Formuła 1

O wszystkich dyscyplinach sportowych oraz o tym, co szczególnie kręci facetów - o Motoryzacji!

Który z poniższych kierowców Twoim zdaniem zostanie Mistrzem Świata w 2008 roku:

Kimi Räikkönen
8
38%
Felipe Massa
3
14%
Nick Heidfeld
0
Brak głosów
Robert Kubica
2
10%
Fernando Alonso
3
14%
Nico Rosberg
0
Brak głosów
Lewis Hamilton
5
24%
Heikki Kovalainen
0
Brak głosów
 
Liczba głosów : 21
<<

MATchlesS

Awatar użytkownika

Topic author

Mega Hiper Ultra Prof. Świata

Posty: 1724

Rejestracja: 5 lip 2007, 12:25

Lokalizacja: Trzecia planeta od Słońca

Post autor: MATchlesS » 4 kwie 2008, 16:26

Re: Formuła 1

Mikolaj. pisze:O której są jutro kwalifikacje?
Jeśli w Tele tygodniu nie kłamią (:-]), to o 13:00 - pierwszy raz w tym sezonie rozsądna godzina dla Polaków. :P


MATchlesS = MTS = Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości. :-]
Żeby mi się tak chciało, jak mi się nie chcę. :-]
PC: AMD Athlon 64 X2 5200+ | 4 GB RAM | GeForce 9600 (512 MB; EVGA) | 250 GB Seagate | Creative SBS 240 | LCD LG 17''
<<

Mikolaj.

Awatar użytkownika

Ekspert

Posty: 470

Rejestracja: 5 sie 2007, 17:58

Post autor: Mikolaj. » 4 kwie 2008, 18:59

Re: Formuła 1

MATchlesS, dzięki za informacje odnośnie godziny kwalifikacji.

Obrazek
Update:
Obrazek
Obrazek

Tak wygląda bolid Hamiltona po nieplanowanej wycieczce poza tor zakończonej uderzeniem w bandę. Uszkodzenia wyglądają dość poważnie, do wymiany jest na pewno silnik i skrzynia biegów, tylne zawieszenie, pokrywa silnika, wszystkie osłony i pewnie coś jeszcze (nie znam dokładnie budowy bolidu F1, a nie ma oficjalnego komunikatu co do zniszczeń). Hamilton przyznał się do błędu twierdząc, że pojechał po prostu zbyt agresywnie.

Tu jeszcze filmik pokazujący zderzenie Alonso z Sutilem.

Kod: Zaznacz cały

http://patrz.pl/?322164
I pieczątka którą zostawił rozbity Mclaren na bandzie
Obrazek
Ostatnio zmieniony 4 kwie 2008, 21:43 przez Mikolaj., łącznie zmieniany 2 razy.
Dell XPS 1530 | 15.4" WXGA+ | Tuxedo Black | T8300 2,4GHz | 3GB RAM | GeForce 8600 256 DDR3 | 160GB Hard Drive | Bluetooth | 9-cell Battery | Genuine Vista Ultimate |
<<

MATchlesS

Awatar użytkownika

Topic author

Mega Hiper Ultra Prof. Świata

Posty: 1724

Rejestracja: 5 lip 2007, 12:25

Lokalizacja: Trzecia planeta od Słońca

Post autor: MATchlesS » 5 kwie 2008, 13:04

Re: Formuła 1

Trzeci trening przyniósł wiele niespodzianek - kierowcy z czołówki jechali bardzo słabo (np: 18. czas miał Lewis Hamilton, 20. Nick Heidfeld), a pozostali zaskakująco dobrze (np: 4. miejsce Jarno Trulliego). Może to tylko "zasłona dymna" przed kwalifikacjami, ale kto wie. :)
Kubica zajął, tak ja w pierwszym treningu, siódme miejsce.
MATchlesS = MTS = Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości. :-]
Żeby mi się tak chciało, jak mi się nie chcę. :-]
PC: AMD Athlon 64 X2 5200+ | 4 GB RAM | GeForce 9600 (512 MB; EVGA) | 250 GB Seagate | Creative SBS 240 | LCD LG 17''
<<

Mikolaj.

Awatar użytkownika

Ekspert

Posty: 470

Rejestracja: 5 sie 2007, 17:58

Post autor: Mikolaj. » 5 kwie 2008, 15:06

Re: Formuła 1

Oto wyniki kwalifikacji:
Obrazek

Jutro Kubica po raz pierwszy w tym roku i po raz pierwszy w karierze wyruszy do wyścigu z Pole Position. Cieszy oczywiście rewelacyjna postawa polaka w kwalifikacjach, ale możliwe, że Robert ma mało paliwa w bolidzie i dość szybko będzie musiał zjechać do boksu, ale o tym przekonamy się dopiero jutro. Mnie osobiście trochę rozczarował K.Raikkonen, który zajął 4 pozycję.
Co do jutrzejszego wyścigu to liczę na podium dla Kubicy, zwycięstwo któregoś z kierowców Ferrari. Myślę, że jutro Massa nie popełni takiego błędu jak 2 tygodnie temu i nie wyleci z toru nie naciskany przez nikogo.
Dell XPS 1530 | 15.4" WXGA+ | Tuxedo Black | T8300 2,4GHz | 3GB RAM | GeForce 8600 256 DDR3 | 160GB Hard Drive | Bluetooth | 9-cell Battery | Genuine Vista Ultimate |
<<

MATchlesS

Awatar użytkownika

Topic author

Mega Hiper Ultra Prof. Świata

Posty: 1724

Rejestracja: 5 lip 2007, 12:25

Lokalizacja: Trzecia planeta od Słońca

Post autor: MATchlesS » 7 kwie 2008, 21:07

Re: Formuła 1

Kwalifikacje były bardzo emocjonujące, o czym świadczą bardzo podobne wyniki kierowców w czołówce (Kubica wygrał minimalnie z Massą). Warto dodać, iż owe Pole Position to także pierwsze takie osiągniecie w historii BMW. ;)

Sam wyścig był już mniej emocjonujący - dominacja Ferrari bez dwóch zdań. Trzecie miejsce Kubicy cieszy, ale pozostał mały niedosyt po kwalifikacjach. Hamilton potwierdził, że ostatnio jego forma jest, delikatnie mówiąc, słaba...
MATchlesS = MTS = Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości. :-]
Żeby mi się tak chciało, jak mi się nie chcę. :-]
PC: AMD Athlon 64 X2 5200+ | 4 GB RAM | GeForce 9600 (512 MB; EVGA) | 250 GB Seagate | Creative SBS 240 | LCD LG 17''
<<

Mikolaj.

Awatar użytkownika

Ekspert

Posty: 470

Rejestracja: 5 sie 2007, 17:58

Post autor: Mikolaj. » 9 kwie 2008, 16:14

Re: Formuła 1

Co do wyścigu to mam podobne zdanie jak MATchlesS. Za wyjątkiem kilku pierwszych okrążeń nic się nie działo. Ferrari dość łatwo poradziło sobie z Kubicą i cały czas kontrolowali wyścig. Kubica pojechał bardzo dobrze, ale nie miał szans na lepszą pozycją. Generalnie chciałem, żeby wygrał ten pan którego mam w avatarze, ale z zwycięstwa Massy też się cieszę, w końcu się chłopak to fatalnym początku sezonu odblokował.
To co wyprawiał na torze Hamilton to przechodzi wszelkie pojęcie, najpierw zaspał start, co później tłumaczył tym że nacisnął zły guzik na kierownicy, później jak by tego było mało wjechał w tył Alonso i rozwalił sobie bolid. A do tego te jego śmieszne gesty które pokazywał gdy udało mu (wcale nie tak łatwo) wyprzedzić jakiś bolid Super Aguri czy Force India. Jak na wicemistrza świata i kogoś kto uważa się za mega gwiazdę to wyścig był w jago wykonaniu koszmarny.

Następny wyścig 27 kwietnie w Barcelonie, wcześniej w przyszłym tygodniu czekają nas jeszcze testy również w Barcelonie.
Dell XPS 1530 | 15.4" WXGA+ | Tuxedo Black | T8300 2,4GHz | 3GB RAM | GeForce 8600 256 DDR3 | 160GB Hard Drive | Bluetooth | 9-cell Battery | Genuine Vista Ultimate |
<<

d6mi6n

Awatar użytkownika

Wysoko zaawansowany

Posty: 221

Rejestracja: 7 wrz 2007, 20:20

Post autor: d6mi6n » 9 kwie 2008, 17:58

Re: Formuła 1

a co sadzicie o tym jak kubica jezdzilby np w ferrari :?: wedlug mnie moglby byc jeszcze lepszy niz teraz jak nie najlepszy :!: sauber ma cienkie wozy i spycha kubica na dalszy plan
Nie wiem jak to jest, ale może zrozumiem w końcu Życia uczę się stale by pojąć wiedzę ojców
<<

MATchlesS

Awatar użytkownika

Topic author

Mega Hiper Ultra Prof. Świata

Posty: 1724

Rejestracja: 5 lip 2007, 12:25

Lokalizacja: Trzecia planeta od Słońca

Post autor: MATchlesS » 9 kwie 2008, 18:35

Re: Formuła 1

d6mi6n pisze:wedlug mnie moglby byc jeszcze lepszy niz teraz jak nie najlepszy
To jak będzie siedział w bolidzie Ferrari to nagle jego umiejętności samoczynnie wzrosną? Magiczny pojazd?
Jak już, to bolid Ferrari dawałby mu szanse zajmować wyższe miejsca, a na pewno nie sprawiałby, że Kubicy stałby się lepszym kierowcą. Sam fakt, że w bolidzie BMW Kubica zajmuje bardzo wysokie miejsca jest sukcesem i to jest miara umiejętności.
d6mi6n pisze:sauber ma cienkie wozy i spycha Kubica na dalszy plan
Czyżby najlepsze zaraz po Ferrari? Ty je nazywasz "cienkie"? Śmiech na sali...
Ostatnio zmieniony 9 kwie 2008, 18:44 przez MATchlesS, łącznie zmieniany 2 razy.
MATchlesS = MTS = Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości. :-]
Żeby mi się tak chciało, jak mi się nie chcę. :-]
PC: AMD Athlon 64 X2 5200+ | 4 GB RAM | GeForce 9600 (512 MB; EVGA) | 250 GB Seagate | Creative SBS 240 | LCD LG 17''
<<

Mikolaj.

Awatar użytkownika

Ekspert

Posty: 470

Rejestracja: 5 sie 2007, 17:58

Post autor: Mikolaj. » 9 kwie 2008, 19:06

Re: Formuła 1

d6mi6n pisze:sauber ma cienkie wozy i spycha Kubica na dalszy plan
Cienkie wozy to oni i mieli, ale w zeszłym sezonie. W tym roku BMW poczyniło ogromne postępy, co zauważyli wszyscy wielcy Formuły 1 (za wyjątkiem Rona Denisa, który jak zwykle ma swoje zdanie), którzy uważają, że BMW ma szanse wygrać kilka wyścigów , a nawet to, że Kubica może nawet walczyć o tytuł mistrza świata. Moim zdaniem BMW w chwili obecnej jest na równi z Mclarenem, Ferrari jest jednak trochę szybsze, aczkolwiek na niektórych torach ze względu na ich budowę np. w Monaco, który jest krętym i bardzo technicznym torem może się zdarzyć tak, że to Ferrari będzie oglądać tył bolidu niemieckiego zespołu, którego bolid bardzo dobrze radzi sobie na tego typu torach, o czym świadczy m.in. fakt, że w Bahrajnie to właśnie BMW miało najlepsze czasy w drugim sektorze, który jest bardzo kręty i nie pozwala na uzyskanie dużych prędkości. Tak więc stwierdzenie że BMW ma cienkie wozy jak na moje jest bezpodstawne.
Co do pierwszej części twojej wypowiedzi to w pełni zgadzam się z zdaniem MATchlesSa
Dell XPS 1530 | 15.4" WXGA+ | Tuxedo Black | T8300 2,4GHz | 3GB RAM | GeForce 8600 256 DDR3 | 160GB Hard Drive | Bluetooth | 9-cell Battery | Genuine Vista Ultimate |
<<

d6mi6n

Awatar użytkownika

Wysoko zaawansowany

Posty: 221

Rejestracja: 7 wrz 2007, 20:20

Post autor: d6mi6n » 9 kwie 2008, 20:23

Re: Formuła 1

może zle sie wyrazilem chodzilo mi o to ze w bolidzie ferrari z jego umiejetnosciami jego szanse na 1 miejsce by wzrosly. nikt nie może zaprzeczyc ze bmw bardziej stawia na niemca
Nie wiem jak to jest, ale może zrozumiem w końcu Życia uczę się stale by pojąć wiedzę ojców
<<

Mikolaj.

Awatar użytkownika

Ekspert

Posty: 470

Rejestracja: 5 sie 2007, 17:58

Post autor: Mikolaj. » 9 kwie 2008, 20:37

Re: Formuła 1

No oczywiście, że by wzrosły, w końcu Ferrari to od lat jeden z najlepszych zespołów w F1, który regularnie wygrywa wyścigi (no może za wyjątkiem sezonu 2005, gdzie wygrali jeden wyścig w USA, w którym startowały chyba tylko 3 czy 4 zespoły, a reszta strajkowała).
Co do tego stawiania na Heidfelda przez BMW, to nie jest to, aż tak oczywiste. BMW stara się ustawić w miarę równą taktykę dla obu kierowców, a w tym sezonie można by powiedzieć, że nawet bardziej faworyzuje właśnie Kubicę, który póki co zajmuje zarówno w kwalifikacjach, jak i w wyścigach lepsze miejsca niż Nick.
Dell XPS 1530 | 15.4" WXGA+ | Tuxedo Black | T8300 2,4GHz | 3GB RAM | GeForce 8600 256 DDR3 | 160GB Hard Drive | Bluetooth | 9-cell Battery | Genuine Vista Ultimate |
<<

d6mi6n

Awatar użytkownika

Wysoko zaawansowany

Posty: 221

Rejestracja: 7 wrz 2007, 20:20

Post autor: d6mi6n » 9 kwie 2008, 22:16

Re: Formuła 1

tak zgodze sie ze teraz jest duzo lepiej trektowany niz na poczatku mysle ze dostrzegli i zruzumieli jego potencjal a potencjal Nicka a wiadomo ze kazdy chce wygrac wiec zaczynaja lepiej traktowac Kubice
Nie wiem jak to jest, ale może zrozumiem w końcu Życia uczę się stale by pojąć wiedzę ojców
<<

MATchlesS

Awatar użytkownika

Topic author

Mega Hiper Ultra Prof. Świata

Posty: 1724

Rejestracja: 5 lip 2007, 12:25

Lokalizacja: Trzecia planeta od Słońca

Post autor: MATchlesS » 10 kwie 2008, 19:47

Re: Formuła 1

Śmieszne (bo bezsensowne i do niczego nie prowadzące) porównania kierowców BMW - wybrane fragmenty::
- ze strony niemieckiej gazety:
Robert Kubica jest gorszy od Niemca Nicka Heidfelda - tak wynika z przeprowadzonego przez niemiecki tygodnik sportowy "Sportbild" porównania dwóch kierowców Formuły 1 ze stajni BMW Sauber.

"Polak, mimo że nie musiał, przed tegorocznym sezonem schudł siedem kilogramów. To świadczy o jego wielkim profesjonalizmie oraz niezwykle silnej woli. Poza tym Kubica błyszczy w wystąpieniach publicznych, zadziwia błyskotliwością i trafnością uwag. Zawsze mówi to, co myśli, a to niezaprzeczalna zaleta" - ocenia dziennikarz "Sportbild".

Heidfeld z kolei radzi sobie lepiej na starcie, w samym wyścigu, w wyprzedzaniu oraz w odpieraniu ataków rywali. Poza tym ma większe doświadczenie, co procentuje w ogólnych umiejętnościach oraz znajomości zagadnień technicznych.
- ze strony Gazety Wyborczej:
"Gazeta Wyborcza" w odpowiedzi na publikację niemieckiego magazynu "Sport Bild", który porównał i ocenił kierowców BMW Sauber - Roberta Kubicę i Nicka Heidfelda, również pokusiła się o takie porównanie. Tym razem wygrał Polak - 5:4.
Niemcy uwzględnili 13 kryteriów. Heidfeld wygrał z Polakiem 7:5, a w jednej kategorii był remis.

Polak jest lepszy jeśli chodzi o kwalifikacje, start, jazdę po mokrej nawierzchni, obronę przed szybszymi kierowcami, odwagę na torze.

Z kolei według tych ocen Heidfeld wygrywa w czterech kategoriach: pracy podczas testów, sposobu "rozgrywania" wyścigu, doświadczenia, kondycji.

Remis: Wyprzedzanie, pewność siebie, zrozumienie niuansów technicznych, prezencja.
MATchlesS = MTS = Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości. :-]
Żeby mi się tak chciało, jak mi się nie chcę. :-]
PC: AMD Athlon 64 X2 5200+ | 4 GB RAM | GeForce 9600 (512 MB; EVGA) | 250 GB Seagate | Creative SBS 240 | LCD LG 17''
<<

d6mi6n

Awatar użytkownika

Wysoko zaawansowany

Posty: 221

Rejestracja: 7 wrz 2007, 20:20

Post autor: d6mi6n » 10 kwie 2008, 21:48

Re: Formuła 1

oczywiscie zgadam sie z gazeta wyborcza jak mysle ze i wiekszosc z nas skoro niemiec mialby byc lepszy czemu to polak zajaz ostatnio miejsce na podium
Nie wiem jak to jest, ale może zrozumiem w końcu Życia uczę się stale by pojąć wiedzę ojców
<<

MATchlesS

Awatar użytkownika

Topic author

Mega Hiper Ultra Prof. Świata

Posty: 1724

Rejestracja: 5 lip 2007, 12:25

Lokalizacja: Trzecia planeta od Słońca

Post autor: MATchlesS » 10 kwie 2008, 21:56

Re: Formuła 1

d6mi6n pisze:polak zajaz ostatnio miejsce na podium
Wiesz, takich porównań nie robi się na podstawie dwóch (ostatnich) wyścigów...
Swoja drogą wysil się trochę więcej przy pisaniu posta - mam na myśli fakt, że aby zrozumieć przesłanie Twojej wypowiedzi trzeba naprawdę nieźle pogłówkować i czytać po kilka razy jej treść - wszystko jest bardzo chaotyczne...
Myślę, iż wiesz co to są kropki i przecinki...
Ostatnio zmieniony 10 kwie 2008, 21:58 przez MATchlesS, łącznie zmieniany 2 razy.
MATchlesS = MTS = Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości. :-]
Żeby mi się tak chciało, jak mi się nie chcę. :-]
PC: AMD Athlon 64 X2 5200+ | 4 GB RAM | GeForce 9600 (512 MB; EVGA) | 250 GB Seagate | Creative SBS 240 | LCD LG 17''
<<

d6mi6n

Awatar użytkownika

Wysoko zaawansowany

Posty: 221

Rejestracja: 7 wrz 2007, 20:20

Post autor: d6mi6n » 10 kwie 2008, 22:01

Re: Formuła 1

Nie oceniam go na podstawie ostatniego wyścigu, jednak dla mnie jako całokształt jest lepszym kierowcą. Uważam że świetnie sobie radzi mimo iż jego kariera nie trwa jak na razie bardzo długo.
Nie wiem jak to jest, ale może zrozumiem w końcu Życia uczę się stale by pojąć wiedzę ojców
<<

Mikolaj.

Awatar użytkownika

Ekspert

Posty: 470

Rejestracja: 5 sie 2007, 17:58

Post autor: Mikolaj. » 11 kwie 2008, 18:48

Re: Formuła 1

Szczerze, to nie mam pojęcia w jakim celu zostały zrobione te porównania. Można się domyślić że Sportbild napisał to żeby Niemcy nie pomyśleli sobie po ostatnich dwóch wyścigach, że Kubica jest lepszym kierowcą niż Heidfeld, a ostatnie GP to był bardziej fart Kubicy niż jego umiejętności. A GW pewnie nie chciała być gorsza i napisała coś identycznego, tylko przedstawiającego Kubicę jako lepszego kierowcę.
A i tak każdy wie, że najlepszym kierowcą jest... Kimi Raikkonen :P

Jak wiadomo to w przyszłym tygodniu w Barcelonie prawie wszystkie zespoły (oprócz Super Aguri) będą testować swoje bolidy. I jak donoszą włoskie media za kierownicą Ferrari znowu zasiądzie M.Schumacher. Nie będzie on jednak testował najnowszych części, a skupi się na testach samochodu przystosowanego do regulaminu jaki będzie obowiązywał w 2009 (czyli docisk wytwarzany przez aerodynamikę ograniczony od 70-80% obecnego)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

W wczorajszej Gazecie Wyborczej ukazała się informacja o tym, że w Polsce ma zostać zbudowany tor F1:
Przedsiębiorcy z Krakowa chcą budować w mieście profesjonalny tor Formuły 1. Zapewniają, że ich gotowy już projekt spełnia restrykcyjne wymagania organizatorów wyścigów.
Długość - nieco ponad 4 km. Całkowita powierzchnia terenu - 210 ha. Odległość od centrum miasta - 10 km, od autostrady - 1700 m, od lotniska - 8 km autostradą. - Parametry są idealne. A to wszystko w bardzo atrakcyjnym turystycznym mieście, z dobrą infrastrukturą hotelową, restauracyjną. Bardzo niewiele polskich lokalizacji spełnia wyśrubowane kryteria, które są warunkiem do rozgrywania imprez Formuły 1 - podkreśla dr Bogusław Podhalański z Politechniki Krakowskiej (jest też prezesem Inter Projekt Group). To pod jego kierunkiem na PK powstawał projekt toru wyścigowego na krakowskim Pasterniku.
Cały artykuł można przeczytać TUTAJ

Pomysł całkiem fajny, tylko znając rzeczywistość na tym pomyśle pewnie cała sprawa się skończy... a szkoda.
Ostatnio zmieniony 13 kwie 2008, 16:41 przez Mikolaj., łącznie zmieniany 1 raz.
Dell XPS 1530 | 15.4" WXGA+ | Tuxedo Black | T8300 2,4GHz | 3GB RAM | GeForce 8600 256 DDR3 | 160GB Hard Drive | Bluetooth | 9-cell Battery | Genuine Vista Ultimate |
<<

MATchlesS

Awatar użytkownika

Topic author

Mega Hiper Ultra Prof. Świata

Posty: 1724

Rejestracja: 5 lip 2007, 12:25

Lokalizacja: Trzecia planeta od Słońca

Post autor: MATchlesS » 16 kwie 2008, 17:55

Re: Formuła 1

Po kilku dniach testów w Barcelonie (o których wcześniej wspominał Mikolaj), podczas których za kierownicą bolidu BMW siedział Heidfeld (jakoś szczególnie nie zabłysnął...), dziś przyszedł czas na Kubicę.
Polak wykręca bardzo dobre czasy, o czym świadczy jego czwarte miejsce w jednej z sesji treningowej:
Wyniki porannej sesji testowej:
1. Fernando Alonso (Renault) - 1.18,483 (64 okrążenia
2. Michael Schumacher (Ferrari) - 1.19,323 (36)
3. Adrian Sutil (Force India) - 1.19,424 (66)
4. Robert Kubica (BMW Sauber-BMW) - 1.19,785, (60)
5. Lewis Hamilton (McLaren-Mercedes) - 1.20,591 (47)
Ostatnio zmieniony 27 kwie 2008, 16:29 przez MATchlesS, łącznie zmieniany 2 razy.
MATchlesS = MTS = Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości. :-]
Żeby mi się tak chciało, jak mi się nie chcę. :-]
PC: AMD Athlon 64 X2 5200+ | 4 GB RAM | GeForce 9600 (512 MB; EVGA) | 250 GB Seagate | Creative SBS 240 | LCD LG 17''
<<

Mikolaj.

Awatar użytkownika

Ekspert

Posty: 470

Rejestracja: 5 sie 2007, 17:58

Post autor: Mikolaj. » 16 kwie 2008, 19:25

Re: Formuła 1

Ostateczne wyniki dzisiejszej sesji treningowej:
Poz. / Kierowca /Zespół Czas/ Okr.
1 F.Alonso Renault 1:18.483 100
2 M.Schumacher Ferrari 1:19.323 83
3 A.Sutil Force India 1:19.424 102
4 R.Kubica BMW Sauber 1:19.785 112
5 N.Rosberg Williams 1:19.841 65
Kubica jeździł bardzo dobrze i jeśli liczyć kierowców którzy jeździli z pakietem aerodynamicznym przystosowanym do przyszłorocznego regulaminu (mniejsza siła dociskowa) i na oponach typu slick uzyskał drugi czas, lepszy był tylko Schumacher. Zarówno Alonso, jak i Sulil jeździli z tegorocznym pakietem aerodynamicznym, a najlepsze czasy uzyskali na slickach.
Kubica nie dokończył jednak dzisiejszych treningów i na około 45 minut przed końcem sesji treningowej na zakręcie nr. 5 uderzył w barierę z opon. I uszkodził przednie zawieszenie oraz przednie skrzydło. (zdjęcie na razie nie ma, jak się pojawi to może wkleję)
Dzisiaj również Toro Roso zaprezentowało nowy bolid, który jest niczym innym jak bolidem Red Bulla z innym malowaniem. Tak się prezentuje nowy STR:

Obrazek

To do góry to było zdjęcie z rana. Po południu bolid STR wyglądał tak:

Obrazek
Dell XPS 1530 | 15.4" WXGA+ | Tuxedo Black | T8300 2,4GHz | 3GB RAM | GeForce 8600 256 DDR3 | 160GB Hard Drive | Bluetooth | 9-cell Battery | Genuine Vista Ultimate |
<<

zioomus

Awatar użytkownika

Profesor Świata

Posty: 823

Rejestracja: 17 wrz 2005, 19:13

Lokalizacja: Płock

Post autor: zioomus » 21 kwie 2008, 13:25

Re: Formuła 1

Schumacher sobie wrócił i jeszcze pocina :rotfl: fajnie :) mam nadzieje, że w najbliższym GP Robert znowu osiągnie podium :niepewny:
Zapraszam do mojej galerii :)