[Wasze opinie] Filmy na podstawie gier

Wszystko odnośnie filmów: edycja, nowości, opinie, recenzje. Bez linków do pirackich filmów!

<<

DDragon

Awatar użytkownika

Profesor

Posty: 692

Rejestracja: 6 sie 2007, 13:05

Lokalizacja: Wrocław

Post autor: DDragon » 20 kwie 2009, 04:28

Re: [Wasze opinie] Filmy na podstawie gier

MATchlesS pisze:Każdy kto grał w Bioshocka wie, że jego fabuła jest niesamowita, a klimat obłędny. Jestem bardzo ciekaw, jak to wszystko zostanie przeniesione na duży ekran.
Zapowiada się nieprzeciętnie
pewnie wyjdzie jak zwykle, czyli ktoś będzie narzekał że fabuła odbiega od tej growej. że efekty nie takie, że lepiej by to zrobił inny reżyser i że jednak lepiejby było gdyby filmu nie nakręcono - tak jest zawsze jednak większość ekranizacji gier mi się podoba XD


<<

Ignac

Awatar użytkownika

Wysoko zaawansowany

Posty: 316

Rejestracja: 15 lip 2008, 23:13

Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Ignac » 20 kwie 2009, 16:55

Re: [Wasze opinie] Filmy na podstawie gier

Śledziks pisze:Jednak osobą które zawiodły się na filmie mogę powiedzieć, że pozostałe filmy kinowe te animowane nie są w cale lepsze od tego filmu aktorskiego, jedynie co przemawia na ich korzyść jest to że są w wersji rysunkowej
Faktycznie, kinówki też były niezbyt dobre. Obejrzałem tylko jedną i więcej nie miałem ochoty, bo nie pomogło jej nawet to że była w wersji rysunkowej. Jednak mimo wszystko była lepsza od tego filmu.
Śledziks pisze:A tak na pocieszenie dodam że jeśli właśnie opłakujecie film to poszukajcie na youtube i ogólnie informacji w sieci czegoś takiego jak Dragon Ball Kai
O! Zainteresuję się tym na pewno ;)
<<

Aq

Awatar użytkownika

Ekspert

Posty: 520

Rejestracja: 19 lip 2007, 12:54

Post autor: Aq » 21 kwie 2009, 09:20

Dead Space

Jakiś czas temu obejrzałem film animowany Dead Space (przytoczony notabene wcześniej przez Horhenda), który jest prequelem wydarzeń z gry, więc dokładniej możemy się dowiedzieć o wydarzeniach na statku Ishimura zanim rozpoczniemy swoją przygodę z grą. Grając bardzo krótko w grę jedynie mogę wypowiedzieć się o tym filmie animowanym,z naciskiem na „film animowany”, bo na pewno nie jest to bajka.
Dead Space jest trzymającym w napięciu horrorem, horrorem sci-fi, brutalnym, krwawym, ale z ciekawie przedstawiająca się historią, przytłaczającą atmosferą grozy i śmierci, więc można powiedzieć, że zawiera w sobie wszystko to, co wielbiciele dobrej rzeźni sobie życzą. Mi osobiście ta animacja bardzo przypadła do gustu. Bohaterowie w filmie są zróżnicowani, posiadający odrębne charaktery, cechuje ich także bardzo bogaty wachlarz emocjonalny wywołujący na ich twarzach grymasy przerażenia i strachu. Nie jest to może dzieło pokroju „Akiry”, ale z pewnością można je obejrzeć wcinając ciepły mamusiny obiadek.

Kod: Zaznacz cały

http://www.filmweb.pl/f490819/Dead+Space+Downfall,2008
<<

SWAT

Awatar użytkownika

Profesor

Posty: 685

Rejestracja: 1 cze 2006, 13:33

Skype: krystian_44

Lokalizacja: Pustkowia

Post autor: SWAT » 23 kwie 2009, 22:49

Re: [Wasze opinie] Filmy na podstawie gier

Oglądał ktoś niemieckiego Gothica?
Reżyserem i scenarzystą bodajże jest Markus Meier.
<<

Śledziks

Awatar użytkownika

Topic author

Profesor Świata

Posty: 854

Rejestracja: 12 cze 2006, 13:14

Post autor: Śledziks » 23 kwie 2009, 23:01

Re: [Wasze opinie] Filmy na podstawie gier

Nawet nie wiedziałem, że jest taki film. Możesz podać jakiś link do niego na Filmwebie na przykład.
<<

SWAT

Awatar użytkownika

Profesor

Posty: 685

Rejestracja: 1 cze 2006, 13:33

Skype: krystian_44

Lokalizacja: Pustkowia

Post autor: SWAT » 24 kwie 2009, 00:13

Re: [Wasze opinie] Filmy na podstawie gier

Nie tam. Inaczej już bym podał link, a nie pytał się czy ktoś to oglądał. Google też milczy.
EDIT:
No i odkryłem co ta za wiekopomne dzieło.Gothic der film. Film fanów, robiony podczas gry, tylko że po podkładano głosy.

Kod: Zaznacz cały

http://video.google.com/videoplay?docid=113169744459462742
<<

Horhend

Awatar użytkownika

VIP

Posty: 1179

Rejestracja: 27 lut 2006, 18:20

Post autor: Horhend » 8 maja 2009, 10:57

Odp.: [Wasze opinie] Filmy na podstawie gier

Kod: Zaznacz cały

http://www.filmweb.pl/%22Bioshock%22+za+drogi%2C+produkcja+wstrzymana,News,id=50992
"Bioshock" za drogi, produkcja wstrzymana!
Czarne chmury zbierają się nad filmową adaptacją gry "Bioshock",
którą dla Universalu miał zrealizować Gore Verbinski ("Piraci z Karaibów").
Wszystko wskazuje na to, że film może podzielić los "Halo" i nie zostanie zrealizowany.
Przypomnijmy, że "Halo" miał nakręcić równie kasowy reżyser – Peter Jackson.

Wytwórnia Universal wstrzymała właśnie prace nad "Bioshock", jako powód podając rosnące
koszty. Film był w fazie pre-produkcji i zdjęcia miały rozpocząć się już wkrótce, jednak kiedy
przewidywania budżetowe przekroczyły 160 milionów dolarów, Universal powiedział "stop".

Oficjalnie i wytwórnia, i Verbinski twierdzą, że są zdeterminowani zrealizować film.
Na razie trwają poszukiwania tańszych od Stanów Zjednoczonych lokalizacji,
w których można byłoby film nakręcić. Jeśli nie znajdzie się odpowiednie miejsce,
los produkcji będzie przesądzony.

Informacja o wstrzymaniu prac nad "Bioshock" przypomina wszystkim fiasko z "Halo".
Jednak Universal za wszelką cenę chce uniknąć porównań do tamtej adaptacji gry wideo
i twierdzi, że sytuacja "Bioshock" przypomina raczej tę z "Robinem Hoodem" Ridleya Scotta.
Film zostanie zrealizowany za 130 milionów dolarów, co jest kwotą znacznie niższą od
pierwotnie zakładanej. Ten przykład ma jednak swoje wady – w trakcie przerwy zmianie
uległ nie tylko budżet produkcji, ale też tytuł i scenariusz. Czy to samo czeka tekst
Johna Logana?
<<

Śledziks

Awatar użytkownika

Topic author

Profesor Świata

Posty: 854

Rejestracja: 12 cze 2006, 13:14

Post autor: Śledziks » 8 maja 2009, 22:45

Re: [Wasze opinie] Filmy na podstawie gier

Film GTA? Co najlepsze z roku... 1977!
Obrazek

Kod: Zaznacz cały

http://www.filmweb.pl/f5924/Grand+Theft+Auto,1977
Widział ktoś ten film? Z tego co wiem to gra i film nie mają ze sobą jakiejś specjalnej więzi, ale ten plakat i czcionka jakoś mi spokoju nie daje :chytry:
Obrazek
<<

Ant

Awatar użytkownika

Mega Prof. Świata

Posty: 1234

Rejestracja: 4 maja 2007, 15:19

Lokalizacja: Wolsztyn

Post autor: Ant » 9 maja 2009, 12:31

Re: [Wasze opinie] Filmy na podstawie gier

No bardzo przypomina GTA 3 ta okładka, ale...
Film jest z '77, to 20 lat zanim powstało GTA.
<<

SWAT

Awatar użytkownika

Profesor

Posty: 685

Rejestracja: 1 cze 2006, 13:33

Skype: krystian_44

Lokalizacja: Pustkowia

Post autor: SWAT » 9 maja 2009, 12:47

Re: [Wasze opinie] Filmy na podstawie gier

Czyżbyśmy odkryli tajemnice Rockstara, na jaki tytuł się zapatrzyli tworząc GTA?
<<

Śledziks

Awatar użytkownika

Topic author

Profesor Świata

Posty: 854

Rejestracja: 12 cze 2006, 13:14

Post autor: Śledziks » 9 maja 2009, 17:22

Re: [Wasze opinie] Filmy na podstawie gier

Coś mi się zdaje, że to zostanie tajemnicą, ale z tego co wiem to powiedzenie "grand theft auto" to nie jest jakieś tam wielkie nie wiadomo co. Jest ono często używane przez amerykańska policję, jak i media. Tak więc tytuły mogę być zwykłym przypadkiem, ale to wielkie podobieństwo plakatów/okładek jest zastanawiające.
Obrazek
<<

SWAT

Awatar użytkownika

Profesor

Posty: 685

Rejestracja: 1 cze 2006, 13:33

Skype: krystian_44

Lokalizacja: Pustkowia

Post autor: SWAT » 11 maja 2009, 21:30

Re: [Wasze opinie] Filmy na podstawie gier

<<

deepack99

Średnio zaawansowany

Posty: 87

Rejestracja: 3 gru 2011, 12:06

Post autor: deepack99 » 4 gru 2011, 23:02

Odp: [Wasze opinie] Filmy na podstawie gier

Film Hitman polecam.
<<

Reduks

Awatar użytkownika

Ekspert

Posty: 428

Rejestracja: 25 gru 2009, 19:56

Lokalizacja: Polska :P

Post autor: Reduks » 6 gru 2011, 15:13

Odp: [Wasze opinie] Filmy na podstawie gier

Albo na podst. Star Wars Knights of the Old Republic The Sith Lords .A wiecie co to znaczy? Dzwonimy do Lucasfilm :super: żarcik
NIE BĄDŹ JEDNOPOSTOWCEM! OTRZYMAŁEŚ POMOC TO TERAZ POMÓŻ INNYM!