Praca domowa - wzajemna pomoc w rozwiązywaniu

Pogaduchy na każdy temat. Siadaj, gadaj i opowiadaj! ;)
W tym dziale nie są zliczane posty!

<<

MATchlesS

Awatar użytkownika

Topic author

Mega Hiper Ultra Prof. Świata

Posty: 1724

Rejestracja: 5 lip 2007, 12:25

Lokalizacja: Trzecia planeta od Słońca

Post autor: MATchlesS » 27 gru 2007, 22:21

Praca domowa - wzajemna pomoc w rozwiązywaniu

Obrazek
Jako, że ostatnio jest zakładanych wiele nowych tematów związanych z zadaniem domowym, proponuję, aby powstał jeden temat, w którym byłyby zebrane wszelkie pytania związane z pracą domową - zapobiegnie to powstawaniu nowych tematów, a także nikt nie będzie miał wątpliwości związanych z miejscem napisania pytania (tematy z zadaniami domowymi były czasem pisane w dziale "Pomocna dłoń, czasem w Pogaduszkach").

Tak więc wszelkie pytania typu: "Jak zrobić te zadania?" lub "Gdzie mogę znaleźć mapę Madagaskaru?" piszemy w TYM temacie.
Pamiętać, że nie jest to temat o szkole (mam tu na myśli wypowiedzi "Jaki jest Wasz ulubiony przedmiot?" albo "Opowiem Wam jak zrobiliśmy psikusa nauczycielowi."). Tutaj skupiamy się na rozwiązywaniu zadań!

Temat będzie działał podobnie jak ten w dziale "Muzyka", pod tytułem "Jak nazywa się ta piosenka?" - jak ktoś zna odpowiedź pisze.
Dziękuję za uwagę. :)

======================================================

Skorzystam z okazji - sam mam problem (problem może to jeszcze nie jest, ale pomoc mile widziana) związany z zadaniem domowym, a właściwie z projektem (czyli takie dłuuuuuuuższe zdanie domowe [czytaj: całe półrocze]).
Przedmiot to fizyka <jęk na sali>. Jednak nie martwcie się - żadne wyliczanie zadania.
Tematem projektu jest "Spadochroniarz". Krótka piłka - nie chodzi o sprawę typu "Jak zbudowany jest spadochron" albo "Z jakiego samolotu najczęściej skaczą spadochroniarze", tylko potrzebuję wszelkie (najlepiej bardzo obszerne) informacje na temat wszystkich sił działających na spadochroniarza i tym podobne cudeńka fizyczne. Czasu trochę mam, informacji również, ale ciekawostki (także związane z samym spadochronem) i tajne dane mile widziane.
Czekam na Waszą pomoc. :padam:
Ostatnio zmieniony 24 maja 2008, 18:28 przez MATchlesS, łącznie zmieniany 10 razy.


MATchlesS = MTS = Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości. :-]
Żeby mi się tak chciało, jak mi się nie chcę. :-]
PC: AMD Athlon 64 X2 5200+ | 4 GB RAM | GeForce 9600 (512 MB; EVGA) | 250 GB Seagate | Creative SBS 240 | LCD LG 17''
<<

bartekmp

Awatar użytkownika

Mega Hiper Ultra Prof. Świata

Posty: 1841

Rejestracja: 14 maja 2006, 18:52

Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: bartekmp » 28 gru 2007, 15:18

Re: Praca domowa

MATchlesS, na spadochroniarza działają z pewnością siły grawitacji i oporu powietrza.

Gdyby spadochroniarz leciał w próżni to miałby przyspieszenie równe 9,81 m/s2 (metra na sekundę do kwadratu), w przybliżeniu 10m/s2. Więc jeśli leciałby z wysokości 1000m, to po 100m lotu miałby szybkość 100m/s, a przyspieszenie nie zmieniłoby się, bo w próżni nie ma oporu powietrza. Zatem jeśli leciałby w powietrzu, to należałoby obliczyć szybkość ruchu powietrza i odjąć ją od szybkości z jaką w danej sekundzie leci spadochroniarz.
To na temat lotu. Jak jeszcze coś wymyślę to ci na PW wyślę.

PS. Kocham fizykę :serce: :serce: :rotfl:
Ostatnio zmieniony 28 gru 2007, 16:15 przez bartekmp, łącznie zmieniany 1 raz.
Semper in altum
<<

mad_prince

Awatar użytkownika

Moderator

Posty: 2162

Rejestracja: 23 lip 2005, 16:11

Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: mad_prince » 28 gru 2007, 15:47

Re: Praca domowa

bartekmp pisze:Gdyby spadochroniarz leciał w próżni to miałby przyspieszenie równe 9,81 m/s2 (metra na sekundę do kwadratu), w przybliżeniu 10m/s2. Więc jeśli leciałby z wysokości 1000m, to po 100m lotu miałby szybkość 100m/s2
nie chcę Cię martwić, ale przyspieszenie ziemskie zależy od wysokości, im wyżej, tym mniejsze.

Kod: Zaznacz cały

<a> Co właściwie znaczy słowo Ubuntu?
<b> W starym afrykańskim narzeczu: "nie umiem zainstalować Debiana"
"ignorancja częściej jest przyczyną pewności siebie niż wiedza" - Darwin
<<

bartekmp

Awatar użytkownika

Mega Hiper Ultra Prof. Świata

Posty: 1841

Rejestracja: 14 maja 2006, 18:52

Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: bartekmp » 28 gru 2007, 15:53

Re: Praca domowa

mad_prince pisze:nie chcę Cię martwić, ale przyspieszenie ziemskie zależy od wysokości, im wyżej, tym mniejsze.
Możliwe, chociaż na fizyce było mówione, że do jonosfery przyspieszenie grawitacyjne jest takie same.
Semper in altum
<<

mad_prince

Awatar użytkownika

Moderator

Posty: 2162

Rejestracja: 23 lip 2005, 16:11

Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: mad_prince » 28 gru 2007, 16:10

Re: Praca domowa

W gimnazjum też mi taki kit wciskali, studia otwierają oczy na świat:)
Wystarczy spojrzeć na wzór na przyśpieszenie ziemskie, jest tam uwzględniona zarówno szerokość geograficzna, jak i wysokość nad poziomem morza. Z tym, ze jest do potęgi -6, więc do pewnych wysokości można to pominąć. Pewnie dlatego tak Was uczą :)

Kod: Zaznacz cały

<a> Co właściwie znaczy słowo Ubuntu?
<b> W starym afrykańskim narzeczu: "nie umiem zainstalować Debiana"
"ignorancja częściej jest przyczyną pewności siebie niż wiedza" - Darwin
<<

bartekmp

Awatar użytkownika

Mega Hiper Ultra Prof. Świata

Posty: 1841

Rejestracja: 14 maja 2006, 18:52

Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: bartekmp » 28 gru 2007, 16:17

Re: Praca domowa

mad_prince, możliwe. Podam facetkę do sądu, za nieudzielanie prawdziwych informacji i kreowanie sztucznego świata, opartego o nieprawdziwe prawa przyrody, co może spowodować katastrofę, gdy będę pracował jako, np. inżynier, a wtedy nie pomoże tłumaczenie, że w gimnazjum mi tak powiedzieli...
Semper in altum
<<

MATchlesS

Awatar użytkownika

Topic author

Mega Hiper Ultra Prof. Świata

Posty: 1724

Rejestracja: 5 lip 2007, 12:25

Lokalizacja: Trzecia planeta od Słońca

Post autor: MATchlesS » 28 gru 2007, 18:33

Re: Praca domowa

bartekmp pisze:Gdyby spadochroniarz leciał w próżni to miałby przyspieszenie równe 9,81 m/s2 (metra na sekundę do kwadratu), w przybliżeniu 10m/s2. Więc jeśli leciałby z wysokości 1000m, to po 100m lotu miałby szybkość 100m/s, a przyspieszenie nie zmieniłoby się, bo w próżni nie ma oporu powietrza. Zatem jeśli leciałby w powietrzu, to należałoby obliczyć szybkość ruchu powietrza i odjąć ją od szybkości z jaką w danej sekundzie leci spadochroniarz.
Dzięki, to akurat umiem, i to dobrze. Te siły działające na spadochroniarza podałem jako przykład, aby mniej więcej pokazać o co mi chodzi (czytaj: sprawy związane tylko z fizyką). Ale dzięki. :zdrowko:
Mile widziane jakieś propozycje doświadczeń i tym podobne ciekawostki.
Ostatnio zmieniony 28 gru 2007, 18:36 przez MATchlesS, łącznie zmieniany 2 razy.
MATchlesS = MTS = Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości. :-]
Żeby mi się tak chciało, jak mi się nie chcę. :-]
PC: AMD Athlon 64 X2 5200+ | 4 GB RAM | GeForce 9600 (512 MB; EVGA) | 250 GB Seagate | Creative SBS 240 | LCD LG 17''
<<

mad_prince

Awatar użytkownika

Moderator

Posty: 2162

Rejestracja: 23 lip 2005, 16:11

Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: mad_prince » 28 gru 2007, 19:16

Re: Praca domowa

W doświadczeniu możesz np użyc kulki lub jakiegoś cięzarka doczepionego do kawałka materiału (taki model spadochroniarza) i opisać mniej więcej, co się dzieje podczas takiego spadania. Jeśli będziesz miał możliwość zrzucenia go z dostatecznej wysokości, wtedy może uda się zaobserwować siłę Coriolisa, o której będziesz mógł troszkę opowiedzieć (zawsze zajmie trochę miejsca/czasu). Możesz też zrobić model poduszkowca (wystarczy styropianowa tacka i kubek po jogurcie) i pokazać na nim, co może zrobić powietrze pod odpowiednim cisnieniem (chodzi o podniesienie tacki i poruszanie się "poduszkowca") i że podbnie ciśnienie wytwarza się w czaszy spadochornu. Możesz wykonać model samolotu z papieru a potem omówic rozkład ciśnień i że podobnie jest w paralotniach.

Kod: Zaznacz cały

<a> Co właściwie znaczy słowo Ubuntu?
<b> W starym afrykańskim narzeczu: "nie umiem zainstalować Debiana"
"ignorancja częściej jest przyczyną pewności siebie niż wiedza" - Darwin
<<

MATchlesS

Awatar użytkownika

Topic author

Mega Hiper Ultra Prof. Świata

Posty: 1724

Rejestracja: 5 lip 2007, 12:25

Lokalizacja: Trzecia planeta od Słońca

Post autor: MATchlesS » 28 gru 2007, 19:28

Re: Praca domowa

mad_prince pisze:siłę Coriolisa, o której będziesz mógł troszkę opowiedzieć
Dzięki za chęci, akurat wiem co i jak z siłą Coriolisa.
mad_prince pisze:Możesz też zrobić model poduszkowca (wystarczy styropianowa tacka i kubek po jogurcie) i pokazać na nim, co może zrobić powietrze pod odpowiednim cisnieniem (chodzi o podniesienie tacki i poruszanie się "poduszkowca") i że podbnie ciśnienie wytwarza się w czaszy spadochornu.
Trochę tego nie rozumiem. Znaczy się poduszkowca wiem jak zrobić, tylko nie do końca rozumiem porównania zachowania poduszkowca pod wpływem ciśnienia do ciśnienia wytwarzanego w czaszy spadochronu.
Bardzo ciekawe mad_prince - Twoje propozycje naprawdę mogą mi się przydać!
MATchlesS = MTS = Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości. :-]
Żeby mi się tak chciało, jak mi się nie chcę. :-]
PC: AMD Athlon 64 X2 5200+ | 4 GB RAM | GeForce 9600 (512 MB; EVGA) | 250 GB Seagate | Creative SBS 240 | LCD LG 17''
<<

mad_prince

Awatar użytkownika

Moderator

Posty: 2162

Rejestracja: 23 lip 2005, 16:11

Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: mad_prince » 28 gru 2007, 19:34

Re: Praca domowa

no ogólnie o to, że powietrze chociaż rzadkie, to jednak w dużych ilościach potrafi dużo zdziałać, a gdyby spadochroniarz trafił na silny podmuch dolny lub ciepłe powietrze to nie tylko przestałby spadać, ale również mógłby się zacząć wznosić, tak jak balon (którego model też możesz zrobić :))
Ostatnio zmieniony 28 gru 2007, 19:53 przez mad_prince, łącznie zmieniany 1 raz.

Kod: Zaznacz cały

<a> Co właściwie znaczy słowo Ubuntu?
<b> W starym afrykańskim narzeczu: "nie umiem zainstalować Debiana"
"ignorancja częściej jest przyczyną pewności siebie niż wiedza" - Darwin
<<

MATchlesS

Awatar użytkownika

Topic author

Mega Hiper Ultra Prof. Świata

Posty: 1724

Rejestracja: 5 lip 2007, 12:25

Lokalizacja: Trzecia planeta od Słońca

Post autor: MATchlesS » 28 gru 2007, 19:42

Re: Praca domowa

mad_prince pisze:no ogólnie o to, że powietrze chociaż żadkie, to jednak w dużych ilościach potrafi dużo zdziałać, a gdyby spadochroniaż trafił na silny podmuch dolny lub ciepłe powietrze to nie tylko przestałby spadać, ale również mógłby się zacząc wznościć, tak jak balon (którego model też możesz zrobić :) )
No tak - teraz trochę rozjaśniłeś mi tę sytuację.
Dzięki - rozważę tę doświadczenia z moją grupą. :padam:
MATchlesS = MTS = Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości. :-]
Żeby mi się tak chciało, jak mi się nie chcę. :-]
PC: AMD Athlon 64 X2 5200+ | 4 GB RAM | GeForce 9600 (512 MB; EVGA) | 250 GB Seagate | Creative SBS 240 | LCD LG 17''
<<

Iwan

Awatar użytkownika

Moderator

Posty: 2561

Rejestracja: 5 paź 2006, 19:22

Post autor: Iwan » 11 sty 2008, 20:24

Re: Praca domowa

stachu jako że ma zakaz pisania, poprosił mnie, abym w jego imieniu zapytał o pełny tekst Dziadów cz. II.
<<

mad_prince

Awatar użytkownika

Moderator

Posty: 2162

Rejestracja: 23 lip 2005, 16:11

Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: mad_prince » 11 sty 2008, 21:33

Re: Praca domowa

znaczy co? dać mu nie damy, bo prawa autroskie, a streszczenie znaleźć to też żadna filozofia.

Kod: Zaznacz cały

<a> Co właściwie znaczy słowo Ubuntu?
<b> W starym afrykańskim narzeczu: "nie umiem zainstalować Debiana"
"ignorancja częściej jest przyczyną pewności siebie niż wiedza" - Darwin
<<

Delacroix

Awatar użytkownika

Profesor Świata

Posty: 903

Rejestracja: 25 wrz 2005, 21:39

Skype: bruno.glening

Lokalizacja: Tu i tam...

Post autor: Delacroix » 11 sty 2008, 22:06

Re: Praca domowa

Prawa autorskie do tekstu sprzed 200 lat - ha ha ha ha ha ha ha! Niechże ktoś mu to da...
Moderatorzy są jak hemoroidy. Przez większość czasu siedzą w ukryciu, ale jak już wylezą, to jest tylko płacz i zgrzytanie zębów.
<<

mad_prince

Awatar użytkownika

Moderator

Posty: 2162

Rejestracja: 23 lip 2005, 16:11

Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: mad_prince » 12 sty 2008, 08:50

Re: Praca domowa

1.No ale chyba są jeszcze wydawcy, którzy zarabiają na tym utworze, nie?
2. Wystarczy iść do biblioteki.

Kod: Zaznacz cały

<a> Co właściwie znaczy słowo Ubuntu?
<b> W starym afrykańskim narzeczu: "nie umiem zainstalować Debiana"
"ignorancja częściej jest przyczyną pewności siebie niż wiedza" - Darwin
<<

Iwan

Awatar użytkownika

Moderator

Posty: 2561

Rejestracja: 5 paź 2006, 19:22

Post autor: Iwan » 12 sty 2008, 14:39

Re: Praca domowa

Odpowiedź stacha
znajdź tanio i dobrą biblioteke w moich okolicach gdzie wypożycze kasiążke za mniej niż 15zeta i bez karty czytelnika to pogadamy
Nie wiem co to za mieścina.. u mnie jakoś nie trzeba płacić ani za wyrobienie karty ani za wypożyczenie książki...
<<

zioomus

Awatar użytkownika

Profesor Świata

Posty: 823

Rejestracja: 17 wrz 2005, 19:13

Lokalizacja: Płock

Post autor: zioomus » 12 sty 2008, 15:34

Re: Praca domowa

to u nich szkolnej biblioteki nie ma albo gminnej :rotfl: żal :wsciekly:
Zapraszam do mojej galerii :)
<<

Mikolaj.

Awatar użytkownika

Ekspert

Posty: 470

Rejestracja: 5 sie 2007, 17:58

Post autor: Mikolaj. » 12 sty 2008, 16:35

Re: Praca domowa

Najlepiej niech idzie do jakiejś pierwszej lepszej księgarni i za ok. 6zł może kupić Dziady razem z strzeszczeniem i omówieniem książki. W bibliotece powiniem mieć za darmo, tylko może być bez opracowania.
Dell XPS 1530 | 15.4" WXGA+ | Tuxedo Black | T8300 2,4GHz | 3GB RAM | GeForce 8600 256 DDR3 | 160GB Hard Drive | Bluetooth | 9-cell Battery | Genuine Vista Ultimate |
<<

Robertinho

Awatar użytkownika

Mega Prof. Świata

Posty: 1226

Rejestracja: 12 gru 2006, 21:37

Skype: bercik.93

Lokalizacja: Radostowice

Post autor: Robertinho » 12 sty 2008, 18:07

Re: Praca domowa

Iwan pisze:u mnie jakoś nie trzeba płacić ani za wyrobienie karty
W miastach niekiedy trzeba wyrobić sobie kartę czytelnika za zapłatę. Przykład: Biblioteka w Katowicach (tam gdzie te wózki jeżdżą z książkami). Płaci się tam 8 zł za wyrobienie karty a pózniej wszystko masz za darmo.
<<

zioomus

Awatar użytkownika

Profesor Świata

Posty: 823

Rejestracja: 17 wrz 2005, 19:13

Lokalizacja: Płock

Post autor: zioomus » 14 sty 2008, 16:33

Re: Praca domowa

Mam jutro kartkówkę z odmiany czasowników nieregularnych z języka NIEMIECKIEGO i nie wiem jak się do tego zabrać, nie było mnie na poprzednich lekcjach :/ Proszę o jak najszybszą pomoc :)
Zapraszam do mojej galerii :)