierze pod uwage wszystko ..tak wiec i zachowanie kibcow i sytuacje polityczna i spoleczna w kraju ...a u nas ? jak to u nas totalna rozpierducha ... Co innego Ukraina .... tam juz sie biora do robotki ..... brac tylko przyklad ... :ok:
::: Ścieżka sprawiedliwych prowadzi przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi :::
<<

Dragon2006

Awatar użytkownika

Profesor

Posty: 726

Rejestracja: 14 lut 2006, 16:03

Lokalizacja: Grodków

Post autor: Dragon2006 » 14 lip 2007, 16:38

Re: [Dyskusja] Mistrzostwa Europy w 2012 roku w Polsce

Spokojnie, EURO wypali. Niedość, że przybędzie nam dróg, to jeszcze Polska zyska "popularność".
Nie ma co narzekać, np. Niemcy - szczycą się swoim narodem i uważają, że jest najlepszy na świecie. Wiadomo, oni za komuny byli w połowie krajem, który mógł się rozwijać (RFN). Już sam Hitler zaczął budować drogi w Niemczech, które działają do dziś :hyhy: . A my niestety, w całości byliśmy krajem komunistycznym, nasza gospodarka stała w miejscu. Zawsze będziemy do tyłu w stosunku np. do Niemców.

Na mecze na pewno pojądę, do Wrocławia mam 60 km, a do Chorzowa 120 km :P Jeśli się uda, zaliczę również mecz otwarcia w Warszawie.

Cieszmy się z EURO 2012, długo takie wydarzenie nie będzie więcej miało miejsca w naszym kraju...
Ostatnio zmieniony 14 lip 2007, 16:40 przez Dragon2006, łącznie zmieniany 3 razy.
Procesor Intel Core Quad Q6600 4x2.40 GHz
GeForce 9500GT, 1024 MB;4096 MB DDR2.
HDD 500 GB.
Monitor LCD 21", głośniki JVC + Creative 2.1
Neo 6mb
<<

Piki

Awatar użytkownika

Ekspert

Posty: 421

Rejestracja: 6 lis 2005, 12:24

Lokalizacja: Borów

Post autor: Piki » 14 lip 2007, 17:40

Re: [Dyskusja] Mistrzostwa Europy w 2012 roku w Polsce

Dragon2006 pisze:przybędzie nam dróg
Nie spodziewajmy się w tej kwestii zbyt wiele.
Dragon2006 pisze:Cieszmy się z EURO 2012, długo takie wydarzenie nie będzie więcej miało miejsca w naszym kraju...
O ile w ogóle będzie miało miejsce. A to wcale nie jest takie oczywiste.
<<

Adamo

Awatar użytkownika

Ekspert

Posty: 418

Rejestracja: 31 lip 2005, 19:43

Skype: adamo1991

Lokalizacja: Ostrów Wlkp / Poznań

Post autor: Adamo » 15 lip 2007, 00:12

Re: [Dyskusja] Mistrzostwa Europy w 2012 roku w Polsce

Do Poznania mam 2h drogi, za 5 lat to ja już będe miał 21 lat, własny samochód, więc na luzie, zbieram ekipe i śmigam :D

A tak pozatym - gdyby nie EURO to za te 5 lat nasze drogi byłyby tylko pod Ursusa lub innego Hummera :D
<<

Dragon2006

Awatar użytkownika

Profesor

Posty: 726

Rejestracja: 14 lut 2006, 16:03

Lokalizacja: Grodków

Post autor: Dragon2006 » 15 lip 2007, 08:26

Re: [Dyskusja] Mistrzostwa Europy w 2012 roku w Polsce

Piki pisze:Nie spodziewajmy się w tej kwestii zbyt wiele.
Nie, wcale. Dwie nowe autostrady, Gdańsk - Wrocław i jeszcze ta druga, nie pamiętam dokładnie jak ma przebiegać, jakoś przez Warszawę? Więc nie tak mało dróg będziemy mieli po EURO :P Ja już wtedy będę mieć prawko :hyhy:
Procesor Intel Core Quad Q6600 4x2.40 GHz
GeForce 9500GT, 1024 MB;4096 MB DDR2.
HDD 500 GB.
Monitor LCD 21", głośniki JVC + Creative 2.1
Neo 6mb
<<

Aq

Awatar użytkownika

Ekspert

Posty: 520

Rejestracja: 19 lip 2007, 12:54

Post autor: Aq » 20 lip 2007, 15:12

Re: [Dyskusja] Mistrzostwa Europy w 2012 roku w Polsce

Coś o EURO 2012. Mnie najbardziej rozbawiło w tym wszystkim jak w programie "Dzień dobry TVN" Magda Mołek zapytała naszego trenera Leo Benhakera "a może pan powiedzieć jaki będzie skład na pierwszy nasz mecz na EURO2012?" :evil:
<<

MATchlesS

Awatar użytkownika

Mega Hiper Ultra Prof. Świata

Posty: 1724

Rejestracja: 5 lip 2007, 12:25

Lokalizacja: Trzecia planeta od Słońca

Post autor: MATchlesS » 18 kwie 2008, 14:53

Re: [Dyskusja] Mistrzostwa Europy w 2012 roku w Polsce

Pewnie mało kto zauważył, że dzisiaj jest rocznica słynnego "Mamy Euro!". :]
I może warto podsumować co nieco... Problem w tym, że za bardzo nie ma czego, bo na pewno nie będę podsumowywał ciągłych afer korupcyjnych i zmian w ministerstwie sportu...
A FIFA widzi to wszytko, ale jeszcze intensywnie nie grzmi...

W Poznaniu (me miasto, będzie w nim rozegrane kilka meczy) stadion w rozbudowie, powstają nowe hotele, a i nawet jakby troszkę więcej niż zawsze remontów robiono (głównie drogi). Gorzej z parkingami - obecnie znalezienie miejsca do parkowania graniczy z cudem, a parkingów coraz mniej... Jak będzie za te kilka lat :?:
MATchlesS = MTS = Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości. :-]
Żeby mi się tak chciało, jak mi się nie chcę. :-]
PC: AMD Athlon 64 X2 5200+ | 4 GB RAM | GeForce 9600 (512 MB; EVGA) | 250 GB Seagate | Creative SBS 240 | LCD LG 17''
<<

Mikolaj.

Awatar użytkownika

Ekspert

Posty: 470

Rejestracja: 5 sie 2007, 17:58

Post autor: Mikolaj. » 18 kwie 2008, 16:27

Re: [Dyskusja] Mistrzostwa Europy w 2012 roku w Polsce

MATchlesS pisze:Pewnie mało kto zauważył, że dzisiaj jest rocznica słynnego "Mamy Euro!".
I był to rok w którym:
W Warszawie zrobiono aż projekt stadionu (chociaż chyba jeszcze nie jest on w 100% skończony) i pozbyto się kupców z korony stadionu X-lecie
W Gdańsku wykupiono działki pod budowę stadionu... dobre i to.
W Wrocławiu - w sumie nie wiem co tam zrobili, ale pewnie nie wiele więcej niż w Wa-wie i Gdańsku.
W Chorzowie i Krakowie się nie spieszą bo póki co są to miasta alternatywne, ale stadion w Krakowie jest cały czas przebudowywany.
W Poznaniu - jedynym polskim mieście gdzie na stadionie trwają prace budowlane. Obecnie dobudowywane jest trzecie piętro na II trybunie, w czerwcu ma odbyć się przetarg na budowę dwóch trybun wzdłuż boiska. Poza tym w budowie jest dojazd z autostrady do miasta (swoją drogą wreszcie, bo tą jednopasmówką nie dało się jeździć), bodajże w tym roku ma być też poszerzana sama ulica Bułgarska. Co do tych miejsc parkingowych, to na razie faktycznie jest z tym dość krucho, parking przy samym stadionie teraz praktycznie całkowicie się zapełnia, a stadion teraz ma niecałe 20tys pojemności, a docelowo ma byś 46tys.
Jakby ktoś chciał sobie poczytać co dokładnie zrobiono to polecam lekturę:

Kod: Zaznacz cały

http://sport.onet.pl/0,1260069,1732149,wiadomosc.html
Dell XPS 1530 | 15.4" WXGA+ | Tuxedo Black | T8300 2,4GHz | 3GB RAM | GeForce 8600 256 DDR3 | 160GB Hard Drive | Bluetooth | 9-cell Battery | Genuine Vista Ultimate |
<<

Ignac

Awatar użytkownika

Wysoko zaawansowany

Posty: 316

Rejestracja: 15 lip 2008, 23:13

Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Ignac » 30 sie 2008, 00:19

Re: [Dyskusja] Mistrzostwa Europy w 2012 roku w Polsce

Hmm... Pewnie duzo osob slyszalo ze Minister Sportu Drzewiecki i Wicepremier Schetyna byli w Chinach z celem załatwienia nam Chińczyków do budowy stadionów. Różnice w cenie budowy przez Polaków i Chińczyków są kosmiczne. Chińczycy ostatni odcinek metra mogli by zbudowac za 600 mln. zł a Polacy za 8 mld. zł. Po powrocie Drzewiecki zapewniał że kto martwił sie o to czy zdazymy na Euro 2012 może sie uspokoic. Tu mamy wypowiedź Ministra Drzewieckiego:
Minister sportu straszy inwestorów z Europy, że nie dostaną kontraktów na budowę dróg i stadionów na Euro 2012. Bo są pazerni. Mirosław Drzewiecki powiedział, że ma oferty od Chińczyków, którzy są o połowę tańsi. Tłumaczy, że europejskie firmy przesadziły przy przetargach, bo - jak to określił - domówiły się, jak będą cyckały i doiły polskie państwo.

Zrobię wszystko, żeby w Polsce przestał obowiązywać dyktat i zmowa cenowa europejskich firm, które przy stole się domówiły, jak będą cyckały i doiły polskie państwo, i dyktowały warunki 2-3 razy droższe cenowo niż we wszystkich innych europejskich krajach – oświadczył Drzewiecki po wizycie w Pekinie.

Nie chcą zarabiać pieniędzy, to będzie kto inny pracował i kto inny budował nam te obiekty - powiedział. Na pytanie, kto to może być, minister wskazał na Chińczyków. Drzewiecki podkreślił, że Pekin był największym placem budowy na świecie w ostatnich siedmiu latach.

Jak się dowiedzieli, że przetarg na metro w Warszawie został unieważniony i będzie rozpisywany nowy, podnieśli palec i powiedzieli, że marzą, żeby to zrobić za pół pieniędzy, które były teraz oferowane - dodał Drzewiecki, nawiązując do przetargu, w którym zachodnie firmy żądały za wybudowanie drugiego odcinka stołecznego metra po sześć miliardów złotych (ponad dwa razy więcej niż mogło zapłacić miasto).

Z mojej wiedzy, co ile kosztowało w Chinach - wybudowanie poszczególnych obiektów - to jest to wszystko 50 procent tańsze niż to, co nam się oferuje w Polsce dzisiaj - podkreślił.
Źródło: dziennik.pl

Swoją drogą może nie będzie tak źle... ;)
Ostatnio zmieniony 30 sie 2008, 00:23 przez Ignac, łącznie zmieniany 1 raz.