[propozycja] nowy dział Kącik Konsolowy

Uwagi, propozycje i komentarze dotyczące naszego Forum.

<<

kratos31

Awatar użytkownika

Topic author

TOP Technik

Posty: 458

Rejestracja: 14 lis 2007, 20:36

Lokalizacja: Opole

Post autor: kratos31 » 24 kwie 2008, 15:25

[propozycja] nowy dział Kącik Konsolowy

Od jakiegoś czasu zastanawiam się czy można by było utworzyć tzw Kącik Konsolowy. Ja sam mam trzy konsole Sony na których dosyć dużo gram i chętnie by sie powymieniał opiniami o grach czy problemami z nimi. Nowościami, promocjami, zapowiedziami i innymi newsami. Zapraszam kolegów forumowiczów do wyrażenia swojej opini na ten temat.


<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 24 kwie 2008, 15:48

Re: Kącik Konsolowy

Jak zawsze w takich przypadkach:
kratos31, wskaż istniejące już tematy, które dotyczą konsol, wtedy zastanowimy się czy warto zakładać dla nich specjalny temat i je tam przenieść. Nie ma takich tematów? Więc po co ta dyskusja skoro brak jest zainteresowania konsolami?
No ale będą ludzie dyskutować jak będzie specjalny dział dla nich!
więc załóż kilkanaście tematów i rozwiń w nich dyskusje wtedy zastanowimy się nad sensem Twojej propozycji w tym temacie...

Idąc konsekwentnie proponuje też nowe działy na Forum:
- Szkoła gotowania
- Dziewczyny
- Szkoła podstawowa
- Szkoła średnia
- Zdrowie i uroda
Że nikt nie dyskutuje na takie tematy? No i co z tego? O konsolach również a kratos31 chce dla nich dział.

Dział Hamachi powstał ponieważ w dziale gry powstawało po kilkanascie/kilkadziesiat tematow na temat Hamachi. Nie widze tylu tematów o konsolach? Może jestem ślepy?
Ostatnio zmieniony 25 kwie 2008, 14:06 przez Maciek, łącznie zmieniany 1 raz.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

drynda

Awatar użytkownika

Profesor

Posty: 724

Rejestracja: 16 kwie 2006, 18:41

Lokalizacja: Krosno Odrzańskie

Post autor: drynda » 24 kwie 2008, 16:18

Re: Kącik Konsolowy

Jak dla mnie pomysł nie zły. Zastąpiłbym nim dział "Hamachi"...
Obrazek
<<

kratos31

Awatar użytkownika

Topic author

TOP Technik

Posty: 458

Rejestracja: 14 lis 2007, 20:36

Lokalizacja: Opole

Post autor: kratos31 » 24 kwie 2008, 16:31

Re: Kącik Konsolowy

Myślę że można to by zrobić na wzór działów z grami na PC. Gry konsolowe ( nowości, zapowiedzi, opinie, itp), Problemy z grami (problem z przejściem, zawieszka). Gra w śieci. Tak ja myślę, może koledzy zaproponują coś jeszcze. Poczekajmy aż więcej forumowiczów sie wypowie na temat
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2008, 16:32 przez kratos31, łącznie zmieniany 1 raz.
<<

MATchlesS

Awatar użytkownika

Mega Hiper Ultra Prof. Świata

Posty: 1724

Rejestracja: 5 lip 2007, 12:25

Lokalizacja: Trzecia planeta od Słońca

Post autor: MATchlesS » 24 kwie 2008, 16:52

Re: Kącik Konsolowy

Była już takowa propozycja na Forum. Jak dla mnie zakładanie nowego działu jest jednak bez sensu. Why? Bo znając życie, założonych zostanie kilka tematów, później każdemu znudzi się wypowiadanie w nich (bo nikt nie będzie odpowiadać...?), a następnie zapomni się, że taki dział w ogóle jest. Przykro mi - taka jest rzeczywistość - mało ludzi ma konsole (z porównaniem do komputerów), a jak widać nawet dział "Gry Komputerowe" nie jest jakoś specjalnie oblegany...

Jak dla mnie lepiej zmodyfikować obecne działy (chociaż za tym również jakoś szczególnie nie jestem). Dla przykładu z działu "Gry Komputerowe" (swoja drogą, nie wiem czemu "Komputerowe" jest napisane z dużej litery...) zrobić "Gry Komputerowe i konsolowe" lub podobnie. Ewentualnie połączyć konsole z jakimś działem, np: z "Mini gry" (powstanie "Mini gry i gry konsolowe").
Nie ma sensu robić nowego działu dla kilku tematów...
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2008, 16:55 przez MATchlesS, łącznie zmieniany 3 razy.
MATchlesS = MTS = Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości. :-]
Żeby mi się tak chciało, jak mi się nie chcę. :-]
PC: AMD Athlon 64 X2 5200+ | 4 GB RAM | GeForce 9600 (512 MB; EVGA) | 250 GB Seagate | Creative SBS 240 | LCD LG 17''
<<

kratos31

Awatar użytkownika

Topic author

TOP Technik

Posty: 458

Rejestracja: 14 lis 2007, 20:36

Lokalizacja: Opole

Post autor: kratos31 » 24 kwie 2008, 18:22

Re: Kącik Konsolowy

MATchlesS ok można spróbować tak jak piszesz. Dlaczego miało by sie znudzić, może akurat nie będzie tak zle
<<

mad_prince

Awatar użytkownika

Moderator

Posty: 2162

Rejestracja: 23 lip 2005, 16:11

Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: mad_prince » 24 kwie 2008, 18:59

Re: Kącik Konsolowy

już takie walki były toczone o kącik motorozycja. W koncu zadecydowano dopisać do sportu "motoryzacja". I popatrz, ile tam jest tematów związanych z motoryzacją. Opłacałoby się tworzyć dział? no nie. Z hamachi też tak było, ale ulegliśmy :) no i jest tam 10 tematów. To samo byłoby z konsolami.

Kod: Zaznacz cały

<a> Co właściwie znaczy słowo Ubuntu?
<b> W starym afrykańskim narzeczu: "nie umiem zainstalować Debiana"
"ignorancja częściej jest przyczyną pewności siebie niż wiedza" - Darwin
<<

Śledziks

Awatar użytkownika

Profesor Świata

Posty: 854

Rejestracja: 12 cze 2006, 13:14

Post autor: Śledziks » 24 kwie 2008, 22:02

Re: Kącik Konsolowy

A ja myślę, że to nie głupi pomysł. Może nie koniecznie od razu zakładać nowy temat, ale dobrze by było przerobić temat "Gry Komputerowe" na "Gry komputerowe i konsolowe" albo najlepiej moim zdaniem po prostu "Gry".
Obrazek
<<

MATchlesS

Awatar użytkownika

Mega Hiper Ultra Prof. Świata

Posty: 1724

Rejestracja: 5 lip 2007, 12:25

Lokalizacja: Trzecia planeta od Słońca

Post autor: MATchlesS » 25 kwie 2008, 08:22

Re: Kącik Konsolowy

Śledziks pisze:najlepiej moim zdaniem po prostu "Gry"
Jak dla mnie, byłoby to lekko bez sensu - po pierwsze tak samo nazywa się dział Forum, a po drugie ludzie jeszcze będą opisywać jakieś gry planszowe itp. Dlatego lepiej sprecyzować na wspomniane przeze mnie i Śledziksa "Gry komputerowe i konsolowe".
MATchlesS = MTS = Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości. :-]
Żeby mi się tak chciało, jak mi się nie chcę. :-]
PC: AMD Athlon 64 X2 5200+ | 4 GB RAM | GeForce 9600 (512 MB; EVGA) | 250 GB Seagate | Creative SBS 240 | LCD LG 17''
<<

kratos31

Awatar użytkownika

Topic author

TOP Technik

Posty: 458

Rejestracja: 14 lis 2007, 20:36

Lokalizacja: Opole

Post autor: kratos31 » 25 kwie 2008, 15:14

Re: Kącik Konsolowy

Widać faktycznie że mało forumowiczów sie wypowiedziało na ten temat, przepraszam za ta propozycję, myślałem że będzie większy odzew, i proszę Moderatorów, Administratora o zamknięcie tematu, jeśli to możliwe.

Przepraszam również kolegów forumowiczów za zamieszanie.
Ostatnio zmieniony 25 kwie 2008, 15:23 przez kratos31, łącznie zmieniany 2 razy.
<<

MATchlesS

Awatar użytkownika

Mega Hiper Ultra Prof. Świata

Posty: 1724

Rejestracja: 5 lip 2007, 12:25

Lokalizacja: Trzecia planeta od Słońca

Post autor: MATchlesS » 25 kwie 2008, 15:31

Re: Kącik Konsolowy

Widać faktycznie że mało forumowiczów sie wypowiedziało na ten temat
To tylko świadczy o tym, że dział konsolowy nie miałby sensu - zainteresowanie konsolami, jak widać, jest bardzo małe w naszym kraju. Swoją drogą, jak komuś bardzo zależy, aby założyć temat o jakieś grze konsolowej, to w sumie nic nie stoi na przeszkodzie - nic się nie stanie, jeśli raz na jakiś czas w dziale "Gry komputerowe" zostanie założony temat, np: "[Opinia] Gran Turismo 5".
Tego tematu również nikt nie tępił:
topics10/opinia-fifa-08-vs-pes-2008-xbo ... light=xbox
kratos31 pisze:przepraszam za ta propozycję
kratos31 pisze:Przepraszam również kolegów forumowiczów za zamieszanie.
Heh, bez przesady. Sensowne propozycje zawsze są mile widziane, nikt nie tępi prób ulepszenia Forum, więc jak macie jakieś ciekawe pomysły, to nie wstydźcie się i piszcie!
MATchlesS = MTS = Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości. :-]
Żeby mi się tak chciało, jak mi się nie chcę. :-]
PC: AMD Athlon 64 X2 5200+ | 4 GB RAM | GeForce 9600 (512 MB; EVGA) | 250 GB Seagate | Creative SBS 240 | LCD LG 17''
<<

daniellll

Awatar użytkownika

Wysoko zaawansowany

Posty: 328

Rejestracja: 27 sty 2008, 09:32

Lokalizacja: Z przed monitora

Post autor: daniellll » 25 kwie 2008, 17:29

Re: Kącik Konsolowy

Ja tez jestem za zmiana nazwy ,,Gry komputerowe"na ,,Gry komputerowe i konsolowe"
Tak jak mowil kolega kratos31, mozna napisac opinie o grahc konsolowych i problemy z grami konsolowymi itp.
Windows XP=300ZŁPakiet Ofice=200ZŁ
Zdziwienie policji ze masz oryginalne oprogramowanie=Bezcenne
2x2,4ghz 4x1GB ram GeForce 8800GTS 320 MB
<<

Yakoob

Awatar użytkownika

Zaawansowany

Posty: 184

Rejestracja: 16 lis 2005, 14:19

Post autor: Yakoob » 27 kwie 2008, 09:15

Re: Kącik Konsolowy

Jeśli w ogóle miałby powstać taki dział, to czemu miałby służyć? Wymianą poglądów na temat gier? Przecież, to już jest. Opisy sprzętu? Spokojnie można to zmieścić, w dziale Sprzęt. Sam jako posiadasz konsoli, nie wiem czy taki dział, miałby duże powodzenie, a szkoda.
Maciek pisze:Idąc konsekwentnie proponuje też nowe działy na Forum:
- Szkoła podstawowa
- Szkoła średnia
- Zdrowie i uroda
To nie jest głupie...
Po kiego ciula dajecie charakterystyke swoich komputerów w opisie?!
<<

daniellll

Awatar użytkownika

Wysoko zaawansowany

Posty: 328

Rejestracja: 27 sty 2008, 09:32

Lokalizacja: Z przed monitora

Post autor: daniellll » 27 kwie 2008, 14:56

Re: Kącik Konsolowy

Tak może od razu zrobimy z tego forum forum dla kobiet albo tylko dla uczniów??? :mur:
Ostatnio zmieniony 27 kwie 2008, 14:56 przez daniellll, łącznie zmieniany 1 raz.
Windows XP=300ZŁPakiet Ofice=200ZŁ
Zdziwienie policji ze masz oryginalne oprogramowanie=Bezcenne
2x2,4ghz 4x1GB ram GeForce 8800GTS 320 MB
<<

kratos31

Awatar użytkownika

Topic author

TOP Technik

Posty: 458

Rejestracja: 14 lis 2007, 20:36

Lokalizacja: Opole

Post autor: kratos31 » 27 kwie 2008, 15:23

Re: Kącik Konsolowy

Ja tez jestem za zmiana nazwy ,,Gry komputerowe"na ,,Gry komputerowe i konsolowe"
Tak jak mowil kolega kratos31, mozna napisac opinie o grahc konsolowych i problemy z grami konsolowymi itp.
Dokładnie tak może być, wiele ludzi ma jakąś konsole i szuka fajnych gier lub ma problem z przejściem jakiegoś odcinka. Myślę że nie będzie to tępione przez modów ;)
<<

Papik

Post autor: Papik » 27 kwie 2008, 19:05

Re: Kącik Konsolowy

Ja też jestem za, ponieważ sam chciałbym kupić konsolę Playstation 2 i włączyłbym sie do dyskusji o grach.
<<

kratos31

Awatar użytkownika

Topic author

TOP Technik

Posty: 458

Rejestracja: 14 lis 2007, 20:36

Lokalizacja: Opole

Post autor: kratos31 » 27 kwie 2008, 20:42

Re: Kącik Konsolowy

Papik jest juz kilka tematów na temat Playstation 2 i gier na nią, ale pytaj postaramy się zawsze pomóc ;)
<<

Śledziks

Awatar użytkownika

Profesor Świata

Posty: 854

Rejestracja: 12 cze 2006, 13:14

Post autor: Śledziks » 9 maja 2008, 12:20

Re: Kącik Konsolowy

No i co z tym przemianowaniem "Gry komputerowe" na "Gry komputerowe i konsolowe"? Chyba każdemu takie wyjście odpowiada i też moim zdaniem taka zmiana uatrakcyjni forum bo goście odwiedzający to forum zauważą, że konsolowcy też są tu mile widziani i może zaczną sie rejestrować i wypowiadać :)
Obrazek
<<

Delacroix

Awatar użytkownika

Profesor Świata

Posty: 903

Rejestracja: 25 wrz 2005, 21:39

Skype: bruno.glening

Lokalizacja: Tu i tam...

Post autor: Delacroix » 23 cze 2008, 17:17

Re: Kącik Konsolowy

Niepotrzebne wydłużanie tytułu działu. W mojej opinii konsola jest komputerem - tyle tylko, że jej funkcje w porównaniu do PCta są dość ograniczone - jest to tylko maszynka do gier, filmów i muzy.
Moderatorzy są jak hemoroidy. Przez większość czasu siedzą w ukryciu, ale jak już wylezą, to jest tylko płacz i zgrzytanie zębów.
<<

Piki

Awatar użytkownika

Ekspert

Posty: 421

Rejestracja: 6 lis 2005, 12:24

Lokalizacja: Borów

Post autor: Piki » 24 cze 2008, 23:35

Re: Kącik Konsolowy

Więc ustalcie może jakieś konkretne zasady jeśli chodzi o zakładanie tematów związanych z grami na konsole. Mam w nazwie tematu napisać czy i o jaką konsolę mi chodzi czy jak?