PC vs Xbox 360 vs PS3 - wielki pojedynek!

Gry i sprzęt (Xbox 360, PS3, Wii itp.)

Który sprzęt jest najlepszy?

PC
8
62%
Xbox 360
3
23%
PS3
2
15%
Wii
0
Brak głosów
 
Liczba głosów : 13
<<

mad_prince

Awatar użytkownika

Moderator

Posty: 2162

Rejestracja: 23 lip 2005, 16:11

Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: mad_prince » 7 sty 2011, 09:21

Re: PC vs Xbox 360 vs PS3 - wielki pojedynek!

no i Ty widzisz przykładowo,że w Ameryce 43% gier zostało sprzedanych na konsole, ok, ale ja widzę, że 57% zostało sprzedanych na inne platformy. Spójrzmy na Niemcy, 34% konsole kontra 43% na PC (box+download+mmo) no i w sumie z sieci społecznych też można doliczyć, bo do ich odwiedzin służy właśnie PC, czyli 49% na PC, jakby nie patrzeć, większość. Nie wiem jak traktować Game portals, bo nie bardzo wiem, co wchodzi w ich skład, ale pewnie też większość dotyczy PC górą :)


Kod: Zaznacz cały

<a> Co właściwie znaczy słowo Ubuntu?
<b> W starym afrykańskim narzeczu: "nie umiem zainstalować Debiana"
"ignorancja częściej jest przyczyną pewności siebie niż wiedza" - Darwin
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 7 sty 2011, 20:26

Re: PC vs Xbox 360 vs PS3 - wielki pojedynek!

bo do ich odwiedzin służy właśnie PC
Służy PC? Firma przeprowadzająca badania właśnie dlatego wydzieliła gry społecznościowe i internetowe, ponieważ do grania w nie nie jest używany tylko PC, więc do jednego wora z PC nie można ich wsadzić.

Widzę też że mówisz o sprzedaży gier, a piszesz o kategorii MMO, która obejmuje OPŁATY ABONAMENTOWE za gry, a nie samą ich sprzedaż, stąd zostały też umieszczone w osobnej kategorii i jeszcze dlatego że gry MMO nie są wyłącznie dostępne na PC.

Chyba nie bardzo orientujesz się w temacie, o którym próbujesz się wypowiadać, niewiele wiesz o współczesnych konsolach. :dobani: Może pooglądaj sobie przynajmniej jakieś video na youtube prezentujące przegląd interfejsu? Już po czymś takim będziesz mógł podjąć bardziej rzeczową dyskusję. Chyba żyjesz jeszcze w czasach nie pierwszego xboxa, a PSX, który nie miał ani dysku twardego ani też żadnego dostępu do internetu. A jego premiera była 16 lat temu.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

mad_prince

Awatar użytkownika

Moderator

Posty: 2162

Rejestracja: 23 lip 2005, 16:11

Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: mad_prince » 7 sty 2011, 21:05

Re: PC vs Xbox 360 vs PS3 - wielki pojedynek!

Jakbyś nie zauważył gry społecznościowe też potraktowałem oddzielnie wyliczając osobny procent z nimi. I może jeszcze twierdzisz, że ludzie częściej używają konsoli do wchodzenia na strony social niż PC i jeszcze grają na nich np. w gry flash? to po co podałeś zestaw z laptopem do internetu, skoro teraz twierdzisz, że ludzie używają do tego konsol? Owszem, na pewno czasem komuś się zdarzy wejść na taką stronę z poziomu konsoli, ale jest to najzwyczajniej niewygodne, więc nie sądzę, że ludzie (gatunek leniwy z natury) robią to codziennie. Osobiście uważam, że to mały odsetek użytkowników, aczkolwiek nie mam na ten temat danych tylko podejście zdrowo rozsądkowe i znajomość ludzi.
Kwestia abonamentu za mmo - zapłata za grę to dla mnie zapłata za grę, czy jednorazowa czy rozłożona na raty - jeden czajnik. Procentowo ile jest mmo na PC a ile na konsole nie wiem.
Ponadto skoro produkty PCetowe są podzielone (z powodów przez Ciebie podanych), to czemu konsole są wrzucone do jednego wora? Przecież na PS, Xbox czy Wii wychodzą różne gry. Wii jak gdzieś wyczytałem nawet technologii HD nie posiada, ale czy to prawdo to nie wiem (znalazłem takie info przy poszukiwaniu zużycia prądu, na której z tych stron powinno być podanych przeze mnie)

Kod: Zaznacz cały

<a> Co właściwie znaczy słowo Ubuntu?
<b> W starym afrykańskim narzeczu: "nie umiem zainstalować Debiana"
"ignorancja częściej jest przyczyną pewności siebie niż wiedza" - Darwin
<<

Delacroix

Awatar użytkownika

Profesor Świata

Posty: 903

Rejestracja: 25 wrz 2005, 21:39

Skype: bruno.glening

Lokalizacja: Tu i tam...

Post autor: Delacroix » 7 sty 2011, 22:57

Re: PC vs Xbox 360 vs PS3 - wielki pojedynek!

A ile masz MMO na konsole? Ja wiem dotychczas o jednym: EverQuest na PS2.
Moderatorzy są jak hemoroidy. Przez większość czasu siedzą w ukryciu, ale jak już wylezą, to jest tylko płacz i zgrzytanie zębów.
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 8 sty 2011, 12:23

Re: PC vs Xbox 360 vs PS3 - wielki pojedynek!

I może jeszcze twierdzisz, że ludzie częściej używają konsoli do wchodzenia na strony social niż PC
Nic nie twierdzę, bo nie mam żadnych KONKRETNYCH danych nt., wiem natomiast że na pewno ludzie nie używają tylko PC do wchodzenia na strony społecznościowe (dowód: patrz wspomniane zestawienie). Jeżeli masz jakieś konkretne dane procentowe to chętnie się z nimi zapoznam.
Ponadto skoro produkty PCetowe są podzielone (z powodów przez Ciebie podanych)
Tu czegoś nie rozumiesz - produkty te są podzielone właśnie dlatego, że NIE są TYLKO i wyłącznie produktami PC.
to czemu konsole są wrzucone do jednego wora?
Też nie wiem dlaczego do kategorii KONSOLE są wrzucone tylko konsole. :rotfl: Ale zastanowię się nad tym jeszcze.
to po co podałeś zestaw z laptopem do internetu
Uściślijmy, to byłby tani laptop do prac biurowych (office, przeglądania internetu). Bo pakietu biurowego nie można zainstalować na konsoli (bo po co?), chociaż nie potrzeba już mieć zainstalowanego pakietu biurowego do tworzenia dokumentów (patrz usługi online google docs i podobne rozwiązanie Microsoftu). Rozwiązanie tanie, wygodnie - jedna osoba może grać, a druga w tym samym czasie zajmuje się "pracami biurowymi".
aczkolwiek nie mam na ten temat danych tylko podejście zdrowo rozsądkowe i znajomość ludzi.
A moje podejście zdroworozsądkowe i znajomość ludzi mówi dokładnie co innego. I co wnosi taka wypowiedź? Bez argumentów kompletnie nic.
Wii jak gdzieś wyczytałem
Zaczynasz dowiadywać się konkretnych podstawowych informacji o konsolach. To bardzo dobrze, trzeba mieć podstawowe informacje w temacie, w którym próbuje się ktoś wypowiadać. :luka: Szkoda tylko, że bez podstawowej wiedzy nt. konsol w ogóle próbujesz komentować coś co w ogóle/prawie nie znasz.


O proszę i Delacroix się przebudził i postanowił wrócić do przerwanej przez siebie dyskusji :] Dlaczego nie chcesz odpowiedzieć mi na pytania, które zadałem Ci już kilka postów wcześniej? Były bardzo rzeczowe tak jak prosiłeś. :P
A ile masz MMO na konsole? Ja wiem dotychczas o jednym
Nienawidzę tego gatunku gier (niszczyciele życia ludzi), więc kompletnie się nimi nie interesuje, ale nawet taki laik jak ja potrafi wymienić bez szukania kilka gier z gatunku MMO i jego modyfikacje:
- Final Fantasy
- Age of Conan
- Phantasy Star Universe
- CrimeCraft
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

Ignac

Awatar użytkownika

Wysoko zaawansowany

Posty: 316

Rejestracja: 15 lip 2008, 23:13

Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Ignac » 8 sty 2011, 13:14

Re: PC vs Xbox 360 vs PS3 - wielki pojedynek!

Według mojej opinii, jeśli chodzi o sprzęt do gier, wygrywa Xbox 360. Z kilku bardzo ważnych powodów, o których wspomnieli moi poprzednicy.

Od kilku miesięcy mam bardzo mało czasu, by cieszyć się rozrywką, jaką dają gry komputerowe. Wracam do domu po ciężkim dniu w szkole ok. 19, do 20 zajmuje się nauką i wtedy jeśli mam ochotę siadam do konsoli. Po bardzo ciężkim dniu gry mają dać mi rozrywkę i odpoczynek. A więc łapię bezprzewodowego pada wskakuje na łóżko i najzwyczajniej w świecie się kładę. W takiej pozycji mogę w pełni odpocząć i rozerwać się grając w gry. Jeśli chodzi o wygodę to bezapelacyjnie wygrywa konsola, bo lepiej jest się rozłożyć na łóżku, aniżeli garbić się na krześle przy biurku. Przynajmniej dla mnie.

Drugą kwestią jest cena. Kupno zestawu komputerowego, na którym przez maks. 2-3 lata możemy się cieszyć graniem na maksymalnych ustawieniach, i późniejsza konieczność dopakowania go i wydania przy tym kolejnych 1500 zł mija się z celem. Kupiona za ok. 800 zł konsola do tego jakiś tani laptop (chociażby nawet za tą cenę do 1000 zł), na którym będziemy surfować po internecie i wykonywać prace biurowe - to znacznie lepsze rozwiązanie. Na konsoli grami można się cieszyć przez kilka lat, nie martwiąc się o to, czy pójdzie czy nie. To również jest dla mnie bardzo ważne, nie lubię się martwić, czy gra pójdzie czy nie, ściągać wersje demo i sprawdzać czy jeśli daną grę kupię to nie wyrzucę kasy w błoto. Lepiej mieć spokój.

Jedynym faktem, który moim zdaniem przemawia przeciw Xboxowi jest to, że gry na niego są znacznie droższe aniżeli na PC. Posłużę się przykładem Mafii II, którą niedawno zamawiałem w sklepie gram.pl. Wersja na PC kosztuje 119 zł, a wersja na Xboxa 200 zł. Ale jeśli ktoś nie jest nałogowym graczem i nie musi mieć co tydzień nowej gry, to nie będzie to dla niego przeszkodą. Ja kupuję gry, które dadzą mi rozrywkę na wieele tygodni. A przez ten czas kiedy gram w te gry, odkładam sobie pieniądze na kolejne.

Reasumując, mam Xboxa360 i nie zamierzam wrócić do grania na PC. Nie mam zamiaru wydawać co jakiś czas setek złotych na modernizację komputera tylko po to, żeby zagrać w jakąś nową grę i do tego martwić się jeszcze, bo gra może nie ruszyć mimo modernizacji. Jest Xbox, jest problem z głowy. To jest dla mnie ważne, nie martwić się czy gra ruszy. Chcę wrócić do domu, wrzucić płytkę do napędu i po prostu komfortowo grać.
<<

szpon

Awatar użytkownika

Mega Prof. Świata

Posty: 1308

Rejestracja: 2 lut 2006, 22:46

Skype: szpon5576

Post autor: szpon » 8 sty 2011, 16:52

Re: PC vs Xbox 360 vs PS3 - wielki pojedynek!

Ja kupiłem PS3 z dwóch względów: przeglądarka internetowa i darmowe granie online. Nie mam zamiaru płacić za korzystanie z XboXa do gier online. W dodatku przeglądarka internetowa dobra rzecz. Miałem monitor w naprawie, to sobie z konsoli chodziłem po internecie. Nie jest tak komfortowo, ale zawsze coś. A ponadto ponoć można podpiąć klawiaturę do PS3 i będzie działać, ale ja tego nie próbowałem osobiście.
<<

mad_prince

Awatar użytkownika

Moderator

Posty: 2162

Rejestracja: 23 lip 2005, 16:11

Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: mad_prince » 9 sty 2011, 18:23

Re: PC vs Xbox 360 vs PS3 - wielki pojedynek!

Drogi Maćku, po pierwsze, to już w pierwszym poście zaznaczyłem, że się nie znam i że reprezentuję podejście zwykłego kowalskiego, więc Twoje uwagi są zbędne, bo po co powtarzać to, co sam napisałem?
Po drugie: jedyne stanowisko, jakie zająłem w walce konsol vs PC, to to, kiedy przyznałem Ci rację w moim chyba drugim poście. Skoro zgoda z Twoim zdaniem oznacza coś złego/głupiego itp. to przepraszam, więcej się to nie powtórzy.

Po trzecie: w moich postach zawsze podkreślam, że jest to moje zdanie, mój pogląd, a nie że jest to prawda globalna

Po czwarte: wyraziłem swój pogląd na temat danych przez Ciebie zaprezentowanych - to, że jest inny niż Twój nie jest niczym złym. Uwierz mi, ludzie naprawdę mają swoje zdanie i tego nie zmienisz. Ponadto nie dziwię się, że konsole są w kategorii konsole, tylko dlaczego nie są podzielone na PS3, xbox, psp itd tylko potraktowane razem? Przecież gra wydana np na X'a nie ruszy na PSP (a ściągnięta czy zakupiona w pudełku gra ruszy tak samo na PC, a mimo to zostało to podzielone na dwie kategorie [aczkolwiek uważam, że podział taki ciekawie obrazuje preferowaną formę dystrybucji], na konsole również można pobrać grę zamiast jej kupować w sklepie [w wypadku psp go nawet trzeba, bo nie ma napędu optycznego], a mimo to takiego podziału nie ma). Osobiście uważam, że przedstawione przez Ciebie diagramy miały na celu pokazać ludziom ogrom gier na konsole, aby napędzić ich sprzedaż(zapraszam do danych zaprezentowanych na stronie przeze mnie podanej niżej), bo gdyby wyniki rzeczywiście podzielić na choćby wiodące konsole Xbox, PS3 i Wii, to średnio to wypada po jakieś 14% (a przecież są tu jeszcze PSP, NDS, GameBoye itd), więc dla wzrokowca, jakim jest przeciętny człowiek, nie dałyby jasnego sygnału - KONSOLA DO GIER!! Pragnę tutaj również nadmienić, że jest to temat o wyższości danej platformy do gier nad drugą, a nie gier i przychodów z nich, więc de facto diagramy przez Ciebie przedstawione w ogóle tutaj nie mają tutaj sensu.

Dodatkowo:

Kod: Zaznacz cały

http://www.game-newswire.com/index.php/the-news/232.html

Pozwolę sobie zacytować jedno zdanie
Annual shipment volumes for the PC Gaming hardware market in 2009 were over two times larger than the combined Wii™, PlayStation® 2, PlayStation® 3 and Xbox 360® console units shipped in the same period
Na pewno wynik ten (dwukrotnie większa sprzedaż PC niż konsol) jest spowodowany właśnie koniecznością (zachcianką?) wymiany sprzętu, jednak wydaje mi się, że doskonale obrazuje preferencje ludności.

Kod: Zaznacz cały

<a> Co właściwie znaczy słowo Ubuntu?
<b> W starym afrykańskim narzeczu: "nie umiem zainstalować Debiana"
"ignorancja częściej jest przyczyną pewności siebie niż wiedza" - Darwin
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 10 sty 2011, 09:43

Re: PC vs Xbox 360 vs PS3 - wielki pojedynek!

zwykłego kowalskiego
A kto to jest ten zwykły Kowalski?
przeciętny człowiek
Kim jest przeciętny czlowiek?

Marketingowcy od zawsze spierają się w tych definicjach.
w moich postach zawsze podkreślam, że jest to moje zdanie
Obok każdego postu widnieje nick wraz z avatarem, który oznaczają że jest to wypowiedź danego osobnika. Natomiast do cytowania wypowiedzi innych osób służy kod bbcode "quote". Więc nie ma potrzeby ciągłego powtarzania, że jest to tylko moje zdanie z którym ktoś się może zgodzić lub nie. To widać!
Uwierz mi, ludzie naprawdę mają swoje zdanie i tego nie zmienisz.
Wiem, że ludziom wydaje się że mają swoje zdanie w dyskusji. Mieć swoje zdanie to przede wszystkim potrafić je obronić argumentami. Niestety wystarczy spojrzeć na komentarze onet/wp/interia/tvn24 gdzie ludzie mają najwięcej swoich "zdań", kompletnie bez argumentów. Przypominam, że podstawą dyskusji jest wymiana argumentów. A argumenty nie znajdą się bez znajomości danego tematu.
Osobiście uważam, że przedstawione przez Ciebie diagramy miały na celu pokazać ludziom ogrom gier na konsole, aby napędzić ich sprzedaż
Dziękuję, nie wiedziałem, że mam aż taki duży wpływ na cały rynek gier. Sądzę jednak, że trochę przeceniasz mój wpływ.
mad_prince pisze:KONSOLA DO GIER
Zgadza się, jeszcze nie słyszałem, żadnych argumentów nt. lepszego sprzętu do gier.
temat o wyższości danej platformy do gier nad drugą, a nie gier i przychodów z nich
Faktycznie - platforma do gier nie ma powiązania z grami. Bo przecież można grać w gry nie używając do tego gier.
Gracze kupują więcej gier na platformę, którą bardziej preferują. Producenci gier produkują gry na platformę na której sprzedaje się więcej gier. Wiem - powtarzam się, już o tym pisałem szerzej.
PC Gaming hardware market in 2009 were over two times larger
Więc rzekomo gracze komputerowi kupują, 2x więcej "sprzętu growego" od konsolowych. Czyli potwierdziłeś to co pisałem wcześniej - żeby grać w te same gry na PC trzeba wydać minimum 2x więcej na sprzęt niż grając na konsolach w tym samym okresie czasu. Pewnie dlatego też konsolowcy kupują więcej gier - bo nie muszą wydawać kasy na ciągła modernizację/kupno nowego sprzętu do grania, więc zostaje im kasa za którą mogą kupić gry.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

mad_prince

Awatar użytkownika

Moderator

Posty: 2162

Rejestracja: 23 lip 2005, 16:11

Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: mad_prince » 10 sty 2011, 12:42

Re: PC vs Xbox 360 vs PS3 - wielki pojedynek!

jak już tak bawimy się w chlastanie postów i czepianie szczegółów, to ok.
Dziękuję, nie wiedziałem, że mam aż taki duży wpływ na cały rynek gier. Sądzę jednak, że trochę przeceniasz mój wpływ.
Więc to Ty jesteś autorem tych diagramów i są one umieszczone tylko na tym forum? Cóż, zaskoczyłeś mnie, bo myślałem, że (tak jak napisałeś nad diagramami) autorem jest firma Newzoo i są one zdecydowanie bardziej rozpowszechnione niż Twój post z tego forum
Obok każdego postu widnieje nick wraz z avatarem, który oznaczają że jest to wypowiedź danego osobnika
zgadza się, jednak np. Ty formułujesz swoje wypowiedzi tak, jakbyś tylko Ty miał rację i inaczej niż Ty powiesz być nie może. Ja, mimo przekonania o słuszności moich poglądów, dopuszczam ich błędność.
Więc rzekomo gracze komputerowi kupują, 2x więcej "sprzętu growego" od konsolowych. Czyli potwierdziłeś to co pisałem wcześniej - żeby grać w te same gry na PC trzeba wydać minimum 2x więcej na sprzęt niż grając na konsolach w tym samym okresie czasu
jak najbardziej, sam nawet to napisałem pod tym cytatem w moim poście. Wypowiedź ta jednak miała za zadanie ukazać wybór większości graczy, który (jak obaj stwierdziliśmy) nie jest najlepszym wyborem. I to jest właśnie przeciętny Kowalski - człowiek, który nie posiada jakiejś głębszej wiedzy na specjalistyczny temat, nie ma ochoty zastanawiać się, analizować. Chce po prostu wydać pieniądze w sposób (na pierwszy rzut oka) dla niego najlepszy, bo najwygodniejszy, nie wymagający zbytniego wysiłku. Można też przyjąć, że w swoim wyborze kieruje się nie tylko ceną (tak jak ja) i to jest powód jego "rozrzutności".

FAKTEM jest, że gracze wydają dwa razy więcej na sprzęt komputerowy niż na konsole
FAKTEM jest, że biorąc średni udział POSZCZEGÓLNYCH konsol w rynku gier, to jest zbliżony on do rynku gier komputerowych
FAKTEM jest, że najlepszym zestawem dla gracza jest konsola plus tani laptop

Czujesz się usatysfakcjonowany moimi wypowiedziami, czy mam jeszcze coś uargumentować, bo przeoczyłem wcześniej?

PS. Wypowiedzi na temat Twoich wypowiedzi nie uargumentuję dowodami, bo to jest osobiste odczucie niepodlegające jakimś badaniom. Jedynym potwierdzeniem są forumowicze, którzy opuścili forum po wymianie zdań z Tobą, bądź postawili Ci podobne zarzuty do moich.

Kod: Zaznacz cały

<a> Co właściwie znaczy słowo Ubuntu?
<b> W starym afrykańskim narzeczu: "nie umiem zainstalować Debiana"
"ignorancja częściej jest przyczyną pewności siebie niż wiedza" - Darwin
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 10 sty 2011, 14:51

Re: PC vs Xbox 360 vs PS3 - wielki pojedynek!

Ja, mimo przekonania o słuszności moich poglądów, dopuszczam ich błędność.
Ja też dopuszczam błędność moich informacji, jednak Ty nie potrafisz tego wykazać. Wręcz potwierdzasz, moje przemyślenia dając linki z informacjami uwiarygodniającymi je.
Wypowiedź ta jednak miała za zadanie ukazać wybór większości graczy, który (jak obaj stwierdziliśmy) nie jest najlepszym wyborem.
Tak zgadza się, więcej graczy wybiera gry na konsole (patrz badania). Więcej pieniędzy na sprzęt wydają gracze PCtowi (Twoj link), bo częściej muszą wymieniać sprzęt, jednak nie można wyciągnąć z tego wniosku że jest ich więcej.
nie wymagający zbytniego wysiłku.
Wydawanie pieniędzy nie wymaga praktycznie żadnego wysiłku.
Obsługa PC wymaga przynajmniej podstawowej wiedzy informatycznej, której Twój "przeciętny Kowalski" NIE posiada (własne doświadczenie). Obsługa konsoli nie wymaga praktycznie żadnej wiedzy informatycznej. Więc nic dziwnego, że i Kowlaski coraz częściej kupuje konsolę, tym bardziej że jest to tańsze niż uczenie się obsługi komputera (patrz zdanie wcześniej) i wydawania często pewnych sumy pieniędzy na modernizację/zakup nowego sprzętu, a Kowalski bogatym mieszkańcem Europy nie jest (biednym też nie). Więc nie ma żadnego uzasadnienia za tym, iż Kowalski miałby kupić PCta zamiast konsoli, co potwierdzają co roczne statystyki wzrostu sprzedaży konsol i w naszym zacofanym kraju trzeciego świata. (jak przypomni mi się url do konkretnych danych to podam).
Znowu napisałem to samo co kilka postów wcześniej, a ktoś mi wciska nadal to samo, że Kowalski ma podstawową wiedzę informatyczną! Chyba poziom informatyczny Kowalskiego wzrósł od ostatniego mojego postu.
FAKTEM jest, że gracze wydają dwa razy więcej na sprzęt komputerowy niż na konsole
FAKT: - gracze konsolowi kupują więcej gier niż gracze konsolowi, więc:
FAKT: gracze PCtowi są z roku na rok coraz bardziej "olewani" przez producentów gier, a bez gier jak będzie wyglądać platforma do gier? :D
Dowód? wystarczy spojrzeć jak przekształca się czasopismo CD-Action (zero nt/ konsol>pierwsze nieśmiałe newsy o konsolach>króciutkie recenzje o grach na konsolach>obecnie obszerne recenzje gier konsolowych> dalszy wzrost liczby recenzji gier konsolowych), chociaż w starciu z poziomem recenzji w PSX Extreme i tak wg mnie nie ma szans.
FAKTEM jest, że biorąc średni udział POSZCZEGÓLNYCH konsol w rynku gier, to jest zbliżony on do rynku gier komputerowych
FAKT: wymyśliłeś sobie średni udział poszczególnych konsol, podaj coś na poparcie swoich wymysłów, konkretne dane liczbowe. Bo skoro bierzesz całą kategorię "konsole", czyli 43%, dzielisz je przez wszystkie rodzaje konsol jakie są na rynku czyli jakieś ponad 10 różnych konsol (nie znalazłem w wynikach opublikowanych przez tą firmę konkretnego wyszczególnienia nazw konsol), wychodzi na to iż mniej niż <4% gier jest na daną konsolę Xboxa i PS3, Wii, a nie może tak być bo inaczej producenci preferowaliby wydawanie gier na PCty, a nie konsole, bo inaczej by nie zarobili. Druga sprawa że każda gra nie jest na każda konsolę też dostępna, więc kolejna bzdura z uśrednienia wychodzi. Więc te wyliczenia to totalna bzdura i potrzebujesz podać konkretne dane jeżeli chcesz w ogóle iść w tym kierunku. No chyba że znowu napiszesz, że to tylko Twoje osobiste odczucia, w takim razie nie powinieneś wdawać się w dyskusję z informatykiem, prędzej może z kapłanem, psychologiem?
bo to jest osobiste odczucie
Osobiste odczucia najlepiej niech pozostaną zawsze OSOBISTE. Natomiast jeżeli chcesz z kimś dyskutować, potrzeba czegoś więcej niż odczuć, potrzeba konkretnych argumentów w dyskusji. Do tego potrzeba znajomości tematu, jeżeli ktoś się nie zna na danym temacie to lepiej nie zabierać głosu w nim, żeby później ktoś kto się zna na nim nie zarzucił laikowi brak znajomości tematu. A obronę swojego zdania nie powinieneś podpierać odczuciami, a argumentami.
(przy okazji pozdrowienia dla Śledzika, który nt. Linuksa miał wiele do powiedzenia, szkoda tylko że kompletnie nic sensownego o nim nie wiedział i się z powodu braku wiedzy złościł na cały świat, jak by ktoś mu kazał zabierać głoś w temacie, o którym nic nie wie)

Mój post więcej :]
Ktoś rzeczowo coś dopowie? Czy kolejny raz o osobistych odczuciach? To wtedy ja coś dorzucę o moich osobistych odczuciach przy dotykaniu ręką (żeby nie było!) powierzchni myszki, klawiatury i pada.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

Tom

Awatar użytkownika

Profesor Świata

Posty: 820

Rejestracja: 19 gru 2005, 16:36

Post autor: Tom » 10 sty 2011, 15:29

Re: PC vs Xbox 360 vs PS3 - wielki pojedynek!

Zastanawia mnie jak w ogóle można dyskutować na wyższości PC'ta nad konsolą i odwrotnie. Nie od dziś wiadomo, że konsola jest GŁÓWNIE do gier, a komputer MIĘDZY INNYMI do gier.
Obsługa PC wymaga przynajmniej podstawowej wiedzy informatycznej, której Twój "przeciętny Kowalski" NIE posiada (własne doświadczenie).
Wybacz ale w dzisiejszych czasach coraz trudniej znaleźć osobę, która by nie potrafiła uruchomić komputera, przeglądarki i jakiejś tam gry. Chyba, że dla CIebie "podstawowa wiedza informatyczna" to znajomość przynajmniej jednego języka programowania. Może i ten nieszczęsny Kowalski nie potrafi zainstalować systemu operacyjnego, ale po Twoich wypowiedziach odnoszę wrażenie, że to jest po prostu osoba, która komputer widzi pierwszy raz...
Więc nie ma żadnego uzasadnienia za tym, iż Kowalski miałby kupić PCta zamiast konsoli, co potwierdzają co roczne statystyki wzrostu sprzedaży konsol i w naszym zacofanym kraju trzeciego świata.
Który Kowalski to zagorzały gracz, który musi odpalić każdą grę na maksymalnych detalach? Według mnie konsolę kupują osoby, które po prostu chcą grać na maksymalnych detalach w każdą nową pozycję lub oglądać filmy Blu-Ray w przypadku PS3. Zwykły komputer czy też laptop* za 2 - 3 tysiące pozwoli na odpalenie nowych gier do czasu kolejnej generacji konsol, co prawda niekoniecznie na maksymalnych detalach, jednak - tak, tak znowu - nie każdy Kowalski musi odpalić każdą grę na maksymalnych. Nierzadko na dłuższą metę różnica w detalach między średniowysokimi, a wysokimi jest mało widoczna. Jeżeli ktoś nie jest zagorzałym graczem i nie wyczekuje na kolejną wersję GTA, CODa, Crysisa czy też innych gier to po co mu konsola? Wyrzuci 1000zł i zagra raz w miesiącu? To samo może zrobić na komputerze, który jest o WIELE BARDZIEJ funkcjonalny od konsoli i nie sądzę, żeby to się szybko zmieniło.

* Laptop może nie koniecznie ale stacjonarny powinien uciągnąć nowe tytuły po 5 latach.

PS: Swoją drogą nie widziałem tak popularnego topicu na tym forum od dawna :)
Tutaj miała być jakaś mądra sentencja, ale Tom'owi się nie chciało...
<<

mad_prince

Awatar użytkownika

Moderator

Posty: 2162

Rejestracja: 23 lip 2005, 16:11

Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: mad_prince » 10 sty 2011, 16:38

Re: PC vs Xbox 360 vs PS3 - wielki pojedynek!

wychodzi na to iż mniej niż <4% gier jest na daną konsolę Xboxa i PS3, Wii, a nie może tak być bo inaczej producenci preferowaliby wydawanie gier na PCty, a nie konsole
skoro wg Ciebie na te poszczególne konsole wychodzi więcej niż 4% gier, to znaczy, że na inne konsole wychodzi mniej niż 4%, (no praw matematyki się nie zmieni, średnia to średnia), a jednak powstają na nie gry. Poza tym poproszę o dane, gdzie naocznie zobaczę, że na te konsole wychodzi znacząco więcej niż 4% ogółu gier. Konkrety, konkrety, konkrety. Ja swoją tezę o średniej produkcji gier oparłem na danych przez Ciebie podanych. Nawet biorąc pod uwagę (taki przykład, nie czepiaj się szczegółów), że 50% z gier konsolowych wychodzi tylko na PS3, to i tak jest to (na rynku amerykańskim do którego się odwołałeś, choć ja jednak wolałbym porównywać z którymś z europejskich rynków, bo Ameryka to Ameryka) około 20% spośród wszystkich gier. Czyli mniej-więcej tyle samo, ile wychodzi na PC (box+download), więc niejako bzdurą, jak to sam określiłeś, jest łączenie wyników sprzedaży ze wszystkich konsol i zestawianie ich w całości z PC i to podzielonym

O tym, że nie każda gra jest dostępna na każdą konsolę również wiem i o tym wspominałem już dwukrotnie wytykając, że konsole z tego właśnie powodu również powinny być podzielone tak jak PC (tak, wtedy kiedy mnie wyśmiałeś, że konsole są w konsolach, a teraz wyrażasz to samo zdanie)

W temacie (nie kieruję tutaj wypowiedzi do Maćka, tylko ogólnie, do wszystkich), można się zapoznać z tym artykulem, gdzie również wykazano wzrost zainteresowania PCetami w porównaniu do konsol.

Kod: Zaznacz cały

<a> Co właściwie znaczy słowo Ubuntu?
<b> W starym afrykańskim narzeczu: "nie umiem zainstalować Debiana"
"ignorancja częściej jest przyczyną pewności siebie niż wiedza" - Darwin
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 10 sty 2011, 17:44

Re: PC vs Xbox 360 vs PS3 - wielki pojedynek!

Wybacz ale w dzisiejszych czasach coraz trudniej znaleźć osobę
Wybacz, ale czy miałeś do czynienia z jakimiś w ogóle użytkownikami komputera, czy piszesz tylko przez swoje powiedzmy 10 letnie ciągłe uczenie się obsługi systemu? Zatrudnij się w jakimś dziale "helpdesk". Wtedy zobaczysz jaki jest poziom wiedzy użytkowników komputera. Gdzie zapisała pani plik który pobrał się przed chwilą przez przeglądarkę? Jak skopiować plik? Jak się zapisuje plik na pulpit? Jak skopiować plik z jednego folderu do drugiego? Jak nagrać płytę?
To są zagadnienia, które wasz przysłowiowy Kowalski uważa za szczyt umiejętności informatycznych.
Według mnie konsolę kupują osoby, które po prostu chcą grać na maksymalnych detalach
W konsolach nie można zmieniać żadnych opcji graficznych, są tylko jedne detale graficzne o które dba producent danej gry, a nie gracz wymieniający sprzęt. Więc pisanie o wysokich, niskich, średnich w przypadku braku takich opcji jest chyba błędne.
Zwykły komputer czy też laptop* za 2 - 3 tysiące pozwoli na odpalenie nowych gier do czasu kolejnej generacji konsol
Który sprzęt* kupiony równo 5 lat temu za 3 tys zł pozwoli dzisiaj i również za kilka lat (bo przecież piszesz o końcu generacji konsoli) na odpalenie nowych gier na średnich detalach. Proszę o dokładny model i cenę w dniu zakupu! Więc tylko konkrety :!:
Poza tym poproszę o dane, gdzie naocznie zobaczę, że na te konsole wychodzi znacząco więcej niż 4% ogółu gier.
A kto powiedział, że na daną konsolę wychodzi mniej niż 4% lub więcej niz 4%? Na pewno nie ja! To ja poproszę o dane zaprzeczające danym, że na konsole wychodzi mniej niż 43% gier a na PC zaledwie 19%. Chcesz przy tym podać mi rozbicie na poszczególne modele konsol - proszę bardzo! Chętnie poczytam i poszerzę swoją wiedzę. Czekam!
skoro wg Ciebie na te poszczególne konsole wychodzi więcej niż 4% gier,
NIE! Wg mnie na konsole wychodzi 43% gier, na PC 19% to są fakty na których się opieram. Natomiast 4% to są Twoje uśrednione wyliczenia do których nawiązujesz, ja tylko twierdziłem, że Twoje uśrednienie jest bzdurą i pytam Ciebie o konkrety. Pytam na podstawie czego uśredniasz wartości?
Klasyczny do bólu przykład uśredniania i wyciągania z niego błędnych wniosków:
- ja zjadłem 2 obiady
- ty nie zjadłeś żadnego
Wniosek? Średnio każdy z nas zjadł po jednym obiedzie.
Kompletna bzdura prawda?
porównywać z którymś z europejskich rynków, bo Ameryka to Ameryka
Bo Ameryka to jeden z największych (największy?) rynków? Narzucający trendy innym rynkom?

Przejrzałem pobieżnie, jeszcze przeczytam dokładniej ankietę wśród ponad 6tys graczy w europie:
ISFE_Consumer_Research_2008_Report_final.pdf
Nie lubię czytać wypocin polskich blogowiczów, więc zawsze szukam źródeł ich sensacyjek (czyli publikacje w PDF).
Warto zwrócić uwagę na ilość graczy konsolowych w wynikach tej ankiety w Niemczech, i porównać to ze sprzedażą gier w badaniach (nie ankiecie!), które zamieściłem na poprzedniej stronie. Wychodzi na to iż w ankiecie do grania na konsoli przyznaje się zaledwie 17% graczy, natomiast 34% sprzedanych w Niemczech gier to gry na konsole. Dziwne - prawda? Mniej osób grających na konsoli kupuje więcej gier niż wszyscy gracze przyznający się do gry na PC. Może gracze na PC grają tylko na piratach? W takim razie ankieta powinna uwzględniać czy ktoś kradnie czy nie i nie brać takiej osoby pod uwagę, gdyż przez takich złodziei dana platforma tylko traci. A jak gier nie kupują to producent gry nie zarabia. Jak nie zarobi to wyda grę na inna platformę na której zarobi lub nie wyda następnej części danej gry itp. Ale o tym już też pisałem.

Poczytam jeszcze bo dużo jest ciekawych informacji, kategorii, ale takie dane nazbierane przez ankietę są obarczone dużym błędem czysto psychologicznym: ludzie lubią kłamać, wstydzą się przyznać (np. że nie kupują gier) itp. Więc co suche dane sprzedaży/kupna to suche fakty.


*chyba sam się już opamiętałeś, że laptopa 5 lat temu z wydajną kartą graficzną do gier nie można było kupić za mniej niż 6 tys zł (!) a co z PC?
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

mad_prince

Awatar użytkownika

Moderator

Posty: 2162

Rejestracja: 23 lip 2005, 16:11

Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: mad_prince » 10 sty 2011, 20:43

Re: PC vs Xbox 360 vs PS3 - wielki pojedynek!

To ja poproszę o dane zaprzeczające danym, że na konsole wychodzi mniej niż 43% gier a na PC zaledwie 19%
a czy ja to gdzieś negowałem (czy ktokolwiek)? bo sobie nie przypominam. Ponadto w moim poprzednim poście możesz również zobaczyć przykład nawet dla 50% procent udziału jednej konsoli w rynku gier konsolowych, a nie tylko 4-ech procent, które Ty wyliczyłeś (po raz pierwszy pojawia się w Twoim poście), co daje i tak porównywalny wynik z PC. Można więc wynik sprzedaży gier konsolowych podzielić nawet tylko na trzy wiodące, a i tak mało prawdopodobne, że wynik przychodów z gier u którejkolwiek z nich w jakiś znaczący sposób przekroczy przychód PC. Nie potrafisz tego zrozumieć czy po prostu nie chcesz? To może ja to też na przykładzie rzucę: Janek kupił pączka w cukierni Y za 2,5 pln, Rysiek w cukierni Z ciastko za 3,5 pln, Gieniek jakieś wafelki za 3 pln w cukierni X. Gerwazy za to wydał 4,50 pln na chleb w piekarni. I tak o to do rynku cukierniczego wpłynęło 2x więcej pieniędzy niż piekarniczego. Jednak każda z tych cukierni wzbogaciła się mniej, niż piekarnia. Mam nadzieję, że teraz zrozumiałeś (tak, wiem, durny przykład, ale sam zacząłeś :P)

Powiedziałeś, że jakby sprzedaż gier była poniżej <4%, to wydawcom by się to nie opłacało. Na zdrowy rozsądek masz rację, jednak sam powtarzasz,
jeżeli chcesz z kimś dyskutować, potrzeba czegoś więcej niż odczuć, potrzeba konkretnych argumentów w dyskusji.
Ja na poparcie tego, że tak może być podam, że sam wielokrotnie powtarzasz, iż konsole są sprzedawane po zaniżonych cenach (i to jest prawda), więc dlaczego nie miałoby by być podobnego (w sensie mało opłacalnego) działania na rynku gier?

Co do helpdeska - jest to instytucja skierowana do takiej właśnie grupy ludzi, ciężko żeby dzwonił ktoś bardziej kumaty w celu jakiejś konwersacji. To tak jakby wymagać od klienta burdelu celibatu.

Co do kompa: a co jeśli ktoś chciałby TERAZ kupić sprzęt? Możliwe, że nowe konsole wejdą na przełomie 2011/2012 bądź 2012/2013 roku (za), więc jeszcze jakiś rok, dwa grania i konsola będzie już przestarzała. oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wciąż na niej grać, jednak o ile starszy komp przy obniżonych ustawieniach nowsze gry pociągnie, o tyle starsza generacja konsol nie pociągnie raczej gier nowszej generacji (aczkolwiek wróżem nie jest i nie wiem, jakie techniczne możliwości będą miały nowe konsole). Ponadto na nowym kompie można odpalać stare gry raczej bez problemu, a w przypadku wymiany konsoli na nowszą? Np tylko niektóre modele PS3 pozwalają grać w gry z PS2.

Kod: Zaznacz cały

<a> Co właściwie znaczy słowo Ubuntu?
<b> W starym afrykańskim narzeczu: "nie umiem zainstalować Debiana"
"ignorancja częściej jest przyczyną pewności siebie niż wiedza" - Darwin
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 10 sty 2011, 23:01

Re: PC vs Xbox 360 vs PS3 - wielki pojedynek!

a i tak mało prawdopodobne, że wynik przychodów z gier u którejkolwiek z nich
Uparcie nie chcesz podawać faktów, więc pytam dalej na podstawie jakich danych rzucasz następną tezę. Masz coś na jej poparcie?
Bo pamiętam dane opublikowane rok temu w okresie świątecznym (podać konkretne źródło? zresztą staty są na wiki), że samych konsol Wii sprzedało się więcej niż konsol PS3 i xbox360 razem wziętych, więc na prawdę chciałbym zobaczyć coś konkretnego, a nie kolejne gdybanie.
Można więc wynik sprzedaży gier konsolowych podzielić nawet tylko na trzy wiodące
Nadal piszesz o swoich odczuciach, czy znajdziesz w końcu jakieś konkrety?
To może ja to też na przykładzie rzucę: Janek kupił pączka
...a może kupiłby tak grę? I TY byś w końcu podał jakieś konkrety?
Mam nadzieję, że teraz zrozumiałeś
Niestety nie zrozumiałem, bo żadnych konkretów do dyskusji nie wniosłeś.

Przypadkowo przeglądając staty:
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_be ... s_by_genre
najlepiej sprzedanych gier w historii gier PC wyszło na to że na 1 miejscu jest: The Sims, 16mln egzemplarzy sprzedanych.

Z kolei na konsole najlepiej sprzedającą się grą jest Wii Play 27.38 mln sprzedanych. Złośliwy napisałby o grze Wii Sports 67.71 mln sprzedanych egzemplarzy (tyle nie mają chyba łącznie wszystkie gry z top 20 PC ;) ), ale ta gra jest dorzucana do każdej konsoli, więc ja ją nie liczę ;)
Co do helpdeska - jest to instytucja skierowana do takiej właśnie grupy ludzi, ciężko żeby dzwonił ktoś bardziej kumaty w celu jakiejś konwersacji.
Dzwonią różni ludzie, na różnym poziomie, nie tylko i wyłącznie ludzie "nie kumaci" jak sugerujesz. Dzwonią też ludzie, którzy przypadkowo wykryli bug w danym programie, lub instrukcja jest zawiła a interfejs nieintuicyjny itp. Ale tych ludzi z banalnymi problemami jest więcej. Z resztą skąd ludzie mieliby się nauczyć podstaw obsługi, trudnego, nieintuicyjnego Windowsa? Sami? Ile się już uczysz Windowsa lat? Umiesz wykonać już wszystkie czynności np. administracyjne? Jeżeli tak to zapewne zdobycie certyfikatu pierwszego poziomu MCTS - nie stanowi dla Ciebie problemu?
a co jeśli ktoś chciałby TERAZ kupić sprzęt?
Za jaką kwotę i na ile lat grania ci starczy ten sprzęt? Wciąż dopytuje się o cenę i parametry sprzętu, który przebiłby cenę konsoli i starczył na kupę lat grania. Wszyscy o tym piszą, że taniej jest kupić PC, ale jak pytam o konkrety to ciiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiisza!
Możliwe, że nowe konsole wejdą na przełomie 2011/2012
Gdybanie na wp (właściciel pudelka?) sprzed 2 lat. Ciekawe, fachowe masz źródło wiadomości w tym przypadku. :P
o tyle starsza generacja konsol nie pociągnie raczej gier nowszej generacji (aczkolwiek wróżem nie jest i nie wiem, jakie techniczne możliwości będą miały nowe konsole).
Oczywiście że wróżem nie jesteś, ale nie trzeba wróżyć wystarczy orientować się tylko w temacie konsol (o popatrz wypowiadasz się w tym temacie), że jeszcze przez kilka lat na konsole "starej generacji" są wydawane najnowsze tytuły gier.
Ponadto na nowym kompie można odpalać stare gry raczej bez problemu
:rotfl: Uśmiałem się!
(uruchom sobie: red alert 2, age of empires 2, fifa <2000, nfs <porsche, sorry więcej przykładów nie chce mi się wypisywać, ale jak chcesz wysilę się i podam jeszcze z 20 tytułów z mojej bezcennej kolekcji, których bez problemów nie uruchomisz i nie są to tylko "nieliczne" wyjątki ;) )
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

mad_prince

Awatar użytkownika

Moderator

Posty: 2162

Rejestracja: 23 lip 2005, 16:11

Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: mad_prince » 10 sty 2011, 23:23

Re: PC vs Xbox 360 vs PS3 - wielki pojedynek!

w każdym moim poście są konkrety i odniesienia do konkretnych danych (w tym wypadku podanych przez Ciebie danych), skoro masz problem ze zrozumieniem, to nic na to nie poradzę. Mam takiego kolegę, któremu też się nigdy wytłumaczyć nie da, bo on wszystko wie najlepiej, a nawet jak mu się czarno na białym wywali, że nie ma, to i tak dalej w to brnie. Skoro nie potrafi do Ciebie dotrzeć, że w tak szerokiej kategorii jak "konsole" znajduje się więcej niż jedna platforma i używanie ich skomasowanych wyników sprzedaży, aby stwierdzić, że rynek gier PC jest o wiele mniejszy jest głupotą, bo jak sam stwierdziłeś, na konsole wychodzą różne gry. Wii cieszy się olbrzymią popularnością, więc pewnie udział gier na Wii w rynku gier konsolowych jest olbrzymi. Być może nawet większy od rynku gier PC, ale oznacza to tym samym, że rynek gier na pozostałe konsole jest mniejszy od PC. I tu nie trzeba jakichś danych dodatkowych, to wszystko widać z wykresów przez Ciebie podanych, ale jak ktoś potrafi tylko domagać się argumentów, których (mając je czarno na białym) nie widzi, a nie potrafi wyciągać wniosków z danych przez siebie wstawionych, do dalsza rozmowa nie ma sensu. Mój ostatni post w tym temacie, miej swoje ostatnie zdanie jak zawsze, czuj się usatysfakcjonowany.

Kod: Zaznacz cały

<a> Co właściwie znaczy słowo Ubuntu?
<b> W starym afrykańskim narzeczu: "nie umiem zainstalować Debiana"
"ignorancja częściej jest przyczyną pewności siebie niż wiedza" - Darwin
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 23 sty 2011, 15:27

Re: PC vs Xbox 360 vs PS3 - wielki pojedynek!

mad_prince pisze:w każdym moim poście są konkrety i odniesienia do konkretnych danych
:rotfl:
Tak? Kilka kilkanaście postów prosiłem Ciebie (i nie tylko Ciebie) o konkrety w wypowiedziach. Jakos nie bylo widac tych konkretów gdy mówiłes np. o braku możliwości korzystania ze stron internetowych przez konsole, gdy pisałeś o tym że Pc jest tańszym rozwiązaniem (ale kwot nie potrafiłeś wymienić) itd. itp.. Wybacz nie chce mi się szukać i cytować Ciebie. Chociaż jednym cytatem zarzucę...

Przypomnijmy, jak pytałem bezpośrednio o konkrety, co odpowiedziałeś?
mad_prince pisze: a w d... Po co konkrety,
:hyhy:
mad_prince pisze:Być może nawet większy od rynku gier PC, ale oznacza to tym samym, że rynek gier na pozostałe konsole jest mniejszy od PC. I tu nie trzeba jakichś danych dodatkowych, to wszystko widać z wykresów przez Ciebie podanych,
Tak, zgadza się widać że rynek gier konsolowych jest większy od tego na PC. Oczywiście, popieram Cię w pełni. Szkoda że tak długo zajęła Ci analiza faktów i dojście do tego KONKRETNEGO stwierdzenia. ;P
Ostatnio zmieniony 23 sty 2011, 16:02 przez Maciek, łącznie zmieniany 4 razy.
Powód: literówki
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

mad_prince

Awatar użytkownika

Moderator

Posty: 2162

Rejestracja: 23 lip 2005, 16:11

Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: mad_prince » 23 sty 2011, 17:43

Re: PC vs Xbox 360 vs PS3 - wielki pojedynek!

miałem już nie pisać, ale kłamstwa nie zniesę.
1. Mnie o cenę zestawu nie prosiłeś, bo ja się z Tobą zgadzałem w tej kwestii, aczkolwiek przykładowy zestaw wyliczyłem Ci w poście z 6. stycznia chyba
2. Proszę podać, w którym poście napisałem, że komputer jest tańszym rozwiązaniem? Jedyne co napisałem, to to,że uważa, że do lapka z mocnym prockiem jakiego potrzebuję lepiej taniej wyjdzie dorzucić 500 pln na lepszą kartę niż o 1000 więcej na konsolę oraz jak ktoś nie jest maniakiem gier (tak jak ja), to w zasadzie konsola jest mu zbędna.
3.
Przypomnijmy, jak pytałem bezpośrednio o konkrety, co odpowiedziałeś?
mad_prince napisał(a):
a w d... Po co konkrety,
Bo to była oczywista sprawa, w której wystarczy pomyśleć. Z resztą dostałeś te swoje upragnione konkrety od razu w tym samym poście.
4
Tak, zgadza się widać że rynek gier konsolowych jest większy od tego na PC. Oczywiście, popieram Cię w pełni. Szkoda że tak długo zajęła Ci analiza faktów i dojście do tego KONKRETNEGO stwierdzenia. ;)
Nigdy nie twierdziłem, że udział gier konsolowych w rynku jest mniejszy od gier PC, oprócz rynku Niemieckiego, gdzie rynki te są porównywalne (ale taki światły człowiek jak Ty pewnie już to zauważył, i dlatego nigdzie nie bierze pod uwagę tego rynku, bo nie pasowałby w 100% do Twoich teorii)

Jeśli prosisz o konkrety, to najpierw naucz się czytać ze zrozumieniem, wtedy na pewno je dostrzeżesz. Jeśli wypowiadasz się na temat czyjego zdania, to nie przeinaczaj jego wypowiedzi, a najlepiej się z nimi zapoznaj. Możesz się nie zgadzać z moim zdaniem, możesz mieć je gdzieś, ale nie kłam na mój temat. A najlepiej poćwicz czytanie ze zrozumieniem, bo albo udajesz, albo naprawdę masz z tym poważne problemy. Możesz też podać jakąś moją wypowiedź, co do której nie ma konkretów, z chęcią się z nią zapoznam (znaczy pewnie jakaś się tam znajdzie, nie mówię że nie, ale chciałbym jednak zobaczyć, czego to tak nie potrafisz wyczytać).

Kod: Zaznacz cały

<a> Co właściwie znaczy słowo Ubuntu?
<b> W starym afrykańskim narzeczu: "nie umiem zainstalować Debiana"
"ignorancja częściej jest przyczyną pewności siebie niż wiedza" - Darwin
<<

welll1

Awatar użytkownika

Ekspert

Posty: 519

Rejestracja: 22 kwie 2006, 14:44

Post autor: welll1 » 23 sty 2011, 20:25

Re: PC vs Xbox 360 vs PS3 - wielki pojedynek!

Sprzedaż gier na konsole i PC nie jest absolutnie żadnym wyznacznikiem ich popularności.
Sprzedaż samych konsol jak i gier na nie uwidacznia ich popularność z jednego tylko powodu. Brak tam piractwa Maćku.
Otóż sprzedaż gier na PC jest nikła w porównaniu z tymi konsolowymi. Chcąc zagrać w GTA IV na X czy PS3 muszę takową grę zakupić, chcąc zagrać na PC mogę kupić, ale nie muszę. Rozmiar piractwa na rynku muzycznym, filmowym jak i "growym" jest ogromny, temu nie da się zaprzeczyć. Jest za darmo, chwila ściągania i po problemie. Konsekwencje prawne i ich prawdopodobieństwo jest podobne do tego z tym w Lotto. Nie dziwota, że każdy woli grę pobrać, sprawdzić, a gdy okaże się warta stracenia pieniędzy wyjść do sklepu czy kliknąć na allegro. To działa w ten sposób teraz nie odwrotnie. Rozumiem walkę z piractwem, ale rozumiem też stronę przeciwną.
Ssanie to kradzież ale pobieranie opłat za 3h(bo multi brak, a kampania tyle trwa) gry w gniota porównałbym również do kradzieży.
Czemu Blizzard nie narzeka na piractwo? Bo ich gry są na tyle fenomenalne, przemyślane i popularne że po prostu nie opłaca się bawić na pirackich bramkach do multi itd. Strata czasu i przyjemności.
Rynku konsol z grami na PC porównywać nie można i są to tylko i wyłącznie puste dane. Rzeczywistość jest zupełnie inna.
Chcesz grać i płacić za każdą grę krocie bez sprawdzenia jej proszę bardzo. Kup konsolę nowej generacji wydaj 1000 zł dokup telewizor za 3000 zł bo tylko z Full HD ma to sens i ciesz się konsolą i tym co daje. Wymagania nie istnieją, instalować nic nie musisz, prosto szybko i przyjemnie tyle, że drogo. Dlatego wraz ze wzrostem poziomu życia wzrasta sprzedaż konsoli, bo stać ludzi na fajny TV i na dużo droższe gry.
Chcesz pociupać za darmo, trochę nielegalnie, a gdy frajda jest niedopisania i czujesz, że multi pochłonie Cię 100 razy bardziej niż singielek kupujesz oryginał i jedziesz.

Cenowo konsolę kupujesz raz i cieszysz się nią do next gena, dodatkowo na TV wydać musisz, plus każda gra 200 zł. Wynik samego sprzętu oscyluje w granicach 4000 zł z kilkoma grami na start.
Komputer za 2500 zł pozwoli pograć przez rok-dwa na maxie potem już do 5 lat na średnio- niskich ale pozwoli. Gry oryginalne dużo tańsze, a i ich zakup nie jest konieczny.
Tak więc jeśli weźmiemy pod uwagę koszta to od premiery konsoli do jej next gena za tę samo cenę kupimy dwa razy sprzęt komputerowy co nam daje wynik 5 lat gry na znacznie lepszych detalach niż te konsolowe, lub jeden dobry zakup komputera i inwestowanie w oryginalne gry.
Tak więc wszystko zależy od portfela, człowieka i jego podejścia oraz wymagań.