Strona 1 z 1

[problem] Stan wstrzymania - włączanie i wyłączanie komputer

: 28 wrz 2008, 21:22
autor: szpon
Witam serdecznie, mam nowy komputer, wydałem aż 5000 zł i już jest jakiś problem. Mam dwa systemy operacyjne w komputerze: XP SP3 i Vista SP1. Problem występuje na obydwóch systemach, ale to raczej nie ich wina. Otóż gdy dam opcję Stan wstrzymania lub jak na Viscie Wstrzymaj to w porządku wyłącza się komputer, ale potem jak go chcę włączyć to on cały czas: włącza się, wyłącza, włącza, wyłącza i tak cały czas, na monitorze się nic nie pojawia. Muszę listwę wyłączać, aby przestał tak robić i dopiero mogę go normalnie włączać.

Nakręciłem filmik telefonem (1,57 MB), zła jakość i tak sobie nakręcony bo mama mi przeszkadzała, ale na pewno wszystko wyjaśni. Ogromnie proszę o pomoc, wydałem 5000 zł i chce mi się normalnie płakać, mam ten komputer dopiero 3 tygodnie.

Filmik:

Kod: Zaznacz cały

http://www.speedyshare.com/120776157.html

Re: [problem] Stan wstrzymania - włączanie i wyłączanie komputer

: 29 wrz 2008, 21:07
autor: Maciek
Jaka płyta główna? Może problemu nalezy szukac w kierunku ustawień biosu dotyczących zarządzania/oszczedzania energią, skoro problem wystepuje w obu systemach (jezeli to nie przypadek)?

Re: [problem] Stan wstrzymania - włączanie i wyłączanie komputer

: 29 wrz 2008, 23:45
autor: DDragon
a jeżeli masz czas i chęci to zrób format i zainstaluj tylko jeden z systemów i sprawdź czy problem się pojawia. jeżeli tak to ... gwarancja po trzech tygodniach jeszcze nie wygasa???

Re: [problem] Stan wstrzymania - włączanie i wyłączanie komputer

: 30 wrz 2008, 14:30
autor: misiatm
Ja mam tylko system XP i też mam ten sam problem ze stanem wstrzymania systemu.
Po prostu potem nie mogę włączyć kompa. Najlepiej odznacz to w ogóle i nie używaj tego wcale. Możesz sobie zaznaczyć wyłączanie monitora i dysków twardych. Hibernację też wyłącz w piz . u, zajmuje tylko miejsce na dysku.

Re: [problem] Stan wstrzymania - włączanie i wyłączanie komputer

: 30 wrz 2008, 16:24
autor: szpon
A więc:
Restartowałem i załadowałem ustawienia zoptymalizowane biosu - nie pomogło
Przeinstalowałem sterowniki do monitora , karty graficznej i jednego urządzenia systemowego (zapomniałem którego :P ), wszystkie te trzy sterowniki instalowałem nie z płyt oryginalnych które dostałem z komputerem, ale najnowsze z oficjalnych stron - nie pomogło

Zaktualizowałem bios - pomogło :rotfl:, okazało się, że była wgrana pierwsza wersja sterowników jaka wyszła na ten bios.