[Pytanie] Jaką wybrać komórkę?

Wszystko o telefonach komórkowych GSM.

<<

Iwan

Awatar użytkownika

Moderator

Posty: 2561

Rejestracja: 5 paź 2006, 19:22

Post autor: Iwan » 21 gru 2010, 20:40

Re: [Pytanie] Jaką wybrać komórkę?

Koledzy i koleżanki, jaki telefon do 250zł? Odpada k800i (miałem :) ). Telefon ma być wygodny, posiadać w miarę dobry wyświetlacz i T9 hehe :)
Użytkowałem k800i, byłem zadowolony. Czytam temat i przeglądam telefony: 3110C byłaby w porządku, ale trochę za mały wyświetlacz. E51 byłoby dobre, aczkolwiek mam trochę złe doświadczenia z Symbianem (wolniejsze działanie niż k800i, skomplikowana obsługa, problem z polskimi znakami w T9). Tak więc czekam na propozycje.


<<

mad_prince

Awatar użytkownika

Moderator

Posty: 2162

Rejestracja: 23 lip 2005, 16:11

Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: mad_prince » 21 gru 2010, 20:51

Re: [Pytanie] Jaką wybrać komórkę?

przyjrzyj się k770i, mnie przypadł do gustu. Jeśli chodzi o to, czego o nim nie wyczytasz raczej na necie, to to, że jest ciężki jak na swoje wymiary. Porównywałem z k800i kolegi i k770 około połowę chudszy a przy tym wyczuwalnie cięższy, co sprawia wrażenie cegiełki (zwłaszcza w połączeniu z prostokątnym kształtem).

Kod: Zaznacz cały

<a> Co właściwie znaczy słowo Ubuntu?
<b> W starym afrykańskim narzeczu: "nie umiem zainstalować Debiana"
"ignorancja częściej jest przyczyną pewności siebie niż wiedza" - Darwin
<<

Fisher

Awatar użytkownika

Ekspert

Posty: 502

Rejestracja: 20 paź 2008, 16:26

Post autor: Fisher » 21 gru 2010, 20:52

Re: [Pytanie] Jaką wybrać komórkę?

Nokia byłaby dobra, ale przez Symbiana traci wiele. Rozumiem, że dotykowy odpada? :D
Może SE C702? G900?
Może być z klapką czy lepiej bez? (klapki też są wygodne :P)
I rozumiem, że ma być taki typowy telefon do dzwonienia i pisania, bez jakichś specjalnych bajerów?
<<

Iwan

Awatar użytkownika

Moderator

Posty: 2561

Rejestracja: 5 paź 2006, 19:22

Post autor: Iwan » 21 gru 2010, 21:29

Re: [Pytanie] Jaką wybrać komórkę?

k770i - ewentualnie mógłby być, ale myślę, że trafię jeszcze coś lepszego.
SE C702 - jak wyżej.
G900 - niezbyt mi się podoba.

Znalazłem świetny telefon - Nokię 6300i - czyli 6300 z wi-fi, które czasem mi się przydaje. Niestety telefon bardzo rzadki i ciężko go dostać, na Allegro dosyć drogi (budżet zmalał do 250zł :P ) Poczekam może na jakąś okazję chyba że znajdę lepszego kandydata.

Tak, telefon do dzwonienia, pisania i budzenia, z rzadka Internet (dlatego spodobało mi się wi-fi).

Czekam na kolejne propozycje :)

EDIT

Znalazłem jeszcze jeden ciekawy i rzadki, aczkolwiek funkcjonalny telefon, ale pochwalę się dopiero za kilka dni o ile uda mi się wygrać aukcje :D

Inne propozycję naturalnie nadal mile widziane.
<<

mad_prince

Awatar użytkownika

Moderator

Posty: 2162

Rejestracja: 23 lip 2005, 16:11

Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: mad_prince » 21 gru 2010, 21:49

Re: [Pytanie] Jaką wybrać komórkę?

a czy chińskie telefony Cię interesują?:) wtedy za niecałe 200pln możesz wyhaczyć, np taki z TV :) (jakkolwiek to działa)

Kod: Zaznacz cały

<a> Co właściwie znaczy słowo Ubuntu?
<b> W starym afrykańskim narzeczu: "nie umiem zainstalować Debiana"
"ignorancja częściej jest przyczyną pewności siebie niż wiedza" - Darwin
<<

Iwan

Awatar użytkownika

Moderator

Posty: 2561

Rejestracja: 5 paź 2006, 19:22

Post autor: Iwan » 21 gru 2010, 21:54

Re: [Pytanie] Jaką wybrać komórkę?

W chińskim fonie pewnie nie będzie dobrego polskiego słownika więc raczej odpada :P Wolę jednak coś brandowanego solidną firmą :] A TV nie oglądam.
<<

Fisher

Awatar użytkownika

Ekspert

Posty: 502

Rejestracja: 20 paź 2008, 16:26

Post autor: Fisher » 21 gru 2010, 22:32

Re: [Pytanie] Jaką wybrać komórkę?

Nokie 6300 miałem, poszła za 200zł. W sumie była dobra, nie narzekałem, ale sprzedałem, bo zbierałem na inny telefon :P
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 21 gru 2010, 23:46

Re: [Pytanie] Jaką wybrać komórkę?

To jednak przyjrzyj się Nokii E51, polski słownik i polskie litery =zero problemów, symbiana E51 nie ma - tak Ci sie będzie na początku wydawało jak spojrzysz jak szybko zapier... działa.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

Iwan

Awatar użytkownika

Moderator

Posty: 2561

Rejestracja: 5 paź 2006, 19:22

Post autor: Iwan » 22 gru 2010, 07:09

Re: [Pytanie] Jaką wybrać komórkę?

Przyjrzę się, ale telefonik troszkę za drogi, dobre egzemplarze minimum 300zł... Może po świętach :)

EDIT

Zakupiłem E51, mam nadzieje że telefon będzie w porządku :)
<<

SWAT

Awatar użytkownika

Profesor

Posty: 685

Rejestracja: 1 cze 2006, 13:33

Skype: krystian_44

Lokalizacja: Pustkowia

Post autor: SWAT » 2 sty 2011, 15:45

Re: [Pytanie] Jaką wybrać komórkę?

Zastanawiam się nad kupnem nowego telefonu. Moją uwagę przykuły Xperie. I tu pytanie, jaką Xperie wybrać?
Po prostu być, iść tam gdzie masz iść.
Po prostu być, urzeczywistniać sny.
Po prostu być, żyć tak jak chcesz żyć.
Po prostu być, po prostu być.
<<

Dobrus

Wysoko zaawansowany

Posty: 339

Rejestracja: 19 lis 2005, 19:25

Post autor: Dobrus » 28 lut 2011, 22:47

Odp: [Pytanie] Jaką wybrać komórkę?

Polecam xperia x10 mini pro :)


plusy:

klawiatura qwerty, mały rozmiar, system android, aparat 5.0 mpx

minusy:

dość drogi.
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 28 lut 2011, 23:45

Odp: [Pytanie] Jaką wybrać komórkę?

Dobrus pisze:Polecam xperia x10 mini pro
Poważne minusy:
- Niestandardowa rozdzielczość ekranu (może wystąpić i wystąpi problem niekompatybilności programów Androida).
- Mały ekran 2,55 cala
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

cliffofstockyards

Awatar użytkownika

Wysoko zaawansowany

Posty: 202

Rejestracja: 20 mar 2011, 01:08

Lokalizacja: Kielce

Post autor: cliffofstockyards » 7 kwie 2011, 19:05

Odp: [Pytanie] Jaką wybrać komórkę?

Po pierwsze to android 1.6 - Poczytaj trochę jakie są różnice między poszczególnymi wersjami androida. Ja bym patrzył od 2.0 w górę.
Po drugie rozdzielczość 240x320 to owszem bardzo popularna rozdzielczość ale nie na dzisiejsze czasy, nie do internetu. Sam mam k800i z tą rozdzielczością tyle że ekran 2.0" a nie 2.55". Na tą rozdzielczość jest mnóstwo aplikacji (tak, tak, tyle że napisanych na jave :P ). Jak tak patrzę na ten telefon to aż nie wiem skąd się wzięło "mini". Chyba z tego że jest to po prostu trochę mniejsza wersja. Ekran jest po prostu nie dość że nieduży, to jeszcze słabej rozdzielczości. Sam telefon jest dość spory - do tego waży 120g.
Po trzecie nowego modelu poniżej 600zł szukać ze świecą. Dasz pewnie ze 700zł - może i się nie zgodzisz ze mną, ale ten telefon jest wart co najwyżej 500zł. Jak chcesz swobodnie surfować po necie to dołóż 2 bańki. Za 900zł masz nowego HTC Desire. Przed kupnem tego telefonu odstraszają mnie ceny "pakietów internetu" operatorów sieci.
Wiceprezes PZPN o trenerze Majewskim: Youtube
<<

welll1

Awatar użytkownika

Ekspert

Posty: 519

Rejestracja: 22 kwie 2006, 14:44

Post autor: welll1 » 15 kwie 2011, 21:18

Odp: [Pytanie] Jaką wybrać komórkę?

Xperia to tylko X10.
Chyba, że zależy Ci na kilku MB RAM to jest ARC ale jej cena jest nieproporcjonalna do wydajności.
Ogółem smartfon fajny aczkolwiek producent już zapowiedział, że na X10 wydadzą tylko jedną nowszą oficjalną wersję Androida od SE. Potem będziesz musiał liczyć na CUSTOM ROM-y które na pewno będą powstawać i tak szybciej niż zrobi to SE (gorzej ze stabilnością, ale z tego co wiem to już ten problem zanika).
Słabsze modele Xperii w ogóle nie dostaną nowszego oprogramowania oficjalnego.
Rozejrzałbym się jednak za jakimś HTC.
Procek 1 Ghz
512 MB RAM-u
i ekran powyżej 3,8 cala daje ogromny komfort. Powiem Ci, że smartfonik do pewnych działań całkowicie potrafi zastąpić laptop.
<<

welll1

Awatar użytkownika

Ekspert

Posty: 519

Rejestracja: 22 kwie 2006, 14:44

Post autor: welll1 » 10 maja 2011, 16:55

Odp: [Pytanie] Jaką wybrać komórkę?

Post pod postem ale edyta nikt nie przeczyta.
Tak więc poszukuję dla znajomego telefonu do 400 no powiedzmy 450 zł.
Wymagania:
Android, GPS oraz Wi-fi, gwarancja producenta przynajmniej 12 miesięcy, jeśli używany to w stanie idealnym.
W tym segmencie cenowym po prostu szukam okazyjnej aukcji na allegro, bo wymagania spore, a za system Android płaci się średnio 200 zł więcej.
Telefon który odpada na starcie to Samsung i5800 rozdzielczość, RAM i procesor wołają o pomstę do nieba.
Za to jego młodszy brat i5700 prezentuje się całkiem przyzwoicie bo ma mocniejszy procesor, więcej RAM-u no i bardziej przyziemną rozdzielczość.
Tak więc wiecie mniej więcej jakiego telefonu szukać.
Sam przeglądam allegro praktycznie codziennie ale ogarnięcie tego wszystkiego samemu to spore wyzwanie. Wiadomo szukam okazji cenowej i technicznej, a nie wybranego modelu. Tak więc moja prośba o podsyłanie okazyjnych linków do licytacji jak i opcji kup teraz.
<<

szalmar

Post autor: szalmar » 10 maja 2011, 23:30

Odp: [Pytanie] Jaką wybrać komórkę?

Witam, pewnie niestety nikt nie zdąży mi odpowiedziec, ale potrzebuje opinii na temat:
Samsung Galaxy Ace vs SE Xperia X10.
Potrzebuje telefonu(jednego z w/w) na miesiac (jade do Francji) a potem go sprzedac. Co lepiej wziac? potrzebuje mocy multimediów, ale zeby był wytrzymały(tak, bym mogl go sprzedac w sensownej cenie po miesiacu - dbam o telefony). Z Samsungiem mam zle doświadczenai - Avila, i odechcialo sie samsungów. ALe tutaj mam dylemat....

welll niestety nie orientuje sie w rynku androida i nie moge Ci pomoc.

znalazłem fajna stronke:

Kod: Zaznacz cały

http://www.compare-cellphones.org/Samsung-Galaxy-Ace-vs-Sony-Ericsson-Xperia-X10
i wybór pada na Xperie.
<<

welll1

Awatar użytkownika

Ekspert

Posty: 519

Rejestracja: 22 kwie 2006, 14:44

Post autor: welll1 » 11 maja 2011, 10:27

Odp: [Pytanie] Jaką wybrać komórkę?

Ace jest słabszym smartfonem. Moc multimediów jak to nazwałeś lepiej pasuje do X10 ponieważ ma więcej mocy, lepszy aparat, większy ekran jak i zdecydowanie lepszą rozdzielczość. Aczkolwiek jej cena jest troszkę spora, HTC Desire moim zdaniem w tym progu cenowym jest znacznie ciekawszym oraz wydajniejszym telefonem.
Ace vs X10
lepsza X10
<<

szalmar

Post autor: szalmar » 11 maja 2011, 18:43

Odp: [Pytanie] Jaką wybrać komórkę?

W Samsungu maja wg mnie tendencje do 'przebajerowania' telefonu a potem wychodzi taki misz masz ch...muje dzikie węże.
Mnie obowiązywał próg 1zł - abonament, dlatego sprawa była tak pilna. Aktualnie juz leci do mnie X10. Jak troche się nią pobawię to dam znać.
Przekonała mnie w dużej mierze rozdzielczosc ekranu ace vs X10 bo to niebo a ziemia.
<<

szalmar

Post autor: szalmar » 20 maja 2011, 00:12

Odp: [Pytanie] Jaką wybrać komórkę?

Witam,
W związku z tym, że używam już trochę wyżej wspomnianą Xperie, postanowilem coś o niej napisać.
Pierwsze wrazenie - no fajna zabaweczka, troche irytująca obsluga androida i wszystko na aplikacjach.
Po krótszej chwili - hm, w sumie ladny ten wyświetlacz...
I tak dalej...
O konkretach: zdecydowanie swietna obsluga ekranu dotykowego, a wlasciwie pojemnosciowego! Jeśli chodzi o komplet z telefonem to dostajemy ladowarke - taka co sie podlacza ten sam kabel do USB i do ladowarki, sluchawki - bardzo dobrze grają swoją drogą, tylko że ja nie używam wkładanych, bo wypadaja mi z uszu :)
W zestawie w niektórych wersjach powinna być karta Micro SDHC 8GB. Ja takową otrzymałem.
Dźwięk z telefonu taki sobie, jeśli chodzi o głosnośc. Generalnie jest to raczej smartfone.

Plusy:
- multum multimediów, bardzo dobra jakośc dźwięku
- świtny wyświetlacz
- ogromna rozdzielczość wyświetlacza
- procesor 1GHz, przez co jest szybciutki
- bateria
- GPS
- Android Market

Minusy:
- dla mnie nie, ale może być za duży
- może irytować obsluga androida, wszystko na aplikacjach.

Teraz mam wlaczone Wi-Fi, GPS, SMSy, Muzyke na sluchawkach i bluetooth zeby rozladowac telefon, ale nie daje sie zakatować, i dopiero przy odpaleniu jeszcze Opery zaczyna troche przycinać.

O aparacie nie napisze wiele, bo nie korzystam z takowego za bardzo, szału nie robi, ale jest niezły.
<<

welll1

Awatar użytkownika

Ekspert

Posty: 519

Rejestracja: 22 kwie 2006, 14:44

Post autor: welll1 » 20 maja 2011, 15:00

Odp: [Pytanie] Jaką wybrać komórkę?

Mi udało się wytargać 3 miesięczną SPICE za 300 zł + koszty przesyłki. Dwie baterie, folia od nowości na wyświetlaczu, karta pamięci 2 GB no i słuchawki. Telefonik po wgraniu najnowszego softu działa równie szybko jak X10.
Szalmar jeśli chcesz uwolnić x10 i wykrzesać z niej więcej, jednocześnie bateria trzyma tak samo długo, a aplikacje działają znacznie szybciej. To skorzystaj z poradnika:
http://ixperiax10i.wordpress.com/2011/0 ... ik-gotowy/
prawa roota i recovery wymagane ale zawsze można to usunąć i "odzyskać" gwarancję.