[Pytanie] Jaką wybrać komórkę?

Wszystko o telefonach komórkowych GSM.

<<

szalmar

Post autor: szalmar » 26 maja 2011, 21:13

Odp: [Pytanie] Jaką wybrać komórkę?

welll1 nie przywiazuje sie jakoś do tego telefonu, bo za 2 tygodnie jak wróce z Francji to go sprzedaję ;) ale warto zalookać.


<<

DDragon

Awatar użytkownika

Profesor

Posty: 692

Rejestracja: 6 sie 2007, 13:05

Lokalizacja: Wrocław

Post autor: DDragon » 27 maja 2011, 01:07

Odp: [Pytanie] Jaką wybrać komórkę?

Szukam - smartphone do 1400 zł (bo wpadła mi większa kasa ale mniejsza o to) - telefon musi być nowy z gwarancją. jakieś propozycje? nie piszę o reszcie wymagań bo w sumie brak - po prostu najlepszy w tym przedziale cenowym. jeżeli jest taka możliwość to jak możecie to podajcie dla czego polecacie wybrany przez Was smartphone.
/mam nadzieję że dobrze wybrałem temat/
Czasem słońce, czasem deszcz... niestety zawsze piach prosto w oczy...
<<

welll1

Awatar użytkownika

Ekspert

Posty: 519

Rejestracja: 22 kwie 2006, 14:44

Post autor: welll1 » 27 maja 2011, 13:57

Odp: [Pytanie] Jaką wybrać komórkę?

No spore pieniądze.
Polecam Galaxy S nawet trochę taniej da się kupić nówkę. Duży ekran, 512 RAM, 1 GHz.
Chyba, że chcesz coś większego. Za takie pieniądze skusiłbym się chyba na tablet Galaxy Tab. Tani, parametry jak smartfon I9000.
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 27 maja 2011, 14:13

Odp: [Pytanie] Jaką wybrać komórkę?

welll1 pisze:tablet Galaxy Tab
Mały szczegół: gdzie to coś nosić? Bo tylko na reklamach mieści się w męskiej kieszeni.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

welll1

Awatar użytkownika

Ekspert

Posty: 519

Rejestracja: 22 kwie 2006, 14:44

Post autor: welll1 » 27 maja 2011, 15:20

Odp: [Pytanie] Jaką wybrać komórkę?

Tak samo jak smartfona. Futerał i do paska lub bezpośrednio do spodni. Nie po to produkuje sie folie ochronne na LCD i futerały żeby wrzucać do kieszeni urządzenie za ponad 1000 zł. Przeważnie w kieszeniach są klucze, pieniądze i inne twarde elementy mogące porysować, bądź przy złym siadaniu nawet uszkodzić wyświetlacz. Najbezpieczniejsze miejsce to torba bądź futerał przy spodniach.
<<

cliffofstockyards

Awatar użytkownika

Wysoko zaawansowany

Posty: 202

Rejestracja: 20 mar 2011, 01:08

Lokalizacja: Kielce

Post autor: cliffofstockyards » 27 maja 2011, 18:08

Odp: [Pytanie] Jaką wybrać komórkę?

Jeśli chodzi o tablety to są nie na moją kieszeń w dwóch znaczeniach - ekonomicznym i gabarytowym. Ja ostatnio postanowiłem nie kupować nowego telefonu póki co k800i mi się dobrze spisuje (już 3 lata) bateria coraz słabsza, soft się sypie, ale aparat jest dobry a słuchanie muzyki świetne (sterowniki do tego i do tego).
Myślę że to ostatni rok, bo bateria wkońcu nie wytrzyma, wtedy kupię router i jakiegoś smartfona.
Wiceprezes PZPN o trenerze Majewskim: Youtube
<<

DDragon

Awatar użytkownika

Profesor

Posty: 692

Rejestracja: 6 sie 2007, 13:05

Lokalizacja: Wrocław

Post autor: DDragon » 27 maja 2011, 23:51

Odp: [Pytanie] Jaką wybrać komórkę?

no też tak myślałem nad tym Galaxy ale jest jedno ale - są 2 bardzo podobne do siebie - Galaxy S i9000 i Galaxy S i9003 SL - ten pierwszy jeździ na androidzie 2.1 ten drugi na 2.2 ale za to ma gorszy wyświetlacz. cenowo są zbliżone. ktoś może ma jakieś doświadczenie z tymi telefonami i co nieco powie który wybrać lepiej?
Czasem słońce, czasem deszcz... niestety zawsze piach prosto w oczy...
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 28 maja 2011, 16:23

Odp: [Pytanie] Jaką wybrać komórkę?

Widzę, że well1 nosisz klucze z telefonem w jednej kieszeni, prawdziwy z Ciebie hardkor. Ja już ok. 2000 roku nauczyłem się że się tego nie robi.

Galaxy S i9000 ma aktualizację do androida 2.2.x (a wkrótce 2.3) i jest na super amoldedzie
i9003 - to ma być tańsza wersja i9000 o trochę mniejszych osiągasz i z ekranem SLCD, bo Samsung nie wyrabiał z produkcją ekranów samoldów do bardzo dobrze sprzedającego się modelu i9000
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

DDragon

Awatar użytkownika

Profesor

Posty: 692

Rejestracja: 6 sie 2007, 13:05

Lokalizacja: Wrocław

Post autor: DDragon » 28 maja 2011, 19:53

Odp: [Pytanie] Jaką wybrać komórkę?

dzięki ;) wybiorę zatem tego Galaxy S i9000 ;) środa/czwartek powinienem dokonać zakupu, dzięki wielkie wszystkim
Czasem słońce, czasem deszcz... niestety zawsze piach prosto w oczy...
<<

welll1

Awatar użytkownika

Ekspert

Posty: 519

Rejestracja: 22 kwie 2006, 14:44

Post autor: welll1 » 29 maja 2011, 19:39

Odp: [Pytanie] Jaką wybrać komórkę?

Maciek pisze:Widzę, że well1 nosisz klucze z telefonem w jednej kieszeni, prawdziwy z Ciebie hardkor. Ja już ok. 2000 roku nauczyłem się że się tego nie robi.
Dnia 27 Maj 2011, 2011 13:13
Pada pytanie:
Maciek pisze:Mały szczegół: gdzie to coś nosić? Bo tylko na reklamach mieści się w męskiej kieszeni.
więc daję odpowiedź.
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 29 maja 2011, 19:59

Odp: [Pytanie] Jaką wybrać komórkę?

welll1 pisze:więc daję odpowiedź.
No właśnie nie dałeś odpowiedzi gdzie to ogromne coś nosić, skoro nie w kieszeni do której się nie mieści. "Futerał przy spodniach" - czyli zakładasz że jest pasek w spodniach, a gdy go nie ma? A gdy są to spodenki? A może nosić od razu ze sobą teczkę lub tornister, żeby głównie chować tam nasz ogromny telefon z funkcją tabletu? (lub odwrotnie) Faktycznie bardzo to poręczne i wygodne :P
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

DDragon

Awatar użytkownika

Profesor

Posty: 692

Rejestracja: 6 sie 2007, 13:05

Lokalizacja: Wrocław

Post autor: DDragon » 29 maja 2011, 20:13

Odp: [Pytanie] Jaką wybrać komórkę?

ście se znaleźli temat do dyskusji ;) ja na pewno nie będę nosił telefonu wraz z kluczami a i futerał sobie jakiś kupię od razu ;)
Czasem słońce, czasem deszcz... niestety zawsze piach prosto w oczy...
<<

waldek666

Awatar użytkownika

Zaawansowany

Posty: 120

Rejestracja: 24 lip 2009, 07:26

Post autor: waldek666 » 5 cze 2011, 12:43

Odp: [Pytanie] Jaką wybrać komórkę?

Jaki telefon mi polecacie do 300 zł z wifi, żeby nie był "cegłowaty", bez zbędnych bajerów
<<

welll1

Awatar użytkownika

Ekspert

Posty: 519

Rejestracja: 22 kwie 2006, 14:44

Post autor: welll1 » 5 cze 2011, 15:49

Odp: [Pytanie] Jaką wybrać komórkę?

welll1 pisze:Futerał i do paska lub bezpośrednio do spodni.
Maćku widzę, że czytanie ze zrozumieniem u Ciebie ogromnie kuleje ostatnimi czasy.
Nawet na samych szortach futerał trzyma się dobrze, jest wygodnie i nic mi nie przeszkadza. Kwestia przyzwyczajenia :mur:
<<

cliffofstockyards

Awatar użytkownika

Wysoko zaawansowany

Posty: 202

Rejestracja: 20 mar 2011, 01:08

Lokalizacja: Kielce

Post autor: cliffofstockyards » 5 cze 2011, 16:40

Odp: [Pytanie] Jaką wybrać komórkę?

waldek666 pisze:Jaki telefon mi polecacie do 300 zł z wifi, żeby nie był "cegłowaty", bez zbędnych bajerów
waldek666 nawet jeśli ten telefon miałby wifi to za taką cenę nie znajdziesz tak dużego wyświetlacza, żeby swobodnie po necie chodzić.
Wiceprezes PZPN o trenerze Majewskim: Youtube
<<

waldek666

Awatar użytkownika

Zaawansowany

Posty: 120

Rejestracja: 24 lip 2009, 07:26

Post autor: waldek666 » 5 cze 2011, 19:03

Odp: [Pytanie] Jaką wybrać komórkę?

źle napisałem, chodzi mi o to że może być w miarę duży, ale żeby nie był gruby
<<

waldek666

Awatar użytkownika

Zaawansowany

Posty: 120

Rejestracja: 24 lip 2009, 07:26

Post autor: waldek666 » 7 cze 2011, 18:52

Odp: [Pytanie] Jaką wybrać komórkę?

dziękuję za wszystkie rady, ale mimo wszystko co do wyboru to nadal nie jestem pewien.
<<

cliffofstockyards

Awatar użytkownika

Wysoko zaawansowany

Posty: 202

Rejestracja: 20 mar 2011, 01:08

Lokalizacja: Kielce

Post autor: cliffofstockyards » 7 cze 2011, 20:23

Odp: [Pytanie] Jaką wybrać komórkę?

Waldek666 rozumiem znaczenie "cegłowaty". Chodziło mi raczej o to że telefony poniżej 300zł nie mają wi-fi to znaczy znajdzie się ale są używane i mają kiepskie ekrany, więc chodzenie po necie jest denerwujące. Używane egzemplarze HTC Touch2 schodzą poniżej 300zł i mają wi-fi, jak chcesz swobodnie po necie chodzić to musisz dać 400-500 zł.
Wiceprezes PZPN o trenerze Majewskim: Youtube
<<

Iwan

Awatar użytkownika

Moderator

Posty: 2561

Rejestracja: 5 paź 2006, 19:22

Post autor: Iwan » 29 cze 2011, 10:04

Odp: [Pytanie] Jaką wybrać komórkę?

Panie i Panowie, teraz słucham propozycji, jakiś wygodny telefon dla dupeczki. Nie musi mieć Wi-Fi ani Symbiana. Istotne jest żeby trzymał na baterii te 4-5 dni, miał wygodną klawiaturę i dobrze się go obsługiwało. Najlepiej Nokia, ale mogą być też inni producenci. Budżet 300zł za używany telefon lub 400zł za nowy.

Myślałem o Nokii X3, bo dosyć ładnie się prezentuje, aczkolwiek nie miałem z nią większej styczności.
<<

Dragon2006

Awatar użytkownika

Profesor

Posty: 726

Rejestracja: 14 lut 2006, 16:03

Lokalizacja: Grodków

Post autor: Dragon2006 » 4 gru 2011, 19:06

Odp: [Pytanie] Jaką wybrać komórkę?

Cześć wszystkim ;)
Poszukuję prostej Nokii, bez Symbiana, na zwykłej javie, która będzie się nadawała dla osoby starszej ;) Konkretnie dla babci. Aktualnie ma jakąś taką właśnie Nokię, nie pamiętam niestety modelu :P Ważne, aby telefon był jak najprostszy przede wszystkim w obsłudze, no i miał czytelny ekran, dużą czcionkę, coś takiego ;) Oczywiście nie jakaś najgorsza, może mieć aparat, dobrze gdyby była solidna. Natomiast bez skrajności, babcia "ogarnia", ma 65 lat, w kwieciu wieku ;D Jest dosyć kumata, dlatego czegoś takiego właśnie szukam :) Jest dużo modeli, można by lecieć po kolei na liście i czegoś szukać, ale może ktoś jest w stanie polecić coś godnego uwagi ;)

Z góry dzięki