[Szukam] Jaki jest tytuł tego filmu [na podst. fabuły] ?

Wszystko odnośnie filmów: edycja, nowości, opinie, recenzje. Bez linków do pirackich filmów!

<<

maciek120

Post autor: maciek120 » 27 sty 2008, 15:32

[Szukam] Jaki jest tytuł tego filmu [na podst. fabuły] ?

Tu Delacroix. Temat został przyklejony przez Iwana ku uciesze forumowiczów, jednakże trzeba jasno ustalić zasady w nim panujące.

1. Jedna osoba prosi o podanie tytułu, na podstawie zapewnionego opisu (przede wszystkim fabuła, ale mogą być także pomocniczo podani aktorzy i gatunek - jednakże głównie trzeba podać jakiś fragment fabuły! Inni próbują odpowiedzieć, ale w międzyczasie podać też fabuły poszukiwanych filmów. Gdy w robocie (nie wypełnionych) jest kilka próśb, odpowiadający powinien napisać pogrubioną czcionką nick osoby, której odpowiada.

2. Do szukania filmów z danego gatunku, lub podobnych do innych, bez podawania ich fabuły przez pytającego, wydzieliłem i przykleiłem osobny temat! Jeżeli taki jest wasz cel, proszę się do tegoż tematu stąd wynieść! Paru osobom już pomogłem to zrobić :P

3. Jeszcze coś od mad_prince, na poprawę nastroju ;)

mad_prince pisze:tutaj pisać tylko fragmenty fabuły filmów, których szukacie, a nie, że szukacie filmów podobnych do innych. Jeśli nie będziecie się stosować, posypią się warny.
--------------------------wiadomość od maciek120-------------------------------
Witam.Prosze pomoc mi w odnalezieniu tytułu filmu.Sproboje go opisac.

Czasy wojny,ludzie zostaja wyslani chyba na syberie.Pewnien niemiecki zolniez poszedl na odprawe do gestapo i tam kazali wyslac go na syberie.Gdy juz tam przyjechal stanal w szeregu wraz z innymi jencami i tylo jemu kazano sciagnac caly mundor i rozebrac sie do naga.Po jakims czasie wyslano go do pracy w kopalni.Z tamtad probowal uciec i wybiegl w nocy az za bramy obozu koncentracyjnego.Gdy ruscy sie zorientowali nie dawali jesc jego kolega do czasu jego powrotu do kopalni.Gdy go ruscy zlapali z powrotem wsadzili do kopalni a tam czekali na niiego zdenerwowani z kijami i lopatami w reku ludzie z kopalni.Wtlukli mu i poszli do pracy zas on nie dostawal jedzenia.Pozniej udal sie do pewnego starszego pana.Dziadek zapakowal mu bron,kompas i jedzenie by w nocy uciekl. Na drugi dzien zjawil sie u dziadka i zabral rzeczy i uciekl z obozu zas dziadek popelnil samobojstwo wstrzykujac sobie trucizne do zyly.Zolniez ktory uciekl szedl bardzo dlugo przez cala rosje po drodze zabil z pistoletu foke aby ogrzac nogi.Po dlugiej podrozy zobaczyl jedno drzewko stojace na snieznej pustyni rzucilo sie na nie z radosci.I dajej szedl ruscy go gonili ale nie zlapali i po przekroczeniu granicy rosji wedrowal dalej i wrocil do swojego kraju.

Prosze powiedziec jaki to film(tytul)....
Ostatnio zmieniony 6 lut 2008, 09:25 przez maciek120, łącznie zmieniany 5 razy.


<<

Iwan

Awatar użytkownika

Moderator

Posty: 2561

Rejestracja: 5 paź 2006, 19:22

Post autor: Iwan » 27 sty 2008, 16:41

Re: [Szukam] Jaki jest tytuł tego filmu [na podst. fabuły] ?

Ha, udało mi się :super: Też widziałem ten film ale nie umiałem pokojarzyć tytułu... ale parę minut szukania na filmweb.pl i jest ;) Ten film nosi tytuł: Jeniec: Tak daleko jak nogi poniosą aka So weit die Füße tragen aka As Far As My Feet Will Carry Me.

Więcej o filmie -

Kod: Zaznacz cały

http://www.filmweb.pl/Jeniec++Tak+daleko+jak+nogi+ponios%C4%85,2001,o+filmie,Film,id=93761
Ostatnio zmieniony 27 sty 2008, 16:51 przez Iwan, łącznie zmieniany 1 raz.
<<

maciek120

Post autor: maciek120 » 27 sty 2008, 17:05

Re: [Szukam] Jaki jest tytuł tego filmu [na podst. fabuły] ?

Bardzo dziekuje Iwan!!!!!!!!
<<

maciek120

Post autor: maciek120 » 30 sty 2008, 00:49

Re: [Szukam] Jaki jest tytuł tego filmu [na podst. fabuły] ?

Poszukuje nastepnego filmu.Opisze go.

Glowny bohater Sylwester Stallone.Jest policjantem i gdy dochodzi do strzelaniny obrywa w noge i przestepca podbiega i strzela tuz kolo ucha i wtedy Sylwesterowi pekaja bebenki i jest gluchy.Pozniej dorywa przestepcow i zabija na koncu 1 cos od niego mowi lecz on go nie slyszy i tez go zabija.NA koniec filmu Sylwester słyszy i nadal pracuje w policji.

Wiem tylko tyle bo widzialem koncowke filmu jedynie. Prosze o pomoc.
<<

Aq

Awatar użytkownika

Ekspert

Posty: 520

Rejestracja: 19 lip 2007, 12:54

Post autor: Aq » 30 sty 2008, 22:15

Re: [Szukam] Jaki jest tytuł tego filmu [na podst. fabuły] ?

"Cop Land"

Obrazek

Kod: Zaznacz cały

http://www.filmweb.pl/Cop+Land+1997+o+filmie,Film,id=30
<<

maciek120

Post autor: maciek120 » 31 sty 2008, 19:53

Re: [Szukam] Jaki jest tytuł tego filmu [na podst. fabuły] ?

Aq Dziekuje bardzo :D
Ostatnio zmieniony 6 lut 2008, 09:09 przez maciek120, łącznie zmieniany 2 razy.
<<

maciek120

Post autor: maciek120 » 1 lut 2008, 15:32

Re: [Szukam] Jaki jest tytuł tego filmu [na podst. fabuły] ?

Ok chlopaki poszukuje nastepnego filmu a tym raze animowanej bardzo starej bajki.Moja mlodsza siostra ma 11 lat i jeszcze nie wyrosla z bajek :( i truje mi tyłek zebym wlaczyl jej moja bajke z dziecinstwa(jak miala chyba 6 czy 7 lat to ojciec jej wlaczyl).Mialem kiedys taka bajke(ojciec juz tytulu nie pamieta) na kasecie postaram sie ja opisac(bedzie to bardzo chaotyczne).

Rzeka las i dwoch jakby prehistorycznych ludzi plynie na drewnianej kłodzie.Po chwili las zaczyna sie palic i taki jakby niewiem jak go nazwac "czerwony zły rycerz"albo
"pan ognia" pojawia sie i dalej wszyskto plonie.raptem zjawia sie wiatr pod sumbolem jakby takiej chmurki i zaczyna mu w tymn przeszkadzac i w koncu wiatr wygrywa i "pan ognia ginie".

W tej bajce jest jakby walka dobra ze złem.

Wiem ze to bardzo trudne ale ja tylko tyle pametam ogladalem to ostatni raz z 10 albo wiecej lat temu.szkoda ze nie moge wkleic tu obrazka z mojej głowy bo jeszcze pamietam to bylo by latwiej. Ale postarajcie sie może akurat sie trafi.
<<

Capon

Awatar użytkownika

Profesor Świata

Posty: 847

Rejestracja: 5 sie 2007, 01:16

Lokalizacja: Ługi

Post autor: Capon » 1 lut 2008, 17:20

Re: [Szukam] Jaki jest tytuł tego filmu [na podst. fabuły] ?

a może pamiętasz chociaż mniej więcej na jaką literę tytuł tej bajki się zaczyna czy kończy?
Obrazek
<<

maciek120

Post autor: maciek120 » 1 lut 2008, 17:38

Re: [Szukam] Jaki jest tytuł tego filmu [na podst. fabuły] ?

Wlasnie nic zero mowie to bylo 10 albo wiecej lat temu jak ja to ostatnio ogladalem.
<<

SWAT

Awatar użytkownika

Profesor

Posty: 685

Rejestracja: 1 cze 2006, 13:33

Skype: krystian_44

Lokalizacja: Pustkowia

Post autor: SWAT » 4 lut 2008, 00:10

Re: [Szukam] Jaki jest tytuł tego filmu [na podst. fabuły] ?

Może to to

Kod: Zaznacz cały

http://www.filmweb.pl/Cywilizacja,1989,o+filmie,Film,id=286331

Ja szukam filmu gdzie są dwie kopalnie (przypominają bunkry) zamieszkałe przez górników. Rywalizują ze sobą, a te kopalnie są na jakiejś innej planecie. Tam też są roboty które pilnują wejścia do kopalń, ale te roboty przez lata się same zmodernizowały.
W tytule było coś na "S".
Po prostu być, iść tam gdzie masz iść.
Po prostu być, urzeczywistniać sny.
Po prostu być, żyć tak jak chcesz żyć.
Po prostu być, po prostu być.
<<

Delacroix

Awatar użytkownika

Profesor Świata

Posty: 903

Rejestracja: 25 wrz 2005, 21:39

Skype: bruno.glening

Lokalizacja: Tu i tam...

Post autor: Delacroix » 6 lut 2008, 08:58

Re: [Szukam] Jaki jest tytuł tego filmu [na podst. fabuły] ?

Tajemnica Syriusza [Screamers]. Idę o zakład, że to ten.

A ja poszukuję anime typu mecha, to była chyba OVA lub kinówka - podobne do Daimosa, ale były tam w sumie trzy roboty, protagonista nazywał się Feniks, i gdziekolwiek leciał za swoim ludzkim panem, tam pojawiał się na niebie właśnie feniks...

Dwa roboty były sterowane przez ludzi jakiegoś cesarza, co miał córkę, Medusę - jeden z robotów miał w nazwie Scorpio, czy jakoś tak. Stare to było.
Moderatorzy są jak hemoroidy. Przez większość czasu siedzą w ukryciu, ale jak już wylezą, to jest tylko płacz i zgrzytanie zębów.
<<

Capon

Awatar użytkownika

Profesor Świata

Posty: 847

Rejestracja: 5 sie 2007, 01:16

Lokalizacja: Ługi

Post autor: Capon » 6 lut 2008, 09:52

Re: [Szukam] Jaki jest tytuł tego filmu [na podst. fabuły] ?

może ghost in the shell ?
Obrazek
<<

Delacroix

Awatar użytkownika

Profesor Świata

Posty: 903

Rejestracja: 25 wrz 2005, 21:39

Skype: bruno.glening

Lokalizacja: Tu i tam...

Post autor: Delacroix » 6 lut 2008, 09:54

Re: [Szukam] Jaki jest tytuł tego filmu [na podst. fabuły] ?

Niestety, nie. Chociaż, jak mi dorwiesz tam jakiś klip z robotem o nicku Feniks, może być. Ale nie wydaje mi się - GitS jest bardzo poważny, a tamto miało tonację typowej bajki.
Ostatnio zmieniony 6 lut 2008, 09:55 przez Delacroix, łącznie zmieniany 1 raz.
Moderatorzy są jak hemoroidy. Przez większość czasu siedzą w ukryciu, ale jak już wylezą, to jest tylko płacz i zgrzytanie zębów.
<<

Capon

Awatar użytkownika

Profesor Świata

Posty: 847

Rejestracja: 5 sie 2007, 01:16

Lokalizacja: Ługi

Post autor: Capon » 6 lut 2008, 11:58

Re: [Szukam] Jaki jest tytuł tego filmu [na podst. fabuły] ?

może Transformers(chociaż to też bajka) ??
wiesz może mniej więcej z którego to roku?
Obrazek
<<

Delacroix

Awatar użytkownika

Profesor Świata

Posty: 903

Rejestracja: 25 wrz 2005, 21:39

Skype: bruno.glening

Lokalizacja: Tu i tam...

Post autor: Delacroix » 6 lut 2008, 13:39

Re: [Szukam] Jaki jest tytuł tego filmu [na podst. fabuły] ?

Nie, to nie Transformers - swoją drogą dzięki za przypomnienie tego tytułu, podobała mi się tam ostatnia walka z Unicronem - gigantycznym robotem-planetą. Chyba poszukam tego filmu. Ale tym niemniej szukamy dalej. Natomiast rok proukcji jest dla mnie zagadką - jak byłem mały, nie zwracałem uwagi na takie rzeczy, a teraz filmu w zbiorach nie mam i nie sprawdzę.
Moderatorzy są jak hemoroidy. Przez większość czasu siedzą w ukryciu, ale jak już wylezą, to jest tylko płacz i zgrzytanie zębów.
<<

SWAT

Awatar użytkownika

Profesor

Posty: 685

Rejestracja: 1 cze 2006, 13:33

Skype: krystian_44

Lokalizacja: Pustkowia

Post autor: SWAT » 7 lut 2008, 11:57

Re: [Szukam] Jaki jest tytuł tego filmu [na podst. fabuły] ?

Transformers można obejrzeć na

Kod: Zaznacz cały

www.kreskowka.pl

A może jest to "Beast Wars".
Po prostu być, iść tam gdzie masz iść.
Po prostu być, urzeczywistniać sny.
Po prostu być, żyć tak jak chcesz żyć.
Po prostu być, po prostu być.
<<

Delacroix

Awatar użytkownika

Profesor Świata

Posty: 903

Rejestracja: 25 wrz 2005, 21:39

Skype: bruno.glening

Lokalizacja: Tu i tam...

Post autor: Delacroix » 7 lut 2008, 13:04

Re: [Szukam] Jaki jest tytuł tego filmu [na podst. fabuły] ?

Nie, tu koncepcja była podobna raczej do Daimosa, czyli JEDEN robot protagonista, dwa wrogie roboty w służbie pozaziemskiego cesarstwa.
Moderatorzy są jak hemoroidy. Przez większość czasu siedzą w ukryciu, ale jak już wylezą, to jest tylko płacz i zgrzytanie zębów.
<<

Śledziks

Awatar użytkownika

Profesor Świata

Posty: 854

Rejestracja: 12 cze 2006, 13:14

Post autor: Śledziks » 7 lut 2008, 13:16

Re: [Szukam] Jaki jest tytuł tego filmu [na podst. fabuły] ?

A może Yattodetaman? Też są jakieś roboty, pamiętam że fajne to było i chętnie bym sobie jeszcze raz kiedyś zobaczył.

Edit
Sorry Delacroix jakoś przeoczyłem to zdanie :wstyd:
Ostatnio zmieniony 7 lut 2008, 13:41 przez Śledziks, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek
<<

Delacroix

Awatar użytkownika

Profesor Świata

Posty: 903

Rejestracja: 25 wrz 2005, 21:39

Skype: bruno.glening

Lokalizacja: Tu i tam...

Post autor: Delacroix » 7 lut 2008, 13:35

Re: [Szukam] Jaki jest tytuł tego filmu [na podst. fabuły] ?

To był serial - a ja mówię o filmie lub OVA. Przypominacie mi bardzo wiele ciekawych rzeczy, ale proszę, zwróćcie uwagę na opis filmu, jaki dałem!
Moderatorzy są jak hemoroidy. Przez większość czasu siedzą w ukryciu, ale jak już wylezą, to jest tylko płacz i zgrzytanie zębów.
<<

Capon

Awatar użytkownika

Profesor Świata

Posty: 847

Rejestracja: 5 sie 2007, 01:16

Lokalizacja: Ługi

Post autor: Capon » 7 lut 2008, 16:02

Re: [Szukam] Jaki jest tytuł tego filmu [na podst. fabuły] ?

Delacroix, chyba coś mi chodzi bo głowie...
te roboty miały swoją bazę na księżycu który był otoczony jakimś dziwnym pierścieniem i atakowały na ziemię i sie nie okazało potem że ten cały ich władca to brat takiego typka co obraniał ziemię i stracił pamięć?
Obrazek