[problem] nokia n73 za mało pamięci

Wszystko o telefonach komórkowych GSM.

<<

minas

Awatar użytkownika

Topic author

Wysoko zaawansowany

Posty: 284

Rejestracja: 14 kwie 2006, 18:23

Post autor: minas » 18 lis 2008, 16:27

[problem] nokia n73 za mało pamięci

Hej zaczęło mi się wyświetlać w tel informacja za mało pamięci usuń nie potrzebne dane czy coś takiego. Zdziwiłem się bo mam kartę pamięci 1GB i ponad 600 MB wolnego. Sprawdziłem stan pamięci tel i się okazało że:
44MB Pamięć w użyciu
154kB Pamięć wolna
920B Kalendarz
26kB Kontakty
76kB Wiadomości
0B Zdjęcia, pliki audio i wideo
180B Dokumenty
237kB Aplikacje

Może mi ktoś więc wytłumaczyć, co zajmuje aż tyle miejsca (44MB)??


<<

Iudex

Awatar użytkownika

Ekspert

Posty: 491

Rejestracja: 8 lis 2005, 20:54

Post autor: Iudex » 18 lis 2008, 16:32

Re: [problem] nokia n73 za mało pamięci

Jaka karta pamięci?
Jeżeli 1GB Kingstone'a za 5zł z Allegro to się nie dziw.
Ja wolałem przeboleć te 30zł i iść do Media Markt po oryginał. A nie sprawdza się czasem osobno wolnego miejsca na karcie pamięci?
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 18 lis 2008, 16:34

Re: [problem] nokia n73 za mało pamięci

minas, oprócz karty pamięci jest jeszcze coś takiego jak wbudowana pamięć telefonu. Nie nalezy tych 2 pojęc mylić i wogole nalezy wiedzieć ze cos takiego istnieje :P Bardzo dobrym managerem plików jest program SIS Fexplorer (gosymbian.com) - radziłbym się z nim zaprzyjaźnić.
minas pisze:Może mi ktoś więc wytłumaczyć, co zajmuje aż tyle miejsca (44MB)??
44MB to dużo? Zaledwie 44MB. mp3 w dobrej jakosci: 10MB, fotka w rozdzielczosci 2mpix: ok 2,5MB, mmsy, gry SIS, cache przeglądarki www....
Przenies wszystko co mozesz na karte pamieci z pamieci telefonu. Wlacz zapisywanie wiadomosci na karte pamieci zamiast w pamieci telefonu. Instaluj programy i gry na karte pamieci itp. itd.
Ostatnio zmieniony 18 lis 2008, 16:45 przez Maciek, łącznie zmieniany 4 razy.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

Śledziks

Awatar użytkownika

Profesor Świata

Posty: 854

Rejestracja: 12 cze 2006, 13:14

Post autor: Śledziks » 18 lis 2008, 16:42

Re: [problem] nokia n73 za mało pamięci

Nie wiem czy w n73 tak jest (jeśli nie to sorki że wprowadzam w błąd i proszę o usunięcie posta), ale wiem że w Noki 6300 jest tak, że często jak chcesz zmienić np. motyw albo zagrać w jakąś grę to komórka musi ją jakby rozpakować na główną pamięć telefonu. Moja dziewczyna tak miała, że na karcie pamięci miała jeszcze ponad 100 MB, ale na telefonie tylko kilka kilo i przez to wyskakiwał jej komunikat, że ma za mało miejsca jak chciała np. zmienić motyw. Usuń jakieś niepotrzebne rzeczy z telefonu albo przenieś je na kartę pamięci ;)
Obrazek
<<

minas

Awatar użytkownika

Topic author

Wysoko zaawansowany

Posty: 284

Rejestracja: 14 kwie 2006, 18:23

Post autor: minas » 18 lis 2008, 17:07

Re: [problem] nokia n73 za mało pamięci

W moim poście troche źle się wysłowiłem. Rozpisałem stan pamięci wbudowanej w tel. Sprawdziłem stan pamięci tel może być mylące, sory. Karta pamięci więc ma tu nic do tego. Chwile tel poleżał, po czym spr jeszcze raz i się okazało że używanej pamięci jest już tylko 19 MB :/ dziwne chyba nie? Nie wiem czego to wina, czy być może to niedopracowany symbian?
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 18 lis 2008, 19:28

Re: [problem] nokia n73 za mało pamięci

minas pisze:po czym spr jeszcze raz i się okazało że używanej pamięci jest już tylko 19 MB
Co było a nie jest nie pisze sie w rejestr. Trzeba dłuzej zastanowic sie nad sensem tego przyslowia, wtedy dojdzie się zapewne do tego że nie jest mozliwe ustalenie tego co było bez powodu i już bez powodu przestało istnieć. A tak można tylko przypuszczać i wróżyć...
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

minas

Awatar użytkownika

Topic author

Wysoko zaawansowany

Posty: 284

Rejestracja: 14 kwie 2006, 18:23

Post autor: minas » 19 lis 2008, 14:52

Re: [problem] nokia n73 za mało pamięci

Dzisiaj zrobiło mi się to samo. Mimo że na telefonie nie mam zapisanych prawie żadnych danych (kilka kilobajtów) to mam za mało pamięci w telefonie żeby odebrać choćby sms :/ wczoraj samo to przesżło dzisiaj już nie chce i już dłuższy czas tak mam. Nie pomaga wyłączanie, wyjmowanie baterii czy karty pamięci. O co chodzi? co robić?
<<

Iudex

Awatar użytkownika

Ekspert

Posty: 491

Rejestracja: 8 lis 2005, 20:54

Post autor: Iudex » 19 lis 2008, 15:02

Re: [problem] nokia n73 za mało pamięci

Kod: Zaznacz cały

ja gdy mialem n73 tez zdarzalo mi sie dokladnie to samo. Nie chcialem formatowac fona wiec znalazlem sposob ktory zawsze pomagal   mianowicie gdy wszystko bylo ok to przenioslem sobie na pamiec telefonu 1 filmik ok 2mb. Gdy zaczynalo wariowac z ta pamiecia wchodzilem w galerie i przenosilem ten filik na karte pamieci i po jakis 30s wszystko bylo z powrotem ok  może troche glupi pmysl ale u mnie pomagalo. 
Cytt z innego forum. Spróbuj :)

@edit
Zobacz w aplikacjach czy jest cos takiego jak Search

Kod: Zaznacz cały

http://forum.symbianos.pl/viewtopic.php?t=6178&highlight=lifeblog
Ostatnio zmieniony 19 lis 2008, 15:05 przez Iudex, łącznie zmieniany 2 razy.
<<

minas

Awatar użytkownika

Topic author

Wysoko zaawansowany

Posty: 284

Rejestracja: 14 kwie 2006, 18:23

Post autor: minas » 19 lis 2008, 15:29

Re: [problem] nokia n73 za mało pamięci

DObra już wiem ze to chyba ten Lifeblog ale jak go usunąć? to jest te search? bo takich aplikacji w managerze aplikacji mam kilka typu search: search-MyContent, search-cisplugins,search-baiduplu, Search, in-device search

Usunołem te search, wszystkie. I przez pewien czas było dobrze ale teraz znowu to samo! Nikt nie zna rozwiązania tego problemu?
Ostatnio zmieniony 21 lis 2008, 21:19 przez minas, łącznie zmieniany 3 razy.