Najlepsze programy PC - niezbędnik komputerowca!

Gdy szukasz lub masz problem z jakimś programem.

Czy poniższa lista programów jest Ci pomocna?

Tak
15
83%
Nie
3
17%
 
Liczba głosów : 18
<<

bartekmp

Awatar użytkownika

Mega Hiper Ultra Prof. Świata

Posty: 1841

Rejestracja: 14 maja 2006, 18:52

Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: bartekmp » 27 gru 2008, 19:17

Re: Niezbędnik komputerowca!

Ja bym się jednak przychylił do Ubuntu, Minta, Mandrivy niż do Fedory jako systemu dla bezmózgich klikaczy ;) I przy okazji dostaniemy system bardzo bezpieczny i nowoczesny :)
No racja, Fedora to poligon doświadczalny deweloperów, więc nowym w Linuksie raczej się nie nada. Ale do grona systemów, które podałeś, można zaliczyć jeszcze openSuSE'a, który IMO takim klikaczom najmniej problemów dostarcza.


Semper in altum
<<

Nivener

Awatar użytkownika

Ekspert

Posty: 549

Rejestracja: 19 sty 2006, 18:44

Post autor: Nivener » 30 gru 2008, 11:37

Re: Niezbędnik komputerowca!

Mandrivy ja bym nie polecał, zbędny śmieć, mało stabilny i system typowy dla dzieci Micro$hitu, ten system nie robi większej różnicy dla takich dzieci ;] Na początek, w dniu dzisiejszym najlepszym linuksem jest Ubuntu od 7.10 do 8.10 ;] Dystrybucja posiada naprawdę dobre polskie wsparcie techniczne :) Więc każdy zielony da sobie rade xD
<<

Śledziks

Awatar użytkownika

Profesor Świata

Posty: 854

Rejestracja: 12 cze 2006, 13:14

Post autor: Śledziks » 30 gru 2008, 12:07

Re: Niezbędnik komputerowca!

Do tej listy dorzuciłbym Smplayer'a. Bardzo dobry program do filmów, który ma wbudowaną całą masę kodeków. Wystarczy go zainstalować i cieszyć się filmem. Jedynie do filmów HD trzeba zainstalować kodek.

Dlaczego nie ma w przeglądarkach Firefox'a? Fakt bartekmp o nim wspomniał, ale nie został dodany do pierwszego postu. Tak samo z aqq. Niedawno wyszła nowa wersja, a nawet z wcześniejszą nie miałem żadnych problemów.
Do oczyszczaczy systemu dorzuciłbym Tune Up'a 2008 (wersji 2009 jeszcze nie sprawdzałem) w polskiej wersji jest dostępny trial na 180 dni :]
Ostatnio zmieniony 30 gru 2008, 12:31 przez Śledziks, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Topic author

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 30 gru 2008, 12:37

Re: Niezbędnik komputerowca!

Po przemyśleniach:
nie ma sensu dodawania do tej listy darmowych dobrych i niezbędnych programów, systemu operacyjnego który programem nie jest w ogólnym tego słowa znaczeniu. Po dodaniu Linuksa do listy wypadałoby stworzyć listę preferowanych programów na ten system operacyjny, gdyż powyższa lista zawiera programy na system Windows. Więc nie ma najmniejszego sensu...

Darujcie sobie dyskusje w tym temacie o Linux vs Windows.

Dlaczego Opera a nie Firefox? Bo Opera MA JUŻ wszystkie funkcje które Firefox może mieć jedynie szukając, czytając angielskie opisy rozszerzeń i pobierając i instalując je. Co początkującym przysparza duże problemy...

Zamiast Allplayera chyba jednak lepiej jest wstawić BestPlayera, który ma znacznie wygodniejszy w obsłudze interfejs i jest bardziej dopracowanym programem.

Do kodeków możnaby było wstawić Vista Codecs Pack, duzy pakiet z kilkka ciekawymi narzedziami, m.in. rozwiazuje konflikty kodeków i łatwo można go zaktualizować.
Ostatnio zmieniony 30 gru 2008, 12:47 przez Maciek, łącznie zmieniany 2 razy.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

Nivener

Awatar użytkownika

Ekspert

Posty: 549

Rejestracja: 19 sty 2006, 18:44

Post autor: Nivener » 30 gru 2008, 14:05

Re: Niezbędnik komputerowca!

Maciek, co do Opery się zgodze, ale niestety Firefox ma że tak powiem bradziej przyjazny interfejs, wiem ze w tej chwili stwierdzisz że istnieją 'skróki' ale komu się chce je instalować ? Standardowemu użytkownikowi komputera wystarcza bezpieczna, szybka i łatwa w obsłudze przeglądarka ;] Którą jest FireFox, dla zaawansowanych użyszkodników istanieją różnego rodzaju dodatki, więc do niezbędnika pasują obie przeglądarki - w zależności od gustu. Aaa i jakby nie było, to Opera, a NIE Firefox wydaje niestabilne i pełne błędów wersje swojej przeglądarki :)
Co do odtwarzacza filmów idealnie sprawuje się zwykły Media Player Classic, który jest instalowany wraz z K-Lite Codec Pack. Więc mamy zarazem dobry odtwarzacz do filmów i paczke kodeków :)
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Topic author

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 30 gru 2008, 15:43

Re: Niezbędnik komputerowca!

Nivener pisze:Maciek, co do Opery się zgodze
No i dobrze że się zgadzasz - Opera zostaje na liście :P Więc dalej nawet nie dyskutuje...
Nivener pisze:Aaa i jakby nie było, to Opera, a NIE Firefox wydaje niestabilne i pełne błędów wersje swojej przeglądarki
Bardzo mnie zaciekawiłeś: mogę prosić o więcej informacji na ten temat? Bo nigdy o czymś takim nie słyszałem! Najnowsza Opera 9.63 i Firefox 3.0.5 są piekielnie stabilnymi aplikacjami.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

Śledziks

Awatar użytkownika

Profesor Świata

Posty: 854

Rejestracja: 12 cze 2006, 13:14

Post autor: Śledziks » 30 gru 2008, 15:52

Re: Niezbędnik komputerowca!

Maciek pisze:Najnowsza Opera 9.63 i Firefox 3.0.5 są piekielnie stabilnymi aplikacjami.
Skoro tak to dlaczego nie ma Firefox'a?
Obrazek
<<

Ant

Awatar użytkownika

Mega Prof. Świata

Posty: 1234

Rejestracja: 4 maja 2007, 15:19

Lokalizacja: Wolsztyn

Post autor: Ant » 30 gru 2008, 16:25

Re: Niezbędnik komputerowca!

Nie wiem czy dobrze piszę, ale zauważyłem że BS.Player jest lepszy od ALLPlayer'a.
Łatwiejsza obsługa, lepszy wygląd, odtwarza każdy format wideo jak i audio...
I też jest oczywiście po polsku.
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Topic author

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 30 gru 2008, 16:30

Re: Niezbędnik komputerowca!

Śledziks pisze:Skoro tak to dlaczego nie ma Firefox'a?
Bo wyłącznie stabilność nie jest kryterium wyboru programów do listy? Bo po co komu 2 programy do dokładnie tego samego? Bo wybieramy najlepsze programy, a nie tworzymy listę wszystkich dostępnych programów w danej kategorii? Bo to ma być wybór za/dla początkującego użytkownika, a nie przez tego użytkownika.
Ostatnio zmieniony 30 gru 2008, 16:31 przez Maciek, łącznie zmieniany 1 raz.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

Nivener

Awatar użytkownika

Ekspert

Posty: 549

Rejestracja: 19 sty 2006, 18:44

Post autor: Nivener » 30 gru 2008, 16:41

Re: Niezbędnik komputerowca!

Maciek, wybacz, ale teraz by było mi troche ciężko znaleźć dokładnie to, ale zgodze się z Tobą najnowsza wersja z której obecnie korzystam jest stabilna, choć zauważam że np. Firefox lepiej radzi sobie ze stronami typlu da.com :) ale mniejsza o to, jeżeli chodzi o stabilność to kilka wersji niżej (chyba 9.5x lub całe 9.xx) miały duże problemy ze stabilnością i ogólnym działaniem i nie jest to jedynie mój problem bo nawet czytajac wiele komentarzy na stronach typu dobreprogramy.pl etc... wielu użyszkodnikow skarżyło się na to :) Z Firefoxem było podobnie gdy była wprowadzana wesja beta 2 ;]
Co do tego co powinno znajdować się na liście, to jednak dodał bym przeglądarkę Firefox jako alternatywę dla użytkowników, zaawansowanych jak i tych bradziej lub mniej. Po prostu nie można tak faworyzoać jednej przeglądarki tylko dlatego że Ty jako Administrator jesteś jej wielkim fanem ;) oczywiście bez urazy.
Ostatnio zmieniony 30 gru 2008, 16:43 przez Nivener, łącznie zmieniany 1 raz.
<<

bartekmp

Awatar użytkownika

Mega Hiper Ultra Prof. Świata

Posty: 1841

Rejestracja: 14 maja 2006, 18:52

Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: bartekmp » 30 gru 2008, 16:46

Re: Niezbędnik komputerowca!

Co do komunikatora, to ja bym dołożył AQQ 2.0 stabilną wersję. Przez 2 miechy korzystałem z Tlena na komputerze taty i szczerze mówiąc to nie spodobał mi się, po prostu wolę AQQ.
No i Firefox powinien być dodany. Nie ma być 2 programów w tej samej kategorii? To na co mi SpyBot i Ad-Aware, skoro mogę mieć tylko 1? Albo Nero i Alkohol? :luka:
Semper in altum
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Topic author

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 30 gru 2008, 17:11

Re: Niezbędnik komputerowca!

Nivener pisze:Po prostu nie można tak faworyzoać jednej przeglądarki
bartekmp pisze:to ja bym dołożył AQQ 2.0 stabilną wersję.
bartekmp pisze:po prostu wolę AQQ
No trudno - Tobie akurat się nie spodobał/ła, a może innym sie spodoba? Trudno lista musi byc w miarę krótka i konkretna.
Po prostu wolę Firefoxa, a ja wolę Operę, a ja wolę IE, a ja wolę Safari
A ja wybieram tylko jeden program i daje go do listy i żeby było śmiesznie pisze posta z Firefoxa :P
bartekmp pisze:To na co mi SpyBot i Ad-Aware
Są do tego samego ale ich bazy wykrywanego oprogramowania spyware doskonale się uzupełniają. Chyba ze ktos potrafi rozstrzygnac ktory jest skuteczniejszy?
bartekmp pisze:Albo Nero i Alkohol
Głównym zadaniem Nero (oprócz parzenia kawy dodanej w wersji xx.xx) jest wypalanie płyt, Alcohol obsługuje obrazy płyt (montowanie/tworzenie). Dalej nie dostrzegasz znaczącej różnicy? Myślałem nad zastąpieniem Alcohola Daemonem, ale jednak Daemon przecież nie potrafi tworzyć obrazów płyt.

Lepiej zamiast zajmować się durną kłótnią na temat i tak doskonałych przeglądarek (Opera/Firefox) polecilibyście jakiś dobry, prosty w obsłudze, darmowy i najlepiej po polsku firewall! Bo po uśmierceniu przez Symanteca Firewalla od Syagete nie mam obecnie żadnego faworyta.
Ostatnio zmieniony 30 gru 2008, 17:15 przez Maciek, łącznie zmieniany 2 razy.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

mad_prince

Awatar użytkownika

Moderator

Posty: 2162

Rejestracja: 23 lip 2005, 16:11

Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: mad_prince » 30 gru 2008, 17:21

Re: Niezbędnik komputerowca!

Ja używałem Kerio Personal Firewall, przypadł mi do gustu, prosty w konfiguracji, możliwość pracy jako freeware w wersji uproszczonej bądź komercyjnej w wersji pełnej, gdzie dochodzi np. możliwość blokowania reklam i popupów.

Kod: Zaznacz cały

<a> Co właściwie znaczy słowo Ubuntu?
<b> W starym afrykańskim narzeczu: "nie umiem zainstalować Debiana"
"ignorancja częściej jest przyczyną pewności siebie niż wiedza" - Darwin
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Topic author

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 2 maja 2009, 14:34

Re: Najlepsze programy PC - niezbędnik komputerowca!

Vista Codec Package został dodany do listy zamiast kodeków "FFDShow MPEG-4 Video Decoder", bo zawiera w sobie m.in. FFDshow oraz niby potrafi rozwiązywac konflikty kodeków. Dodałem też pakiet OpenOffice na listę, nie wiem po co komu MS Office skoro jest OpenOffice :P. Zaktualizowałem wszystkie linki do pozostałych programów, dodałem parę fotek programów. Zastanawiam się czy nie zmienić antywirusa i dodać w końcu jakiegoś firewalla (przydałoby się). Z tym Windowsem same problemy przez te rzeczy są ;)

Dalsze propozycje programów wciąż mile widziane.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

DDragon

Awatar użytkownika

Profesor

Posty: 692

Rejestracja: 6 sie 2007, 13:05

Lokalizacja: Wrocław

Post autor: DDragon » 2 maja 2009, 17:21

Re: Najlepsze programy PC - niezbędnik komputerowca!

Maciek pisze:nie wiem po co komu MS Office skoro jest OpenOffice
no na uczelni i koło niej (Politechnika Wrocławska) chciałem coś wydrukować ważnego w punkcie ksero (a właściwie w 8 punktach ksero) i jak głupi zrobiłem to w OpenOffice i w żadnym z punktów ksero nie mogli mi tego wydrukować gdyż jak się okazało Open czyta pliki MS office ale w drugą stronę to nie działa, więc mówię że mogą jeszcze zainstalować Open (na prawdę było mi to potrzebne!!) a oni na to że nie będą instalować dodatkowych programów tylko dla mnie bo... Open jest nie popularny i jako jeden z nielicznych przyszedłem coś druknąć z plikami Open bo większość robi w MS Office. nie twierdzę że Open jest zły. takie darmowe jest dobre ale jak się okazuje to i tak wszystko się sprowadza do MS'a.
<<

bartekmp

Awatar użytkownika

Mega Hiper Ultra Prof. Świata

Posty: 1841

Rejestracja: 14 maja 2006, 18:52

Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: bartekmp » 2 maja 2009, 17:41

Re: Najlepsze programy PC - niezbędnik komputerowca!

DDragon, niech wgrają SP2 do Office'a :).
Taki mały OT :)
Semper in altum
<<

jack ryan

Awatar użytkownika

Wysoko zaawansowany

Posty: 341

Rejestracja: 1 maja 2006, 13:32

Lokalizacja: IŁAWA

Post autor: jack ryan » 2 maja 2009, 19:38

Re: Najlepsze programy PC - niezbędnik komputerowca!

Ja mam prośbę czy ktoś mógłby mi polecić darmowy zamiennik dla spybota, bo on jest pamięciożerny?
<<

bartekmp

Awatar użytkownika

Mega Hiper Ultra Prof. Świata

Posty: 1841

Rejestracja: 14 maja 2006, 18:52

Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: bartekmp » 2 maja 2009, 20:45

Re: Najlepsze programy PC - niezbędnik komputerowca!

jack ryan, może Windows Defender?
Semper in altum
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Topic author

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 2 maja 2009, 21:27

Re: Najlepsze programy PC - niezbędnik komputerowca!

bartekmp pisze:niech wgrają SP2 do Office'a
Nie mogą wgrać, bo pewnie mają drobne problemy z aktualizacja pirackiego Offica ;) A poza tym OpenOffice może zapisywać do formatu MS Offica, więc nie wiem w czym problem.
jack ryan pisze: darmowy zamiennik dla spybota, bo on jest pamięciożerny?
Spybot pamięciozerny? :zdziwko:
Wersja najnowsza 1.62 jest bardzo dobrze zoptymalizowana. Zreszta przeciez ten program nie ma działać cały czas w tle (ale może), tylko odpalasz go raz na kilka tygodni w celu przeskanowania calego systemu, więc w czym rzecz?
bartekmp pisze: Windows Defender?
Ma zdecydowanie uboższą bazę skodników od Spybota.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

Śledziks

Awatar użytkownika

Profesor Świata

Posty: 854

Rejestracja: 12 cze 2006, 13:14

Post autor: Śledziks » 2 maja 2009, 23:52

Re: Najlepsze programy PC - niezbędnik komputerowca!

Maciek pisze:
bartekmp pisze: niech wgrają SP2 do Office'a
Nie mogą wgrać, bo pewnie mają drobne problemy z aktualizacja pirackiego Offica ;)
Znowu linuksowa natura Maćka się pokazała :[ ciekawe skąd to wiesz, co?
Obrazek