[dyskusja] najlepsza przeglądarka internetowa

Gdy szukasz lub masz problem z jakimś programem.

<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 20 cze 2008, 21:06

Re: [dyskusja] najlepsza przeglądarka internetowa

Carlik pisze:Podoba mi się czyszczenie prywatnych danych
Norrisomania pisze:Nie zauwazyłem takze Menedżera czysczenia danych
Firefox własnie z Opery ma ten manager czyszczenia prywatnych danych, a nie odwrotnie ;) Powstał on na prośbę użytkowników Firefoxa którzy potrzebowali tej funkcji z Opery. W operze i tak jest on bardziej funkcjonalny :P
Na równowage moge dodać, że w Operze zostało zgapione tylko (co mi sie przypomina) proste konfigurowanie zaawansowanych rzeczy poprzez opera:config (w FF jest to about:config) Polecam tez w Operze wpisać opera: i zobaczyc jakie ciekawe opcje sie jeszcze wyswietla w pasku adresu ;)
Norrisomania pisze:Plus dla Opery że wreście dodała klawisz Strony Domowej
Troche zapominasz ze dodano go domyślnie widocznego, a przeciez on zawsze był (mozna sobie go wlaczyc). Dla mnie jest on zbedny... (ctrl+t=speed dial)
Norrisomania pisze:Wciąż nie rozumiem jednak zamkniecia oświerzania i zatrzymania w jednym klawisz
A po co starac sie to zrozumiec? Oczywiscie mozesz ustawic sobie 2 przyciski ;)
Norrisomania pisze:Dużo wygodniej jest oddzielnie.
A niby po co maja byc 2 przyciski zamiast 2 bo ja wlasnie TEGO nie rozumiem. To jest wlasnie blad Firefoxa ze marnuje miejsce na pasku narzedziowym dajac 2 przyciski zamiast 1. A podobno tyle pracowali w 3 nad poprawą ergonomii...
Norrisomania pisze:Sam infrejestr Opery to dla mnie rzeczywiście krok w tył. Jest dość ponury.
Ochydnie ponury domyslny interfejs - według mnie nowych użyszkodników może odstraszać. Został stworzony na szybko przed premierą Opery 9 i widze ze pod pewnymi wzgledami (pomijajac kolory) jest jeszcze niedopracowany. Wydaje mi sie ze zostal stworzony po to zeby Opera ladniej komponowala sie w ciemny styl Wisty Wio. Jest pewna reguła w świecie informatyki: jezeli uzytkownik uruchamia program i nie widzi zadnych zmian wizualnie to nic go nie przekona ze pracowales nad nowa wersja programu kilka miesiecy i np. zmieniles caly jego kod.
Norrisomania pisze:Zresztą lepszy nowy infrejestr niż bez zmian
I taka wlasnie opinia potwierdza moje wczesniejsze zdanie :rotfl:
Norrisomania pisze:Dodatkowo wyszukiwarka moim zdaniem nie dorównuje Lisowi.
Wyszukiwarka w pasku adresu? Przeciez ta w FF jest marną kopia tej z Opery :D Ta z opery przeszukuje dodatkowo zawartosci stron! (ta a FF tylko tytuły i adresy stron)
Norrisomania pisze:Zaczynając od konfiguracji - wystarczy tlko kilka kliknięć by dostosować ją do swoich potrzeb.
:rotfl: Że niby dokładniej co mam kliknac zeby np.
- mam kaprys zeby przycisk odswiezania byl na pasku stanu razem z przciskiem "strona domowa" - jak mam to szybko zrobic? (nie mozna miec takiego ekstremalnego kaprysu - w Operze to moge zrobic!)
- jak sprawic zeby pole adresu bylo pokazywane tylko podczas ladowania sie strony, ze niby nie mozna? Łe a w Operze to moge od razu!
- jak sprawic aby pasek ladowania sie byl na pasku adresu i oba te paski byly widoczne tylko podczas ladowania sie strony? Tego tez w Firefoxie nie mozna?
- gdzie w menu Firefoxa jest opcja pokazywania miniaturek kart? Że nie ma! Musze instalowac jakies rozszerzenia?
Widzisz - nie dostosuje interfejsu FF do własnych potrzeb... a szkoda!
- chcem sobie zapisac jakas poreczna informacje - gdzie mam to zrobic w Firefoxie? Opera ma wbudowany bardzo PORĘCZNY notatnik.
Norrisomania pisze:Bardzo podoba misię także szeroki, dający wiele mozliwosci panel zarządzania dodatkami, wtyczkami i stylami.
Style czyli prawidłowo Motywy w FF i Skórki w Operze. Wchodząc w w menu ze skorkami w Operze mam tam wiecej opcji niz w Firefoxie moge nawet od razu zainstalowac skorke wybierajac ja w menu, a w FF musze wchodzic osobno na strone mozilli z motywami i dopiero wtedy wybrac i zainstalowac. Ale uwaga zeby zainstalowac skorke musze FF ponownie uruchomic, Opery nie trzeba ponownie uruchamiac. Plus dla FF ze w 3 dodali zarzadzanie "Wtyczkami".
Norrisomania pisze:W uruchamianiu nie ma prawie róznicy, ale w uruchamianiu stron, pracy przy wielu procesach różnicę można zauważyć - kwestia ustawień?
Musiałbyś poeksperymentować w ustawieniach ilosci jednoczesnych polaczen z serwerem i ogolnie jednoczesnych polaczen. Nie daje gwarancji ze poprawi to szybkosc wczytywania sie stron ale powinno jezeli masz takie problemy dziwne ;)
Norrisomania pisze:To jest przykład braku mobilności.
Wytłumacz nam co rozumiesz pod słowem "mobilnosc". I dlaczego to wina developerów Opery ze wtyczka flash do Opery produkowana przez Adobe jest źle zrobiona przez Adobe? Wytłumacz to NAM - chętnie poczytamy! :hyhy:
mad_prince pisze:a czy czasem te przegladarki nie używają tego samego flasha?
Niby ta sama wtyczka jako "plik", ale nie do końca tak jest bo jest optymalizowana pod rozne przeglądarki. A potwierdzeniem moich słów jest fakt ze gdy wyszła nowa wtyczka flasha filmiki pod Operą przestały miewać problemy.
Norrisomania pisze:nie wiem dlaczego ze strony Maćka spotkał się z taką krytyką, a raczej ponizeniem
A dlaczego nie napisałes w czym się myliłem? Więc miałem we wszystkim racje? ;)
Norrisomania pisze: Odnosnie tego co mówiłem - zbyt głeboko schowane opcje.
Mówisz ze wpisz w pierwszym menu "Plik" jest "zbyt głeboko" schowany? A gdzie według Ciebie powinien on być zeby nie był "zbyt gleboko" schowany i jednoczesnie nie zasmiecal interfejsu. Bo wczesniej narzekales na zbyt wiele opcji w Operze...
Norrisomania pisze:Firefox z 10 dodatkami sobie nie radził- no dobra, ale różnica między dziesięcioma widżetami po 50kb nie zawsze włączonymi a po dziesięcioma dodatkami po 500kb, zawsze włączonymi i gotowymi do pracy to jest różnica
Nie bardzo rozumiem tej chaotycznej wypowiedzi na końcu... Widżety? Nie używam. Ale podobno te o Euro sa nawet fajnymi. Prawda jest taka ze Firefox potrzebuje dodatków zeby miec podstawowe funkcje z Opery, a z instalacją kazdego nastepnego dodatku (rozszerzenia raczej) szybkosc działania FF zwalnia. I rozszerzenia są pisane czesto przez amatorów a nie zawodowych, doświadczonych programistów, przez co są czesto niedopracowane, zwalniaja Firefoxa i otwierają luki bezpieczenstwa.

Po kilku latach obserwacji rozwoju 2 przeglądarek: Opery i FF. Mogę przedstawić 2 główne zalety FF w stosunku do Opery. FF ma bardzo zubożały interfejs, dzieki niemu nie przygniata nim nowych internautów (nie ukrywając: bezmyślnych). I mozliwośc instalacji dodatkowych rozszerzen ktorę mogą "głeboko" ingerowac w działanie FF (co może byc i małą wadą jak już wspomniałem).
mad_prince pisze:Wkleja adres strony i od razu do niej przechodzi, bez trzaskania Entera.
nie wiem czy wiesz ale: skopiuj sobie jakiś adres strony i wciśnij ctrl+shift+v :) (to akurat dosyc nieporeczna standardowo kombinacja, ale mozna zmienic ;) )
mad_prince pisze:bo FF tez zdajsie to ma, ale nigdy nie używalem (bo za zarzadko używam tej przegladarki), ale ponoć jest jako dodatkowa wtyczka. Opera ma wbudowane
W FF jest Adblock (i jego klony). Adblock jest bardziej zaawansowany niz "Zablokuj zawartosc" w Operze. Jednak w Operze blokowanie reklam poprzez błyskawiczne klikanie na nie jest łatwiejsze. Ale jednak trzeba podkreślić że Firefox nie oferuje blokowania reklam w standardzie, a Opera tak :P Ale się wyzywam na FF ale podaje tylko fakty ;)

Chciałem napisac że Opera na prawde pokazuje strony na pełnym ekranie (przycisk F11 w Operze i FF), ale widze ze w FF 3 tez juz zgapili to samo, czyli ukrywany jest ten koszmarny pasek adresu calkowicie. FF chce mi zabic procka wracajac z pelnego ekranu - no ale może to przez jakies FELERNE rozszerzenia ;)

Czu FF 3 nauczył się już wznawiać przerwane pobierania plików od Opery? (retoryka)
mad_prince pisze:Jeśli chodzi o konfigurację, to nie wiem, bo ustawienia fabryczne są dla mnie idealne.
heh - jedno mnie ciekawi, że duzo tutaj osób krytykuje że Opera ma niewygodny interfejs, że niby mało intuicyjny itp. itd. Ale wlasnie podczas testów beta (raczej wydań weekly) Opery 9.5 developerzy uruchomili (oczywiscie testerzy swiadomie ja uaktywniali) specjalna opcje w operze ktora wysylala do nich statystyki odnosnie uzywania Opery (klikniec, uzyc opcji). Po tych testach wlasnie m.in wspomniany przycisk "Strona główna" domyslnie wyciagniety na pierwszy plan paska narzedziowego. Wiec interfejs powstał pod wiekszosc uzytkowników (oczywiscie nie wszystkim idzie dogodzic). Ale tym co cos w interfejsie nie pasuje to czemu nie moga sobie go zmienic - są za leniwi czy zbyt g.łu.pi? ;)



Jak piszemy że FF jest lepszy bo ma wygodniejszy interfejs to prosimy o konkrety, a nie "bo tak!". Rzeczowa dyskusja, a nie krzyki z przedszkola...
Ostatnio zmieniony 20 cze 2008, 21:19 przez Maciek, łącznie zmieniany 3 razy.


Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

mad_prince

Awatar użytkownika

Moderator

Posty: 2162

Rejestracja: 23 lip 2005, 16:11

Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: mad_prince » 20 cze 2008, 21:28

Re: [dyskusja] najlepsza przeglądarka internetowa

Maciek pisze:nie wiem czy wiesz ale: skopiuj sobie jakiś adres strony i wciśnij ctrl+shift+v (to akurat dosyc nieporeczna standardowo kombinacja, ale mozna zmienic )
wiem, wiem, ale z jakoś bardziej się przyzwyczaiłem do wklejania :) jakoś mi się kojarzy, że kiedyś to było ctrl+b. Ale może mi się źle kojarzy :)

Echhh... jak dzisiaj pamiętam moment, kiedy Opera umożliwila usunięcie paska reklamowego, a potem całkowicie "udarmowiła się". To był przełomowy dzień dla mnie.
W "walce" FF vs Opera wygrywają jednak przyzwyczajenia. Cięzko jest się przestawić nawet na coś lepszego, jeśli jest się przyzwyczajonym do czegoś innego (stąd tylu użytkowników IE :)) Ja, że jestem leniem od urodzenia, preferuję Operę - nie trzeba się bawić w zadne dociąganie wtyczek, żeby mieć podstawowe funkcje jak choćby porządny manager pobierania (nie to, że w FF jest zły, ale w Operze jest poręczniejszy -wyświetla źródło i cel zapisu.), zarządzanie kontami pocztowymi czy IRCowymi.
Ostatnio zmieniony 20 cze 2008, 21:29 przez mad_prince, łącznie zmieniany 1 raz.

Kod: Zaznacz cały

<a> Co właściwie znaczy słowo Ubuntu?
<b> W starym afrykańskim narzeczu: "nie umiem zainstalować Debiana"
"ignorancja częściej jest przyczyną pewności siebie niż wiedza" - Darwin
<<

bartekmp

Awatar użytkownika

Mega Hiper Ultra Prof. Świata

Posty: 1841

Rejestracja: 14 maja 2006, 18:52

Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: bartekmp » 20 cze 2008, 22:43

Re: [dyskusja] najlepsza przeglądarka internetowa

Maciek pisze:FF ma bardzo zubożały interfejs, dzieki niemu nie przygniata nim nowych internautów (nie ukrywając: bezmyślnych). I mozliwośc instalacji dodatkowych rozszerzen ktorę mogą "głeboko" ingerowac w działanie FF (co może byc i małą wadą jak już wspomniałem).
Nie rozumiem tego - jeśli ktoś, kto pierwszy raz styka się z Internetem, zainstaluje sobie FF3, to od razu ma być bezmyślny? Przecież w dzisiejszych czasach mamy wybór, nikt nie musi nam dyktować przeglądarki internetowej. Oper może i jest lepsza od Firefoksa, ale spójrzmy na jeden fakt, który przemawia na jego korzyść - jest o wiele popularniejszy. Tu nie pomogą jakieś menedżery haseł, czy inne pierdołki, które tutaj są przytaczane. Po prostu jest bardziej popularny, co o czymś świadczy. Jeśli Opera jest taka świetna, to niech aspiruje na większe rzesze userów, niech pobije Firefoksa (bez urazy, no ale taka jest prawda).

Co do Flasha w Firefoksie i Operze - w Firefoksie pokazuje się nam komunikat o możliwości instalowania wtyczki Flash, w Operze trzeba robić to ręcznie.
Maciek pisze:- mam kaprys zeby przycisk odswiezania byl na pasku stanu razem z przciskiem "strona domowa" - jak mam to szybko zrobic? (nie mozna miec takiego ekstremalnego kaprysu - w Operze to moge zrobic!)
- jak sprawic zeby pole adresu bylo pokazywane tylko podczas ladowania sie strony, ze niby nie mozna? Łe a w Operze to moge od razu!
- jak sprawic aby pasek ladowania sie byl na pasku adresu i oba te paski byly widoczne tylko podczas ladowania sie strony? Tego tez w Firefoxie nie mozna?
- gdzie w menu Firefoxa jest opcja pokazywania miniaturek kart? Że nie ma! Musze instalowac jakies rozszerzenia?
Widzisz - nie dostosuje interfejsu FF do własnych potrzeb... a szkoda!
- chcem sobie zapisac jakas poreczna informacje - gdzie mam to zrobic w Firefoxie? Opera ma wbudowany bardzo PORĘCZNY notatnik.
Takie małe pytanko - po co mi to wszystko? Do notatek na Ubuntu mam Tomboya, miniatury kart mi nie potrzebne - przecież wiem co się na każdej ze stron znajduje. Pasek ładowania może być obojętnie gdzie, rzadko zwracam na niego uwagę, a pasek adresu w niczym mi nie przeszkadza, więc po co go ukrywać?

Wydaję mi się, że to nie tylko moje zdanie, ale i większości użytkowników komputerów - po co nam to wszystko?
mad_prince pisze:Wkleja adres strony i od razu do niej przechodzi, bez trzaskania Entera.
W FF3 służy do tego taka mała, zielona strzałeczka na pasku adresu.

Dla mnie Firefox jest idealnym rozwiązaniem, łatwo mogę go przenieść na pendrive'a, zainstalować na każdym systemie i szybko wykorzystać przez niego zasoby Internetu. Może i jest dla prostaków, ale takich prostaków jest wtedy baaaardzo dużo, chociaż każdy user FF może powiedzieć to samo o Operze, bo ma brzydki wygląd, przeładowany interfejs, itp. Ale mimo to i tak dalej używamy swoich przeglądarek, bo je lubimy, obsługujemy je intuicyjnie i w ogóle nam się one podobają. Negujące wypowiedzi Maćka na temat wielu "słabych" funkcji FF może i są racją, ale i tak większość z ich powodu nie zmieni Lisa na Operę.
Semper in altum
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 21 cze 2008, 00:22

Re: [dyskusja] najlepsza przeglądarka internetowa

bartekmp pisze:ale spójrzmy na jeden fakt, który przemawia na jego korzyść - jest o wiele popularniejszy
O wiele popularniejszy jest przecież IE! Więcej użyszkodników na świecie używa IE niz Firefoxa i Operę razem wzietych, więc czy IE jest lepsze? Chyba nie przemyślałeś jednak tego - bo to co napisałeś to teraz bzdury nie?

Wiesz co wiele razy ludzie piszą w takich przypadkach na argumentację że cos jest lepsze bo więcej osób tego używa?
Jedz góxxx miliardy much nie mogą się mylić!

Bardzo brutalne, ale to są fakty! ;)
bartekmp pisze:w Firefoksie pokazuje się nam komunikat o możliwości instalowania wtyczki Flash, w Operze trzeba robić to ręcznie.
Gdy nie mamy zainstalowanego flasha Opera pokazuje komunikat "Czy chcesz zainstalować plugin flash?" TAK/NIE klikasz na tak i otwiera się strona z pobieraniem flasha.
bartekmp pisze:miniatury kart mi nie potrzebne - przecież wiem co się na każdej ze stron znajduje
Do szybszego rozrozniania stron gdy się miedzy nimi przelaczasz. Szybciej przeciez widzisz niz czytasz - nieprawdaż?
bartekmp pisze:a pasek adresu w niczym mi nie przeszkadza, więc po co go ukrywać?
Podałem tylko banalny przykład dostosowywania do wlasnych potrzeb i upodobań przeglądarki. Jak chcesz mogę pomyslec dłużej niż pół sekundy dla mądrzejszego przykładu :P Tobie akurat to sie nie przyda ale może niektórym tak. W Operze istnieje cos takiego jak wcisniecie (magiczny przycisk) F2, wpisanie adresu i wcisniecie enter. Niby nic ale dzieki temu mamy wiecej miejsca na przeglądanie stron (bo mozna wtedy wylaczyc pasek adresu)
bartekmp pisze:że to nie tylko moje zdanie, ale i większości użytkowników komputerów - po co nam to wszystko?
Wypowiadasz się za wszystkich? Robiłeś jakieś badania? Prowadzisz statystyki, sondaże?
Od przybytku nigdy głowa nie boli... no chyba że to coś przeszkadza i nie mozna tego np. wyłączyć.
bartekmp pisze: W FF3 służy do tego taka mała, zielona strzałeczka na pasku adresu.
Brawo :ok: że nie wiesz w ogóle o co nam chodzi i jak bardzo wygodne jest to o czym mówimy, a czego straaaasznie brakuje w FF!
bartekmp pisze:łatwo mogę go przenieść na pendrive'a
Opere tez mozesz.
bartekmp pisze:zainstalować na każdym systemie
Niestety Opera jest wydawana na wiecej systemów niz Firefox :P Jest tez na komórki i w lodówkach (tak - niektórzy producenci tez ją tam dają jak lodówka ma połączenie z netem ;D )
bartekmp pisze:ale i tak większość z ich powodu nie zmieni Lisa na Operę
Moge też napisać: wiele i tak już zmieniło Firefoxa na Operę i też to będzie prawdą, bo nie można czegoś takiego sprawdzić :P
Ostatnio zmieniony 21 cze 2008, 00:24 przez Maciek, łącznie zmieniany 1 raz.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

Slideroh

Post autor: Slideroh » 21 cze 2008, 09:45

Re: [dyskusja] najlepsza przeglądarka internetowa

Maciek pisze:Moge też napisać: wiele i tak już zmieniło Firefoxa na Operę i też to będzie prawdą, bo nie można czegoś takiego sprawdzić
To Ci pomoge :P Ja zmieniłem FF3 na Opere. Z jakich powodów? A z takich ze po prostu wsyztsko sobie skonfigurowalem z pomocą Ciebie i jest podobna do FF tylko ,ze lepsza. Więcej bardzo przydatnych funckji. Fakt prakuje kilku - Szukaj i automatyczne sprawdzanie pisowni, ale tego przecież i tak można PPM > Sprawdź pisownie. A w szukaj to ze jest jakby normlane z IE. Trzeba nacisnąć Szukaj w dół czy też szukaj w góre, zamiast od razu wyszukać pierwszy lepszy i podkreślić na zielono. TO w FF jest plusem.

Speed Dial= CTRL+T . Bardzo fajne. Nie zacina się, ładny wygląd i aktualizuje się. W FF po ściagnięciu dopiero wtyczki mamy to samo! Tylko ,że mi się to w FF tnie, blokuje i itp.

Co jeszcze, "Hasło" CTRL+Enter. Chyba najlepsza i najwygodniejsza rzecz w Operze jak dla mnie. Przydane strasznie.
Maciek pisze:Niestety Opera jest wydawana na wiecej systemów niz Firefox Jest tez na komórki i w lodówkach (tak - niektórzy producenci tez ją tam dają jak lodówka ma połączenie z netem ;D )
/agree :P
:super:
<<

Śledziks

Awatar użytkownika

Topic author

Profesor Świata

Posty: 854

Rejestracja: 12 cze 2006, 13:14

Post autor: Śledziks » 21 cze 2008, 11:15

Re: [dyskusja] najlepsza przeglądarka internetowa

Maciek pisze:Wyszukiwarka w pasku adresu? Przeciez ta w FF jest marną kopia tej z Opery :D Ta z opery przeszukuje dodatkowo zawartosci stron! (ta a FF tylko tytuły i adresy stron)
A to mnie właśnie wnerwiało w Operze, wyświetlała pełno stron i później musiałem szukać tej co chciałem.
Maciek pisze:Chciałem napisac że Opera na prawde pokazuje strony na pełnym ekranie (przycisk F11 w Operze i FF), ale widze ze w FF 3 tez juz zgapili to samo, czyli ukrywany jest ten koszmarny pasek adresu calkowicie. FF chce mi zabic procka wracajac z pelnego ekranu - no ale może to przez jakies FELERNE rozszerzenia ;)
To co Ty masz za trupa, że Ci to zabija procesor?
Slideroh pisze:Fakt prakuje kilku - Szukaj i automatyczne sprawdzanie pisowni, ale tego przecież i tak można PPM > Sprawdź pisownie.
Ta szkoda tylko, że prawie nikt z tego nie korzysta. Wrzućcie sobie kilka postów (losowych) z tego tematu do Worda albo sami poszukajcie błędów to zobaczycie ile tego jest. Już samych braków ogonków jest cała masa.
mad_prince pisze:Ja, że jestem leniem od urodzenia, preferuję Operę - nie trzeba się bawić w zadne dociąganie wtyczek, żeby mieć podstawowe funkcje
Ja też jestem leniem i nie instaluje żadnych dodatków :D dla mnie podstawowe funkcje to podstawowe, a to co Wy tutaj podajecie jako podstawowe (np. menadżer haseł) dla mnie nie są podstawowe i nawet z nich nie korzystam bo po prostu nie są mi do niczego potrzebne.
Obrazek
<<

mad_prince

Awatar użytkownika

Moderator

Posty: 2162

Rejestracja: 23 lip 2005, 16:11

Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: mad_prince » 21 cze 2008, 11:46

Re: [dyskusja] najlepsza przeglądarka internetowa

Śledziks pisze:Ja też jestem leniem i nie instaluje żadnych dodatków dla mnie podstawowe funkcje to podstawowe, a to co Wy tutaj podajecie jako podstawowe (np. menadżer haseł) dla mnie nie są podstawowe i nawet z nich nie korzystam bo po prostu nie są mi do niczego potrzebne.
nieużywanie menadżera haseł przeczy się z lenistwiem :) łatwiej wcisnąć ctrl+enter niż wpisywać cały login i hasło :)

Kod: Zaznacz cały

<a> Co właściwie znaczy słowo Ubuntu?
<b> W starym afrykańskim narzeczu: "nie umiem zainstalować Debiana"
"ignorancja częściej jest przyczyną pewności siebie niż wiedza" - Darwin
<<

bartekmp

Awatar użytkownika

Mega Hiper Ultra Prof. Świata

Posty: 1841

Rejestracja: 14 maja 2006, 18:52

Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: bartekmp » 21 cze 2008, 12:06

Re: [dyskusja] najlepsza przeglądarka internetowa

Brawo :ok: że nie wiesz w ogóle o co nam chodzi i jak bardzo wygodne jest to o czym mówimy, a czego straaaasznie brakuje w FF!
Chyba ty nie masz pojęcia o co chodzi - sprawa dotyczy wciskania ENTERA po wpisaniu adresu.
Maciek pisze:Wypowiadasz się za wszystkich? Robiłeś jakieś badania? Prowadzisz statystyki, sondaże?
Od przybytku nigdy głowa nie boli... no chyba że to coś przeszkadza i nie mozna tego np. wyłączyć.
A czy większości (może niezbyt przeważającej) chce zmieniać się wszystko od kolebki? To jest czyste lenistwo, przyznam się, ale tak jest.
Maciek pisze:Moge też napisać: wiele i tak już zmieniło Firefoxa na Operę i też to będzie prawdą, bo nie można czegoś takiego sprawdzić
Tego też nie zrozumiałeś - rozchodzi się o dodatkowe bajery, przydatne kilka razy w roku, które są w Operze, a nie ma ich w FF.
O wiele popularniejszy jest przecież IE! Więcej użyszkodników na świecie używa IE niz Firefoxa i Operę razem wzietych, więc czy IE jest lepsze? Chyba nie przemyślałeś jednak tego - bo to co napisałeś to teraz bzdury nie?
Takie małe statystyki (wiem, że tu chodzi tylko o nasze forum, ale to już jest jakaś namiastka):

Kod: Zaznacz cały

http://www.portal24h.pl/forum/statistics.php
Do szybszego rozrozniania stron gdy się miedzy nimi przelaczasz. Szybciej przeciez widzisz niz czytasz - nieprawdaż?
Jak przejdę na kartę z otwartą stroną, to też widzę, więc nie potrzebuję miniaturek.
Maciek pisze:Niestety Opera jest wydawana na wiecej systemów niz Firefox :P Jest tez na komórki i w lodówkach (tak - niektórzy producenci tez ją tam dają jak lodówka ma połączenie z netem ;D )
Swoją drogą, to kto z nas ma taką lodówkę? :D

Maćku definitywnie zmieszałeś mnie z błotem, no ale dalej nie rozumiem, dlaczego uważasz Operę za taki cudowny produkt. Założę się, że ma masę błędów, może nie odkrytych, ale ma, FF też ma błędy, IE ma ich zdecydowanie za wiele, Safari krzaczy, każda przeglądarka ma błędy.
Tak czy siak jednemu pasuje Operka, drugiemu Lisek, trzeciemu Kameleon. W każdej chwili można zmienić browsera - nie ma z tym problemów.
Semper in altum
<<

mad_prince

Awatar użytkownika

Moderator

Posty: 2162

Rejestracja: 23 lip 2005, 16:11

Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: mad_prince » 21 cze 2008, 14:54

Re: [dyskusja] najlepsza przeglądarka internetowa

bartekmp pisze:hyba ty nie masz pojęcia o co chodzi - sprawa dotyczy wciskania ENTERA po wpisaniu adresu.
no nie, jednak Ty nie rozumiesz :) chodzi o to, że nie trzeba NICZEGO wciskać. Żadnej strzałki, żadnego entera. Po prostu wklejasz i hula ;)

Kod: Zaznacz cały

<a> Co właściwie znaczy słowo Ubuntu?
<b> W starym afrykańskim narzeczu: "nie umiem zainstalować Debiana"
"ignorancja częściej jest przyczyną pewności siebie niż wiedza" - Darwin
<<

Śledziks

Awatar użytkownika

Topic author

Profesor Świata

Posty: 854

Rejestracja: 12 cze 2006, 13:14

Post autor: Śledziks » 21 cze 2008, 23:39

Re: [dyskusja] najlepsza przeglądarka internetowa

mad_prince pisze:nieużywanie menadżera haseł przeczy się z lenistwiem :) łatwiej wcisnąć ctrl+enter niż wpisywać cały login i hasło :)
No nie wiem w FF nic nie musisz wpisywać. Raz wpiszesz login i hasło dajesz żeby zapamiętał hasło i więcej nie wpisujesz, a jak jest więcej użytkowników to wystarczy podać pierwszą literę ;)
Obrazek
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 21 cze 2008, 23:44

Re: [dyskusja] najlepsza przeglądarka internetowa

Slideroh pisze:Trzeba nacisnąć Szukaj w dół czy też szukaj w góre, zamiast od razu wyszukać pierwszy lepszy i podkreślić na zielono.
A wcale że nie trzeba! Zapewne nie wiesz o pewnej funkcji Opery (w FF też to juz jest), więc wciśnij klawisz "/", wyszukiwany tekst może nie jest podkreślany na zielono, ale żółty tez jest doskonalne widoczny ;) Tak jestem oporny na zapamiętanie fachowej nazwy klawisza / :P
To co Ty masz za trupa, że Ci to zabija procesor?
Tylko jakiś C2D 2,2GHZ Intela jest za wolny dla Firefoxa? :P Ale to zapewne przez jakies niedopracowane rozszerzenie, wiec nie kontynuujmy tego "wątku".
Śledziks pisze:(np. menadżer haseł) dla mnie nie są podstawowe i nawet z nich nie korzystam bo po prostu nie są mi do niczego potrzebne.
To znaczy, że pamietasz wszystkie swoje loginy i hasła na kilkudziesieciu stronach www (kilkuset)? Więc podziwiam Cię za Twoją doskonałą pamięć :ok:
Tego też nie zrozumiałeś - rozchodzi się o dodatkowe bajery, przydatne kilka razy w roku, które są w Operze, a nie ma ich w FF.
Wymień je chociaż. Pustosłowie...
bartekmp pisze:Jak przejdę na kartę z otwartą stroną, to też widzę, więc nie potrzebuję miniaturek.
Ale DOPIERO jak przejdziesz. A nie szybciej jest ZANIM "przejdziesz"?
Swoją drogą, to kto z nas ma taką lodówkę?
Teraz - elita. Kiedyś będzie miał każdy ;)
bartekmp pisze:dlaczego uważasz Operę za taki cudowny produkt
Napisałem już to wielokrotnie. Twoja argumentacja jest natomiast słabiutka bo Operki po prostu nie znasz dobrze i nie potrafisz przedsatawić jakichś trafnych argumentów.
bartekmp pisze:Założę się, że ma masę błędów
Ma błedy, ale mase na pewno nie. A takie głupoty jak "ma błędy" mozesz napisać o każdym programie napisanym przez CZŁOWIEKA którego kod jest tak bardzo skomplikowany jak w przeglądarkach sieci web, więc nie próbuj odkrywac ameryki ponownie.
Jeżeli znalazłes błąd w Operze to zostanie on na pewno szybko poprawiony po wypełnieniu formularza na stronie:

Kod: Zaznacz cały

https://bugs.opera.com/wizard/
Wiele nowych funkcji w Operze powstało na bezpośrednie życzenie Użytkowników Opery, duży wkład maja w tym równiez Polacy.
bartekmp pisze:Tak czy siak jednemu pasuje Operka, drugiemu Lisek, trzeciemu Kameleon.
Pasuje każdemu to co pasuje, ale nie każdy potrafi sensownie napisać dlaczego akurat to mu pasuje, a nie to. Dlaczego akurat dokonał takiego wyboru. Argumentacja prostacka w stylu: bo jest "wygodniejsza", bo "lepiej mi się podoba", bo "jest prostsza w obsłudze" to ŻADNA argumentacja! Nie każdy potrafi sensownie z kimś dyskutować na konkretne argumenty...
mad_prince pisze:no nie, jednak Ty nie rozumiesz
I nie zrozumie jeżeli nigdy tego choć raz nie użył... ciekawe czy firefoxowcy już zrobili jakies rozszerzenie które dodaje tę funkcje z Opery do FF
Śledziks pisze:a jak jest więcej użytkowników to wystarczy podać pierwszą literę
A w Operze nic nie podajesz tylko wybierasz :P
Ostatnio zmieniony 22 cze 2008, 00:29 przez Maciek, łącznie zmieniany 3 razy.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

Slideroh

Post autor: Slideroh » 22 cze 2008, 07:43

Re: [dyskusja] najlepsza przeglądarka internetowa

Maciek pisze:A wcale że nie trzeba! Zapewne nie wiesz o pewnej funkcji Opery (w FF też to juz jest), więc wciśnij klawisz "/", wyszukiwany tekst może nie jest podkreślany na zielono, ale żółty tez jest doskonalne widoczny Tak jestem oporny na zapamiętanie fachowej nazwy klawisza /
No to nie wiedziałem, ale już wiem! :) Mi tam pasuje używać skrótów klawiszowych. Łatwiejsze wszytsko pod reką, nie musze szukać myszką gdzie co jest. Ta funkja "/" jest OK :]
<<

bartekmp

Awatar użytkownika

Mega Hiper Ultra Prof. Świata

Posty: 1841

Rejestracja: 14 maja 2006, 18:52

Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: bartekmp » 22 cze 2008, 10:32

Re: [dyskusja] najlepsza przeglądarka internetowa

Maciek pisze:Wymień je chociaż. Pustosłowie...
Np. notatnik, ale to wg mnie, innym może on się przydaje.
Maciek pisze:Ma błedy, ale mase na pewno nie.
Odkryłeś je wszystkie, że wiesz, że nie ma ich wielu? Ja tylko zakładam, że ma wiele błędów, a ty od razu mówisz, że nie ma i koniec.

Ja kończę dyskusję na temat wad Opery i Firefoxa, bo z Maćkiem i tak przegram - nie mam tak mocno podpartej argumentacji, a na dodatek co chciałem to powiedziałem :).
Semper in altum
<<

neomatrix0

Post autor: neomatrix0 » 1 paź 2008, 23:37

Re: [dyskusja] najlepsza przeglądarka internetowa

Jak narazie moim zdaniem Google Chrome kroluje chociaz jest to dostepna wersja beta tej przegladarki. Jak dla mnie to internet explorer polaczony z firefoxem. I najwieksza jego zaleta jest szybkie ladowanie stron. Posiada takze pole pobierania, otwierane ostatnio strony www i automatycznie wpisujac w pole adresu "slowa klucza" odeśle cie do wyszukiwarki Google
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 2 paź 2008, 12:32

Re: [dyskusja] najlepsza przeglądarka internetowa

neomatrix0 pisze:I najwieksza jego zaleta jest szybkie ladowanie stron
Podobnie jak w FF i Operze, wiec co w tym lepszego/unikalnego?
neomatrix0 pisze:Posiada takze pole pobierania
A Opera i Firefox nie?
neomatrix0 pisze:otwierane ostatnio strony www
Jak wyzej.
neomatrix0 pisze:automatycznie wpisujac w pole adresu "slowa klucza" odeśle cie do wyszukiwarki Google
A w Firefoxie i Operze tego nie ma?
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

Śledziks

Awatar użytkownika

Topic author

Profesor Świata

Posty: 854

Rejestracja: 12 cze 2006, 13:14

Post autor: Śledziks » 2 paź 2008, 12:39

Re: [dyskusja] najlepsza przeglądarka internetowa

Z tego co wiem to też Chrome robi profil użytkownika i wysyła wszystkie informacje o nim do centrali, przez co wiedzą jakie strony oglądaliśmy, jak długo i w ogóle wszystko. Jakiś czas temu była niezła afera przez to. Miało to być usunięta, ale nie wiem czy zostało czy nie.
Obrazek
<<

neomatrix0

Post autor: neomatrix0 » 2 paź 2008, 15:35

Re: [dyskusja] najlepsza przeglądarka internetowa

Śledziks pisze:Z tego co wiem to też Chrome robi profil użytkownika i wysyła wszystkie informacje o nim do centrali, przez co wiedzą jakie strony oglądaliśmy, jak długo i w ogóle wszystko. Jakiś czas temu była niezła afera przez to. Miało to być usunięta, ale nie wiem czy zostało czy nie.
No tak ale przy pobieraniu wyrazasz zgode na wysylanie informacji do Google. Równie dobrze mozna nie akceptowac tej opcji lecz nie wiem :orany: czy wtedy nie zostanie wyslana informacja do Google.
<<

Capon

Awatar użytkownika

Profesor Świata

Posty: 847

Rejestracja: 5 sie 2007, 01:16

Lokalizacja: Ługi

Post autor: Capon » 2 paź 2008, 16:03

Re: [dyskusja] najlepsza przeglądarka internetowa

Maciek wypowiedział się już w jednym temacie o Google Chrome.
Wystarczy przeczytać, żeby się na maxa zniechęcić.
Obrazek
<<

DG1966

Awatar użytkownika

Wysoko zaawansowany

Posty: 249

Rejestracja: 10 gru 2011, 15:37

Lokalizacja: Polska

Post autor: DG1966 » 15 gru 2011, 14:53

Odp: [dyskusja] najlepsza przeglądarka internetowa

Pomijam wszystkie inne rzeczy gdyż nie zamierzam wplątać się w dyskusję skazaną na posty za i przeciw .... zwolenników i przeciwników jednej i drugiej przeglądarki ..... ale jeśli chodzi o możliwości związane z dodatkami do Firefoxa to długo poczekamy sobie na przeglądarkę która Liskowi podskoczy , a powód jest taki iż posiada on mnóstwo pasjonatów którzy tworzą za darmo dla Firefoxa wszelkiego rodzaju dodatki i tu Opera nie ma pojarki , choć to bardzo porządna przeglądarka której ciężko coś zarzucić i którą sam mogę też z czystym sumieniem polecić , ja osobiście z racji mojej "działalności sieciowej" jestem bardzo zadowolony z Firefoxa , choć wk......ł mnie kontenerami ale cóż w "miłości" trzeba błędy wybaczać ;)