[wydajność] Chwilowe przycinki gier

Gotowe rozwiązania/porady najczęściej pojawiających się problemów z grami.

<<

Quort

Awatar użytkownika

Topic author

Zaawansowany

Posty: 174

Rejestracja: 3 gru 2007, 13:00

Post autor: Quort » 27 lip 2008, 23:55

[wydajność] Chwilowe przycinki gier

Witam mój problem jest następujący. Jest taka sytuacja u mnie że gram sobie w gry które nigdy mi się nie zacinały, ostatnio dzieje się rzecz dziwna, gram w np Timeshift, na średnich detalach, wszystko ok gra śmiga płynnie, tylko co jakiś czas gra mi się strasznie zacina, klatkuje i zwalnia tak że celownikiem nie mogę w nic trafić pochodzi tak z 10 minut i znowu płynnie i ładnie, mam problemy takie z kilkoma grami. Np. ostatnio zainstalowałem COD 4, grałem go dawno temu parę dni po premierze miałem wtedy 1GB RAM, teraz mam 2GB Ram i mi się COD 4 tnie a wcześniej ani zacinki. Tylko w każdej grze mam tak że gra chodzi płynnie, później na moment zwalnia tak przez ok 10 minut i znowu płynnie, w każdej grze mam identycznie. Tak samo w Crysis mogę się cieszyć grą na średnich detalach ale i tak się tnie co jakiś czas i tak w kółko.


Myślę że to wina mojego systemu który jest już dość stary, zainstalowałem go w styczniu, jest strasznie "zasyfiony", może to wina wirusów których kilka mam:) Czy to coś da jak przeinstaluje system.

Jeśli ktoś miał podobny problem to myślę że może mi pomóc.

PS. Nie piszcie nic o sterownikach bo mam najnowsze i nic o direct którego też mam najnowszego

Z góry dzięki za odpowiedzi, każda rada na pewno mi się sprzyda
Ostatnio zmieniony 28 lip 2008, 08:26 przez Quort, łącznie zmieniany 1 raz.


89% graczy uważa że najważniejsza jest grafika. Jeśli należysz do tych 11% - wklej to do opisu.
<<

Iwan

Awatar użytkownika

Moderator

Posty: 2561

Rejestracja: 5 paź 2006, 19:22

Post autor: Iwan » 28 lip 2008, 08:25

Re: [wydajność] Chwilowe przycinki gier

Bardziej obstawiałbym jakiegoś wirusa lub problem sprzętowy - może bad sectory na dysku? Użyj CHKDS.
Ostatnio zmieniony 28 lip 2008, 09:17 przez Iwan, łącznie zmieniany 1 raz.
<<

MATchlesS

Awatar użytkownika

Mega Hiper Ultra Prof. Świata

Posty: 1724

Rejestracja: 5 lip 2007, 12:25

Lokalizacja: Trzecia planeta od Słońca

Post autor: MATchlesS » 28 lip 2008, 10:30

Re: [wydajność] Chwilowe przycinki gier

Quort pisze:Myślę że to wina mojego systemu który jest już dość stary, zainstalowałem go w styczniu, jest strasznie "zasyfiony", może to wina wirusów których kilka mam:) Czy to coś da jak przeinstaluje system.
Wyłącz zbędne procesy, zamknij wszystkie programy przez rozpoczęciem gry (przede wszystkim antywirusy) itd...

topics31/zanim-napiszesz-ze-masz-proble ... t14197.htm
topics26/wirusy-objawy-ochrona-i-zwalczanie-vt15001.htm

Podkręcałeś może ostatnio procesor albo kartę graficzną :?:
To też może mieć wpływ na takowe problemy...
Ostatnio zmieniony 28 lip 2008, 10:32 przez MATchlesS, łącznie zmieniany 1 raz.
MATchlesS = MTS = Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości. :-]
Żeby mi się tak chciało, jak mi się nie chcę. :-]
PC: AMD Athlon 64 X2 5200+ | 4 GB RAM | GeForce 9600 (512 MB; EVGA) | 250 GB Seagate | Creative SBS 240 | LCD LG 17''
<<

Quort

Awatar użytkownika

Topic author

Zaawansowany

Posty: 174

Rejestracja: 3 gru 2007, 13:00

Post autor: Quort » 28 lip 2008, 10:47

Re: [wydajność] Chwilowe przycinki gier

Spróbuję zrobić tak jak podałeś MATchlesS a jak nie pomoże to przeinstaluje system.



Iwan spróbuje zainstalować CHKDS, może nim coś zdziałam.


Napisze jak te wszystkie czynności wykonam jak to nie pomoże to już nie wiem

EDIT: Iwan jak byś mógł podać mi linka do pobrania tego programu bo nigdzie nie moge znaleźć, oczywiście jeśli to jest darmowy program.
Ostatnio zmieniony 28 lip 2008, 10:50 przez Quort, łącznie zmieniany 1 raz.
89% graczy uważa że najważniejsza jest grafika. Jeśli należysz do tych 11% - wklej to do opisu.
<<

MATchlesS

Awatar użytkownika

Mega Hiper Ultra Prof. Świata

Posty: 1724

Rejestracja: 5 lip 2007, 12:25

Lokalizacja: Trzecia planeta od Słońca

Post autor: MATchlesS » 28 lip 2008, 11:10

Re: [wydajność] Chwilowe przycinki gier

Quort pisze:EDIT: Iwan jak byś mógł podać mi linka do pobrania tego programu bo nigdzie nie moge znaleźć, oczywiście jeśli to jest darmowy program.
1. Iwan zrobił małą literówkę - miał być CHKDSK, a nie CHKDS.
2. CHKDSK to narzędzie wbudowane w systemie. Nie trzeba go pobierać.
3. Wszystko jest podane w jednym z tematów, do którego podałem już linka w tym temacie. Jestem pewien, że jakbyś tam na chwilę zajrzał (ba, toż to nawet obowiązek, zanim opiszesz swój problem z grą!!!), to na pewno wiedziałbyś już co to jest CHKDSK, nawet pomimo małej literówki kolegi (sam domyśliłbyś się o co chodzi).

Więcej:

Kod: Zaznacz cały

http://www.tweaks.pl/czytaj,usuwanie_bledow_na_dysku_-_chkdsk,114.html
Czekamy na wyniki :!:
Ostatnio zmieniony 28 lip 2008, 11:19 przez MATchlesS, łącznie zmieniany 5 razy.
MATchlesS = MTS = Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości. :-]
Żeby mi się tak chciało, jak mi się nie chcę. :-]
PC: AMD Athlon 64 X2 5200+ | 4 GB RAM | GeForce 9600 (512 MB; EVGA) | 250 GB Seagate | Creative SBS 240 | LCD LG 17''
<<

Carlik

Awatar użytkownika

Wysoko zaawansowany

Posty: 364

Rejestracja: 29 sie 2007, 14:58

Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Carlik » 28 lip 2008, 15:38

Re: [wydajność] Chwilowe przycinki gier

Ja tak miałem jak przegrzewała mi się karta graficzna i procesor .
Gigabyte GA-M720-US3,AMD Athlon II 245 2.9 3.534 1.4V,4GB Kingmax 800 811,WD Caviar 3200AAKS,Samsung F1 750GB,PALIT GF9600GT 512MB,X360 Arcade Falcon, PSP2004 5.00 m33-6.
<<

Kamillos

Awatar użytkownika

Zaawansowany

Posty: 129

Rejestracja: 7 lip 2007, 16:17

Post autor: Kamillos » 28 lip 2008, 17:28

Re: [wydajność] Chwilowe przycinki gier

Przeskanuj kompa programem antywirusowym... jak juz inni wspomnieli wylacz zbedne procesy i może pomoc reczne czyszczenie rejestru uzyj RegCleaner [darmowy]
Usun wpisy programow ktore miales ale juz nie masz.. Bardzo czesto w rejestrze zostaje syf po odinstalowanych aplikacjach i to rowniez spowalnia kompa..
:)

Jeszcze jak zobaczysz podejrzane procesy wpisz ich nazwe w google i zobacz za co one sa odpowiedzialne jezeli jakis jest dajmy na to wirusem zapamietaj jego nazwe i rozszezenie np. wirus.exe potem na dysku lokalnym C: uzyj opcji wyszukaj wpisz dana nazwe [wirus.exe] i usun plik... Pomaga sam to praktykuje :) i na koniec skan anytwirusem :)
Ostatnio zmieniony 28 lip 2008, 17:31 przez Kamillos, łącznie zmieniany 1 raz.
Asus P5PE-VM- Dual Core E2180 2x2.0Ghz- 2GB RAM Kingstone DDR- ATI HD3650 512MB- Samsung 300 GB HDD
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 28 lip 2008, 17:28

Re: [wydajność] Chwilowe przycinki gier

Carlik pisze:karta graficzna i procesor
Ale Quort nie przegrzewa się nic bo wyeliminował (sprawdził) już to korzystając z tego tematu:
topics31/zanim-napiszesz-ze-masz-proble ... 7333e0c540
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

Quort

Awatar użytkownika

Topic author

Zaawansowany

Posty: 174

Rejestracja: 3 gru 2007, 13:00

Post autor: Quort » 28 lip 2008, 17:42

Re: [wydajność] Chwilowe przycinki gier

Tak sprawdziłem, Karta jest ciepła ale mi się nie przegrzewa, procesor też się nie przegrzewa. Już wiem że to na 100% wirusy, jeszcze dla pewności defragmentuję dysk. Jak zrobię wszystko to co podaliście mi to napiszę wyniki


Sprawdziłem też temperatury po ciągłej pracy, czyli teraz komputer chodzi od rana, czasami ktoś gra ale czasami też siedzę na internecie no i oto wykaż temperatur( Myślę że na karcie jest zdecydowanie troche zawiele Celcjuszy:)

*C- stopnie celsjusza inaczej tego napisać nie umiem.:))

Processor temperature 38*C
Mainboard temperature 25*C
Power Aux/Temperature 72*C jeśli mi ktoś może napisać czego to tyczy to bardzo proszę

GPU Temperature 81*C
GPU Ambient 51*C
O te dwa wyżej też proszę o wytłumaczenie, wiem tylko że dotyczą karty graficznej

Temp. Dysku 49*C


Przeważnie zawsze tak mam tylko mnie martwi to 81*C:))
Ostatnio zmieniony 28 lip 2008, 17:58 przez Quort, łącznie zmieniany 1 raz.
89% graczy uważa że najważniejsza jest grafika. Jeśli należysz do tych 11% - wklej to do opisu.
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 28 lip 2008, 19:00

Re: [wydajność] Chwilowe przycinki gier

Podanie temperatur bez parametru podzespołów jakie masz jest tak samo uzytefczne jak niepodawanie <font color=red><b>w ogóle</b></font> temperatur.
Quort pisze:GPU Temperature 81*C
Dla większości kart graficznych desktopowych mogloby to oznaczac ze - zaraz spali Ci się karta graficzna :] Ale skoro nie wiemy jaką masz kartę to nie wiemy tez czy już się nadaje na smietnik, czy jeszcze troche wytrzyma ;)
Quort pisze:Power Aux/Temperature 72*C
Zapewne temp. zasilacza - tez za duza.
Temp. Dysku 49*C
Przy 45*C zacząłbym się martwić gdybym miał tak gorący HDD w dektopie. A przy 49 to juz nawet nie ma co się zastanawiać - za gorąco!
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

Quort

Awatar użytkownika

Topic author

Zaawansowany

Posty: 174

Rejestracja: 3 gru 2007, 13:00

Post autor: Quort » 28 lip 2008, 20:21

Re: [wydajność] Chwilowe przycinki gier

To jak mam np. obniżyć temperaturę dysku?

Moja karta graficzna to Ge-Force 6800 GS ona ma od początku takie temperatury przy dłuższym graniu, normalnie to około 70 stopni, a w systemie to około 60-68 maxymalnie. czytałem o niej i pisało że ma próg wytrzymałości przy 120 stopniach.

Używam już od 2 lat prgramu HDDlife i zawsze na dysku mam 49 stopni już po uruchomieniu komputera po 30 minutach tak jest. Może dlatego że dysk jest strasznie blisko karty graficznej, aż za blisko i przemieszczenie go by go coś ochłodziło.

A i komputer mam cały czas otwarty tzn boczna klapa jest usunięta.

EDIT: No i tak jak MATchlesS napisał niżej upały robią swoje bo raczej w zimie z przegrzewaniem jest inna sytuacja:)
Ostatnio zmieniony 28 lip 2008, 20:46 przez Quort, łącznie zmieniany 1 raz.
89% graczy uważa że najważniejsza jest grafika. Jeśli należysz do tych 11% - wklej to do opisu.
<<

MATchlesS

Awatar użytkownika

Mega Hiper Ultra Prof. Świata

Posty: 1724

Rejestracja: 5 lip 2007, 12:25

Lokalizacja: Trzecia planeta od Słońca

Post autor: MATchlesS » 28 lip 2008, 20:36

Re: [wydajność] Chwilowe przycinki gier

Quort pisze:To jak mam np. obniżyć temperaturę dysku?
Zacznij od przestudiowania tematów w dziale "Sprzęt", który wylewa się od szukanych przez Ciebie rad.

Podstawowa i najłatwiejsza czynność to usunięcie kurzu zalegającego we wnętrzu komputera.
Quort pisze:czytałem o niej i pisało że ma próg wytrzymałości przy 120 stopniach.
Ale przedstawione przez Ciebie temperatury i tak są za wysokie...
Poza tym upały robią swoje. ;)
Ostatnio zmieniony 28 lip 2008, 20:38 przez MATchlesS, łącznie zmieniany 2 razy.
MATchlesS = MTS = Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości. :-]
Żeby mi się tak chciało, jak mi się nie chcę. :-]
PC: AMD Athlon 64 X2 5200+ | 4 GB RAM | GeForce 9600 (512 MB; EVGA) | 250 GB Seagate | Creative SBS 240 | LCD LG 17''
<<

Iwan

Awatar użytkownika

Moderator

Posty: 2561

Rejestracja: 5 paź 2006, 19:22

Post autor: Iwan » 28 lip 2008, 20:45

Re: [wydajność] Chwilowe przycinki gier

Quort pisze:Moja karta graficzna to Ge-Force 6800 GS
Mam tą samą kartę i w systemie temperatura dla niej to ok. 45'.
Quort pisze:To jak mam np. obniżyć temperaturę dysku?
Możesz kupić dodatkowy wentylator i przełóż dysk jak najdalej od karty graficznej.
<<

DDragon

Awatar użytkownika

Profesor

Posty: 692

Rejestracja: 6 sie 2007, 13:05

Lokalizacja: Wrocław

Post autor: DDragon » 28 lip 2008, 23:23

Re: [wydajność] Chwilowe przycinki gier

z drugiej strony nikt też nie wspomniał że to może być błędny pomiar temperatury (po prostu najzwyczajniej na świecie możesz mieć pecha i wadliwe czytniki są albo coś powoduje błędny odczyt)?? bo gdyby się podzespoły przegrzewały to (według mojego doświadczenia) komputer sam się resetuje/wyłącza w celu obniżenia temperatury (przynajmniej tak jest w tych kompach do 6 lat ale ten raczej starszy nie jest XD)
Czasem słońce, czasem deszcz... niestety zawsze piach prosto w oczy...
<<

Quort

Awatar użytkownika

Topic author

Zaawansowany

Posty: 174

Rejestracja: 3 gru 2007, 13:00

Post autor: Quort » 29 lip 2008, 11:00

Re: [wydajność] Chwilowe przycinki gier

A więc tak doszłem do sedna mojego problemu. Dzisiaj rano grając w COD 4 strasznie cięła mi się ta gra, więc zrezygnowałem z grania i chciałem sobie dać z tym wszystkim spokój. Wyłączyłem grę sprawdziłem temperatury i szok.... karta graficzna miała 106*C!!!!!
Przestraszyłem się i wyłączyłem komputer. Co prawda karta wytrzymuje mi 120 stopni ale wyczytałem że przy 100 stopniach wchodzi w jakiś tryb awaryjny, czyli że nie można uruchomić żadnej aplikacji jak np. gry a ja w tym momencie grałem, <font color=red><b>s</b></font>tąd te przycinki.

Otworzyłem kompa, ledwo wyjąłem kartę graficzną, no bo wiecie 100 stopni utrzymać na rękach jest bardzo gorąco, karta się ochłodziła, zacząłem czyśćić ją z kurzu, wiatrak i obudowę, ale to by nic nie dało gdybym pod obudową nie zauważył normalnie góry kurzu, zasłaniała radiator, zacząłem to czyśćić, nigdy karty graficznej nie wyjmowałem bo nie jestem doświadczony w rozbrajaniu kompa, zawsze obawiałem się tej karty. Karta była czyściutka wsadziłem do kompa i co nic mi się nie tnie, temperatura w grach wynosi co najwyżej 60 stopni a nie 106!!

To nie ja jestem brudasem tylko przez moje lenistwo mój komputer stał się brudny:)

A więc przyczyną była grzejąca się karta.

Dziękuję wam za pomoc i za szybki odzew dzięki wam doszłem do sedna problemu. Jeszcze raz dziękuję za pomoc + poleciały:)
Ostatnio zmieniony 29 lip 2008, 12:09 przez Quort, łącznie zmieniany 1 raz.
89% graczy uważa że najważniejsza jest grafika. Jeśli należysz do tych 11% - wklej to do opisu.
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 29 lip 2008, 12:38

Re: [wydajność] Chwilowe przycinki gier

Mała informacja: powyżej ok. 110*C karta graficzna/procesor fizycznie zaczyna się topić. Zmian spowodowanych przez taką temperaturę nie można już odwrócić! A bajki typu moja karta wytrzymuje 120*C można opowiadać kolegom :P
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"