[Pytanie] Jaką wybrać komórkę?

Wszystko o telefonach komórkowych GSM.

<<

szalmar

Post autor: szalmar » 4 mar 2009, 07:39

Re: [Pytanie] Jaką wybrać komórkę?

Nom, te SPV jest na prawde zgrabne, gabarytow mojej 6630.
No wiec ostatnie serie Nokii są znane z krótkiego trzymania baterii 2-3 dni to max.
Te z wyświetlaczami, ile to bylo 65 tys czy 16,2 mln kolorow?


<<

Mikolaj.

Awatar użytkownika

Ekspert

Posty: 470

Rejestracja: 5 sie 2007, 17:58

Post autor: Mikolaj. » 4 mar 2009, 11:29

Re: [Pytanie] Jaką wybrać komórkę?

No wiec ostatnie serie Nokii są znane z krótkiego trzymania baterii 2-3 dni to max.
W sumie czego się więcej spodziewać po telefonie który ma w sobie procesor o taktowaniu wyższym niż pierwsze w miarę dostępne komputery stacjonarne i wyświetlacz o przekątnej ok 2,5 cala.
bartekmp piszesz, że musisz koniecznie kupić nowy telefon, tzn. taki kupiony np. w salonie Nokii, czy na ich stronie internetowej, czy taki który na allegro jest podpisany, że to jest nowy telefon?
chudy musi być, ładnie wyglądać, w miarę długo trzymać na baterii, mp3 odtwarzać, jakieś filmiki też, smska wysłać no i ewentualnie jakaś prymitywna gierka.
Do takich wymagań to mogę polecić np. Nokie e51, mój tata używa takiej od prawie roku, przesiadł się z Nokii 6230i i oprócz tego że bateria trzyma mu ok 2 dni (przy dość częstych rozmowach), mówi, że jest z niego bardzo zadowolony. Telefon się nie zawiesza i ma wszystkie potrzebne mu funkcje. Jest dość chudy, czy wygląda ładnie? o gustach się nie dyskutuje, mnie się podoba, wykonanie jest dość dobre, obudowa jest częściowo wykonana z aluminium czy innego podobnego materiału. Jak już pisałem wcześniej bateria trzyma raczej krótko. mp3 odtwarza, w sumie to jak wgrasz odpowiednie oprogramowanie to odtworzy wszystkie pliki audio. filmiki do też kwestia oprogramowania, od zwykłych 3gp, czy mp4, aż po divx-y z polskimi napisami (tego w sumie nie próbowałem na jego telefonie, ale na mojej N85 można takie coś oglądać), smsy to wysyła każdy telefon, w gierki też można sobie pograć.

Co do słuszności czy kupić coś z Symbianem, czy WM, to się nie wypowiem bo nigdy nie trzymałem nawet telefonu z WM.
<<

bartekmp

Awatar użytkownika

Mega Hiper Ultra Prof. Świata

Posty: 1841

Rejestracja: 14 maja 2006, 18:52

Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: bartekmp » 4 mar 2009, 14:49

Re: [Pytanie] Jaką wybrać komórkę?

Dobra, nie było już czasu z pewnych przyczyn i wziąłem C902, który mi się spodobał.
Semper in altum
<<

welll1

Awatar użytkownika

Ekspert

Posty: 519

Rejestracja: 22 kwie 2006, 14:44

Post autor: welll1 » 4 mar 2009, 20:33

Re: [Pytanie] Jaką wybrać komórkę?

Ja przesiadłem się z Noki n95 na SPV 3100. Tytn rządzi i Nokia n95 się nie umywa. Owszem n95 ma lepszy procesor i znacznie lepsze gierki odpala bo mając emulator n-gage możemy poszaleć, plus aparat 5 mega i na tym zalety Noki n95 się skończyły. Symbian który zaczyna zwalniać gdy mamy za dużo programów, wiele z nich się zwiesza, a jedyny sposób na odwieszenie to wyjęcie baterii. GPS niby jest ale łapie tak jak mu się podoba no i nie ma automapy która w Polsce jest raczej najlepsza, Tomtom miał chyba mniej niż 60 % pokrycia Polski. Wi-fi... nie wiem jakie są standardy w komórkach ale będąc w szkole neta miałem tylko na jedym piętrze, w moim PDA mam piętro niżej i wyżej więc chyba odbiornik mocniejszy, a przynajmniej więcej sieci wykrywa. Nie ma problemów z autoryzacją ponieważ jest widziany jako komputer przez inne telefony i komputery stacjonarne bądź laptopy. Ktoś się pytał o WM tak jest pisane pod konkretny model telefonu, ale przy kupnie nowego PDA WM jest dodawany za free, ja przynajmniej dostałem :D odpowiedznie oprogramowanie i dotykowy panel sprawią że PDA wygląda bardziej "szpanersko" niż jakikolwiek zwykły fon z symbianem na którego są tylko motywy. Poza tym odpalcie na waszych Nokiach kilka programów na raz i spróbujcie chociażby napisac sms-a, porażka, tutaj mogę słuchać nuty, oglądać strony pisać smsa i nic nie zwalnia i nie muli, co wielozadaniowy system operacyjny to nie symbianik czy java. Rozmiary są spore owszem ale n95 wcale mniejsza nie była, a patrząc na inne fony z dotykowym panelem to przecież 2,8 cala czy 3 to już standard i tak na prawdę ekranik najwięcej zajmuje, rozdzielczość i ilośc kolorów robi swoje. Ale tak jak ktoś napisał wcześniej zależy do czego fona się potrzebuje, ja po prostu potrzebowałem wi-fi, bt, gps i nuty i chciałem żeby to było niezawodne i jak na razie w moim "Tytanie" takie jest.
<<

Kamillos

Awatar użytkownika

Zaawansowany

Posty: 129

Rejestracja: 7 lip 2007, 16:17

Post autor: Kamillos » 4 mar 2009, 20:51

Odp.: [Pytanie] Jaką wybrać komórkę?

Dokladnie Welll1 WM jest zaj***scie funkcjonalny :)
WM jest w kazdym PDA odrazu za free dodany.
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 4 mar 2009, 21:18

Odp.: [Pytanie] Jaką wybrać komórkę?

welll1 pisze:Symbian który zaczyna zwalniać gdy mamy za dużo programów
Jeżeli instalujesz wszystko jak popadnie i na dodatek wszystko to aplikacje przerobione przez piratów, to wybacz dziwne zeby system do ktorego są dodawane kolejne i kolejne biblioteki oraz programy do autostartu był superszybki jak świezy, nowy system. Jaki administrator systemu taki i system :P
welll1 pisze:wiele z nich się zwiesza
Wina systemu czy aplikacji? Ubiegając odpowiedź Symbian jest stabilniejszy niż WM. Można wręcz powiedzieć ze jego najnowsze wersje to po prostu "skały" stabilności.
welll1 pisze:Wi-fi... nie wiem jakie są standardy w komórkach
A jakie są standardy sieci Wifi? I od czego zalezy jaką będziesz miał "moc sygnału"?
welll1 pisze:Nie ma problemów z autoryzacją ponieważ jest widziany jako komputer przez inne telefony i komputery stacjonarne bądź laptopy
Że niby co? Jest jakiś problem z autoryzacją? Na E51 żadnych takich nie uświadczyłem, no ale przecież to nie N95 i sam nie napisałeś jakie to kłopoty, więc nie potrzebnie się czepiam.
welll1 pisze:że PDA wygląda bardziej "szpanersko"
A funkcjonalny też?
welll1 pisze:Poza tym odpalcie na waszych Nokiach kilka programów na raz i spróbujcie chociażby napisac sms-a
Właczony odtwarzacz muzyki, poczta email, przegladarka Opera, manager plików, notatnik, kalendarz, office word, pisze sms na E51 - sprawnie i szybko. Więc o co chodzi?

Widze ze jestes znawcą telefonów nokia, a specjalizujesz się w tych z symbianem? Ktoś Cię powinien uświadomić że n95 nie jest telefonem nowym, zaprojektowanym już kilka ładnych lat temu. Obecnie jest on już dostępny dla ludzi, nie ukrywając z ubogim portfelem. Choćby N95 z dyskiem 8GB wydaje się, że jest to zwykła N95 ale ma m.in. 2x więcej pamięci RAM i nie tylko... więc i mozliwości są inne. Ale zapewne o tym już wiesz...
Jeżeli chcesz killer (wg sieciowych recenzji "telefon skazany na sukces") telefon od nokii z dotykowym ekranem to Nokia 5800, będzie odpowiedni. Przereklamowany Apple iPhone 3G przy Nokia 5800 wydaje się klockofonem (waga wymiary)

Nokia 5800:
http://www.mobile-review.com/review/nok ... en.shtml#7

welll1, przeczytałem że uważasz się za eksperta w szczególności Symbian vs WM. Co mógłbys mi napisać coś o działaniu symbiana na konkretnym przykładzie z nowszych telefonów, np. Nokii E51 (premiera koniec 2007r) (a nie N95 którą za granicą już nikt nie kupuje) - np. ilości dostępnego RAMu, piekielnej szybkości reakcji systemu, szczególnie interesowałoby mnie porównanie z pseudo szybkością WM itp.
welll1 pisze:co wielozadaniowy system operacyjny to nie symbianik czy java
Wielozadaniowy system to własnie jest Symbian. Proszę o przykłady systemów operacyjnych w komórkach napisanych w javie :rotfl:
Ostatnio zmieniony 5 mar 2009, 18:12 przez Maciek, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: info o N5800
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

zioomus

Awatar użytkownika

Profesor Świata

Posty: 823

Rejestracja: 17 wrz 2005, 19:13

Lokalizacja: Płock

Post autor: zioomus » 7 mar 2009, 12:59

Re: [Pytanie] Jaką wybrać komórkę?

Szukam nowej komórki. Nie chciałbym aby był to SE, bo mam niemiłe doświadczenia z tymi telefonami, najlepiej gustował bym w Nokii, cena do ok. 800 zł, aby można było go kupić w normalnym sklepie :D . Mp3, aparat jakiś ciekawy, karty pamięci to absolutne minimum. Może ktoś polecić jakąś fajną Nokie?
<<

grzecho

Mega Prof. Świata

Posty: 1008

Rejestracja: 8 lip 2005, 17:36

Lokalizacja: Wisła

Post autor: grzecho » 8 mar 2009, 19:37

Re: [Pytanie] Jaką wybrać komórkę?

zioomus, nokia 5610 Xpress Music :)
<<

stachu

Awatar użytkownika

Mega Prof. Świata

Posty: 1294

Rejestracja: 6 maja 2007, 11:05

Lokalizacja: Gliwice

Post autor: stachu » 8 mar 2009, 22:25

Re: [Pytanie] Jaką wybrać komórkę?

zioomus pisze:Nie chciałbym aby był to SE, bo mam niemiłe doświadczenia z tymi telefonami
jak się miało k300 albo coś innego z joy'em to nie ma dziwne :P

Polecam Ci ten:

Kod: Zaznacz cały

http://allegro.pl/item564693744_sony_ericsson_k770i_szary_24m_gw_poznan.html
Telefon skała, tyle co on już u mnie przeżył to nokia by się rozpadła :P
+:
-głośny
-ładny
-funkcjonalny

-:
-trzeszczy obudowa
-aparat nie ma przybliżenia

ew jak tak bardzo chcesz nokię to:

Kod: Zaznacz cały

http://allegro.pl/item564542949_nokia_e51_plus_gsm_24m_gw_poznan_sklep_okazja.html

Kod: Zaznacz cały

http://allegro.pl/item564694067_nokia_6500_slide_plus_gsm_24m_gw_poznan.html

Kod: Zaznacz cały

http://allegro.pl/item571766255_nokia_7610_supernova_nowy_sklep_gaw_kom_fv_gw.html
ahhh i jeszcze N95 :]
Obrazek
<<

freedy

Awatar użytkownika

Początkujący

Posty: 36

Rejestracja: 24 wrz 2008, 12:45

Lokalizacja: stamtąd

Post autor: freedy » 9 mar 2009, 15:00

Odp.: [Pytanie] Jaką wybrać komórkę?

Ja ze swojej strony polecam F480... fajny, mały i funkcjonalny no i oczywiscie klawiatura dotykowa na deser - moja dziewczyna ma - dostała w Orange przy przedlużaniu umowy i sobie go bardzo chwali
<<

zioomus

Awatar użytkownika

Profesor Świata

Posty: 823

Rejestracja: 17 wrz 2005, 19:13

Lokalizacja: Płock

Post autor: zioomus » 13 mar 2009, 21:52

Re: [Pytanie] Jaką wybrać komórkę?

K610i bez joysticka, którego dostałem z PLUS'a zalanego, wyłączającego się co chwile, jakoś udało się go na własną ręke naprawić i pochodził dwa lata, ale to...

Zastanwiam się nad Nokią N95, tylko że jest strasznie duża :/ Lepiej jak coś to 8gb czy raczej nie? Wolałbym też nie slajdera i nie dotykowy, taki prosty, dobry telefon z dobrym odtwarzaczem i dobrą baterią i najlepiej symbianem ;)
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 13 mar 2009, 22:07

Re: [Pytanie] Jaką wybrać komórkę?

zioomus pisze: Nokią N95, tylko że jest strasznie duża Lepiej jak coś to 8gb czy raczej nie?
N95 i N98 8GB nie róznią się tylko tymi 8Gb ale jest jeszcze pare istotnyvch zmian, pisałem nie raz, internet też zawiera o nich dużo informacji.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

zioomus

Awatar użytkownika

Profesor Świata

Posty: 823

Rejestracja: 17 wrz 2005, 19:13

Lokalizacja: Płock

Post autor: zioomus » 20 mar 2009, 22:35

Re: [Pytanie] Jaką wybrać komórkę?

Który z tych telefonów proponowali byście mi wybrać :
Nokia 6500 SLIDE
Nokia E65
Nokia N81
Nokia N73
Samsung D880

czekam na opinie, w miare szybkie, bo decyzja tuż tuż ;)
<<

szalmar

Post autor: szalmar » 20 mar 2009, 23:02

Re: [Pytanie] Jaką wybrać komórkę?

Szajsung odpada :P
E65 ma mój ojciec. Jest to typowo biznesowy telefon, a takiego chyba nie potrzebujesz. Mimo, że jest prawie 'jałowy' potrafi czasem złapać małego 'laga'.
N73 baaardzo czesto się zawiesza, wiem, miałem telefon w ręku, pozatym telefon super, ale z tych wszystkich najlepsza by była chyba N81 ;]
<<

eryk

Post autor: eryk » 21 maja 2009, 08:38

Odp.: [Pytanie] Jaką wybrać komórkę?

Samsung SGH-D880 to to co polecam , świetna sprawa jeśli chodzi o dual sim , bdb wyświetlacz , poręczny , ładny .
<<

Iudex

Awatar użytkownika

Ekspert

Posty: 491

Rejestracja: 8 lis 2005, 20:54

Post autor: Iudex » 22 maja 2009, 16:09

Re: [Pytanie] Jaką wybrać komórkę?

stachu, k770i wygląda na mocny telefon, lecz ma mały i słaby wyświetlacz(blade kolory w prównaniu z moją nokią), jest brzydki(kwestia gustu ;P) ma małe klawisze i słaby aparat.
<<

mad_prince

Awatar użytkownika

Moderator

Posty: 2162

Rejestracja: 23 lip 2005, 16:11

Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: mad_prince » 22 maja 2009, 16:28

Re: [Pytanie] Jaką wybrać komórkę?

stachu pisze:-trzeszczy obudowa
nom i klawisze czasem jak się wciska. Jakieś pyłki muszą tam włazić.
stachu pisze:-aparat nie ma przybliżenia
to albo ja mam jakąś specjalną wersję k770i albo Ty się nim posługiwać nie umiesz :) no albo nie wiesz, że na wyższych jakościach zoom jest niedostępny i trzeba ją zmniejszyć na VGA, żeby mieć do niego dostęp. tylko po co?

Poza tym k770i jest dość ciężki jak na swoje wymiary. Porównywałem go z k800i moich kolegów i mimo tego, że jest o około połowę cieńszy, to jest wyczuwalnie cięższy.
Iudex pisze:ma małe klawisze i słaby aparat.
czy ja wiem, klawisze raczej ma wąskie niż małe, ale dość duże przerwy są między nimi, więc nie ma problemu. Aparat ma 3.2 MPx i zdjęcia IMO wychodzą bardzo ładne. Podobnie ostrość wyświetlacza jest wg mnie dobra. Kontrast nie wiem, bo nie porównywałem, ale to sobie można poustawiać. Ja osobiście lubię SE, miałem t290i, k550i, k770i czyli wszystkie moje telefony oprócz pierwszego - Sagem'a i nie miałem z nimi żadnych problemów.

k770i ma problemy z zasięgiem, tj. słabo go łapie. Mój kolega twierdzi, że łapie zasięg dobrze, tylko wyświetla go jako słabszy. Wkurza mnie w tym telefonie jeszcze to, że aparat ma zasuwkę wzdłuż telefonu, trzeba uważać przy wkładaniu do kieszeni żeby jej nie przesunąć.

Kod: Zaznacz cały

<a> Co właściwie znaczy słowo Ubuntu?
<b> W starym afrykańskim narzeczu: "nie umiem zainstalować Debiana"
"ignorancja częściej jest przyczyną pewności siebie niż wiedza" - Darwin
<<

Robertinho

Awatar użytkownika

Mega Prof. Świata

Posty: 1226

Rejestracja: 12 gru 2006, 21:37

Skype: bercik.93

Lokalizacja: Radostowice

Post autor: Robertinho » 9 cze 2009, 20:05

Re: [Pytanie] Jaką wybrać komórkę?

Dostałem propozycję zamiany mojego k800i na Nokię n70.

Od jakiegoś czasu szukałem Nokii z Symbianem bo dla mnie ma o wiele więcej możliwości. Chodzi mi szczególnie o większe możliwości modyfikacji i aplikacji.

Nie znam się bardzo dobrze na telefonach. Więc trochę lamerskie pytanie. Czy patrząc z perspektywy możliwości to Symbian jest lepszy od systemu w SE k800i?

Załóżmy, że Nokia jest w dobrym stanie. Nic jej nie brakuje tak jak mojemu k800i. Opłaca się zamieniać telefonami?

Bardzo proszę o konkretne odpowiedzi. Wypowiedzi typu ,,bierz Nokię bo sam mam i działa" to żadna rada. :)
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 9 cze 2009, 20:22

Re: [Pytanie] Jaką wybrać komórkę?

Robertinho pisze:Nokię n70.
Kto Ci taką staroć zaproponował? Tego już za darmo nie rozdają?
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

Robertinho

Awatar użytkownika

Mega Prof. Świata

Posty: 1226

Rejestracja: 12 gru 2006, 21:37

Skype: bercik.93

Lokalizacja: Radostowice

Post autor: Robertinho » 9 cze 2009, 20:25

Re: [Pytanie] Jaką wybrać komórkę?

Czyli widzę, że się nie opłaca.

Jaką Nokie z Symbianem mógłbym dostać za mój k800i? Jest on w stanie bardzo dobrym. Możliwa jest sprzedaż telefonu i kupno Nokii. Tylko trzeba liczyć się z tym, że k800i na allegro jest multum w okazyjnych cenach.

Zastanawiałem się nad Nokią N73. Też staroć?