[Temat ogólny] Anime

Wszystko odnośnie filmów: edycja, nowości, opinie, recenzje. Bez linków do pirackich filmów!

<<

drynda

Awatar użytkownika

Topic author

Profesor

Posty: 724

Rejestracja: 16 kwie 2006, 18:41

Lokalizacja: Krosno Odrzańskie

Post autor: drynda » 24 mar 2008, 19:28

[Temat ogólny] Anime

Zapraszam na wypowiedzi w temacie, szczególnie liczę na Pana Dlx :) który (tak mi się zdaję) jest obeznany w tym temacie.

A tak na początek, żeby ktoś nie powiedział że lubi oglądać anime "Miś PushUpek" :)
Anime (jap. アニメ animacja) - skrót wymowy angielskiego słowa animation w języku japońskim, oznaczający film animowany. W Japonii terminem tym określa się wszystkie filmy i seriale animowane, bez względu na kraj ich pochodzenia. Poza Japonią słowo anime służy wyłącznie do określenia japońskiej animacji[1].

Warstwa fabularna anime jest zazwyczaj typowo fikcyjna; przykładowe anime zawierają w sobie większość z najważniejszych typów fantastyki, jakie istnieją. Często powstają na podstawie mang.

Wiele anime powstaje jedynie przy użyciu tradycyjnych metod animacji, jednak w ostatnich latach do produkcji części z nich używa się komputerów. Komputery wykorzystywane są w różnym stopniu: w niektórych filmach ich praca jest praktycznie niezauważalna, ponieważ twórcy ograniczyli ich użycie do minimum, np. pomagając sobie przy co trudniejszych animacjach. Inne z kolei anime, bardzo dużo zawdzięczają komputerom – animacja do Appleseed powstawała w technikach 3D i 2D oraz motion capture. Ostatnim serialem anime, który powstaje przy użyciu tradycyjnych metod, jest Sazae-san[2] przy tworzeniu reszty używa się komputerów.

Anime emitowane są w telewizji, wydawane na nośnikach DVD i VHS, wprowadzane do kin, bądź zawierają się w grach komputerowych. Fabuła niektórych anime posłużyła za kanwę aktorskich filmów lub seriali telewizyjnych.


Obrazek
<<

SWAT

Awatar użytkownika

Profesor

Posty: 685

Rejestracja: 1 cze 2006, 13:33

Skype: krystian_44

Lokalizacja: Pustkowia

Post autor: SWAT » 24 mar 2008, 21:44

Re: [Temat ogólny] Anime

Ja lubię oglądać anime "Naruto". Ładna, płynna animacja. Dialogi kuleją, ale walki są ładne. I kuleje też polska wersja. Jest tragiczna.

P.S. Dlaczego większość ludzi uważa anime za rozrywkę dla dzieci?
Ostatnio zmieniony 24 mar 2008, 21:46 przez SWAT, łącznie zmieniany 1 raz.
Po prostu być, iść tam gdzie masz iść.
Po prostu być, urzeczywistniać sny.
Po prostu być, żyć tak jak chcesz żyć.
Po prostu być, po prostu być.
<<

Śledziks

Awatar użytkownika

Profesor Świata

Posty: 854

Rejestracja: 12 cze 2006, 13:14

Post autor: Śledziks » 24 mar 2008, 22:40

Re: [Temat ogólny] Anime

SWAT pisze:P.S. Dlaczego większość ludzi uważa anime za rozrywkę dla dzieci?
Bo nie widzieli hentai :rotfl:

Ja też czasami lubię pooglądać jakieś anime najbardziej mi się podoba Dragon Ball. Dobre też było Rycerze Zodiaku, Tajemnicze Złote Miasta, Tygrysia Maska, W Królestwie Kalendarza, Kaptain Tsubasa i (nie śmiać się) pokemony jak byłem młodszy trochę :rotfl: no co fajnie sie w to na emulatorze grało :D szkoda że już prawie nigdzie nie puszczają anime, a jak już to jakiś syf :zalamany: dużo bym dał żeby móc obejrzeć jeszcze raz te seriale.
Obrazek
<<

SWAT

Awatar użytkownika

Profesor

Posty: 685

Rejestracja: 1 cze 2006, 13:33

Skype: krystian_44

Lokalizacja: Pustkowia

Post autor: SWAT » 25 mar 2008, 08:42

Re: [Temat ogólny] Anime

Śledziks pisze:dużo bym dał żeby móc obejrzeć jeszcze raz te seriale.
Wejdź na

Kod: Zaznacz cały

http://kreskowka.pl/
Ostatnio zmieniony 25 mar 2008, 13:04 przez SWAT, łącznie zmieniany 1 raz.
Po prostu być, iść tam gdzie masz iść.
Po prostu być, urzeczywistniać sny.
Po prostu być, żyć tak jak chcesz żyć.
Po prostu być, po prostu być.
<<

drynda

Awatar użytkownika

Topic author

Profesor

Posty: 724

Rejestracja: 16 kwie 2006, 18:41

Lokalizacja: Krosno Odrzańskie

Post autor: drynda » 25 mar 2008, 10:19

Re: [Temat ogólny] Anime

SWAT pisze:Dialogi kuleją
Ale to w polskich dialogach. Oglądaj z napisami (bez cenzury :) )
Ostatnio zmieniony 25 mar 2008, 15:43 przez drynda, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
<<

SWAT

Awatar użytkownika

Profesor

Posty: 685

Rejestracja: 1 cze 2006, 13:33

Skype: krystian_44

Lokalizacja: Pustkowia

Post autor: SWAT » 25 mar 2008, 13:06

Re: [Temat ogólny] Anime

drynda pisze:le to w polskich dialogach. Oglądaj z napisami (bez cenzury :) )
Przecież takie oglądam, ale nie są złe tylko takie jakby flegmatyczne (kilka razy powtarzają ten sam fakt), ale to już przypadłość anime chyba każdego.
drynda pisze:SWAT zły link :]
Już po prawiłem.
Po prostu być, iść tam gdzie masz iść.
Po prostu być, urzeczywistniać sny.
Po prostu być, żyć tak jak chcesz żyć.
Po prostu być, po prostu być.
<<

Capon

Awatar użytkownika

Profesor Świata

Posty: 847

Rejestracja: 5 sie 2007, 01:16

Lokalizacja: Ługi

Post autor: Capon » 25 mar 2008, 14:56

Re: [Temat ogólny] Anime

Co do anime to mogę polecić:

Hellsing - typek który jest wampirem sam na nie poluje.
Naruto - już wspomniane wcześniej.
Ninja Scroll - pełno metrażowy film Anime.

Jak mi się przypomni coś jeszcze to dam znać ;)
Ostatnio zmieniony 25 mar 2008, 14:57 przez Capon, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
<<

kratos31

Awatar użytkownika

TOP Technik

Posty: 458

Rejestracja: 14 lis 2007, 20:36

Lokalizacja: Opole

Post autor: kratos31 » 25 mar 2008, 15:40

Re: [Temat ogólny] Anime

Moje ulubione Anime to Gunhed, Akira I Ghost in the Shell i te mogę polecić
<<

WarAcer

Awatar użytkownika

Nowy

Posty: 18

Rejestracja: 12 sty 2007, 14:33

Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: WarAcer » 26 mar 2008, 20:03

Re: [Temat ogólny] Anime

Moje Ulubione Anime
oj będzie tego trochę pomimo tego że jestem wiekowy :D

Gundam Wing, Black Lagoon, Dragon Ball, Ikkitousen, Bleach, Appleseed, Spirited Away, Karas, Tsubasa Chronicle, Lyrical Nanoha, My Otome, My Hime, Z Hime, Innocent Venus, Magic Knight Rayearth, Cowboy Bepop, Princes Mononoke, Final Fantasy, Soul Hunter, Vision of Escaflowne, Lastexile, Digimon, Elfen Lied, Gunslinger Girl, Noir, Hellsing, Trinity Blood, Samurai 7

:cool:
<<

Capon

Awatar użytkownika

Profesor Świata

Posty: 847

Rejestracja: 5 sie 2007, 01:16

Lokalizacja: Ługi

Post autor: Capon » 26 mar 2008, 20:08

Re: [Temat ogólny] Anime

no taaak...
jak ja mogłem zapomnieć i Final Fantasyyy...
przecież to najlepsze anime pod słońcem!!
Polecam te anime wszystkim! jest równie dobra co gra i naprawdę warta zachodu ;)
Obrazek
<<

Maestro

Awatar użytkownika

Nowy

Posty: 13

Rejestracja: 23 cze 2007, 18:34

Lokalizacja: Centrum Sterowania Światem

Post autor: Maestro » 8 maja 2008, 16:07

Re: [Temat ogólny] Anime

Mi bardzo podoba dość stara już seria Dragon Ball, a w szczególności seria Z. Ostatnio skończyłem oglądać serial Death Note - polecam wszystkim ceniącym sobie fabułę w tego typu produkcjach, choć graficznie też stoi na bardzo wysokim poziomie (produkcja chyba z 2005 r.). Ze względu na walki podobało mi sie Final fantasy VII: Advent Childern oraz Street Fighter: Alpha. Warto wymienić także Appleseeda (obie części), Księżniczkę Mononoke, Karasa, Akirę (z 1988 r.) oraz Vexille.


Ostatnio skończyłem serię Elfen Leid - polecam tylko widzom dorosłym, ponieważ mrocznej fabuły w serialu krew leje się często, a kończyny latają w powietrzu. W serialu trafimy też na nagość, co dla Japończyków nie jest nic niezwykłym. POLECAM :)
Ostatnio zmieniony 17 maja 2008, 16:36 przez Maestro, łącznie zmieniany 1 raz.
Napisy w stylu "Metal rządzi", "Techno rządzi", "Hip-Hop rządzi" są bezsensowne! Wyjdźmy na ulicę z dumą nosząc na piersi koszulkę z napisem "MUZYKA RZĄDZI"!
<<

Ant

Awatar użytkownika

Mega Prof. Świata

Posty: 1234

Rejestracja: 4 maja 2007, 15:19

Lokalizacja: Wolsztyn

Post autor: Ant » 17 maja 2008, 14:23

Interstella 5555: The 5tory of the 5ecret 5tar 5ystem

Wg. mnie najlepsze anime to "Yumeria".
Ale jeżeli chodzi o film anime to:
Interstella 5555: The 5tory of the 5ecret 5tar 5ystem
Jest to najlepszy film anime jaki w widziałem, nie dlatego że jestem fanem Daft Punk, ale dlatego że ma wciągającą fabułę, chce się zobaczyć co będzie dalej, jak się skończy... Można w tym anime nawet się wzruszyć, kiedy postać poświęca się ratując osobę którą kocha.
Film polecam nie tylko fanom Daft Punk, ale wszystkim co lubią anime, kwestii <font color=red><b>nie ma</b></font>, to sam film, w którym leci muzyka Daft Punk'a, odpowiednio dopasowana, nietrzeba nic czytać, ponieważ sama fabuła wystarcza, poza muzyką możemy usłyszeć takie dźwięki jak np. pisk opon czy deszcz.
Wydaje się wam głupie bo postacie nic niemówią, a jak coś muwią to niesłyszymy ich głosu? MYLNE! Ten film jest świetnie wykonany, kto zobaczy ten film nigdy go niezapomni, nie tylko dla fanów Daft Punk, film jest krótki, tylko godzina i 5 min. A satysfakcja gwarantowana!!! POLECAM!!!
<<

freeman1990

Awatar użytkownika

Średnio zaawansowany

Posty: 59

Rejestracja: 3 lip 2007, 22:35

Post autor: freeman1990 » 18 maja 2008, 14:09

Re: [Temat ogólny] Anime

Jak dla mnie najlepsze anime, które oglądałem to Ergo Proxy, ma bardzo dobry i ciężki klimat. Przedstawiono w nim kraj wydający się idealny, jednak w rzeczywistości daleko mu do tego... Nie będę się rozpisywał bo może ktoś się kiedyś skusi.

A tak poza tym to seria Dragon Ball no może z wyjątkiem GT, który odbiega od klimatów poprzednich części.
A z filmów, które miałem okazję obejrzeć to zdecydowanie: Appleseed oraz Final fantasy VII: Advent Childern
<<

Viters

Awatar użytkownika

Średnio zaawansowany

Posty: 54

Rejestracja: 20 gru 2008, 20:54

Lokalizacja: Głowno

Post autor: Viters » 20 gru 2008, 21:36

Re: [Temat ogólny] Anime

Odświeżę temat. Także chciałbym się wypowiedzieć, a może i inni się do tego skuszą.

Bardzo lubię oglądać anime. Zacząłem od Naruto, do tej pory jestem "na bieżąco". Bynajmniej nie jest to najlepsza seria tego typu.

Obejrzałem:

Naruto - prawie same fillery :mur:

Death Note - bardzo dobre anime. Każdy fan takiej kreski powinien to obejrzeć.

Code Geass - jedyne anime z tak pięknym zakończeniem. Łezka się w oku zakręciła :P

Lucky Star - ahhh ten sławny Echii humor :P

Melancholia Haruhi Suzumiyi - momentami nie wiedziałem o co chodzi. Ale anime godne polecenia, zwłaszcza gdy ktoś ma zamiar się pośmiać ;)

W toku:

Naruto Shippuuden - dopiero od tego momentu zaczyna się coś dziać. Jednak nadal są bardzo nudne momenty.

Bleach - fajnie anime, ale nie mam zbytnio czasu na oglądanie go.

Fullmetal Alchemist - dopiero zaczynam, jeszcze nie mogę nic powiedzieć o tym anime :P

Darker than Black - ciekawe i brutalne anime. Fajna fabuła.
[ZBYT DUŻE ROZMIARY OBRAZKA W PODPISIE - OBRAZEK USUNIĘTY!]
<<

Ant

Awatar użytkownika

Mega Prof. Świata

Posty: 1234

Rejestracja: 4 maja 2007, 15:19

Lokalizacja: Wolsztyn

Post autor: Ant » 20 gru 2008, 22:21

Re: [Temat ogólny] Anime

Ja sięzajmuję oglądaniem "Soul Eater". Dobra kreska i super humor!!! W każdym odcinku można się pośmiać!
A w 2009 roku będzie bijatyka na podstawie tego anime! (PS2 i PSP)
<<

krzysv0

Post autor: krzysv0 » 21 gru 2008, 00:01

Re: [Temat ogólny] Anime

Shaman King, Rycerze Zodiaku, Dragon Ball moje ulubione anime.
<<

mad_prince

Awatar użytkownika

Moderator

Posty: 2162

Rejestracja: 23 lip 2005, 16:11

Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: mad_prince » 21 gru 2008, 10:33

Re: [Temat ogólny] Anime

Najlepsze anime wg mnie: Death Note 36 odcinków, opowiada o tym, jak 17-letni Yagami Raito wchodzi w posiadanie notesu śmerciu należącego do shinigami - boga śmierci. Polecam w szczególności pierwsze 15-20 odcinków, kolejne juz mi się tak nie podobały, podobnie pierwszy opening jest dla mnie fantastyczny, chyba najlepszy ze wszystkich jakie widziałem, a drugi jest z kolei najgorszym :)

Obecnie czekam na kolejny (200) odcinek bleach, całkiem fajne anime, opowiada i Kurosakim Ichigo, który przypadkiem zostaje shinigami (w sumie nie przypadkiem, bo jak się okazuje, jego ojciec również nim był, ale porzucił ten "sport". Oczywiście Ichi o tym nie wie)

W oczekiwaniu na kolejny odcinek planuję rozpocząć oglądanie Rurouni Kenshin, z opisu wynika, że rzecz się dzieje w feudalnej Japoni i opowiada o gościu, który staje się skrytobójcą i katanką napiernicza ludzi :) osobiście bardzo zaczęła mnie fascynować Japonia, zwłaszcza okres jej jednoczenia, więc myślę, że będzie mi się to anime podobać

Dragon ball mi nie podszedł, może za stary na to byłem w momencie oglądania :)

Pominę anime z dzieciństwa co na poloni 1 leciały, bo po prostu nie bardzo pamiętam o czym były te całe Yatamany, teknomany, dajmosy i inne giggi pero'gi :)

obczaiłem też po kilka odcinków Devil may Cry i Hellsinga, ale jakoś mi tez nie podeszły, aczkolwiek oglądało się przyjemnie.

A! byłbym zapomniał :) ostatnio obejrzałem 13-odcinkowe anime Onegai Teacher, calkiem przyjemne, podszyte lekkim erotyzmem anime o chłopaku, który poślubił nauczycielkę, która była kosmitką:)

Jeśli ktoś miałby ochotę bliżej zaznajomić się z filmami anime, polecam tę stronę:

Kod: Zaznacz cały

http://kreskowki.fani.pl/
no tak, zapomniałem jeszcze o Air Gear pomysł ciekawy, opowiada o przygodach gostka, który jeździ na odrzutowych rolkach, który wspina się na szczyt hierarchii gangów i staje się Sky Kingiem. Scenariusz niestety lipny, dziwny sposób jego triumfu, właściwie bez pokonywania jakiegokolwiek z 8 Królów oprócz dwóch chyba, z czego jednego nie pokonał sam, a drugi dał mu nieskończoną ilość szans. Zmarnowane fajne anime.
Ostatnio zmieniony 21 gru 2008, 10:37 przez mad_prince, łącznie zmieniany 1 raz.

Kod: Zaznacz cały

<a> Co właściwie znaczy słowo Ubuntu?
<b> W starym afrykańskim narzeczu: "nie umiem zainstalować Debiana"
"ignorancja częściej jest przyczyną pewności siebie niż wiedza" - Darwin
<<

dariusz

Awatar użytkownika

Ekspert

Posty: 465

Rejestracja: 28 sty 2006, 15:35

Lokalizacja: Nojewo

Post autor: dariusz » 23 gru 2008, 22:06

Re: [Temat ogólny] Anime

Hmm nie bawię sie w Archeologa ale temat o Anime. To muszę się udzielić.

Miałem napisać na końcu lecz piszę na wstępie.

Długie prawda? :D Mało kto to pewnie przeczyta ale no cóż.. ^^

A więc obejrzałem i wciąż oglądam wiele Anime. Chociaż Wiele osób stawia na Anime z tzw. Wypasionymi bijatykami itp. , ja natomiast gustuje w kategorii Okruchy Życia i Dramat . Wielu sie może zastanawiać czemu? Zaczynając od tego że kiedyś też tylko oglądałem beztroskie anime akcji teraz wraz z dorastaniem człowiek poznaje otaczające go środowisko i otoczenie, oraz realia świata.

Ale co do Anime Dramatów itp. można by mówić że powinienem oglądać filmy. Otóż nie. Anime wciąż ma zachowane swoje uroki i miękkość przekazu treści. Dlatego też treści Anime łatwiej się przyswaja niż zwykłe szare filmy. Niektóre Dramaty są ciężkostrawne czyli nie nadają się na obejrzenie całej serii przez jeden dzień ponieważ każdy odcinek wymaga od nas przemyśleń i reakcji uczuciowej oraz psychicznej. Ja gustuję też osobiście w wątki stosunki Damsko Męskie. Niektóre Anime wydają sie zupełnie niezrozumiałe dla niektórych ale nieliczni przejrzą na oczy. :D

Teraz przejdę jednak do tytułów które mogę tylko polecić. Recenzje polecam przeczytać
Tutaj.


W niektórych tytułach przeplatają się też wątki humorystyczne co sprawia że anime jest naprawdę przyjemne.

--> Ef- Tales of Memories
--> Ef- Tales of Melodies
--> Nogizaka Haruka no Himitsu
--> Elfen Lied No niestety to anime jest bardzo brutalne dlatego definitywnie +18 ale posiada to co lubię.
--> Air
--> Myself, Yourself
--> Spice And Wolf's

Więcej nie będe wymieniał.. natomiast z normalniejszych to oglądałem: (wyminie tylko najlepsze bo jest tego sporo)

-Hellsing
-Claymore
-Naruto
-Dragon Ball
-Fate Stay Night
-Death Note
-Metalocalypse
-Final Fantasy
Ostatnio zmieniony 10 maja 2009, 09:20 przez dariusz, łącznie zmieniany 1 raz.
Nvidia 9200 512 Mb, Intel Dual Core 2Ghz, Hdd 320 Gb, 4 Gb DDR 2 Ram.
<<

Viters

Awatar użytkownika

Średnio zaawansowany

Posty: 54

Rejestracja: 20 gru 2008, 20:54

Lokalizacja: Głowno

Post autor: Viters » 23 gru 2008, 22:13

Re: [Temat ogólny] Anime

Przyznawać mi się bez bicia kto oglądał Strawberry Panic ;]

Kod: Zaznacz cały

http://www.shinden-anime.info/1308-strawberry-panic.html
Odcinki online.
Ostatnio zmieniony 24 gru 2008, 12:34 przez Viters, łącznie zmieniany 1 raz.
[ZBYT DUŻE ROZMIARY OBRAZKA W PODPISIE - OBRAZEK USUNIĘTY!]
<<

Ant

Awatar użytkownika

Mega Prof. Świata

Posty: 1234

Rejestracja: 4 maja 2007, 15:19

Lokalizacja: Wolsztyn

Post autor: Ant » 24 gru 2008, 16:34

Re: [Temat ogólny] Anime

A znacie może jakieś anime gdzie występują ludzio-zwięrzęta? Np. pół człowiek pół kot?