[wasze opinie] Piła - seria

Wszystko odnośnie filmów: edycja, nowości, opinie, recenzje. Bez linków do pirackich filmów!

<<

Iwan

Awatar użytkownika

Topic author

Moderator

Posty: 2561

Rejestracja: 5 paź 2006, 19:22

Post autor: Iwan » 30 gru 2007, 10:20

[wasze opinie] Piła - seria


Piła 4

Saw IV

Obrazek

Info

Kolejna część kultowego horroru, w którym psychopatyczny zabójca zaskakuje wyrafinowanymi torturami nie zawsze niewinnych ludzi.
Bezbronne ofiary muszą po raz kolejny zmierzyć się z niewyobrażalnie okrutnymi, psychologicznymi pułapkami zastawianymi przez Jigsawa zdobyła na świecie miliony fanów, a każda kolejna część jest lepiej oceniana przez krytyków. Przebieg akcji i koniec filmu będą dla widzów jak zawsze kompletnym zaskoczeniem.

Moja ocena

Widziałem wszystkie części Piły, bardzo mi się spodobały. Ta również. W filmie wszystko jest świetnie zgrane, pod koniec wszystko się wyjaśnia i wychodzi na to że to wszystko było takie proste... ;) Aktorzy grali świetnie, scenerie również były dobrze wykonane. Muzyka odpowiednia... no po prostu wszystko prawie idealne :] Osobiście czekam na część 5 :) Zachęcam też wszystkich do obejrzenia tego (tych) filmu (filmów). W Polsce premiera już za ok. miesiąc...
...a w Internecie R5 do pobrania :D

Proszę o wasze komentarze.
Ostatnio zmieniony 12 sty 2008, 19:56 przez Iwan, łącznie zmieniany 1 raz.


<<

Śledziks

Awatar użytkownika

Profesor Świata

Posty: 854

Rejestracja: 12 cze 2006, 13:14

Post autor: Śledziks » 30 gru 2007, 10:42

Re: [wasze opinie] Piła - seria

Ale mnie wyprzedziłeś właśnie też chciałem ten temat założyć :D

Co do filmu to zgadzam się z Tobą w każdym słowie nic dodać nic ująć. Film jak i cała seria jest świetny polecam wszystkim. Podobno mają być jeszcze dwie części tego filmu :super:

Iwan mówisz że na końcu się wszystko wyjaśnia i zgadzam się z Tobą ale mam do Ciebie pytanie.

Dla tych co nie oglądali i nie chcą psuć sobie przyjemności z oglądania niech nie czytają reszty posta i tego co teraz napisał Iwan też lepiej nie.

Jak to się stało że najpierw pokazują jak kroją Jigsaw'a a dopiero później pokazują końcówkę trzeciej części jak on ginie? Bo tego nie rozumiem są dwa ciała jego czy jak?
Ostatnio zmieniony 30 gru 2007, 15:45 przez Śledziks, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek
<<

Iwan

Awatar użytkownika

Topic author

Moderator

Posty: 2561

Rejestracja: 5 paź 2006, 19:22

Post autor: Iwan » 30 gru 2007, 10:59

Re: [wasze opinie] Piła - seria

Śledziks pisze:Jak to się stało że najpierw pokazują jak kroją Jigsaw'a a dopiero później pokazują końcówkę trzeciej części jak on ginie? Bo tego nie rozumiem są dwa ciała jego czy jak?
No kur**... też się nad tym faktem zastanawiałem wczoraj po obejrzeniu filmu! Jednak nic nie wymyśliłem... ten film jest pełen zagadek, nie zawsze do końca wyjaśnionych. W 2 części, przecież było to samo... dzieciak był w domu razem z innymi, a przecież potem wylazł z sejfu :zakrecony:
<<

kratos31

Awatar użytkownika

TOP Technik

Posty: 458

Rejestracja: 14 lis 2007, 20:36

Lokalizacja: Opole

Post autor: kratos31 » 30 gru 2007, 19:11

Re: [wasze opinie] Piła - seria

Iwan jestem z toba ja takze bardzo lubie Piły,na kazdej bylem w kinie a teraz czekam na 4 i mysle ze nie zawiedzie mnie.Teraz czekam na film Wrong Turn 2 ( droga bez powrotu 2 )
<<

Iwan

Awatar użytkownika

Topic author

Moderator

Posty: 2561

Rejestracja: 5 paź 2006, 19:22

Post autor: Iwan » 30 gru 2007, 20:31

Re: [wasze opinie] Piła - seria

kratos31 pisze:Wrong Turn 2 ( droga bez powrotu 2 )
Ten film również widziałem, jednak nie była to jakaś rewelacja. Pierwsza część była lepsza.
moje kobieta po ogladnieciu juz wiecej nie chce ogladac ze mna filmow
Moja mama, która przed chwilą obejrzała Piłę powiedziała że jak jeszcze raz obejrzę coś takiego, to będzie ze mną źle :hyhy: (czyt. szlaban).
<<

MATchlesS

Awatar użytkownika

Mega Hiper Ultra Prof. Świata

Posty: 1724

Rejestracja: 5 lip 2007, 12:25

Lokalizacja: Trzecia planeta od Słońca

Post autor: MATchlesS » 12 sty 2008, 19:51

Re: [wasze opinie] Piła - seria

Pomimo, że jestem wielkim fanem serii "Piła", wolałem przed komentarzem poczekać do momentu obejrzenia końcowych napisów czwartej części.
Czwarta część nie zawiodła mnie. Spodziewałem się sztucznego wydłużania jak to było podobnie w trzeciej części, którą osobiście uważam za najgorszą (ale nie słabą). Choć najnowsza część nie ma IMO fenomenalnego klimatu z dwóch pierwszych części, jest to jak najbardziej produkcja godna polecania. Film dla ludzi o mocnych żołądkach... szczególnie przy sekcji zwłok.

P.S. Może warto zmienić nazwę tematu na, np: "Piła - seria" lub podobnie? Po prostu będzie to temat o wszystkich częściach serii, a osoby, które oglądały trzy pierwsze części filmu, a nie widziały czwartej, będą mogły wypowiedzieć się...

Done.
Ostatnio zmieniony 12 sty 2008, 19:57 przez MATchlesS, łącznie zmieniany 1 raz.
MATchlesS = MTS = Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości. :-]
Żeby mi się tak chciało, jak mi się nie chcę. :-]
PC: AMD Athlon 64 X2 5200+ | 4 GB RAM | GeForce 9600 (512 MB; EVGA) | 250 GB Seagate | Creative SBS 240 | LCD LG 17''
<<

Borys666

Awatar użytkownika

Wysoko zaawansowany

Posty: 242

Rejestracja: 7 lip 2006, 00:46

Post autor: Borys666 » 14 sty 2008, 12:36

Re: [wasze opinie] Piła - seria

Podpisuje sie pod wami Panowie :rotfl:
Tez jestem fanem Pily :D
Czworczeki jeszcze nie widzialem ale zamierzam ogladnac w najblizszym czasie. Musze sie przyznac bez bicia, ze kompleteni zapomnialem o 4 czesci i premierze. Ale dzieki wam odswiezylem sobie pamiec i teraz tylko ogladnac :hyhy:
Jesli chodzi o to ktora wg. mnie czesc byla najlepsza (z dotad przeze mnie obejrzanych) to uważam, ze byla to Pila 3, nastepnie 2 a na koncu 1 :rotfl:
Przyznam, ze pierwsza czesci robila duze wrazenie w roku wydania. Bylo to cos zupelnie nowego (jako dygresje dodam, ze poczatkowo Pila 1 w ogole nie miala ukazac sie na ekrenach kin, tylko od razu miala byc w sprzedazy na DVD). Teraz gdy ogladam Pile 1 odczuwam wrazenie nudy :( a jest to pewnie spowodowane tym, ze w pozniejszych czesciach jest wiecej akcji (a nizeli siedzenie w zamknietej lazience) jak i wiecej efektow gore.
W Pile 2 ujelo mnie polaczenie Cube'a, House of 9 i oczywiscie Pliy. Jako kolejna dygresyjke dodam, ze Pila 2 powstala przypadkowo. Rezyser chcial zrobic horror al'a "siedzimy zamknieci i musimy wyjsc", jednak ktos zaproponowal zmiane scenariusza, dolozenie postaci Jigsawa i wyszla Pila 2 :] . Przed wydaniem 3 czesci dwojeczka wg. mnie byla najlepsza czescia. Jednak po obejzeniu P3 uwazam, ze to wlansie ta czesc jest najlepsza. Ciekawe jakie bede mial wrazenia po obejzeniu 4 czesci :rotfl: mam nadzieje ze pozytywne.
Iwan pisze:W 2 części, przecież było to samo... dzieciak był w domu razem z innymi, a przecież potem wylazł z sejfu
Ten dzieciak caly czas siedzial w tym sejfie. Podczas rozmowy Jigsaw powiedzial temu policjantowi (nie pamietam juz jak sie nazywl), ze ma przestrzegac zasad (bo jak wiemy zasady sa najwazniejsze) a odzyska syna. Czyli ktorko mowiac mial siedziec na d...e i czekac az sie sejf otworzy. Ten jednak widzac poczynania ludzi jaki i swojego syna na ekranie monitora (z ktorego to obraz byl odtwarzany z nagranej duzo wczesniej kamery- czyt. nie byl na zywo :rotfl: ) nie mogl wytrzymac i musial zaczac dzialac. Jesli kogos nurtuje pytanie skad sie znalazl chlopak w sejfie to pewnie wsadziala go tam Amanda razem z Jigsawem, podczas koncowej ucieczki z domu/ lazienki z pierwszej czesci, kiedy to zalatwili tego dilera narkotykow. Spewnoscia Amanda ogluszyla dzieciaka i tak sie znalazl w sejfie. Pozniej nasza pomocnica Jigsawa zaczaila sie na oficera Mathews'a (cos mi sie kojazy ze tak mial na imie) i zwabila go w pulapke.
W 1968 wystarczyla moc obliczeniowa 2 C-64 aby poslac rakiete na ksiezyc.
W 2007 potrzeba sily obliczeniowej Pentium IV 3GHz aby odpalic Windows Vista
...cos poszlo nie tak.
<<

MATchlesS

Awatar użytkownika

Mega Hiper Ultra Prof. Świata

Posty: 1724

Rejestracja: 5 lip 2007, 12:25

Lokalizacja: Trzecia planeta od Słońca

Post autor: MATchlesS » 14 sty 2008, 17:29

Re: [wasze opinie] Piła - seria

Borys666 pisze:Przyznam, ze pierwsza czesci robila duze wrazenie w roku wydania. Bylo to cos zupelnie nowego (jako dygresje dodam, ze poczatkowo Pila 1 w ogole nie miala ukazac sie na ekrenach kin, tylko od razu miala byc w sprzedazy na DVD). Teraz gdy ogladam Pile 1 odczuwam wrazenie nudy :( a jest to pewnie spowodowane tym, ze w pozniejszych czesciach jest wiecej akcji (a nizeli siedzenie w zamknietej lazience) jak i wiecej efektow gore.
Jak dla mnie każda część serii, to jest film "na jeden raz". Największymi zaletami tych filmów są niespodziewane zwroty akcji i zagadki - właśnie dlatego drugi raz oglądając ten film (kiedy się wie co i jak) odczuwa się znużenie.
Jak dla mnie to właśnie pierwsza część jest najlepsza, głównie za klimat...
Ostatnio zmieniony 14 sty 2008, 17:35 przez MATchlesS, łącznie zmieniany 1 raz.
MATchlesS = MTS = Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości. :-]
Żeby mi się tak chciało, jak mi się nie chcę. :-]
PC: AMD Athlon 64 X2 5200+ | 4 GB RAM | GeForce 9600 (512 MB; EVGA) | 250 GB Seagate | Creative SBS 240 | LCD LG 17''
<<

mad_prince

Awatar użytkownika

Moderator

Posty: 2162

Rejestracja: 23 lip 2005, 16:11

Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: mad_prince » 14 sty 2008, 17:42

Re: [wasze opinie] Piła - seria

Dokladnie, więcej niż raz nie ma sensu oglądać, bo nie ma elementu zaskoczenia :) na temtat najlpeszej części się nie wypowiem, bo dla mnie są porównywalne.
Śledziks pisze:Jak to się stało że najpierw pokazują jak kroją Jigsaw'a a dopiero później pokazują końcówkę trzeciej części jak on ginie? Bo tego nie rozumiem są dwa ciała jego czy jak?
ale co w tym dziwnego? zginął w 3. to pocięli go w 4. a że sobie retrospekcję do 3 zrobili, to co w tym złego i nielogicznego? chyba że nie załapałem o co Wam chodzi :)

Kod: Zaznacz cały

<a> Co właściwie znaczy słowo Ubuntu?
<b> W starym afrykańskim narzeczu: "nie umiem zainstalować Debiana"
"ignorancja częściej jest przyczyną pewności siebie niż wiedza" - Darwin
<<

Śledziks

Awatar użytkownika

Profesor Świata

Posty: 854

Rejestracja: 12 cze 2006, 13:14

Post autor: Śledziks » 14 sty 2008, 19:45

Re: [wasze opinie] Piła - seria

Na początku filmu przychodzi policjant (czy kto to tam jest, nie ważne) i w żołądku znajduje kasetę, a na końcu filmu dopiero jest pokazane że ten gość zamyka drugiego policjanta w sali w której zginął Jigsaw zaraz po jego śmierci. Też jest pokazane że to ona daje kopertę którą Amanda otworzyła na końcu trójki. Więc wygląda to tak że on już wcześniej współpracował z Jigsaw'em tylko że wygląda to tak że policjant najpierw wykonuje zadanie Jigsaw'a (na jego końcu jest pokazana końcówka trójki) a dopiero później je od niego dostaje (Nostradamus czy co, że wie jakie dostanie zadanie). Jak tak o tym myślę to jeszcze bardziej się gubię :D a jak Ty to rozumiesz mad_prince?

A co do najlepszej części to dla mnie najlepsza była jedynka (żadna inna część mnie tak nie zaskoczyła jak ta) a najgorsza była dwójka (najgorsza chodzi o całą serię, film sam w sobie jest świetny).
Ostatnio zmieniony 14 sty 2008, 19:46 przez Śledziks, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
<<

Capon

Awatar użytkownika

Profesor Świata

Posty: 847

Rejestracja: 5 sie 2007, 01:16

Lokalizacja: Ługi

Post autor: Capon » 14 sty 2008, 21:14

Re: [wasze opinie] Piła - seria

w pełni sie z wami zgadzma ponowie :)
w innych horrarach w miare łatwo można się domyśleć co będzie dalej, a Piła zaskakuje i nie daje się rozgryść że tak powiem :)
Jest to wedłu mnie najlepszy horror jaki do tej pory widziałem.
co prawda 4 jeszcze nie oglądałem ale mój tata mówi że podobno gdzieś ma więc prawdopodobnie w niedalekiej przyszłości z nim obejrze i opisze swoje wrażenia po obejrzeniu kolejnej części tego wspaniałego filmu :)
Widząc wasze wypowiedzi z góry jestem przekonany że ta część także mnie nie zawiedzie i będzie równie dobra co 3pozostałe :)
Obrazek
<<

Iwan

Awatar użytkownika

Topic author

Moderator

Posty: 2561

Rejestracja: 5 paź 2006, 19:22

Post autor: Iwan » 14 sty 2008, 21:37

Re: [wasze opinie] Piła - seria

Już za 4 dni - (18.01) premiera w Polsce - w przypadku tego filmu poślizg bardzo duży :zdegustowany: Większość filmów leci już tydzień po premierze za granicą, a tu trzeba było czekać 2 miesiące... Szkoda tylko że wejście od 18 lat :kwasny: Zresztą w najbliższym kinie i tak pewnie go nie wyświetlą a nie będę cisł 30km do drugiego najbliższego miasta :]
<<

Delacroix

Awatar użytkownika

Profesor Świata

Posty: 903

Rejestracja: 25 wrz 2005, 21:39

Skype: bruno.glening

Lokalizacja: Tu i tam...

Post autor: Delacroix » 14 sty 2008, 23:12

Re: [wasze opinie] Piła - seria

Piła IV... ciężko powiedzieć, co sądzę. Film mnie nie zawiódł. Aczkolwiek momentami się gubiłem. To jest seria do obejrzenia nie tylko na raz, ale przede wszystkim: jednym ciągiem - wtedy najłatwiej skojarzyć wszystko.

Mało kto wie, że Leigh Whannell (Adam) i James Wan (reżyser) w 2003r nakręcili krótkometrażową Piłę, z którą dopiero zrobili rajd po ludziach, aby znaleźć chętnych na pełnometrażowy film. Wydaje mi się, że udostępnienie tego niekomercyjnego dziełka będzie legalne. Mogę to wkrótce zlinkować :)
Moderatorzy są jak hemoroidy. Przez większość czasu siedzą w ukryciu, ale jak już wylezą, to jest tylko płacz i zgrzytanie zębów.
<<

Borys666

Awatar użytkownika

Wysoko zaawansowany

Posty: 242

Rejestracja: 7 lip 2006, 00:46

Post autor: Borys666 » 15 sty 2008, 00:32

Re: [wasze opinie] Piła - seria

Ogladalem urywki i moim zdaniem swietne. Swietny pomysl rezysera zeby przedstawic zdarzenia z Pliy 3, ktore nie byly pokazywane w 3 czesci. Mamy tutaj krotko mowiac wyscig 3 osob:
1 osoba jest ten kolo z 3 czesci, ktory chce odzyakc zone
2 osoba to Rigg, ktory ma uwolnic Mathews'a
3 osoba ktora podaza (chyba) ich sladami (doklanie nie wiem bo nie ogladalme calosci) :P

Szkoda tylko, ze nie rozwineli fabuly z 3 czesci. Zastanawia mnie fakt co sie stanie z corka tego kolesia z 3 czesci, bo jak wiemy jest ona zamknieta w pomieszczeniu, gdzie za bodajze 4h braknie tlenu. Jak ja jej ojciec uwolni skoro zostal zabity przez tego gline.

Kurde gdyby nie to, ze pojutrze mam kolosa to jutro bym sobie spokojnie obejrzal :( a tak musze czekac do srody :(
Ostatnio zmieniony 15 sty 2008, 00:35 przez Borys666, łącznie zmieniany 1 raz.
W 1968 wystarczyla moc obliczeniowa 2 C-64 aby poslac rakiete na ksiezyc.
W 2007 potrzeba sily obliczeniowej Pentium IV 3GHz aby odpalic Windows Vista
...cos poszlo nie tak.
<<

Śledziks

Awatar użytkownika

Profesor Świata

Posty: 854

Rejestracja: 12 cze 2006, 13:14

Post autor: Śledziks » 15 sty 2008, 01:43

Re: [wasze opinie] Piła - seria

Delacroix pisze:Wydaje mi się, że udostępnienie tego niekomercyjnego dziełka będzie legalne. Mogę to wkrótce zlinkować :)
Chętnie bym to obejrzał, już nie mogę się doczekać :hyhy:

Borys666 jak już pisałem wcześniej planują zrobić jeszcze dwie części więc może w następnej się dowiemy co się stało z tą małą bo jest to ciekawy wątek.
Obrazek
<<

Delacroix

Awatar użytkownika

Profesor Świata

Posty: 903

Rejestracja: 25 wrz 2005, 21:39

Skype: bruno.glening

Lokalizacja: Tu i tam...

Post autor: Delacroix » 15 sty 2008, 07:08

Re: [wasze opinie] Piła - seria

Wydarzenia z Piły III i IV rozgrywają się jednocześnie - kończąc się sceną z kostnicy (Piła IV). Generalnie, cała Piła IV to gigantyczna retrospekcja, rozgrywająca się przede wszystkim w czasie Piły III (próby oficera Rigga, śledztwo agenta Drahma), lub daleko przed Piłą I (przeszłość Johna). Po scenie w kostnicy mamy mylne wrażenie, że próba Hoffmana to ta, w której był przywiązany do krzesła. Po obejrzeniu filmu wiemy już, że to bzdura. Ale jak zapowiadał John, nikt nie odejdzie nieprzetestowany i zapewne w następnych częściach także ten jego drugi wspólnik zostanie poddany jakiejś próbie.

BTW, także szósta część jest w produkcji.

Aha, co do Corbett (córka Jeffa, Piła III). Nie wiadomo, co się z nią stało, ale na Wiki wyczytałem, że ze scenariusza wywalono parę części sygnalizujących, jakoby Hoffman ją wyciągnął z pułapki, gdy się okazało, że Jeffy oblał ostatni test przebaczenia z trójeczki.
Moderatorzy są jak hemoroidy. Przez większość czasu siedzą w ukryciu, ale jak już wylezą, to jest tylko płacz i zgrzytanie zębów.
<<

Śledziks

Awatar użytkownika

Profesor Świata

Posty: 854

Rejestracja: 12 cze 2006, 13:14

Post autor: Śledziks » 15 sty 2008, 10:11

Re: [wasze opinie] Piła - seria

Delacroix pisze:Po scenie w kostnicy mamy mylne wrażenie, że próba Hoffmana to ta, w której był przywiązany do krzesła.
Jak się nad tym zastanawiałem to też do tego doszedłem ale już się tak pogubiłem że już nawet o tym zapomniałem :D dzięki Delacroix za wyjaśnienie tego :padam:
Obrazek
<<

Borys666

Awatar użytkownika

Wysoko zaawansowany

Posty: 242

Rejestracja: 7 lip 2006, 00:46

Post autor: Borys666 » 15 sty 2008, 12:40

Re: [wasze opinie] Piła - seria

Śledziks pisze:Borys666 jak już pisałem wcześniej planują zrobić jeszcze dwie części więc może w następnej się dowiemy co się stało z tą małą bo jest to ciekawy wątek.
Wiem, ze planuja zrobic jeszcze min. 2 czesci. Po premirze 3 czesci ktos sie wypowiadal (chyba bodajze producent) ze planuja jeszcze zrobic Pile 4, 5, 6.
W 1968 wystarczyla moc obliczeniowa 2 C-64 aby poslac rakiete na ksiezyc.
W 2007 potrzeba sily obliczeniowej Pentium IV 3GHz aby odpalic Windows Vista
...cos poszlo nie tak.
<<

Delacroix

Awatar użytkownika

Profesor Świata

Posty: 903

Rejestracja: 25 wrz 2005, 21:39

Skype: bruno.glening

Lokalizacja: Tu i tam...

Post autor: Delacroix » 16 sty 2008, 16:33

Re: [wasze opinie] Piła - seria

Tobin Bell również to potwierdził, i to - o ile mnie pamięć nie myli - dużo wcześniej. Zdradził bowiem, że podpisał kontrakt na 5 sequeli.

EDIT:

Piła (2003)

Jest to DVDRip z zagranicznej edycji pierwszej części serii. Film powstał rok przed pełnometrażową Piłą. James Wan i Leigh Whannell używali go jako narzędzia promocyjnego mającego zachęcić aktorów i wytwórnie do ich pomysłu na film. Jak widać, udało się znakomicie. Później, film został załączony jako dodatek do specjalnej edycji pierwszej Piły, niestety - nie w Polsce.
Moderatorzy są jak hemoroidy. Przez większość czasu siedzą w ukryciu, ale jak już wylezą, to jest tylko płacz i zgrzytanie zębów.
<<

Iwan

Awatar użytkownika

Topic author

Moderator

Posty: 2561

Rejestracja: 5 paź 2006, 19:22

Post autor: Iwan » 16 sty 2008, 17:30

Re: [wasze opinie] Piła - seria

No interesujący materiał :) Scenę wykorzystali w Pile, tylko podstawili Amandę zamiast Davida.