Formuła 1

O wszystkich dyscyplinach sportowych oraz o tym, co szczególnie kręci facetów - o Motoryzacji!

Który z poniższych kierowców Twoim zdaniem zostanie Mistrzem Świata w 2008 roku:

Kimi Räikkönen
8
38%
Felipe Massa
3
14%
Nick Heidfeld
0
Brak głosów
Robert Kubica
2
10%
Fernando Alonso
3
14%
Nico Rosberg
0
Brak głosów
Lewis Hamilton
5
24%
Heikki Kovalainen
0
Brak głosów
 
Liczba głosów : 21
<<

MATchlesS

Awatar użytkownika

Topic author

Mega Hiper Ultra Prof. Świata

Posty: 1724

Rejestracja: 5 lip 2007, 12:25

Lokalizacja: Trzecia planeta od Słońca

Post autor: MATchlesS » 25 kwie 2008, 16:35

Re: Formuła 1

Rozpoczęły się pierwsze treningi w Hiszpanii.
Robert Kubica uzyskał na nich dobre czasy - podczas pierwszego treningu zajął czwarte, a drugiego, gdzie czasy były bardzo zbliżone (patrz: poniższy cytat) dwunaste.
1. Kimi Raikkonen (Finlandia/Ferrari) - 1.21,935 (38 okrążeń)
2. Nelson Piquet Jr (Brazylia/Renault) - 1.22,019 (38)
3. Fernando Alonso (Hiszpania/Renault) - 1.22,032 (26)
4. Kazuki Nakajima (Japonia/Williams) - 1.22,172 (35)
5. Felipe Massa (Brazylia/Ferrari) - 1.22,229 (32)
6. Mark Webber (Australia/Red Bull) - 1.22,238 (36)
7. Nico Rosberg (Niemcy/Willliams) - 1.22,266 (33)
8. David Coulthard (Wielka Brytania/Red Bull) - 1.22,289 (30)
9. Giancarlo Fisichella (Włochy/Force India) - 1.22,383 (38)
10. Adrian Sutil (Niemcy/Force India) - 1.22,548 (38)
11. Lewis Hamilton (Wielka Brytania/McLaren) - 1.22,685 (33)
12. Robert Kubica (Polska/BMW Sauber) - 1.22,778 (38)
Myślę, iż po tych wynikach możemy być pełni optymizmu. :)


MATchlesS = MTS = Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości. :-]
Żeby mi się tak chciało, jak mi się nie chcę. :-]
PC: AMD Athlon 64 X2 5200+ | 4 GB RAM | GeForce 9600 (512 MB; EVGA) | 250 GB Seagate | Creative SBS 240 | LCD LG 17''
<<

Mikolaj.

Awatar użytkownika

Ekspert

Posty: 470

Rejestracja: 5 sie 2007, 17:58

Post autor: Mikolaj. » 25 kwie 2008, 18:00

Re: Formuła 1

Jak już MATchlesS wspomniał dzisiaj odbyły się treningi przed GP Hiszpanii.
Wyniki pierwszego treningu:
Obrazek

Pełne wyniki drugiego treningu:
Obrazek

I prędkości maksymalne uzyskiwane przez poszczególnych kierowców:
Obrazek

Jak dla mnie najciekawiej wygląda ta ostatnia klasyfikacja. Jak widać BMW znacznie poprawiło prędkości na prostych.
Po przebiegu dzisiejszych treningów widać, że Ferrari jest znowu mocne i jeżeli kierowcy nie będą popełniali błędów, to miesjce na podium raczej mają zarezerwowane. BMW znowu osiąga dobre czasy (szczególnie Kubica) i powinni zawalczyć o podium. Jak dla mnie największą zagadką jest postawa McLarena, bo o ile w pierwszym treningu zdobyli wysokie miejsca, to w drugim pojechali słabiej (chociaż tego drugiego treningu nie może chyba być wyznacznikiem formy poszczególnych zespołów, o czym świadczą wysokie miejsca Renault i Force-India). Zobaczymy jak to będzie wyglądało podczas jutrzejszych kwalifikacji.
Ogólnie w czasie treningów zawodnicy popełniali dużo błędów. Spina zaliczyli m.in Hamilton i Massa:
Obrazek
Dell XPS 1530 | 15.4" WXGA+ | Tuxedo Black | T8300 2,4GHz | 3GB RAM | GeForce 8600 256 DDR3 | 160GB Hard Drive | Bluetooth | 9-cell Battery | Genuine Vista Ultimate |
<<

MATchlesS

Awatar użytkownika

Topic author

Mega Hiper Ultra Prof. Świata

Posty: 1724

Rejestracja: 5 lip 2007, 12:25

Lokalizacja: Trzecia planeta od Słońca

Post autor: MATchlesS » 26 kwie 2008, 13:07

Re: Formuła 1

Niedawno odbył się trzeci trening w Hiszpanii. Kubica potwierdził swoją bardzo dobrą formę - zajął, podobnie jak podczas pierwszego treningu, czwarte miejsce.
Oto pierwsza czwórka:
1. Nick Heidfeld (Niemcy/BMW Sauber) - 1.21,269 (19 okrążeń)
2. David Coulthard (Wielka Brytania/Red Bull) - 1.21,465 (16)
3. Fernando Alonso (Hiszpania/Renault) - 1.21,599 (16)
4. Robert Kubica (Polska/BMW Sauber) - 1.21,717 (23)
Warto zwrócić uwagę, że kierowcy Renault jeżdżą coraz lepiej - szczególnie Alonso, który na treningach osiąga całkiem dobre czasy...
Aha - przypominam, iż o 14:00 rozpoczynają się kwalifikacje!
MATchlesS = MTS = Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości. :-]
Żeby mi się tak chciało, jak mi się nie chcę. :-]
PC: AMD Athlon 64 X2 5200+ | 4 GB RAM | GeForce 9600 (512 MB; EVGA) | 250 GB Seagate | Creative SBS 240 | LCD LG 17''
<<

Robertinho

Awatar użytkownika

Mega Prof. Świata

Posty: 1226

Rejestracja: 12 gru 2006, 21:37

Skype: bercik.93

Lokalizacja: Radostowice

Post autor: Robertinho » 26 kwie 2008, 13:38

Re: Formuła 1

No Kubica pokazuje, że wlicza się do elity formuły 1. Coś czuję, że w kwalifikacjach pokaże też dobrą formę. Może znów będzie się szykował podium?? Miejmy nadzieję. Widać, że Alonso wrócił też do formy co trochę zagraża w zdobywaniu podium przez Roberta. Ale miejmy nadzieję, że Polak pokaże wszystko na co go stać.
<<

MATchlesS

Awatar użytkownika

Topic author

Mega Hiper Ultra Prof. Świata

Posty: 1724

Rejestracja: 5 lip 2007, 12:25

Lokalizacja: Trzecia planeta od Słońca

Post autor: MATchlesS » 26 kwie 2008, 13:43

Re: Formuła 1

Robertinho pisze:Widać, że Alonso wrócił też do formy
Chyba jego bolid... ;)
Najważniejsza u Kubicy jest powtarzalność - widać, że o dłuższego czasu nie schodzi poniżej ustalonej normy, jedzie pewnie i dzięki temu, jego szanse na podium są znaczne.
MATchlesS = MTS = Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości. :-]
Żeby mi się tak chciało, jak mi się nie chcę. :-]
PC: AMD Athlon 64 X2 5200+ | 4 GB RAM | GeForce 9600 (512 MB; EVGA) | 250 GB Seagate | Creative SBS 240 | LCD LG 17''
<<

Mikolaj.

Awatar użytkownika

Ekspert

Posty: 470

Rejestracja: 5 sie 2007, 17:58

Post autor: Mikolaj. » 26 kwie 2008, 15:18

Re: Formuła 1

No i po kwalifikacjach. Tak wyglądają wyniki:
Obrazek

Bardzo ładnie Kubica. Można zauważyć, że chyba BMW jest już drugą siłą w F1. McLareny ostatnio coś słabiej jeżdżą. Ferrari jak zwykle mocne. Alonso i Renault :szok: , pytanie czy Fernando ma jeszcze jakiś paliwo w bolidzie, czy Renault tak mocno poprawił swoje bolidy (odpowiedż na to pytanie poznamy już jutro).
Ostatnio zmieniony 26 kwie 2008, 15:22 przez Mikolaj., łącznie zmieniany 1 raz.
Dell XPS 1530 | 15.4" WXGA+ | Tuxedo Black | T8300 2,4GHz | 3GB RAM | GeForce 8600 256 DDR3 | 160GB Hard Drive | Bluetooth | 9-cell Battery | Genuine Vista Ultimate |
<<

DLX

Post autor: DLX » 26 kwie 2008, 15:25

Re: Formuła 1

Jazagłosowałem na Kimiego Raikonena ponieważ Ferrari ma bardzo dobry samochód.Kubica może miałby szanse gdyby jego team wydawał bardziej rozsądne polecenia i nie musiałby tyle zjezdzac do bosków
<<

Mikolaj.

Awatar użytkownika

Ekspert

Posty: 470

Rejestracja: 5 sie 2007, 17:58

Post autor: Mikolaj. » 26 kwie 2008, 15:45

Re: Formuła 1

DLX pisze:JaKubica może miałby szanse gdyby jego team wydawał bardziej rozsądne polecenia i nie musiałby tyle zjezdzac do bosków
Mógłbyś jakoś bardziej rozwinąć tą wypowiedź, bo szczerze mówiąc nie do końca wiem o co Ci chodzi.
Przecież nie od dziś wiadomo, że kierowcy w czasie wyścigu muszą zjechać do boksu, by wymienić opony i dotankować bolidy. A IMO strategie jakie wybiera w tym roku BMW są bardzo dobre, o czym może świadczyć to, że jako jedyny zespół 3 razy w tym sezonie osiągnęli podium.
Dell XPS 1530 | 15.4" WXGA+ | Tuxedo Black | T8300 2,4GHz | 3GB RAM | GeForce 8600 256 DDR3 | 160GB Hard Drive | Bluetooth | 9-cell Battery | Genuine Vista Ultimate |
<<

DLX

Post autor: DLX » 26 kwie 2008, 15:57

Re: Formuła 1

No to może mam stare informacje bo ostatnio mój wujek mówił ze przez za częste(po za regulaminowe) zjazdy do boksów Kubica tracił przewage i miejsca.
<<

MATchlesS

Awatar użytkownika

Topic author

Mega Hiper Ultra Prof. Świata

Posty: 1724

Rejestracja: 5 lip 2007, 12:25

Lokalizacja: Trzecia planeta od Słońca

Post autor: MATchlesS » 26 kwie 2008, 16:55

Re: Formuła 1

Kwalifikacje emocjonujące, czasy zawodników był bardzo podobne.
Kubica jechał pewnie, nie robił właściwie żadnych błędów. Myślę, że podium w jutrzejszym wyścigu jest w zasięgu...

Co do Alonso i Renault - zaskoczenie i to duże. IMO przyczyną są poprawki w bolidzie, a i publiczność (ojczyzna Alonso) robi swoje. ;)
MATchlesS = MTS = Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości. :-]
Żeby mi się tak chciało, jak mi się nie chcę. :-]
PC: AMD Athlon 64 X2 5200+ | 4 GB RAM | GeForce 9600 (512 MB; EVGA) | 250 GB Seagate | Creative SBS 240 | LCD LG 17''
<<

Mikolaj.

Awatar użytkownika

Ekspert

Posty: 470

Rejestracja: 5 sie 2007, 17:58

Post autor: Mikolaj. » 27 kwie 2008, 16:04

Re: Formuła 1

Właśnie zakończył się wyścig o GP Hiszpani. Oto wyniki:
Obrazek

Kolejny dublet w wykonaniu kierowców Ferrari. Bardzo dobra jazda Kubicy, szkoda tego startu, bo podejrzewam, że jeśli Hamilton nie wyprzedził by go zaraz na starcie, to pewnie było by podium. Dość dużego pecha miał Alonso. Wypadek Kovalainena wyglądał dość groźnie, ale na szczęście nic mu się nie stało. Ogólnie dość ciekawy wyścig.
Dell XPS 1530 | 15.4" WXGA+ | Tuxedo Black | T8300 2,4GHz | 3GB RAM | GeForce 8600 256 DDR3 | 160GB Hard Drive | Bluetooth | 9-cell Battery | Genuine Vista Ultimate |
<<

Robertinho

Awatar użytkownika

Mega Prof. Świata

Posty: 1226

Rejestracja: 12 gru 2006, 21:37

Skype: bercik.93

Lokalizacja: Radostowice

Post autor: Robertinho » 27 kwie 2008, 16:16

Re: Formuła 1

Szkoda startu ale jednak i tak trafił na 4 miejsce. Mogli by w końcu zrobić to sprzęgło. Ja na miejscu Alonso zjadłbym te buty z Pumy jakby mi się taki coś stało. Dużo zawodników odpadło w tym czołówka. Robert dobrze jeździ i mam nadzieję, że będzie jeszcze lepiej.
<<

MATchlesS

Awatar użytkownika

Topic author

Mega Hiper Ultra Prof. Świata

Posty: 1724

Rejestracja: 5 lip 2007, 12:25

Lokalizacja: Trzecia planeta od Słońca

Post autor: MATchlesS » 27 kwie 2008, 16:25

Re: Formuła 1

Mikolaj. pisze:szkoda tego startu, bo podejrzewam, że jeśli Hamilton nie wyprzedził by go zaraz na starcie, to pewnie było by podium.
Dokładnie, tym bardziej, że stosowana taktyka, w przypadku tych dwóch kierowców, była taka sama. Hamilton nie oddalił się Kubicy, więc kolejny dowód na to, że Kubica z zawodnikami McLarena może już śmiało konkurować i gdyby nie start, tak jak już wspominaliście, byłby najprawdopodobniej na podium.
Czekamy na kolejny wyścig - tym razem w Turcji za dwa tygodnie.
Ostatnio zmieniony 27 kwie 2008, 16:26 przez MATchlesS, łącznie zmieniany 1 raz.
MATchlesS = MTS = Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości. :-]
Żeby mi się tak chciało, jak mi się nie chcę. :-]
PC: AMD Athlon 64 X2 5200+ | 4 GB RAM | GeForce 9600 (512 MB; EVGA) | 250 GB Seagate | Creative SBS 240 | LCD LG 17''
<<

d6mi6n

Awatar użytkownika

Wysoko zaawansowany

Posty: 221

Rejestracja: 7 wrz 2007, 20:20

Post autor: d6mi6n » 27 kwie 2008, 22:50

Re: Formuła 1

Start faktycznie zadecydował o miejscu poza podium. Co do wypadku poszło koło jak później pokazywali teraz tylko od czego je rozerwało czy coś na torze czy z przyczyn technicznych
Nie wiem jak to jest, ale może zrozumiem w końcu Życia uczę się stale by pojąć wiedzę ojców
<<

Mikolaj.

Awatar użytkownika

Ekspert

Posty: 470

Rejestracja: 5 sie 2007, 17:58

Post autor: Mikolaj. » 28 kwie 2008, 10:48

Re: Formuła 1

d6mi6n pisze:tylko od czego je rozerwało czy coś na torze czy z przyczyn technicznych
Dokładna przyczyna nie jest jeszcze znana, ale o wypadku wypowiedziało się już kilka osób:
Hirohide Hamashima, dyrektor firmy Bridgestone pisze:Jeśli chodzi o wypadek Heikkiego Kovalainena, uważamy że nie był on spowodowany przez wadliwą oponę.
Ron Denis pisze:Nasze dane wskazują na upływ powietrza w oponie tuż przed wypadkiem, jednak jest jeszcze zbyt wcześnie na ocenę co spowodowało owy 'wyciek'. Wypadek mógł być efektem uszkodzenia obręczy koła.
Dell XPS 1530 | 15.4" WXGA+ | Tuxedo Black | T8300 2,4GHz | 3GB RAM | GeForce 8600 256 DDR3 | 160GB Hard Drive | Bluetooth | 9-cell Battery | Genuine Vista Ultimate |
<<

MATchlesS

Awatar użytkownika

Topic author

Mega Hiper Ultra Prof. Świata

Posty: 1724

Rejestracja: 5 lip 2007, 12:25

Lokalizacja: Trzecia planeta od Słońca

Post autor: MATchlesS » 6 maja 2008, 11:10

Re: Formuła 1

Jeden team mniej:
Aguri Suzuki, były kierowca Formuły 1 , a obecnie właściciel stajni Super Aguri, ogłosił we wtorek wycofanie swojego teamu z rywalizacji w mistrzostwach świata!
Super Aguri już od dawno borykało się z problemami, głównie finansowymi. Prędzej czy później musiało to nastąpić...
MATchlesS = MTS = Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości. :-]
Żeby mi się tak chciało, jak mi się nie chcę. :-]
PC: AMD Athlon 64 X2 5200+ | 4 GB RAM | GeForce 9600 (512 MB; EVGA) | 250 GB Seagate | Creative SBS 240 | LCD LG 17''
<<

Mikolaj.

Awatar użytkownika

Ekspert

Posty: 470

Rejestracja: 5 sie 2007, 17:58

Post autor: Mikolaj. » 6 maja 2008, 13:51

Re: Formuła 1

Co do Super Aguri, to szkoda, że już się nie będą ścigać, mimo tego, że był to najsłabszy zespół w całej stawce. Swoją drogą to często na bwin odstawiałem, że któryś z kierowców tego zespołu nie dojedzie do mety (kurs zazwyczaj w granicy 2 pomnożone przez min. 10zł dawało dość pewny dochód, i bardzo rzadko się zdarzało, żeby to nie weszło).

Jak wiadomo w najbliższy weekend odbędzie się wyścig o GP Turcji. Tak wygląda tor:
Obrazek
I jeszcze kilka informacji odnośnie samego toru:
Obrazek

Warto wspomnieć, że na torze w Turcji jeździ się przeciwnie do ruchu wskazówek. Co do rozkładu sił, to nie przewiduje, żeby w czołówce zaszły jakieś zmiany, czyli jest duża szansa na trzeci dublet Ferrari (tu warto wspomnieć, że na tym torze wygrywali wyłącznie zawodnicy jeżdżący obecnie w Ferrari: w 2005 wygrał Kimi - wtedy jeszcze w Mclarenie, później dwa razy wygrywał Massa), o trzecie miejsce powinna się toczyć dość ciekawa rywalizacja między BMW a Mclarenem, chociaż nie chce przewidywać kto będzie górą - więcej dowiemy się po piątkowych treningach i po kwalifikacjach.

-----------------------------------------------------------------------------------------------

Po wycofaniu się SA z udziału w wyścigu FIA wprowadziła pewne zmiany w sposobie kwalifikacji. Od teraz w Q1 i Q2 będzie odpadać 5 najsłabszych kierowców, a nie jak teraz 6
Ostatnio zmieniony 8 maja 2008, 18:25 przez Mikolaj., łącznie zmieniany 1 raz.
Dell XPS 1530 | 15.4" WXGA+ | Tuxedo Black | T8300 2,4GHz | 3GB RAM | GeForce 8600 256 DDR3 | 160GB Hard Drive | Bluetooth | 9-cell Battery | Genuine Vista Ultimate |
<<

MATchlesS

Awatar użytkownika

Topic author

Mega Hiper Ultra Prof. Świata

Posty: 1724

Rejestracja: 5 lip 2007, 12:25

Lokalizacja: Trzecia planeta od Słońca

Post autor: MATchlesS » 10 maja 2008, 14:41

Re: Formuła 1

Kilkadziesiąt minut temu zakończyły się kwalifikacje - oto wyniki czołówki:
Ustawienie na starcie do GP Turcji:

1. linia:
1. Felipe Massa (Brazylia/Ferrari) - 1.27,617
2. Heikki Kovalainen (Finlandia/McLaren) - 1.27,808

2. linia:
3. Lewis Hamilton (Wielka Brytania/McLaren) - 1.27,923
4. Kimi Raikkonen (Finlandia/Ferrari) - 1.27,936

3. linia:
5. Robert Kubica (Polska/BMW Sauber) - 1.28,390
6. Mark Webber (Australia/Red Bull) - 1.28,417
Moje spostrzeżenia i domysły:
- IMO McLaren wystartuje z małą ilością paliwa (coś im za dobrze te kwalifikacje poszły...).
- IMO Massa będzie miał o wiele mniej paliwa od Raikkonena (Fin nie jechał rewelacyjnie, a Massa zdominował kwalifikacje).
- IMO Kubica wystartuje z dość zapełnionym bakiem, taktyka na dwa zjazdy do boksów.
MATchlesS = MTS = Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości. :-]
Żeby mi się tak chciało, jak mi się nie chcę. :-]
PC: AMD Athlon 64 X2 5200+ | 4 GB RAM | GeForce 9600 (512 MB; EVGA) | 250 GB Seagate | Creative SBS 240 | LCD LG 17''
<<

Mikolaj.

Awatar użytkownika

Ekspert

Posty: 470

Rejestracja: 5 sie 2007, 17:58

Post autor: Mikolaj. » 10 maja 2008, 15:32

Re: Formuła 1

Cała kolejność startowa:
Obrazek

Brawa dla Massy za trzecie z rzędu Pole Position na tym torze. Co do jutrzejszego wyścigu to zapewne Massa po starcie może dość szybko odjechać reszcie, jak już wcześniej wspomniał MATchlesS, Mclareny mają pewnie dość mało paliwa. Zastanawia mnie jak mocno zatankowany jest Raikkonen, bo jeśli jest dość mocno to może w początkowej fezie wyścigu nie wytrzymać tempa zapewne mniej zatankowanych 3 kierowców przed nim, jeśli natomiast nie ma dożo więcej paliwa od Massy a jego 4 pozycja jest wynikiem jakiegoś błędu to wtedy jest możliwość, że na starcie przesunie się na drugą pozycję i odjadą reszcie, co by praktycznie ustawiło wyścig.
Równie dużą zagadką jest ilość paliwa w baku Kubicy, jeśli porównać wyniki z Q2 i Q3 można wywnioskować, że KUB jedzie mini cysterną. IMO strategia wystartowania z dużą ilością paliwa może okazać się błędna, gdyż na tym torze ze względu na dość duże zużywanie się opon i tak trzeba jechać na dwa pit stopy, a jeśli 4 pierwszych zawodników w początkowej fazie wyścigu odjedzie to później nie będzie praktycznie możliwości ich dogonienia. Chociaż równie dobrze może to wyglądać tak: 4 pierwszych zawodników zjeżdża dość wcześniej, wtedy Kubica mając pusty tor przed sobą nadrabia całą stratę i po wyjeździe w pit stopu przesuwa się do przodu w klasyfikacji.
Zobaczymy jak to wszystko będzie wyglądać jutro i czy któreś z moich przewidywań się sprawdzi. Mam nadzieję, że jutrzejszy wyścig będzie ciekawszy od GP Hiszpanii.
Dell XPS 1530 | 15.4" WXGA+ | Tuxedo Black | T8300 2,4GHz | 3GB RAM | GeForce 8600 256 DDR3 | 160GB Hard Drive | Bluetooth | 9-cell Battery | Genuine Vista Ultimate |
<<

MATchlesS

Awatar użytkownika

Topic author

Mega Hiper Ultra Prof. Świata

Posty: 1724

Rejestracja: 5 lip 2007, 12:25

Lokalizacja: Trzecia planeta od Słońca

Post autor: MATchlesS » 11 maja 2008, 16:20

Re: Formuła 1

Podczas wyścigu okazało się, że Hamilton faktycznie miał mało paliwa w swoim bolidzie - dość szybko zjechał do boksów, a taktyka opierała się na trzech wizytach w nich. Ta strategia i bardzo dobra jazda Anglika zaowocowały drugim miejscem.
Wyścig wygrał ponownie Massa, trzeci był jego kolega z teamu Kimi Raikkonen.
Na starcie było troszkę zamieszania - niektórzy albo zakończyli wyścig na pierwszym zakręcie (np: Giancarlo Fisichella), albo stracili na nim szansę na dobrą lokatę w wyścigu (Heikki Kovalainen), albo... przesunęli się o kilka pozycji, np: Kubica, który zajął, po udanym wyścigu, czwarte miejsce.

Następny wyścig za dwa tygodnie w Monako.
MATchlesS = MTS = Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości. :-]
Żeby mi się tak chciało, jak mi się nie chcę. :-]
PC: AMD Athlon 64 X2 5200+ | 4 GB RAM | GeForce 9600 (512 MB; EVGA) | 250 GB Seagate | Creative SBS 240 | LCD LG 17''