Paktofonika, Kaliber 44 Klasyki polskiego hip-hop-u

Rozmowy o każdej muzyce przy muzyce.

<<

mike16

Post autor: mike16 » 11 lis 2007, 10:25

Paktofonika, Kaliber 44 Klasyki polskiego hip-hop-u

Siemanko.

Zakladam temat bo nic podobnego na forum nie znalazlem. Sa tytlko tematy ogolno H-H a mi chodzi o te dwa konkretne zespoly.

Jak dla mnie Paktofonika i Kaliber (Ksiega Tajemnicza - Prolog) beda zawsze najlepszymi zespolami polskiej sceny H-H. ZAJ****TE teksty ktorych slucham bez przerwy od kinku dobrych lat.

Magik na zawsze zostanie najlepszym polskim MC, jak dla mnie po prostu polski 2Pac.

Szkoda ze kaliber zmnienil swoj styl. No ale zawsze mamy ta jedna plytke Hardcore Psycho Rapu


<<

bartekmp

Awatar użytkownika

Mega Hiper Ultra Prof. Świata

Posty: 1841

Rejestracja: 14 maja 2006, 18:52

Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: bartekmp » 11 lis 2007, 10:42

Re: Paktofonika, Kaliber 44 Klasyki polskiego hip-hop-u

Ja nie lubię polskiego hip-hopu. Jest okazem prymitywnej chęci okazania swojej głupoty w używaniu jak największej liczby przekleństw, przez co najczęściej piosenki mają niezrozumiałe przesłanie, bo 70% słów to słowa na "k" i "ch" i inne "łacińskie" quota.

Nie wiem jak odjechane były by teledyski itp. polskiego hip-hopu, nigdy nikt za żadne skarby świata nie zmusi mnie do słuchania tej pomyłki.

Wolę house i podgatunek house'u - jumpstyle.

I taka jest moja opinia o hip-hopie :).
Semper in altum
<<

mike16

Post autor: mike16 » 11 lis 2007, 11:46

Re: Paktofonika, Kaliber 44 Klasyki polskiego hip-hop-u

@bartekmp@ to chyba paktofoniki nie sluchales. U nich przeklenstwa byly naprawde rzadko uzywane a jesli juz to tylko dla podkreslenia waznosci sprawy. W sumnie znam tylko jedna ich piosenke w ktorej przecinki byly wedlug mnie raczej nie potrzebne "Mechaniczna pomarancza". I to jest jedyny wyjatek.
<<

bartekmp

Awatar użytkownika

Mega Hiper Ultra Prof. Świata

Posty: 1841

Rejestracja: 14 maja 2006, 18:52

Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: bartekmp » 11 lis 2007, 12:38

Re: Paktofonika, Kaliber 44 Klasyki polskiego hip-hop-u

mike16 pisze:@bartekmp@ to chyba paktofoniki nie sluchales.
bartekmp pisze:nigdy nikt za żadne skarby świata nie zmusi mnie do słuchania tej pomyłki.
Umiesz czytać? Nie słucham żadnego hip-hopu, bo odrzuca mnie ilość przekleństw, itp. (patrz mój 1. post).
Semper in altum
<<

minas

Awatar użytkownika

Wysoko zaawansowany

Posty: 284

Rejestracja: 14 kwie 2006, 18:23

Post autor: minas » 11 lis 2007, 15:02

Re: Paktofonika, Kaliber 44 Klasyki polskiego hip-hop-u

Aj widac bartekmp że tak naprawde nigdy nie słyszałeś naszego rodzimego hip hopu. A u nas hip hop jest rozwinięty na bardzo wysokim poziomie moim zdaniem. Jeśli sam nie polubisz tej muzyki, to normalne że nikt Ci jej nie wciśnie na siłe.
piosenki mają niezrozumiałe przesłanie
I o to własnie w hip hopie chodzi. Zarówno o tajemniczość i skomplikowanie jak i o prostotę niektórych tekstów.

Wracając do kalibru, to jest jeden z tych zespołów, które wprowadziły do Polski hip hop. Ich pierwsze płyty to był tak zwany psychorap. Wielui tekstów z tych płyt jest naprawde ciężko zrozumieć :)

Magik = polski 2pac bardzo trqafne porównanie.
<<

mad_prince

Awatar użytkownika

Moderator

Posty: 2162

Rejestracja: 23 lip 2005, 16:11

Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: mad_prince » 11 lis 2007, 19:26

Re: Paktofonika, Kaliber 44 Klasyki polskiego hip-hop-u

o gustach się nie rozmawia, więc prosze sobie darować wypowiedzi w stylu "HH to (cenzura)" tylko rozmawiać konkretnie na temat tych dwóch zespołów.

Kod: Zaznacz cały

<a> Co właściwie znaczy słowo Ubuntu?
<b> W starym afrykańskim narzeczu: "nie umiem zainstalować Debiana"
"ignorancja częściej jest przyczyną pewności siebie niż wiedza" - Darwin
<<

Robertinho

Awatar użytkownika

Mega Prof. Świata

Posty: 1226

Rejestracja: 12 gru 2006, 21:37

Skype: bercik.93

Lokalizacja: Radostowice

Post autor: Robertinho » 11 lis 2007, 22:09

Re: Paktofonika, Kaliber 44 Klasyki polskiego hip-hop-u

Kaliber... jeden z pierwszych, dobrych zespołów zaczynających polski HH. Bardziej mi przypadły do gustu jego pierwsze kawałki. Bo jak mówisz zmienił trochę styl i jakoś lepsze kawałki te pierwsze. :) Niektóre teksty może i zawierają dużo przekleństw no ale Nie wszystkie piosenki słyszałem ale jedna mi przypadła do gustu. Dla mnie trochę śmieszna ale fajnie mi wpadła do uch. Mianowicie:

Kod: Zaznacz cały

Kaliber 44 - Normalnie o tej porze
Paktofonika... tutaj się ze wstydem przyznam, że nie słucham. Nie wiem czemu. Musiałbym zacząć. Kiedyś mi raz przeleciał jeden kawałek i jakoś o niej zapomniałem. No sorry... ale tu się zbytnio nie wypowiem. :) Może za jakiś czas przesłucham parę utworów to coś napiszę. :)
<<

jack ryan

Awatar użytkownika

Wysoko zaawansowany

Posty: 341

Rejestracja: 1 maja 2006, 13:32

Lokalizacja: IŁAWA

Post autor: jack ryan » 22 gru 2007, 11:46

Re: Paktofonika, Kaliber 44 Klasyki polskiego hip-hop-u

Nie słucham tego rodzaju muzyki, ale jeśli już mam się wypowiedzieć na ten temat to chciałbym zgodzić się z opinią, że Kaliber 44 i Paktofonika to dwa najlepsze zespoły Hip-Hopowe w Polsce. Pomino, żę już nie grają tak jak kiedyś to utwory, które po nich zostały posiadają mądre przesłanie dla młodych ludzi takich jak moja młodsza siostra, która wrecz uwielbia te zespoły...:)
<<

Robertinho

Awatar użytkownika

Mega Prof. Świata

Posty: 1226

Rejestracja: 12 gru 2006, 21:37

Skype: bercik.93

Lokalizacja: Radostowice

Post autor: Robertinho » 22 gru 2007, 11:57

Re: Paktofonika, Kaliber 44 Klasyki polskiego hip-hop-u

Ja jeszcze bardzo polecam wam Grammatik. Ma fajne albumy. Nawet mogę powiedzieć, że bardziej mi przypadł do gustu niż Paktofonika (ostatnio słuchałem) i Kaliber 44. :)
<<

Bejca

Post autor: Bejca » 22 gru 2007, 13:14

Re: Paktofonika, Kaliber 44 Klasyki polskiego hip-hop-u

Cześć jestem tutaj nową osobą:-) Ale zauważyłam temat, na który z chęcią się wypowiem]:-> A więc Kaliber 44 Paktofonika i Gramatik oraz Zipera to jest to...jest to esencja polskiego Hip-Hopu...
<<

Stafford

Zaawansowany

Posty: 133

Rejestracja: 4 lip 2007, 13:13

Lokalizacja: Tychy

Post autor: Stafford » 22 gru 2007, 15:35

Re: Paktofonika, Kaliber 44 Klasyki polskiego hip-hop-u

Jak dla mnie obok Peji Magik jest najlepszym Polskim MC. Powiem szczerze, że K44 było dobre przez pierwsza płytę (KT - Prolog), a potem po odejściu Magika całkiem się zepsuł :( Przynajmniej PFK na tym zyskała. Można powiedzieć, że w sumie to Magik stworzył te dwa zespoły, patrząc choćby nawet na dab'a, który po śmierci Magika całkiem zmienił styl. Według mnie takiego rapu, jaki On tworzył już raczej nie będzie, bo był całkowicie oryginalny.
bartekmp pisze:piosenki mają niezrozumiałe przesłanie
Na tym polegał również urok Jego rapu. Często używał niezrozumiałego dla HH alienów języka. Coś jakby troche gwara śląska :D Słuchając np +- mało kto zrozumie tekst za pierwszym razem.
<<

Robertinho

Awatar użytkownika

Mega Prof. Świata

Posty: 1226

Rejestracja: 12 gru 2006, 21:37

Skype: bercik.93

Lokalizacja: Radostowice

Post autor: Robertinho » 27 gru 2007, 11:44

Re: Paktofonika, Kaliber 44 Klasyki polskiego hip-hop-u

Codziennie sobie słucham Paktofoniki i zawsze przełączałem jeden utwór z albumu Kinematografia. Miał on 11 min i uznałem, że to będzie szajs (wiem, nie oceniaj jak nie wiesz co to jest). W końcu to włączyłem no i małe zdzwiko. Okazało się , że Paktofonika wybrała do wspólnego rapowania jakiś zespół Niemiecki. Bo nie wierzę, że oni tak potrafią śpiewać po niemiecku. Nigdy nie lubiłem Niemców i niemieckiego no ale ta piosenka jest jedną z najlepszych utworów, które usłyszałem. Ten utwór u mnie to jakiś mix bo to jest 11 min ale oryginalna piosenka nazywa się:

Kod: Zaznacz cały

Paktofonika - 2 kilo
Tutaj link do utworu na YouTube:
[youtube]http://youtube.com/watch?v=y_z9WyOFcgs[/youtube]

Rasistom się zbytnio piosenka nie spodoba ale dla mnie jest świetna. Te niemieckie głosy to jaki zespół??
<<

maciek120

Post autor: maciek120 » 28 gru 2007, 00:39

Re: Paktofonika, Kaliber 44 Klasyki polskiego hip-hop-u

Ja nielubialem nigdy kalibra bo te ich smieszne piszczace glosy doprowadzaly mnie do szalu bo to nie jest spiewanie tylko darcie geby do mikrofonu,PFK owszem bardzo dobry zespol jeszcze czasem slucham.JEdnak najbardziej lubie Peje bylem na koncercie w marcu 2007 i mi sie tak spodobalo ze wyjsc nie chcialem.
<<

Robertinho

Awatar użytkownika

Mega Prof. Świata

Posty: 1226

Rejestracja: 12 gru 2006, 21:37

Skype: bercik.93

Lokalizacja: Radostowice

Post autor: Robertinho » 28 gru 2007, 10:43

Re: Paktofonika, Kaliber 44 Klasyki polskiego hip-hop-u

maciek120 pisze:bo te ich smieszne piszczace glosy
Ooooo.. tutaj się zgodzę. Te głosy mi przypominają tych metalowców co się drą na tych scenach. No ale niektóre piosenki ma fajne. Gdyby śpiewali normalnym głosem to by mieli jeszcze lepsze piosenki. :)

Peja też ma fajne kawałki. Kiedyś słuchałem ale jakoś przestałem.

Na ten czas dla mnie najlepsza jest Paktofonika. :)
<<

Stafford

Zaawansowany

Posty: 133

Rejestracja: 4 lip 2007, 13:13

Lokalizacja: Tychy

Post autor: Stafford » 28 gru 2007, 13:05

Re: Paktofonika, Kaliber 44 Klasyki polskiego hip-hop-u

maciek120 pisze:te ich smieszne piszczace glosy
IMO spowodowane są tym, że większość bitów była robiona na Amidze 500 i była tylko szesnastobitowa :) Pewnie mieli problemy z montowaniem, albo inne techniczne, bo teksty mieli dobre :]
maciek120 pisze:darcie geby do mikrofonu
To Ty chyba nie słyszałeś Brata Juzefa od NAS'a.
maciek120 pisze:bylem na koncercie w marcu 2007
Można wiedzieć gdzie :?: :)
<<

Nexesos

Post autor: Nexesos » 28 gru 2007, 14:01

Re: Paktofonika, Kaliber 44 Klasyki polskiego hip-hop-u

Po części to był ich styl.


Imo Kaliber>Paktofonika>Podziemie PL hh>Mezo, Peja i reszta badziewia.

Co do Peji. Niektóre piosenki ma dobre, inne nie.Ale jest to niestety prymitywny dres co widać w wywiadach np.
Ostatnio zmieniony 28 gru 2007, 14:01 przez Nexesos, łącznie zmieniany 1 raz.
<<

maciek120

Post autor: maciek120 » 28 gru 2007, 22:41

Re: Paktofonika, Kaliber 44 Klasyki polskiego hip-hop-u

W Zielonej Gorze Stafford.Byl w marcu 2007 to poszedle mi mi sie podobalo ogolnie PEja jest dobrym raperem."RYCHU PEJA RAPU POLSKIEGO NADZIEJA".Elo.
<<

mike16

Post autor: mike16 » 18 sty 2008, 14:44

Re: Paktofonika, Kaliber 44 Klasyki polskiego hip-hop-u

Te piszczace glosy podobnie jak "y" zamiast "i" byly stylem Maga.
Ale w jednej piosence ma to widoczny cel.
"+ i -" puszczone od tylu jest calkowicie inna piosenka.

Kod: Zaznacz cały

http://pl.youtube.com/watch?v=MpxwBl7HKSo
Posluchajcie tego. Ja sie poplakalem jak tego sluchalem....
<<

maciek120

Post autor: maciek120 » 19 sty 2008, 20:22

Re: Paktofonika, Kaliber 44 Klasyki polskiego hip-hop-u

mike16 pisze:"+ i -" puszczone od tylu jest calkowicie inna piosenka.


Wydaje mi sie ze jak kazda inna piosenke pusci sie od tylu to tez bedzie ona inna.
<<

Iwan

Awatar użytkownika

Moderator

Posty: 2561

Rejestracja: 5 paź 2006, 19:22

Post autor: Iwan » 19 sty 2008, 21:23

Re: Paktofonika, Kaliber 44 Klasyki polskiego hip-hop-u

Tu chodzi o to, że da się zrozumieć o co chodzi... ponoć teksty z piosenki puszczonej od tyłu przepowiadały jego śmierć :]