[wasze opinie] Piła - seria

Wszystko odnośnie filmów: edycja, nowości, opinie, recenzje. Bez linków do pirackich filmów!

<<

Borys666

Awatar użytkownika

Wysoko zaawansowany

Posty: 242

Rejestracja: 7 lip 2006, 00:46

Post autor: Borys666 » 17 sty 2008, 01:57

Re: [wasze opinie] Piła - seria

Obejzalem w calosci i jest super. Jest pare niedociagniec w fabule ale da sie to przezy. Mam nadzieje, ze poprawia niektore watki w kolejnej czesci.


W 1968 wystarczyla moc obliczeniowa 2 C-64 aby poslac rakiete na ksiezyc.
W 2007 potrzeba sily obliczeniowej Pentium IV 3GHz aby odpalic Windows Vista
...cos poszlo nie tak.
<<

Śledziks

Awatar użytkownika

Profesor Świata

Posty: 854

Rejestracja: 12 cze 2006, 13:14

Post autor: Śledziks » 17 sty 2008, 19:29

Re: [wasze opinie] Piła - seria

No bardzo fajny filmik. Dla tych którym nie chce się ściągać tego bo dla niektórych może on dużo zajmować niech wejdą na youtube jest to samo tylko że bez napisów.
Obrazek
<<

DDragon

Awatar użytkownika

Profesor

Posty: 692

Rejestracja: 6 sie 2007, 13:05

Lokalizacja: Wrocław

Post autor: DDragon » 17 sty 2008, 23:26

Re: [wasze opinie] Piła - seria

jak dla mnie to film (seria) jest niezły chociaż jeszcze nie oglądałem części 4. tylko trochę chyba nie trafili w tytuł ponieważ cała PIŁA o którął sie rozchodzi w 1cz. była tylko jako jedna próba i to w jednej części. :/
Ostatnio zmieniony 17 sty 2008, 23:27 przez DDragon, łącznie zmieniany 1 raz.
<<

Iwan

Awatar użytkownika

Topic author

Moderator

Posty: 2561

Rejestracja: 5 paź 2006, 19:22

Post autor: Iwan » 18 sty 2008, 00:01

Re: [wasze opinie] Piła - seria

E tam tytuł... liczy się film a nie tytuł :P Chociaż fakt, dla kogoś kto nie zna serii może być troszkę mylący.
<<

MATchlesS

Awatar użytkownika

Mega Hiper Ultra Prof. Świata

Posty: 1724

Rejestracja: 5 lip 2007, 12:25

Lokalizacja: Trzecia planeta od Słońca

Post autor: MATchlesS » 30 sty 2008, 12:45

Re: [wasze opinie] Piła - seria

Trochę odejdę od tematu, ale myślę, że ciekawostka, którą przedstawię jest bardzo interesująca i warta większej uwagi.
Otóż może niektórzy z Was nie wiedzą, ale powstaje gra na podstawie serii horror'ów, pt: "Piła".
Saw nawiązywać będzie do popularnej serii filmów, a więc w trakcie zabawy zobaczymy znane z pierwowzoru wymyślne pułapki, konstruowane przez umierającego na raka Jonathana Kramera (Jigsaw). W chwili obecnej trudno powiedzieć coś więcej na temat fabuły gry. Wiemy jedynie tyle, że twórcy programu współpracują z producentami serii, a więc fani horrorów nie powinni mieć powodów do narzekań.

Firma Brash Entertainment uruchomiła oficjalną stronę internetową gry, ale na razie jej zawartość jest bardzo skromna. Do premiery programu pozostało sporo czasu, dlatego też nowych informacji możemy spodziewać się w późniejszym terminie.

Pierwsza gra komputerowa nawiązująca do popularnej serii filmów o nazwie Piła, będzie wykorzystywać silnik Unreal Engine 3 – oznajmił dziś serwis IGN, którego redaktorzy powołali się na informacje uzyskane od przedstawicieli firmy Brash Entertainment.
Strona gry:

Kod: Zaznacz cały

http://www.whoisjigsaw.com/
Jak widać produkcja ma się całkiem dobrze i zapowiada się interesująca gra. :]
MATchlesS = MTS = Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości. :-]
Żeby mi się tak chciało, jak mi się nie chcę. :-]
PC: AMD Athlon 64 X2 5200+ | 4 GB RAM | GeForce 9600 (512 MB; EVGA) | 250 GB Seagate | Creative SBS 240 | LCD LG 17''
<<

Delacroix

Awatar użytkownika

Profesor Świata

Posty: 903

Rejestracja: 25 wrz 2005, 21:39

Skype: bruno.glening

Lokalizacja: Tu i tam...

Post autor: Delacroix » 30 sty 2008, 13:04

Re: [wasze opinie] Piła - seria

A już się zastanawiałem, czy aby nie doczekamy się jakiejś gry na podstawie serii. Rozsądne byłoby wykorzystanie fizyki świata i mechaniki rozgrywki z Penumbry przy pułapkach. W UE3 powinno być to możliwe do realizacji.
Moderatorzy są jak hemoroidy. Przez większość czasu siedzą w ukryciu, ale jak już wylezą, to jest tylko płacz i zgrzytanie zębów.
<<

Delacroix

Awatar użytkownika

Profesor Świata

Posty: 903

Rejestracja: 25 wrz 2005, 21:39

Skype: bruno.glening

Lokalizacja: Tu i tam...

Post autor: Delacroix » 17 lis 2008, 12:39

Re: [wasze opinie] Piła - seria

Odświeżam temat z racji niedawnej premiery przedostatniej części serii. Saw V jest niesamowita, cały seans siedziałem z otwartą koparą... świetnie poprowadzono dalsze wątki, koncentrując się na postaci agenta Strahma i odsłonięto kolejne tajemnice z przeszłości, tym razem z punktu widzenia detektywa Hoffmana. 10/10.
Moderatorzy są jak hemoroidy. Przez większość czasu siedzą w ukryciu, ale jak już wylezą, to jest tylko płacz i zgrzytanie zębów.
<<

Śledziks

Awatar użytkownika

Profesor Świata

Posty: 854

Rejestracja: 12 cze 2006, 13:14

Post autor: Śledziks » 17 lis 2008, 13:10

Re: [wasze opinie] Piła - seria

To mnie teraz zaciekawiłeś. Rzadko się zdaża żeby już tak daleka część była tak wysoko oceniona. Wcześniejsze części były bardziej lub mniej udane ale skoro Ty oceniłeś ją na 10/10 musi być naprawdę dobra. Muszę obejrzeć ten film i podzielę się swoimi uwagami ;)
Obrazek
<<

Delacroix

Awatar użytkownika

Profesor Świata

Posty: 903

Rejestracja: 25 wrz 2005, 21:39

Skype: bruno.glening

Lokalizacja: Tu i tam...

Post autor: Delacroix » 17 lis 2008, 23:06

Re: [wasze opinie] Piła - seria

Powiem tak: dla mnie Piła jako seria jest logiczną całością, jednym filmem, który został rozbity na sześć części. I na przykład, przesłanie Johna jest dla mnie oczywistą częścią pierwszego epizodu i absolutnie koniecznym był fakt, że wyeksponowano je w epizodach kolejnych. Rozwój postaci Amandy Young, czy Marka Hoffmana również ukazywany jest stopniowo z filmu na film.

Ja oceniam wszystkie sequele jako jednakowo udane, nie nudziłem się podczas oglądania któregokolwiek z nich. Pamiętam, jak podczas oglądania pierwszej Piły, jeszcze jako DVD Screenera (pierwszej wersji filmu, jaka pojawiła się na sieci, pierwotnie miało być to chyba STV), stopniowo coraz bardziej się wciągałem, a każda następna część podtrzymywała to wrażenie. Jeżeli ktoś ocenił którykolwiek sequel jako słaby, to chyba tylko dlatego, że pozostawiały zawsze ciut za dużo znaków zapytania. Odpowiedzi na te pytania poznawaliśmy zawsze w kolejnych częściach (niekoniecznie od razu, np. niektóre kwestie z jedynki wyjaśniają dopiero części 4 i 5) i dopiero ostatni, szósty epizod ujawni resztę tajemnic.
Moderatorzy są jak hemoroidy. Przez większość czasu siedzą w ukryciu, ale jak już wylezą, to jest tylko płacz i zgrzytanie zębów.
<<

Iwan

Awatar użytkownika

Topic author

Moderator

Posty: 2561

Rejestracja: 5 paź 2006, 19:22

Post autor: Iwan » 24 lis 2008, 08:18

Re: [wasze opinie] Piła - seria

Ktoś się tu chyba Piły za dużo naoglądał...

DZIECI I OSOBY O SŁABYCH NERWACH DLA SWOJEGO BEZPIECZEŃSTWA NIECH NIE WCHODZĄ!

(Robertinho o mało nie zwymiotował (wrażliwy synek ;) )

Kod: Zaznacz cały

http://www.totallyupyours.com/4916e92c3fef0-some_emo_girl_needs_serious_help.html
<<

Delacroix

Awatar użytkownika

Profesor Świata

Posty: 903

Rejestracja: 25 wrz 2005, 21:39

Skype: bruno.glening

Lokalizacja: Tu i tam...

Post autor: Delacroix » 24 lis 2008, 09:37

Re: [wasze opinie] Piła - seria

O dziwo mój żołądek wytrzymał. Al tak, jak tam jest napisane: ona potrzebowała pomocy już dawno temu... kobitka chyba dałaby radę sama jedna ostatniej próbie z głównej pułapki części 5.
Moderatorzy są jak hemoroidy. Przez większość czasu siedzą w ukryciu, ale jak już wylezą, to jest tylko płacz i zgrzytanie zębów.
<<

Śledziks

Awatar użytkownika

Profesor Świata

Posty: 854

Rejestracja: 12 cze 2006, 13:14

Post autor: Śledziks » 8 sty 2009, 18:56

Odp.: [wasze opinie] Piła - seria

A więc tak. Oglądnąłem najnowszą część piły i nie zawiodłem się. Tak jak powiedział Delacroix cała seria tworzy tak na prawdę jedną całość (no może tylko trochę jedynka odstaje). Jak zawsze ciekawe pułapki, mnóstwo krwi i dalsze rozwinięcie fabuły. Ciekawy jestem jak to wszystko się skończy. Dla mnie najlepszą częścią jednak była jedynka, a reszta części jest zaraz za nią. Z resztą jedynkę i resztę części rozdzielam trochę ponieważ w niej nie ma już nic kontynuowanego, wszystko już w tedy zostało powiedziane. Za to od dwójki do piątki jest opowiedziana trochę inna historia, która cały czas się rozwija. W jedynce głównymi bohaterami była dwójka uwięzionych za to w kolejnych częściach głównymi bohaterami są Jigsaw i jego wspólnicy. No ale nie zmienia to faktu, że fabuła jest ciekawa, a film trzyma cały czas równy poziom jak dla mnie 9/10.
Obrazek
<<

Adamo

Awatar użytkownika

Ekspert

Posty: 418

Rejestracja: 31 lip 2005, 19:43

Skype: adamo1991

Lokalizacja: Ostrów Wlkp / Poznań

Post autor: Adamo » 8 sty 2009, 21:05

Odp.: Odp.: [wasze opinie] Piła - seria

Śledziks pisze:(no może tylko trochę jedynka odstaje)
Hehe a nie wydaje ci się, że poprawniej będzie napisać, że to części 2,3,4,5 odstają od 1? Jak coś co zapoczątkowało serie może odstawać od reszty? ;D. Ale nieważne :)

Jak dla mnie najlepszą piłą jest nr 4, zaraz potem 1,2,5 a na szarym końcu 3, która była naprawdę średnia. Całość serii 9/10.
<<

Śledziks

Awatar użytkownika

Profesor Świata

Posty: 854

Rejestracja: 12 cze 2006, 13:14

Post autor: Śledziks » 8 sty 2009, 22:00

Odp.: [wasze opinie] Piła - seria

Adamo pisze:
Śledziks pisze:(no może tylko trochę jedynka odstaje)
Hehe a nie wydaje ci się, że poprawniej będzie napisać, że to części 2,3,4,5 odstają od 1? Jak coś co zapoczątkowało serie może odstawać od reszty? ;D. Ale nieważne :)
A no w sumie masz rację :D chociaż nie ma za dużej różnicy :P
Obrazek
<<

Delacroix

Awatar użytkownika

Profesor Świata

Posty: 903

Rejestracja: 25 wrz 2005, 21:39

Skype: bruno.glening

Lokalizacja: Tu i tam...

Post autor: Delacroix » 18 wrz 2009, 11:35

Re: [wasze opinie] Piła - seria

Przypominam, że nadchodzi wielkimi krokami część VI oraz gra. Ciekawe, jak to wszystko "zepną".
Moderatorzy są jak hemoroidy. Przez większość czasu siedzą w ukryciu, ale jak już wylezą, to jest tylko płacz i zgrzytanie zębów.
<<

Fisher

Awatar użytkownika

Ekspert

Posty: 502

Rejestracja: 20 paź 2008, 16:26

Post autor: Fisher » 18 wrz 2009, 16:18

Re: [wasze opinie] Piła - seria

Piła to świetny film. No i świetna seria. A najlepsze są końcówki, jak on to wszystko wyjaśnia, no i VI ma się ziścić ten plan cały, który Jigsaw zaplanował :D

BTW. Gra ma być? o.O Coś więcej o tym wiadomo?
<<

bartek2903

Awatar użytkownika

Profesor

Posty: 651

Rejestracja: 20 lut 2007, 16:25

Post autor: bartek2903 » 18 wrz 2009, 16:33

Re: [wasze opinie] Piła - seria

Premiera gry będzie prawdopodobnie jeszcze w tym roku :)
<<

Fisher

Awatar użytkownika

Ekspert

Posty: 502

Rejestracja: 20 paź 2008, 16:26

Post autor: Fisher » 18 wrz 2009, 17:20

Re: [wasze opinie] Piła - seria

O, trailer:

Kod: Zaznacz cały

http://www.youtube.com/watch?v=vpcORzvt2z0
Coś czuję, że konsolka będzie na rozruchu :D Fajnie się zapowiada, ale oby nie spierniczyli tego jak Lost: Via Domus.

Jesienią nie odchodzę od konsolki :D

Edit: I gameplay:

Kod: Zaznacz cały

http://www.youtube.com/watch?v=RwbB3szZUZc&feature=related
Edit: Iwan, mnie takie coś nie rusza :D (chodzi o zdjęcia tych emo)
<<

Iwan

Awatar użytkownika

Topic author

Moderator

Posty: 2561

Rejestracja: 5 paź 2006, 19:22

Post autor: Iwan » 28 lis 2009, 09:54

Re: [wasze opinie] Piła - seria

Niedawno miała miejsce premiera Piły VI. Co o niej sądzicie? Ja jestem trochę rozczarowany, spodziewałem się czegoś lepszego. Film nie trzyma w napięciu tak jak poprzednie części i śmiem nawet rzec, iż jest trochę niedopracowany... Szkoda, że seria kończy się tak słabo.
<<

Fisher

Awatar użytkownika

Ekspert

Posty: 502

Rejestracja: 20 paź 2008, 16:26

Post autor: Fisher » 28 lis 2009, 10:58

Re: [wasze opinie] Piła - seria

No, film nie za dobry, końcówka też nie powala jak w poprzednich częściach, czegoś jej brakuje. Zarówno końcówce jak i filmowi ogólnie. Miejmy nadzieję, że VII, która ukaże się w 3D, podajże 22.10.2010 podniesie poziom i powali nas na kolana.