[dyskusja] najlepsza przeglądarka internetowa

Gdy szukasz lub masz problem z jakimś programem.

<<

Śledziks

Awatar użytkownika

Topic author

Profesor Świata

Posty: 854

Rejestracja: 12 cze 2006, 13:14

Post autor: Śledziks » 18 cze 2008, 13:23

[dyskusja] najlepsza przeglądarka internetowa

Wiem, że już jest podobny temat gdzie forumowicze wymieniają wady i zalety różnych przeglądarek, jednak postanowiłem założyć nowy z trochę inną formułą. Jeśli moderatorom to przeszkadza to proszę o przeniesienie mojego postu do tamtego tematu i z góry przepraszam za kłopot.

Przez ostatnie kilka dni testowałem na swoim komputerze 3 najlepsze przeglądarki (pominąłem IE w końcu że to jest syf to nie muszę nikogo przekonywać). Testowałem je pod zwykłego użytkownika internetu, a nie jakiegoś maniaka milisekund i nie wiadomo jakiej ilości dodatków. Na pierwszy ogień poszła nowa Opera.

Operę 9.5 miałem zainstalowaną po raz pierwszy i nie znam wcześniejszych wersji tej przeglądarki. Na początku przeszkadzało mi to, że zakładki są na samej górze, a cała reszta niżej. Z czasem jednak się do tego przyzwyczaiłem. Z Operą jednak miałem kilka problemów. Jak chciałem wpisać adres strony, na której już byłem to przeglądarka pokazywała mi od razu wszystkie podstrony i musiałem szukać po całej liście strony głównej. Też filmiki na wp.pl nie chciały mi się odtworzyć. Brakowało mi też słownika, przez to musiałem czasami czytać całego posta żeby wyłapać wszystkie błędy. Też w tym polu szybkiego wyszukiwania (na górze po prawej) brakowało mi podpowiedzi. Również jak logowałem się na naszej klasie to zawsze musiałem wpisywać od nowa login i hasło (nie używam logowania automatycznego bo nie tylko ja z rodziny tam wchodzę). W Operze spodobało mi się to, że można od razu przejść do strony ukrytej w znacznikach

Kod: Zaznacz cały

 (chociaż najpierw i tak trzeba tą opcje znaleźć w ustawieniach i ją zaznaczyć), też ławo się tworzy zakładki wystarczy jeden klik, a też stronka się fajnie przewija :D ale tą opcje idzie włączyć również w Forefox'ie.

Na drugi ogień poszło [b]Safari[/b]. Interfejs nawet mi się spodobał, ale musiałem znowu się przyzwyczajać do zakładek tzn. ikonka zamknięcia jest po lewej stronie, a nie tak jak zawsze po prawej. Jeśli chodzi o zakładki to fajne jest to, że jak jest kilka otwartych to można je ustawiać w kolejności jakiej się chce, również można było przeciągać zakładkę na pulpit żeby obok otworzyło się nowe okienko (tzn. w innych przeglądarkach też to jest, ale tu jest ładnie to animowane :D ). Też fajne było to że można od razu przejść do strony ukrytej w znacznikach [code] bez żadnych zabaw w ustawieniach. Niestety przeglądarka Safari trochę mnie zawiodła. Jest wbudowany słownik, ale nie udało mi się włączyć polskiego, również przeglądarka miała problemy z otwieraniem obrazków na forum (była sama ikonka obrazka), też z filmami były problemy chociaż nie aż takie jak w Operze.

Czas na nowego [b]Firefox 3[/b]'a. No tutaj to nie mam praktycznie żadnych zastrzeżeń. Fakt trochę szkoda, że nie ma tego bajera jak w Operze, że wystarczy jedno kliknięcie żeby otworzyć nową kartę albo nie znalazłem tego otwierania ukrytych stron. Ale jest masa innych rzeczy. W tej podręcznej wyszukiwarce są podpowiedzi, przeglądarka umie zidentyfikować stronę i wyświetlić różne informację o niej (o ile strona je wysyła). Jak chcemy dodać stronę do zakładek to wystarczy kliknąć na gwiazdkę koło adresu. Nie miałem żadnych problemów z filmami czy obrazkami. Jest wbudowany bardzo dobry słownik, który sami możemy rozbudować.

Na koniec chcę powiedzieć, że dla mnie najlepszy jest [b]Firefox[/b] bo ie ma tylko 2 rzeczy które ma Opera, ale za to jest dużo od niej przyjaźniejszy dla zwykłego użytkownika i posiada kilka funkcji więcej, również dlatego ją polecam bo nie trzeba go konfigurować wystarczy włączyć i cieszyć się internetem i być pewnym, że wszystko będzie ok. Jeśli chodzi o szybkość to nie zauważyłem różnicy między przeglądarkami, każda uruchamia się w podobnym czasie i otwiera strony tak samo szybko. Ja z czystym sumieniem mogę polecić każdemu Firefox'a. Opera od biedy też może być, Safari w wersji dla Windowsa raczej nie polecam może, że ktoś chce się pobawić, a może akurat się uda ją tak skonfigurować, że wszystko będzie działało. A co Wy o tym myślicie? Która przeglądarka według Was jest najlepsza i dlaczego?
Ostatnio zmieniony 18 cze 2008, 17:27 przez Śledziks, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 18 cze 2008, 17:26

Re: [dyskusja] najlepsza przeglądarka internetowa

W innym temacie zarzuciłeś mi Śledziks, że słabo znam Firefoxa itp. itd. Z Twojego posta wynika jednak, że Ty znasz tylko pobieżnie Operę. Ja obydwie przeglądarki znam doskonale. więc teraz będzie moja riposta na każde argumenty:
Śledziks pisze:. Też filmiki na wp.pl nie chciały mi się odtworzyć.
Kilka miesięcy temu był problem z wtyczką flash od Adobe. Adobe coś schrzaniło i czasami były problemy z flashem pod Operą. Proponuje Więc Ci aktualizacje wtyczki flash do najnowszej wersji. Nie ma wtedy żadnych problemów z filmikami pod Operą.
Śledziks pisze:Również jak logowałem się na naszej klasie to zawsze musiałem wpisywać od nowa login i hasło
:rotfl: To nie znasz managera haseł w Oprze? Masz go np. pod ctrl_enter lub pod przyciskiem na pasku narzędziowym (lub mozesz sobie go tam dać). Manager haseł w Operze jest bardzo przemyślanym elementem...
Śledziks pisze:Brakowało mi też słownika, przez to musiałem czasami czytać całego posta żeby wyłapać wszystkie błędy.
w menu pod prawym przyciskiem znajdziesz "sprawdzanie pisowni", jednak nie jest ono tak dobrze rozwiązane jak w Firefoxie.
Śledziks pisze:Ale jest masa innych rzeczy.
Więc opisz przynajmniej kilka z nich skoro jest ich tak duzo.
Śledziks pisze:a może akurat się uda ją tak skonfigurować, że wszystko będzie działało.
Sugerujesz że w Operze nic nie działa... Więc co dokładniej?
Śledziks pisze:Na koniec chcę powiedzieć, że dla mnie najlepszy jest Firefox
Swoim postem na pewno nie przekonasz nikogo do wyboru Firefoxa niż np. IE. Nie przedstawiłeś nic konkretnego o Firefoxie. Ja z miejsca mógłbym wymienić więcej zalet Firefoxa niż Ty. Może dopiszesz coś więcej?
Śledziks pisze:przeglądarka umie zidentyfikować stronę i wyświetlić różne informację o niej (o ile strona je wysyła)
Chodzi Ci o to co jest od zawsze w Operze:
Obrazek
?
Śledziks pisze:Jak chcemy dodać stronę do zakładek to wystarczy kliknąć na gwiazdkę koło adresu
W operze nie trzeba szukac kursorem żadnej gwiazdki tylko wystarczy ctrl+d. Czy o gestach myszy już wspomniałem?

Naprawdę nie zauważyłeś że Opera 9.5 uruchamia się znacznie szybciej od Firefoxa czy nawet IE? Czy po prostu nie chcesz tego zauwazyć, zmierzyć? To nie kwestia milisekund a nawet sekund. Sprawdzałem to na 3 kompach: bardzo starym 500mhz procek, starym i najnowszym wyposazonym w procek C2D i wszędzie Opera jest szybsza. Więc?

Śledziks, pobieznie przedastawiłeś kilka funkcji Opery i prawie nic z Firefoxa uznając go za najlepszą przeglądarkę bo Ci się podoba. Mógłbym wymienić duzo zalet obydwu przeglądarek* gdyż używam je przez kilka ładnych lat. Operę używam od wersji chyba 5, a Firefoxa od poczatku istnienia. Jednak narazie nie wymienię, gdyż sam tego dobrze nie zrobiłeś :P

*Safari używałem zbyt krótko zeby móc się sensownie na temat jej wypowiedzieć.

Zauważyłem też jedną rzecz, ze narzekanie na przeglądarki wywodzi się z tego że po prostu się ich nie zna, co pokazałem m.in na screenie powyżej ;)
Ostatnio zmieniony 18 cze 2008, 17:54 przez Maciek, łącznie zmieniany 4 razy.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

Śledziks

Awatar użytkownika

Topic author

Profesor Świata

Posty: 854

Rejestracja: 12 cze 2006, 13:14

Post autor: Śledziks » 18 cze 2008, 17:54

Re: [dyskusja] najlepsza przeglądarka internetowa

Maciek pisze:Z Twojego posta wynika jednak, że Ty znasz tylko pobieżnie Operę.
Nie mówię że nie, w końcu testowałem Operę kilka dni.
Maciek pisze:W innym temacie zarzuciłeś mi Śledziks, że słabo znam Firefoxa itp. itd
To nie był zarzut tylko pytanie.
Maciek pisze:Proponuje Więc Ci aktualizacje wtyczki flash do najnowszej wersji.
Mam najnowszą i nic nie dało.
Maciek pisze:
Śledziks pisze:
Również jak logowałem się na naszej klasie to zawsze musiałem wpisywać od nowa login i hasło


:rotfl: To nie znasz managera haseł w Oprze? Masz go np. pod ctrl_enter lub pod przyciskiem na pasku narzędziowym (lub mozesz sobie go tam dać). Manager haseł w Operze jest bardzo przemyślanym elementem...
Testowałem przeglądarkę jako zwykły użytkownik, który wymaga od przeglądarki tylko tego żeby nie było z nią problemów, a zabawy w szukanie ukrytych skrótów czy innych bajerów mnie nie bawi.
Maciek pisze:w menu pod prawym przyciskiem znajdziesz "sprawdzanie pisowni", jednak nie jest ono tak dobrze rozwiązane jak w Firefoxie.
O tu się przyznaję że tego nie zauważyłem. Ale i tak wole jak mi od razu podkreśla błędy.
Maciek pisze:Swoim postem na pewno nie przekonasz nikogo do wyboru Firefoxa niż np. IE. Nie przedstawiłeś nic konkretnego o Firefoxie. Ja z miejsca mógłbym wymienić więcej zalet Firefoxa niż Ty. Może dopiszesz coś więcej?
Nie chciałem pisać nie wiadomo jakiego długiego referatu bo i tak mało kto to przeczyta bo tekst jest za długi. Co widać po ilości odpowiedzi w tym temacie.
Maciek pisze:
Śledziks pisze: Jak chcemy dodać stronę do zakładek to wystarczy kliknąć na gwiazdkę koło adresu
W operze nie trzeba szukac kursorem żadnej gwiazdki tylko wystarczy ctrl+d. Czy o gestach myszy już wspomniałem?
Już wyżej mówiłem, że nie bawi mnie szukanie jakiś skrótów klawiszowych. A gwiazdka rzuca się w oczy od razu.
Maciek pisze:Naprawdę nie zauważyłeś że Opera 9.5 uruchamia się znacznie szybciej od Firefoxa czy nawet IE?
U mnie naprawdę nie widać różnicy (może dlatego że komp świeżo po formacie).

Takie jeszcze małe sprostowanie ja nie chciałem nikogo namawiać do przejścia na Firefoxa. Po prostu powiedziałem co mi się w jakiej przeglądarce podoba, a co nie. Każdy może wyrazić swoją opinię na ten temat nie powodując przy tym kłótni. Tu chodzi o kulturalną wymianę poglądów.
Obrazek
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 18 cze 2008, 18:02

Re: [dyskusja] najlepsza przeglądarka internetowa

Śledziks pisze:który wymaga od przeglądarki tylko tego żeby nie było z nią problemów
Więc jakie miałeś jeszcze problemy z Operą? Bo z tego wynika że duzo?
Śledziks pisze:Już wyżej mówiłem, że nie bawi mnie szukanie jakiś skrótów klawiszowych
A wypróbowałeś ctrl+d w firefoxie? Proste skróty klawiaturowe są "stety" wyfodniejsze od: szukania myszki na blacie biurka i najezdzania kursorem na przycisk. Udowodnione naukowo...

Zapoznales sie z opcja synchronizacji zakladek/adresów w Plik>synchronizuj Operę? Pewnie nie zauwazyles tego podczas Twojego krótkiego i pobieżnego testowania... ;P

Jak umieścić pasek kart poniżej paska adresu w Operze?
1. Wejdź do "Dostosuj" korzystając z menu dostępnego po kliknięciu prawym przyciskiem myszki na pasku narzędzi.
2. Włącz "Pasek główny".
3. Przeciągnij na niego pole adresowe z paska adresu.
4. W taki sam sposób przeciągnij inne potrzebne przyciski (np. Wstecz i Dalej).
5. Usuń bądź przemieść gdzie indziej niepotrzebne przyciski z paska głównego (kliknięcie prawym przyciskiem myszy na przycisku i wybranie "Usuń z paska narzędzi").
6. Wyłącz pasek adresu.

Uwaga: W niektórych przeglądarkach pasek kart nosi nazwę paska paneli.
za:

Kod: Zaznacz cały

http://my.opera.com/polski/forums/announcement.dml?aid=3702234
Ostatnio zmieniony 18 cze 2008, 18:03 przez Maciek, łącznie zmieniany 1 raz.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

Capon

Awatar użytkownika

Profesor Świata

Posty: 847

Rejestracja: 5 sie 2007, 01:16

Lokalizacja: Ługi

Post autor: Capon » 18 cze 2008, 18:10

Re: [dyskusja] najlepsza przeglądarka internetowa

miałem Operę przez parę ładnych lat i teraz korzystam z FireFoxa od ponad roku...
nie ma co tu gawędzić co jest lepsze, bo to zależy od usera !

Opera jest dla użytkowników bardziej doświadczonych, gdyż ma bardzo wiele opcji, o których nawet nie wiemy, ale jest nieco wolniejsza od FireFoxa(Jednym słowem - zbędna dla kogoś, kto lata po sieci tylko po to żeby zakupić coś na Allegro, albo pochwalić się nowymi trampkami na forum).

FireFox Jest troszkę szybszy, i zadziwiający w swej prostocie[ale oczywiście też nie gorszy od IE, albo równie dobry(jest dużo lepszy)], przez co ma więcej zwolenników. Bardzo przyjazny i nawet dziecko które pierwszy raz na oczy widzi komputer, by się potrafiło tym obsługiwać. [Jednym słowem - w sam raz dla kogoś kto używa neta tylko po to(patrz nawias wyżej)...]

Chyba dalszy spór "Maciek .vs. Śledziks & Company" jest zbędny :P
Ostatnio zmieniony 18 cze 2008, 18:13 przez Capon, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
<<

Slideroh

Post autor: Slideroh » 18 cze 2008, 23:16

Re: [dyskusja] najlepsza przeglądarka internetowa

Więc tak,zacznijmy do tego.Ze cały ten sór jest kwestią przyzwyczajenia. Jeżeli ktoś korzyst TERAZ z opery to nie zauwazy wszystkie w FF. I na odwrót. Sam używam FF ale nie mówie ze jest najlepsza. Używam FF i Opere

Najwazniejsze +++++ w operze
PRzechodzenie z karty na karte za pomoca np klawiszu " 2 "
Szybsze otwieranie kart
Powiekszony jest odrazu obrazek i nie trzeba klikac w niego :p

TEraz w FF
Słownik zrobiony znacznie lepiej niz w Operze, ktory tez tam jest
Wiekszośćstron jest robiona po FF. A jako ze jestem webmasterem staram sie robic pod obydwie przegladarki, jednak druga przeszkadza 1 a 1 trzeciej. W tym wypadku trzecia jest IE.
Niby szybszy jednak cos tego nie widze :/
Coraz mniej mam tych plusow :P
Zaraz zmienie na Opere xD

-Opera
Denerwuje mnie te przesuwanie ( sprawia efekt jakby sie zacainalo )


____________

No i jak już mówiłem na początku - kwesta gustu, kwestia przyzwyczajenia.
Ostatnio zmieniony 18 cze 2008, 23:25 przez Slideroh, łącznie zmieniany 1 raz.
<<

Śledziks

Awatar użytkownika

Topic author

Profesor Świata

Posty: 854

Rejestracja: 12 cze 2006, 13:14

Post autor: Śledziks » 18 cze 2008, 23:30

Re: [dyskusja] najlepsza przeglądarka internetowa

Capon pisze:Chyba dalszy spór "Maciek .vs. Śledziks & Company" jest zbędny :P
Dokładnie ja już powoli zaczynam żałować, że założyłem ten temat. Jak go zakładałem kierowałem się tym żeby forumowicze tutaj mówili, która z przeglądarek jest lepsza dla nich i żeby nie zaśmiecać tematów o nowej Operze i Firefoxie. A tu się robią jakieś bezsensowne spory. Nie mam zamiaru nikogo namawiać na zmianę swojej przeglądarki. Jak powiedział Capon wszystko zależy od usera. Ja wolę FF za minimalizm, prostotę obsługi i zero problemów. Maciek woli Operę bo dla jego wymagań ona jest lepsza. I tyle. Na tym chciałbym zakończyć ten głupi spór.
Obrazek
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 19 cze 2008, 00:32

Re: [dyskusja] najlepsza przeglądarka internetowa

Slideroh pisze:-Opera
Denerwuje mnie te przesuwanie ( sprawia efekt jakby sie zacainalo )
Mówisz o gładkim przewijaniu stron? U niektórych szczególnie na słabych kompach lub w zasyfionych systemach gdy przewija się strony moga być dziwne efekty. Wystarczy wyłączyć z opcjach "Gładkie przewijanie" i masz tak jak w Firefoxie bez zbędnych bajerów :P
Slideroh pisze:Wiekszośćstron jest robiona po FF. A jako ze jestem webmasterem staram sie robic pod obydwie przegladarki,
Mała uwaga - strony nie pisze się pod daną przeglądarkę, ale pisze się zgodnie z regułami w3c! Jeżeli będziesz pisał zgodnie z wytycznymi w3c to strona będzie poprawnie na pewno wyglądała w: Safari, Operze, Firefoxie, Konquerorze... tylko z IE czasami mogą być problemy i trzeba stosować "haki" (szczególnie przy nowoczesnych stronach, z CSS).
Śledziks pisze:a tym chciałbym zakończyć ten głupi spór.
Jaki spór? :P
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

DDragon

Awatar użytkownika

Profesor

Posty: 692

Rejestracja: 6 sie 2007, 13:05

Lokalizacja: Wrocław

Post autor: DDragon » 19 cze 2008, 00:40

Re: [dyskusja] najlepsza przeglądarka internetowa

ja tam wolę FF'a dlatego iż (nie mam zielonego pojęcia dlaczego??) strony ładują mi się o wiele szybciej niż w Op'e (a zainstalowałem tą wersję najnowszą i trochę [3 dni] czasu ją używałem). FF ma też o wiele lepsze (według mnie) rozwiązanie dla wielu użytkowników na jednym kompie (loginy zapamiętane zawsze i po wpisaniu liter robią się wybory a hasła tylko wtedy gdy się zechce [może w Op'e jest podobnie jednak za tą funkcje ctrl+enter{chyba} mnie wyklinali inni użytkownicy kompa]
Czasem słońce, czasem deszcz... niestety zawsze piach prosto w oczy...
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 19 cze 2008, 01:07

Re: [dyskusja] najlepsza przeglądarka internetowa

DDragon pisze:FF ma też o wiele lepsze (według mnie) rozwiązanie dla wielu użytkowników na jednym kompie (loginy zapamiętane zawsze i po wpisaniu liter robią się wybory a hasła tylko wtedy gdy się zechce
Chyba nie dokońca rozumiesz jak działa zapamiętywanie haseł w obu przeglądarkach. Otóż ani Firefox ani Opera nie pozwalają na zabezpieczenie przed wieloma osobami Twoich haseł, zabezpieczyć to mozna jedynie tworząc nowe konto w systemie windows i na nie się logując. Gdy zasiądę na Twoim profilu przy kompie to moge zobaczyć wszystkie Twoje zapamiętane hasła i pod Operą i pod Firefoxem - są one w Opcjach.
DDragon pisze:loginy zapamiętane zawsze i po wpisaniu liter robią się wybory a hasła tylko wtedy gdy się zechce [może w Op'e jest podobnie jednak za tą funkcje ctrl+enter{chyba} mnie wyklinali inni użytkownicy kompa]
W Firefoxie:
- w polu loginu naciskam strzałkę w dół i mam dostępne wszystie loginy jakie sa zapamiętane dla danej strony wraz z hasłami
W Operze:
- to samo tylko naciskam ctrl+enter lub przycisk na pasku narzędziowym i też mam wszystkie loginy wraz z hasłami

Zdaje się że juz Ci to raz tłumaczyłem i jak widac dalej tego nie rozumiesz i myślisz ze w Firefoxie Twoje hasła sa bezpieczne gdy z tego samego profilu korzysta wiele osób? Bzdura! Na Operze jest to samo... Do tego trzeba mięc oddzielny profil Windows!
Ostatnio zmieniony 19 cze 2008, 01:13 przez Maciek, łącznie zmieniany 1 raz.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

zioomus

Awatar użytkownika

Profesor Świata

Posty: 823

Rejestracja: 17 wrz 2005, 19:13

Lokalizacja: Płock

Post autor: zioomus » 19 cze 2008, 01:16

Re: [dyskusja] najlepsza przeglądarka internetowa

Jak dla mnie Opera jest lepsza od FF, jestem na nią nastawiony i w ogóle. FF, jest dla mnie jakiś dziwny, kompletnie się nie mogę przestawić, ale to chyba przez przyzwyczajenia w Operze? Opera chodzi mi tak jak może najlepiej, czyli imho całkiem szybko, fajna jest funkcja kart, blokowania okienek itd. jak ktoś pisze, że opere trzeba konfigurować długo etc. to nie wiem czym on się kierował, ja oprócz kilku kosmetycznych zmian, jade na ustawieniach fabrycznych i jeszcze nigdy mnie ta przegląarka nie zawiodła. Jedyny minus, to gryzienie się z grami online na wp.pl i dlatego nie używa jej mój ojciec :)
Zapraszam do mojej galerii :)
<<

Slideroh

Post autor: Slideroh » 19 cze 2008, 07:21

Re: [dyskusja] najlepsza przeglądarka internetowa

Maciek pisze:Mówisz o gładkim przewijaniu stron? U niektórych szczególnie na słabych kompach lub w zasyfionych systemach gdy przewija się strony moga być dziwne efekty. Wystarczy wyłączyć z opcjach "Gładkie przewijanie" i masz tak jak w Firefoxie bez zbędnych bajerów
Ta, szczerze teraz jak miałem włączony działało OK. Jednak jak korzystam z wielu później programów w tle to mi sie przycina i jest to jednak zbędne.
Następne pytanie dotyczące tej kwesti to : Czy idzie zmienic w Operze przesunięcia rolki o mniej "wersów" w FF jest powiedzmy np o 5 a w Operze o 10.
Mała uwaga - strony nie pisze się pod daną przeglądarkę, ale pisze się zgodnie z regułami w3c! Jeżeli będziesz pisał zgodnie z wytycznymi w3c to strona będzie poprawnie na pewno wyglądała w: Safari, Operze, Firefoxie, Konquerorze... tylko z IE czasami mogą być problemy i trzeba stosować "haki" (szczególnie przy nowoczesnych stronach, z CSS).
Tak racja. Jednak co poradzisz jak np ja wykonam layput strony, potne i dam do zakodowania na CMS PHPFusion lub ( ExtremeFusion ) a ten mi to wykona głównie pod Firefoxa. Już kilka krotnie miałem takie problemy, ze w Firefox tabele graficzne się trzymały w jednym miejscu natomiast w Operze się rozszerzały i przesuwały, znowu potem jak coś próbwałem naprawić w Operze to w Firefox było za "małe". A o IE nie wpomne, na starszych nie widzi w ogole PNG obrazów grafiki to jest praktycznie pusta strona :)
No ale niby teraz używam Opery jak to pisze, i wkurza mnie ten brak słownika. Niby wiecie, nie korzystam z niego, ale zawsze lepiej jak mi podkreśli byki :P

2. Nie grzebałem jeszcze szczegółowo w ustawieniach lub jej nie widze po prostu :wstyd: jednak gdzie jest opcja ze przy otwarciu nowej karty za pomocą ( wcisniecia rolki ) przechodzi mi odrazu do nowej karty. A nie ze sam musze sobie kliknać na nią, bo to zbedny czas marnuje :P

Kolejna sprawa.
Karty osobite. Chciałbym je mieć jak w FF czyli pod paskiem przycisków wtecz, nie umiem tego rpzesunać na dól. Moge dać na sam dół, w lewo, prawo lub wyłączyć. Ale mi to przydatne jest :)
Ostatnio zmieniony 19 cze 2008, 07:35 przez Slideroh, łącznie zmieniany 1 raz.
<<

DDragon

Awatar użytkownika

Profesor

Posty: 692

Rejestracja: 6 sie 2007, 13:05

Lokalizacja: Wrocław

Post autor: DDragon » 19 cze 2008, 15:58

Re: [dyskusja] najlepsza przeglądarka internetowa

Maciek pisze:Zdaje się że juz Ci to raz tłumaczyłem i jak widac dalej tego nie rozumiesz i myślisz ze w Firefoxie Twoje hasła sa bezpieczne gdy z tego samego profilu korzysta wiele osób?
nie chodzi mi o bezpieczeństwo ale o wygodę. jak wcześniej wspomniałem u mnie jest paru ludzi którzy cenią sobie wygodę więc w polu "login" wpisują pierwsze litery swoich loginów i już mają co chcą. jest nawet tak że jednemu na stronce zapamiętuje hasło a drugiemu tylko login (na tej samej stronce) bo tak woli. a (jak już wcześniej pisałem) w Op'e nacisnąć trzeba ctrl+enter a dla bardzo wygodnych ludzi, którzy nie lubią korzystać ze skrótów klawiatury, takie rozwiązanie nie jest dobre.
Czasem słońce, czasem deszcz... niestety zawsze piach prosto w oczy...
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 19 cze 2008, 16:39

Re: [dyskusja] najlepsza przeglądarka internetowa

Slideroh pisze:Następne pytanie dotyczące tej kwesti to : Czy idzie zmienic w Operze przesunięcia rolki o mniej "wersów" w FF jest powiedzmy np o 5 a w Operze o 10.
A to nie zalezy od ustawienia w systemie w Panel sterowania>Mysz?
Slideroh pisze:Tak racja. Jednak co poradzisz jak np ja wykonam layput strony, potne i dam do zakodowania na CMS PHPFusion lub ( ExtremeFusion ) a ten mi to wykona głównie pod Firefoxa.
Do sprawdzania poprawnosci kodu strony jest strona:

Kod: Zaznacz cały

http://validator.w3.org/
DDragon pisze:a dla bardzo wygodnych ludzi, którzy nie lubią korzystać ze skrótów klawiatury
Pierwsze słyszę że proste skroty klawiaturowe są niewygodne w korzystaniu. Tym bardziej że wpisujesz login, a wiec tez korzystasz z klawiatury (!). Więc chyba jednak słaba argumentacja. Dlatego jednym z najczesciej używanych klawiszy jest ctrl+c/v - bo jest wygodniej nacisnac pod rekla klawisz niz szukac myszka danej opcji po menu... No ale niektórszy lubią sobie utrudniać zycie to już ich sprawa, na szczescie wynalazki są tworzone po to zeby UŁATWIAĆ je sobie ;)

I małe sprostowanie do przechowywania haseł w obydwu przeglądarkach. Opera w managerze haseł (nie chodzi o ten pod ctrl+enter) wyswietla tylko zapisane loginy do danych stron ale nie pokazuje zapamietanych haseł. Firefox oprócz loginów pokazuje też niezakodowane hasła. Więc + jednak dla Opery. Nalezy też wspomnieć że wejśc do managerów haseł w Operze i Firefoxie można zabezpieczyć hasłem głównym.
Slideroh pisze:Chciałbym je mieć jak w FF czyli pod paskiem przycisków wtecz
A może tak?
Obrazek
Przeczytaj wczesniejsze posty jak to prosto zrobić.
Ostatnio zmieniony 19 cze 2008, 16:43 przez Maciek, łącznie zmieniany 1 raz.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

Slideroh

Post autor: Slideroh » 19 cze 2008, 17:18

Re: [dyskusja] najlepsza przeglądarka internetowa

No tak tak :]
Dzięki znalazłem, a że tak spytam jaki masz styl ?

Ponawiam
2. Nie grzebałem jeszcze szczegółowo w ustawieniach lub jej nie widze po prostu jednak gdzie jest opcja ze przy otwarciu nowej karty za pomocą ( wcisniecia rolki ) przechodzi mi odrazu do nowej karty. A nie ze sam musze sobie kliknać na nią, bo to zbedny czas marnuje
Ostatnio zmieniony 19 cze 2008, 17:35 przez Slideroh, łącznie zmieniany 2 razy.
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 19 cze 2008, 17:49

Re: [dyskusja] najlepsza przeglądarka internetowa

Obecna Skórka to:
freestyle

Mogę polecić też:
d.t.a.
fresh
emil
everlasting
kde-hiscrystal
keramik
likeie
vista oryginal
Slideroh pisze:gdzie jest opcja ze przy otwarciu nowej karty za pomocą ( wcisniecia rolki ) przechodzi mi odrazu do nowej karty
Klikając w link normalnie przytrzymaj shift. Jak to skonfigurowac zeby to samo było pod kolkiem myszki to nie szukalem, ale zapewne jest o tym na forum:

Kod: Zaznacz cały

http://my.opera.com/polski/forums/announcement.dml?aid=3702234
Konfiguracje klawiatury, myszki i gestów myszki mozesz sobie dowolnie ustawic w opcjach narzedzia>preferencje>Zaawansowanych>mysz i klawiatura. Jak sobie tylko chcesz...

a np. ctrl+klik myszką na obrazku zapisuje szybko obrazek na dysku :]
Ostatnio zmieniony 19 cze 2008, 17:56 przez Maciek, łącznie zmieniany 2 razy.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

Slideroh

Post autor: Slideroh » 19 cze 2008, 18:25

Re: [dyskusja] najlepsza przeglądarka internetowa

Nom, dzięki. Freestyle najlepszy, reszte już miałem i ogladałem. D.T.A godne polecenia jest też jeszcze, reszta taka nie bardzo.
O tych gestach i innych konfiguracji klawiatury etc poczytam se później na spokojnie :]
<<

Carlik

Awatar użytkownika

Wysoko zaawansowany

Posty: 364

Rejestracja: 29 sie 2007, 14:58

Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Carlik » 19 cze 2008, 18:45

Re: [dyskusja] najlepsza przeglądarka internetowa

Ja używam FF 3 . Jadę na firefoxie praktycznie od początków istnienia tej przeglądarki i już się bardzo do niej przyzwyczaiłem . Operę też miałem dłuższy czas , ale jakoś nie mogłem się przyzwyczaić . Na FF już wiem 'na czuja' gdzie klikać . Podoba mi się czyszczenie prywatnych danych , ponieważ nie lubię takich plików przechowywać na dysku , a poza tym dużo zajmują miejsca .
Gigabyte GA-M720-US3,AMD Athlon II 245 2.9 3.534 1.4V,4GB Kingmax 800 811,WD Caviar 3200AAKS,Samsung F1 750GB,PALIT GF9600GT 512MB,X360 Arcade Falcon, PSP2004 5.00 m33-6.
<<

Norrisomania

Awatar użytkownika

Średnio zaawansowany

Posty: 64

Rejestracja: 24 lip 2006, 11:58

Post autor: Norrisomania » 20 cze 2008, 17:08

Re: [dyskusja] najlepsza przeglądarka internetowa

No cóż, ja też już od dłuższego czasu testuje obie przeglądarki. Ale na plus wyjdzie chyba jednak Opera, bo odkąd przesiadłem się z FF na nią, już się nie odsiadłem.

Opera - Jak wielu wspominało rozwiązanie dla zaawansowanych. Podstawową rzeczą są ustawienia (w operze pod nazwą "Preferencje"). Nie znalazłem tam kilku opcji na których mi zależało, a samo nawigowanie tez nie było zbyt łatwe. Nie zauwazyłem takze Menedżera czysczenia danych. Dodatkowo w przeciwieńśtwie do FireFoxa dostosowanie Opery do własnych potrzeb nie jest łatwe. Wiele opcji jest ukrytych głeboko w menu, no i trzeba trochę pokombinować. Ale tak naprawde, czy godzina, ambicje i sposób to tak wiele? Kolejną sprawą jest infrejestr. Same umiejscowienie klawiszów i ich rola bardziej podpada mi w Firefoxie (kolejna strona do automatyzmu). Plus dla Opery że wreście dodała klawisz Strony Domowej. Wciąż nie rozumiem jednak zamkniecia oświerzania i zatrzymania w jednym klawiszu. Dużo wygodniej jest oddzielnie. Dodatkowo wyszukiwarka moim zdaniem nie dorównuje Lisowi. Podoba mi się też umieszczenie na pasku stanu tkzw. lupy i dopasowania szerokosci, chociaż to ze starszych wersjii. Warto też wspomieć o różdżce - moim zdaniem najlepsze rozwiązanie. Sam infrejestr Opery to dla mnie rzeczywiście krok w tył. Jest dość ponury. Mimo to bardziej mi się podoba od poprzedniego. Zresztą lepszy nowy infrejestr niż bez zmian, jak w Firefoxie. Co do szybkości ogądałem testy labolatoryjne PCF co od Opery i Firefoxa. Zwycięzcą i to zdecydowanym jest Opera. Jak jest w praktyce? U mnie na pewno innaczej. Opera dosć wolno ładuje mi strony, zdarza się lagować. No i zdaża się zawieszać.

Firefox - nie wiem dlaczego ze strony Maćka spotkał się z taką krytyką, a raczej ponizeniem. Jak dla mnie to najlepsza pozycja do domu. Zaczynając od konfiguracji - wystarczy tlko kilka kliknięć by dostosować ją do swoich potrzeb. Wszystkie ustawienia są dobrze pogrupowane, w tym jeszcze na Firefoxie się nie zawiodłem. Bardzo podoba m isię także szeroki, dający wiele mozliwosci panel zarządzania dodatkami, wtyczkami i stylami. Możemy tam znaleść "besty" dnia itp. Zarządzanie jest dość intuicyjne. mamy też do wyboru (na stronei) ogromną paletę dodatków (w przeciwieńśtwie do Opery. Minusem MF jest infrejstr. Chwalony za to że prosty, i łatwo ułozony. Czy aby nie za prosto? Myślę, że jednak warto byłoby pokombinować i poszukać nowych rozwiązań. Klawisze są jak dla mnie zbyt duze. Kolory nie są zbyt dobrze dobrane. Oczywiscie na Operą przeważa wyszukiwarka - bogatsza, i ładniej ułożona. Menadżer haseł przegrywa z Operą, łatwiejsze jest użycie skrótu nisz wpisanie części nicku. Powiem jeszcze o słowniku, który jak dla mnie jest jedną z najlepiej rozwiązanych spraw w MF. Co do samej szybkosci w testach Opera wygrywa, lecz u mnie idzie wolniej. W uruchamianiu nie ma prawie róznicy, ale w uruchamianiu stron, pracy przy wielu procesach różnicę można zauważyć - kwestia ustawień?

Podsumowując - Polecam Firefoxa do przeglądania internetu. Nie rozumiem jednak komentarzy typu "Opera do kosza"; "wywaliłem". przecież dwie przeglądarki sobie nie przeszkadzaja, a nie kiedy ta druga włąśnie jest potrzebna. Firefox jest jednak wygodniejszy, zapewnia funkcjonowanie większosci stron (w Operze różnie to bywa), nie obciąża komputera. Jednak czasami warto pobawić się opcjami - wtedy polecam Operę. Jednak domyślny powinien być MF :super:

Trochę cytatów:
Maciek pisze:Kilka miesięcy temu był problem z wtyczką flash od Adobe. Adobe coś schrzaniło i czasami były problemy z flashem pod Operą. Proponuje Więc Ci aktualizacje wtyczki flash do najnowszej wersji. Nie ma wtedy żadnych problemów z filmikami pod Operą.
To jest przykład braku mobilności. Ciężko liczyc, że ktoś bedzie szukał wtyczki, skoro w MF wszystko działa.

Śledziks pisze:Zapoznales sie z opcja synchronizacji zakladek/adresów w Plik>synchronizuj Operę? Pewnie nie zauwazyles tego podczas Twojego krótkiego i pobieżnego testowania... ;P
Odnosnie tego co mówiłem - zbyt głeboko schowane opcje.

W operze nie trzeba szukac kursorem żadnej gwiazdki tylko wystarczy ctrl+d. Czy o gestach myszy już wspomniałem?
Jak dla mnie łatwiej poszukać, niz wysuwać klawiaturę, poszukać klawiszy, wcisnąć, wsunąć i znowu na myszke....

Na zakończenie przytocze słowaMacka, jakoby Firefox z 10 dodatkami sobie nie radził- no dobra, ale różnica między dziesięcioma widżetami po 50kb nie zawsze włączonymi a po dziesięcioma dodatkami po 500kb, zawsze włączonymi i gotowymi do pracy to jest różnica. Firefox oferuje wiele możliwosci dzięki dodatkom, Opera tylko słabe bajery typu zegary itp.
Ostatnio zmieniony 20 cze 2008, 17:13 przez Norrisomania, łącznie zmieniany 1 raz.
Obudź w sobie CHUCKA NORRISA i naucz się od niego kopać prąd.
<<

mad_prince

Awatar użytkownika

Moderator

Posty: 2162

Rejestracja: 23 lip 2005, 16:11

Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: mad_prince » 20 cze 2008, 18:12

Re: [dyskusja] najlepsza przeglądarka internetowa

Norrisomania pisze:iek napisał/a:
Kilka miesięcy temu był problem z wtyczką flash od Adobe. Adobe coś schrzaniło i czasami były problemy z flashem pod Operą. Proponuje Więc Ci aktualizacje wtyczki flash do najnowszej wersji. Nie ma wtedy żadnych problemów z filmikami pod Operą.



To jest przykład braku mobilności. Ciężko liczyc, że ktoś bedzie szukał wtyczki, skoro w MF wszystko działa.
a czy czasem te przegladarki nie używają tego samego flasha?

Ja mam obecnie dwie przegladarki: fabrycznie wbudowanego ff3 i Opere9.5. Używam Opery, gdyż jest dla mnie o wiele bardziej poręczna. Jeśli ktoś jest ślepy i po kliknięciu w PPM nie widzi, że przy "dodaj do zakładek" jest skrot napisany jak wół "CTRL+D" no to sorry. Te podpowiedzi w pasku adresu może faktycznie trochę zaśmiecają przegląd, ale jeśli często używasz jakiejś strony, to po prostu dodaj ją do szybkiego wybierania. Jeden klik i z głowy.

Kolejny plus dla Opery to gesty myszy. Po co szukać gdzieś kursorem bądź palcem na kalwiaturze przycisku cofnij, odśwież itp, skoro można przytrzymać PPM i odpowiednio myszą ruszyć?
W FF brakuje mi tez w pasku adresu w menu kontekstowym "wklej i przejdź". Wkleja adres strony i od razu do niej przechodzi, bez trzaskania Entera. O "zablokuj zawartość" nie będę wspominał. bo FF tez zdajsie to ma, ale nigdy nie używalem (bo za zarzadko używam tej przegladarki), ale ponoć jest jako dodatkowa wtyczka. Opera ma wbudowane :).
W operze jest specjalny formularz, gdzie podajemy nasz nick, strone www itd itp, a potem, gdy jakaś strona wymaga podania naszych danych, to opera albo wyświetla podowiedzi, albo automatycznie wstawia za nas te dane.
Jeśli chodzi o konfigurację, to nie wiem, bo ustawienia fabryczne są dla mnie idealne. Jedynie teraz w v9.5 usuwam pasek stanu i właczam podpwiedzi (po najechaniu na jakiś link, pod kursorem pojawia się adres strony, do której on prowadzi). W poprzednich wersjach było tak automatycznie.
Norrisomania pisze:Nie zauwazyłem takze Menedżera czysczenia danych.
narzędzia>>wyczyść historię przeglądania.

Kod: Zaznacz cały

<a> Co właściwie znaczy słowo Ubuntu?
<b> W starym afrykańskim narzeczu: "nie umiem zainstalować Debiana"
"ignorancja częściej jest przyczyną pewności siebie niż wiedza" - Darwin