[Szukam] Dobra gra RPG

Rozmowy o legalnych grach komputerowych.

<<

welll1

Awatar użytkownika

Topic author

Ekspert

Posty: 519

Rejestracja: 22 kwie 2006, 14:44

Post autor: welll1 » 5 lut 2008, 01:22

[Szukam] Dobra gra RPG

W przerwach pomiędzy Cod 4 a Cod 4 :P pograłbym sobie w jakiegoś naprawdę dobrego rpg-a najlepiej żeby jeszcze lana miał.
Mój sprzęt uciągnie każdą grę więc chciałbym aby rpg miał dobrą grafę, i jeszcze lepszą grywalność.
Dodam RPG które już ukończyłem bądź znudziły mnie:
-OBLIVION
-MORROWIND
-LOKI
-GOTHIC 1, 2, 3
-HELLGATE
-DIABLO 1, 2,LOD
-FALLOUT SERIA
-DARK MESSIAH
-SPELLFORCE 1,2
-BALDUR'S GATE
-TWO WORLDS

więc te gry odpadają :zdegustowany:
Są to dość sławne tytuły i może znacie jakieś mniej znane, ale równie dobre pod względem graficznym i grywalnościowym......


<<

Capon

Awatar użytkownika

Profesor Świata

Posty: 847

Rejestracja: 5 sie 2007, 01:16

Lokalizacja: Ługi

Post autor: Capon » 5 lut 2008, 01:41

Re: [Szukam] Dobra gra RPG

ja mogę Ci polecić...

-Świątynia Pierwotnego Zła
-seria IcewindDale
-seria Neverwinter Nights
-Titan Quest
-World of Warcraft + dodatek
-Silkroad

więcej podam jak sobie przypomnę jakieś tytuły :)
Obrazek
<<

ziemniak1600

Post autor: ziemniak1600 » 5 lut 2008, 08:12

Re: [Szukam] Dobra gra RPG

Capon pisze:ja mogę Ci polecić...

-Świątynia Pierwotnego Zła
-seria IcewindDale
-seria Neverwinter Nights
-Titan Quest
-World of Warcraft + dodatek
-Silkroad

więcej podam jak sobie przypomnę jakieś tytuły :)
WoW i Silkroad to MMO,ID,NWN i SPZ szybko cie znudza,TQ zabugowany...


Proponuje:

-Might and Magic 7(gram w to juz jakies....5 lat? No jakos tak,i mi nadal sie nie nudzi,zawsze chetnie w nia gram^^) niech cie nie rpzerazi grafika ale gra i fabula jest SWIETNA

-Dungeon Siege ale nie 2!! Chociaz to bardziej H'n'S

-Wiedzmin^^


PS.Malo ktory RPG ma gre multi xD
<<

MATchlesS

Awatar użytkownika

Mega Hiper Ultra Prof. Świata

Posty: 1724

Rejestracja: 5 lip 2007, 12:25

Lokalizacja: Trzecia planeta od Słońca

Post autor: MATchlesS » 5 lut 2008, 10:39

Re: [Szukam] Dobra gra RPG

ziemniak1600 pisze:ID,NWN i SPZ szybko cie znudza
Daj sobie spokój - to, że szybko znudziły się Tobie, to nie znaczy, że są to nudne gry.
ziemniak1600 pisze:PS.Malo ktory RPG ma gre multi xD
Bo od tego są MMORPG :]
Ja mogę dodać dodatek do "SpellForce 2", pt: "Władca Smoków" oraz do pierwszej części, pt: "The Breath of Winter" i "Shadow of the Phoenix".
Poza tym welll1 chce gry głównie z dobrą grafiką, więc odpuście sobie "Icewind Dale" i pierwszą część "Dungeon Siege". Choć w takich grach liczy się głównie wciągająca fabuła i grywalność...
Ostatnio zmieniony 5 lut 2008, 10:41 przez MATchlesS, łącznie zmieniany 1 raz.
MATchlesS = MTS = Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości. :-]
Żeby mi się tak chciało, jak mi się nie chcę. :-]
PC: AMD Athlon 64 X2 5200+ | 4 GB RAM | GeForce 9600 (512 MB; EVGA) | 250 GB Seagate | Creative SBS 240 | LCD LG 17''
<<

bartekmp

Awatar użytkownika

Mega Hiper Ultra Prof. Świata

Posty: 1841

Rejestracja: 14 maja 2006, 18:52

Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: bartekmp » 5 lut 2008, 11:19

Re: [Szukam] Dobra gra RPG

Jako cRPG to ja polecam GTA San Andreas ;). - hehehehe, ale mi RPG - DCX
No, DCX są elementy RPG w GTA SA! Jak grałeś to wiesz gdzie ;) / bmp

Polecam również wszystkie części Sacred (H'n'S, ale warty zagrania, oczywiście kapitalne multi).

Polecam również sławetną i humorystyczną grę Overlord, z tymi fantastycznymi skrzatami, czy co to tam jest innego.

Nie wiem czemu nikt nie wymienił tutaj Fable Zapomniane Opowieści, która jest wg mnie najlepszym RPG, zaraz po Diablo 2.

Chcę zwrócić uwagę również na Mass Effect, który jeszcze nie ukazał się na platformie PC (na razie tylko X360).

Jeszcze warta zagrania jest Tabula Rasa, Fantasy Wars (strategia+RPG), BioShock (tak, tak BioShock to w połowie RPG), Call for Heroes: Pompolic Wars, World of Chaos, Jade Empire, Requital, Silverfall, Frater i jeszcze wiele, wiele innych, których nie znam.

Myślę, że jak chcesz więcej, to na gry-online.pl jest tego na pewno 20x tyle co my wszyscy ci podaliśmy :P.
Ostatnio zmieniony 10 lut 2008, 15:59 przez bartekmp, łącznie zmieniany 2 razy.
Semper in altum
<<

hermit

Awatar użytkownika

Średnio zaawansowany

Posty: 54

Rejestracja: 24 sty 2006, 11:27

Lokalizacja: Cerekiew

Post autor: hermit » 5 lut 2008, 12:01

Re: [Szukam] Dobra gra RPG

A ja Ci polecę Jade Empire gierka naprawdę mocna i do tego fabuła strasznie wciąga, system walki jest tak rozwiązany że kazdemu pasuje i moim skromnym zdaniem jest najlepszy w grach rpg- nie załuj kasy bo nie stracisz
Kiedy rozum śpi rodzą się demony...
<<

drynda

Awatar użytkownika

Profesor

Posty: 724

Rejestracja: 16 kwie 2006, 18:41

Lokalizacja: Krosno Odrzańskie

Post autor: drynda » 5 lut 2008, 12:02

Re: [Szukam] Dobra gra RPG

Star War Knights of The Old Republic 2: The Sith Lords Gra w klimacie gwiezdnych wojen, polecam także jedynkę.
bartekmp pisze:Nie wiem czemu nikt nie wymienił tutaj Fable Zapomniane Opowieści
Także gorąco polecam chociaż mogłaby być dłuższa.

I jeszcze Evil Islands
Screeny: http://www.gry-online.pl/s016.asp?id=96

Evil Islands to przedstawiciel gatunku cRPG czyli gry będącej połączeniem klasycznego RPG i strategii z głównym nastawieniem na taktykę. Gra oferuje możliwość pokierowania poczynaniami pojedynczego bohatera lub małego oddziału i przeżycia wspaniałej przygody. Każdy z członków zespołu charakteryzuje się indywidualnymi parametrami, a prawidłowe ich wykorzystanie oraz dobranie odpowiedniej strategii doprowadzi do pokonania wroga i zwycięstwa. Gra posiada obszerną fabułę z tajemnicą do rozwiązania. Występuje w niej wiele postaci posiadających własne ambicje, każda z nich może stać się dla gracza przyjacielem lub wrogiem.

Wcielamy się w postać Zaka, który właśnie rozpoczyna życie od nowa, chce odnaleźć swoje przeznaczenie i prawdziwą miłość. Po drodze przez nieznane krainy napotyka: przyjaźń i zdradę, fascynację i odrazę, spokojne zwierzęta i przerażające monstra, księżniczki i żebraków oraz całe zastępy dziwnych stworów. Musimy do mistrzostwa opanować: sztuki walki, nauczyć się zachować zimną krew, poznać tajniki najwyższej magii oraz nauczyć się słuchać i dowodzić. A wszystko po to, aby przetrwać i doprowadzić naszego bohatera w całości do upragnionego zakończenia.
Ostatnio zmieniony 5 lut 2008, 12:05 przez drynda, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
<<

Aq

Awatar użytkownika

Ekspert

Posty: 520

Rejestracja: 19 lip 2007, 12:54

Post autor: Aq » 5 lut 2008, 15:07

Re: [Szukam] Dobra gra RPG

Zgadzam się z "drynda" Evil Islands to dobra naprawdę gra, wyprodukowana przez Rosjan. Nie jest to typowa sieka jak Diablo czy Titan Quest, chociaż oba te tytuły są jak dla mnie kiepskie . Polecam oczywiście jeszcze Wrota Baldura czy też IcewindDale. Gry z niesamowitą fabułą o 100 kroć przebijające dzisiejsze gry naszpikowane efektami i grafiką.
<<

welll1

Awatar użytkownika

Topic author

Ekspert

Posty: 519

Rejestracja: 22 kwie 2006, 14:44

Post autor: welll1 » 5 lut 2008, 16:08

Re: [Szukam] Dobra gra RPG

Zapomniałem dodać Wiedźmina skończyłem na dwa sposoby, KOTOR-y też :P
Co do gier MMORPG są one wciągające itd ale nie stać mnie na abonament który w dobrych tytułach jest zawsze. Miałbym 800 zł niepotrzebne kupiłbym LOTR Online ale nie mam :P

Faktycznie chodzi mi o gry z dobrą grafa, ale Spellforca 1 skonczyłem a 2 część niestety była zbyt podobna i szybko mnie znudziła.

Wszystkie podawane przez was pozycje sprawdzam, czytam recenzje, oglądam filmiki itd.
Jade Empire na razie chyba jest jedną z ciekawszych grafa/walka i rpg ale z tego co wyczytałem dużo dialogów które nie mają znaczenia bo co nie wybierzemy praktycznie zawsze wychodzi na to samo :P
Jeszcze znalazłem Dawn of Magic ale różnie krążą o tym opinie....

Tabula Rasa abonament czyli odpada.
bartekmp pisze:Myślę, że jak chcesz więcej, to na gry-online.pl jest tego na pewno 20x tyle co my wszyscy ci podaliśmy
tak ale ja chcę grę dobrą jak nie bardzo dobra dla tego chcę znać wasze opinie.

P.S fajnie by było gdyby te gry miały opcję lan bo wtedy jeden oryginał na kilku moich kumpli wystarczy :P
Ostatnio zmieniony 5 lut 2008, 16:14 przez welll1, łącznie zmieniany 1 raz.
<<

MATchlesS

Awatar użytkownika

Mega Hiper Ultra Prof. Świata

Posty: 1724

Rejestracja: 5 lip 2007, 12:25

Lokalizacja: Trzecia planeta od Słońca

Post autor: MATchlesS » 5 lut 2008, 16:14

Re: [Szukam] Dobra gra RPG

welll1 pisze:Co do gier MMORPG są one wciągające itd ale nie stać mnie na abonament który w dobrych tytułach jest zawsze.
"Guild Wars" jest bardzo dobrym MMORPG i nie trzeba płacić abonamentu. W dodatku jest po polsku, co znacznie ułatwia grę. Poza tym są dostępne samodzielne dodatki do tej gry ("Nightfall" i "Factions"), ale postać z podstawowej wersji gry możesz posiadać po zainstalowaniu dodatku. Jedynie dodatek "Eye of the North" potrzebuje do działania dodatku. lub podstawki
welll1 pisze:Jeszcze znalazłem Dawn of Magic ale różnie krążą o tym opinie....
Nie polecam - słaba gra.
Ostatnio zmieniony 5 lut 2008, 16:18 przez MATchlesS, łącznie zmieniany 1 raz.
MATchlesS = MTS = Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości. :-]
Żeby mi się tak chciało, jak mi się nie chcę. :-]
PC: AMD Athlon 64 X2 5200+ | 4 GB RAM | GeForce 9600 (512 MB; EVGA) | 250 GB Seagate | Creative SBS 240 | LCD LG 17''
<<

Uchiha Sasuke

Awatar użytkownika

Zaawansowany

Posty: 140

Rejestracja: 8 wrz 2006, 19:22

Lokalizacja: New York City

Post autor: Uchiha Sasuke » 5 lut 2008, 19:58

Re: [Szukam] Dobra gra RPG

Ja polecam:
Jade Empire-dużo stylów walki,fabuła i ogólnie oprawa.
Neverwinter Nights 2- nie polecam ale jeżeli lubisz gry na podst. Dungeons & Dragons to gra w sam raz dla Ciebie
Fable-gra jest znakomita
"We've got two words for 'ya... Suck It!!" - Triple H & Shawn Michaels vel DX
<<

Delacroix

Awatar użytkownika

Profesor Świata

Posty: 903

Rejestracja: 25 wrz 2005, 21:39

Skype: bruno.glening

Lokalizacja: Tu i tam...

Post autor: Delacroix » 10 lut 2008, 15:46

Re: [Szukam] Dobra gra RPG

Diablo 2 z modyfikacją World Youth En lub Alchemic - zwłaszcza ta druga dorzuca multum nowych map i innych ciekawostek.
Moderatorzy są jak hemoroidy. Przez większość czasu siedzą w ukryciu, ale jak już wylezą, to jest tylko płacz i zgrzytanie zębów.
<<

Ocelot

Post autor: Ocelot » 24 lut 2008, 11:54

Re: [Szukam] Dobra gra RPG

spróbuj Overlord.
Uważam, ze jest całkiem niezła na nudne deszczowe dni, kiedy nie ma co robić. Słoneczna pogoda w tamtej grze powinna sie spodobac. Grafa ok, grywalnośc również. Jak dla mnie spoko ;)
<<

xcmv10

Nowy

Posty: 1

Rejestracja: 29 sty 2015, 18:50

Post autor: xcmv10 » 29 sty 2015, 18:51

Re: [Szukam] Dobra gra RPG

Dobre gry rpg to podstawa dla każdego maniaka takowych gier, czyli między innymi dla mnie. Ostatnio w necie dość sporo sobie pogrywam, spróbujcie, fajny relaks można się nieźle pobawić.
<<

marcin678

Nowy

Posty: 5

Rejestracja: 19 cze 2015, 12:02

Post autor: marcin678 » 19 cze 2015, 12:10

Re: [Szukam] Dobra gra RPG

Ja bym polecił nie tylko Might and Magic 7, o którym wspomniał kolega wyżej, ale też ósmą część tej gry. Wiadomo - 7 lepsza, ale 8 też niczego sobie (w tej części drużynę kompletujemy podczas gry). 7 jest o tyle fajna, że to ten sam świat co w HoMM 3, natomiast akcja 8 toczy się trochę w innym jego rejonie. Polecam obydwie części. Mi została do przejścia 6, ale nie mogę się przełamać, do angielskiej wersji językowej.