Dodanie "ciemnych" styli na forum (kontynuacja)

Uwagi, propozycje i komentarze dotyczące naszego Forum.

<<

Robertinho

Awatar użytkownika

Mega Prof. Świata

Posty: 1226

Rejestracja: 12 gru 2006, 21:37

Skype: bercik.93

Lokalizacja: Radostowice

Post autor: Robertinho » 31 gru 2008, 12:26

Re: Dodanie "ciemnych" styli na forum (kontynuacja)

Jakby nie trzeba było robić tych zmian graficznych tylko walnąć styl i to wszystko to nie miałbym nic przeciwko. Chociaż dla mnie 2 style do wyboru to chyba wystarczająca ilość.

Chociaż jak widzę bahamut'a to mnie bierze na wymioty (kogoś chyba tutaj podobnie...)...


<<

Śledziks

Awatar użytkownika

Profesor Świata

Posty: 854

Rejestracja: 12 cze 2006, 13:14

Post autor: Śledziks » 31 gru 2008, 13:32

Re: Dodanie "ciemnych" styli na forum (kontynuacja)

A nie można skądś ściągnąć gotowego stylu tylko później by się go tam podrasowało żeby pasowało do tematu forum? Bo szczerze mówiąc też już mam dosyć tego jasnego koloru.
Ostatnio zmieniony 31 gru 2008, 13:33 przez Śledziks, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 31 gru 2008, 13:34

Re: Dodanie "ciemnych" styli na forum (kontynuacja)

Jakiego stylu używają Forumowicze:
bahamut: 7749 (domyślny)
subSilver: 1190

Osobiście używam od początku bahamuta :)
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

Nivener

Awatar użytkownika

Ekspert

Posty: 549

Rejestracja: 19 sty 2006, 18:44

Post autor: Nivener » 31 gru 2008, 13:43

Re: Dodanie "ciemnych" styli na forum (kontynuacja)

Jakby nie było te statystyki są nieźle zakłamane ;] Pewnie ponad 50% użyszkodników jest nieaktywna, 30% napisało góra 10 postów, jakieś 15% poświęciło temu forum około 200 postów, a tylko 5% to aktywni użytkownicy którzy mają wpływ na to forum. Więc nie ma co się tym sugerować ;] Lepiej by wypadła ankieta wśród aktywnych użyszkodników. Co do stylu, to nie ma sprawy ja wiem co się z czym je w stylach phpbb by przemo, więc zawsze mogę pomóc ;]
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 31 gru 2008, 13:50

Re: Dodanie "ciemnych" styli na forum (kontynuacja)

Nivener pisze:Pewnie
Pewnie nawet nie sprawdzałeś :P
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

Nivener

Awatar użytkownika

Ekspert

Posty: 549

Rejestracja: 19 sty 2006, 18:44

Post autor: Nivener » 31 gru 2008, 13:58

Re: Dodanie "ciemnych" styli na forum (kontynuacja)

Maciek, hahaha żebyś sie nie zdziwił ;] Kiedyś z Ramiro (jak jeszcze tu bywał) śmialiśmy się z tego iż ledwo, około 15% użytkowników tego forum jest aktywne ;] Wtedy było ich nawet troche więcej.
<<

Adamo

Awatar użytkownika

Ekspert

Posty: 418

Rejestracja: 31 lip 2005, 19:43

Skype: adamo1991

Lokalizacja: Ostrów Wlkp / Poznań

Post autor: Adamo » 31 gru 2008, 14:15

Re: Dodanie "ciemnych" styli na forum (kontynuacja)

Nivener, spokojnie, nie zapedzaj sie, ja mam troche ponad 200 postów ale czasem wchodze na forum i coś tam pisze ;P w końcu siedze już tu 3,5 roku :)
<<

Śledziks

Awatar użytkownika

Profesor Świata

Posty: 854

Rejestracja: 12 cze 2006, 13:14

Post autor: Śledziks » 31 gru 2008, 14:40

Re: Dodanie "ciemnych" styli na forum (kontynuacja)

Maciek pisze:Jakiego stylu używają Forumowicze:
bahamut: 7749 (domyślny)
subSilver: 1190
Osobiście używam od początku bahamuta
Też go używam ale to dlatego bo tamten mi się nie podoba :P Ciekawe jakby wyglądały te statystyki jakby domyślnym stylem był subSilver. Domyślam się że podobnie do tych tylko że odwrotnie. Wszystko dlatego bo bahamut jest stylem domyślnym. Tak samo by było z ciemnym stylem, którego tak wiele osób chce.
Obrazek
<<

stachu

Awatar użytkownika

Mega Prof. Świata

Posty: 1294

Rejestracja: 6 maja 2007, 11:05

Lokalizacja: Gliwice

Post autor: stachu » 31 gru 2008, 15:43

Re: Dodanie "ciemnych" styli na forum (kontynuacja)

Jakiego stylu używają Forumowicze:
bahamut: 7749 (domyślny)
subSilver: 1190
Dobra a teraz z tego ponad 8 tysięcznego grona wybierz użytkowników którzy udzielają się na forum. hmm... 50? 100? osób nie ma starta?


Maciek, nie patrz tylko na siebie, patrz na tych co te forum trzymają przy życiu :!:
Ostatnio zmieniony 31 gru 2008, 15:44 przez stachu, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
<<

d6mi6n

Awatar użytkownika

Wysoko zaawansowany

Posty: 221

Rejestracja: 7 wrz 2007, 20:20

Post autor: d6mi6n » 31 gru 2008, 17:55

Re: Dodanie "ciemnych" styli na forum (kontynuacja)

to ja się wtrącę kręcę się już jakiś czas po forum i nawet nie wiem gdzie się styl zmienia


no dobra już wiem są 2 można pomyśleć nad wprowadzeniem innych, ale też nie zapominajmy o planach przeniesienia forum.
Ostatnio zmieniony 31 gru 2008, 17:57 przez d6mi6n, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie wiem jak to jest, ale może zrozumiem w końcu Życia uczę się stale by pojąć wiedzę ojców
<<

Iudex

Awatar użytkownika

Ekspert

Posty: 491

Rejestracja: 8 lis 2005, 20:54

Post autor: Iudex » 31 gru 2008, 18:53

Re: Dodanie "ciemnych" styli na forum (kontynuacja)

d6mi6n pisze:nie zapominajmy o planach przeniesienia forum.
Ja miałem plan kupić komputer... rok temu. Więc z planami różnie bywa. :]
Maciek pisze:Jakiego stylu używają Forumowicze:
bahamut: 7749 (domyślny)
subSilver: 1190
Zapewniam Cię, że 4tys użytkowników nie wie jak się zmienia, a pozostałem 3,7tys osób zarejestrowało się aby pobrać jakieś spolszczenie.

Nie lepiej Maćku zrobić ankietę? Na pewno spotkalibyśmy się z sytuacją, kiedy większość głosowałaby na wprowadzenie czarnego stylu. :)
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 1 sty 2009, 20:56

Re: Dodanie "ciemnych" styli na forum (kontynuacja)

Iudex pisze:Nie lepiej Maćku zrobić ankietę?
może da coś do przemyśleń wynik takiej ankiety:

Czy chciałbyś za darmo ściągnąć ze strony FIFE 2050?
Pomyslmy jaki bylby wynik takiej ankiety wsrod internautów? Oczywiscie ze chcemy! Bo kto by nie chciał mieć coś za darmo za co musialby legalnie zapłacić 150zł!
Tak chcę - 95%
Nie - 3%
Nie ma zdania 2%
Strona zostaje zamknięta prze prokuratora (w skrajnym przypadku).

oraz takiej ankiety:
Czy jesteś za podniesieniem pensji o 300%? (pytanie związków zawodowych do pracowników w jakiejs duzej firmie)
Pomyslmy jaki bylby wynik takiej ankiety wsrod pracownikow? Oczywiscie ja chce zarabiac wiecej forsy! Bo kto by nie chciał?! Wiec:
Tak chcę - 95%
Nie - 3%
Nie ma zdania 2%
Więc pensje są podnoszone o 300% i firma bankrutuje. Wszyscy tracą pracę.

BTW:
Iudex pisze:Ja miałem plan kupić komputer... rok temu. Więc z planami różnie bywa.
A ja miałem być jeszcze bardziej tolerancyjny w stosunku do głupich komentarzy internautów, ale "z planami różnie bywa".
Ostatnio zmieniony 2 sty 2009, 11:15 przez Maciek, łącznie zmieniany 3 razy.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

Adamo

Awatar użytkownika

Ekspert

Posty: 418

Rejestracja: 31 lip 2005, 19:43

Skype: adamo1991

Lokalizacja: Ostrów Wlkp / Poznań

Post autor: Adamo » 1 sty 2009, 21:07

Re: Dodanie "ciemnych" styli na forum (kontynuacja)

Maciek, widzisz, że dużo userów opowiada się za ciemnymi stylami, a Ty tylko chcesz, żeby strona/forum było popularne ;). Włożysz w to trochę pracy - a nuż ktoś będzie siedział na forum dłużej, bo aż milo popatrzeć.
<<

Iudex

Awatar użytkownika

Ekspert

Posty: 491

Rejestracja: 8 lis 2005, 20:54

Post autor: Iudex » 1 sty 2009, 21:32

Re: Dodanie "ciemnych" styli na forum (kontynuacja)

Adamo pisze:Maciek, widzisz, że dużo userów opowiada się za ciemnymi stylami, a Ty tylko chcesz, żeby strona/forum było popularne ;) . Włożysz w to trochę pracy - a nuż ktoś będzie siedział na forum dłużej, bo aż milo popatrzeć.
No własnie.
Maciek pisze:Więc pensje są podnoszone o 300% i firma bankrutuje. Wszyscy tracą pracę.
Scenariusze czarne, rodem z tanich, budżetowych horrorów. Jaki ma to związek ze stylem forum? Mózgi userów zaleje ciemność? :szok:
Maciek pisze:głupich komentarzy internautów, ale "z planami różnie bywa".
Głupich, bo prawdziwych?

BTW:
Przecież temat, o stylu został stworzony po to, żeby zobaczyć ile ludzi używa jakiego stylu. To chyba logiczne, że wypowiedzieliby się tylko userzy, dzięki którym to forum żyje :dobani:

Kod: Zaznacz cały

"Kto nie rozumie logiki, ten zwykle nie rozumie i tego, że jej nie rozumie"
Ostatnio zmieniony 1 sty 2009, 21:34 przez Iudex, łącznie zmieniany 1 raz.
<<

Nivener

Awatar użytkownika

Ekspert

Posty: 549

Rejestracja: 19 sty 2006, 18:44

Post autor: Nivener » 1 sty 2009, 21:59

Re: Dodanie "ciemnych" styli na forum (kontynuacja)

Prawda jest taka że nie ma co się z adminem spierać i tak zrobi jak będzie chciał, a sprawa wygląd tak że nasz administrator po prostu myśli głupio ustalonymi schematami, bo jasne jest fajne i każdy takie lubi :wstyd: A prawda jest taka że wystarczyło by wziąć styl subsilver przerobić, dopisać w stopce tekst w stylu 'Styl SubSilver przerobiony na potrzeby forum' lub coś w tym stylu, praw to autorskich niczyjich nie łamie, a w dodatku nie zajmuje więcej jak godzine czasu :) Więc zakończmy ten zbędny temat, po prostu jest jak jest, a nie jak powinno być.

ps.
Argumenty jakimi dysponuje Administrator są po prostu oszałamiające :mur:
<<

Viters

Awatar użytkownika

Średnio zaawansowany

Posty: 54

Rejestracja: 20 gru 2008, 20:54

Lokalizacja: Głowno

Post autor: Viters » 1 sty 2009, 22:00

Re: Dodanie "ciemnych" styli na forum (kontynuacja)

Ktoś dobrze znający się na php mógłby do mnie zaklikać i wspólnymi siłami zrobili byśmy styl :P
[ZBYT DUŻE ROZMIARY OBRAZKA W PODPISIE - OBRAZEK USUNIĘTY!]
<<

drynda

Awatar użytkownika

Profesor

Posty: 724

Rejestracja: 16 kwie 2006, 18:41

Lokalizacja: Krosno Odrzańskie

Post autor: drynda » 2 sty 2009, 10:06

Re: Dodanie "ciemnych" styli na forum (kontynuacja)

Ja powiem (raczej napiszę tak):
- Maciek jest Administatorem i to on decyduję o wyglądzie swojego forum, tego nie zmienicie.
- Chcecie przerabiać subSilver na ciemny wygląd, taki styl juz jest. Lepiej zrobić coś swojego.
- Zamiast składać postulaty, moglibyście go zwyczajnie poprosić :|, w taki sposób do niczego nie dojdziecie.
- Jeśli chcecie swój styl, to ja mogę się zająć kodem, ale grafiki (znczy tych wszystkich ikonek itp.) nie będę robić, bo mi się nie chce, bo z kodem jest już dość roboty, aby to jakoś wygldało.
- Może Maciek zgodziłby się, gdybyście mu czymś zaimponowali, przygotujcie np. sam TOP, pokażcie przykładowe ikonki "Nowe posty" itp., a nóż by się zgodził.

Maciek jest jak prezydent i składa Veto, ale takiego Veto nie można odrzucić :mur:
Obrazek
<<

stachu

Awatar użytkownika

Mega Prof. Świata

Posty: 1294

Rejestracja: 6 maja 2007, 11:05

Lokalizacja: Gliwice

Post autor: stachu » 2 sty 2009, 11:33

Re: Dodanie "ciemnych" styli na forum (kontynuacja)

- Maciek jest Administatorem i to on decyduję o wyglądzie swojego forum, tego nie zmienicie.
Bo maciek myśli, że wszystko jest za kase :kwasny:
A propozycji to on nie widzi? Proszę bardzo np: Viters i drynda robią kod, a Śledziks/Dobrus/Dariusz robią ikonki, a Nivener też się chyba zna to w tym momencie robi też o co się go poprosi? Takie trudne? Może wyślemy na kurs pracy w grupie?!

Da się za darmo? Da!!
Obrazek
<<

bartekmp

Awatar użytkownika

Mega Hiper Ultra Prof. Świata

Posty: 1841

Rejestracja: 14 maja 2006, 18:52

Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: bartekmp » 2 sty 2009, 11:35

Re: Dodanie "ciemnych" styli na forum (kontynuacja)

drynda pisze: Maciek jest jak prezydent i składa Veto, ale takiego Veto nie można odrzucić
To się nazywa autorytaryzm :P.

Tak jak już poprzednik wspomniał, może troszkę grzeczniej? Poprosicie, a nuż się zgodzi. Bezpodstawne wymagania do niczego nie doprowadzą, a prośba może i tak.

Co do samego stylu, to mnie to ani ziębi, ani grzeje, więc pozostanę neutralny w tej sprawie, bo mi bahamut odpowiada.
Semper in altum
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 2 sty 2009, 11:35

Re: Dodanie "ciemnych" styli na forum (kontynuacja)

Wiedziałem że i tak prawie nikt nie wyciągnie odpowiednich wniosków :P, więc dodam jeszcze jeden przykład: dlaczego w demokracji MUSI płaci się podatki skoro większość wyborców (a więc osób które aktywnie decyduje) NIE CHCE płacić podatków? Czy większość może się mylić? Czy nie wiedzą co jest dla nich dobre? Czy ktoś za nich musi podjąć właściwą decyzję? :hyhy:
Iudex pisze:Mózgi userów zaleje ciemność?
Dla niektórych może i tak byc już za późno :P
Iudex pisze:Głupich, bo prawdziwych?
Właśnie takich jak ta Twoja uwaga :hyhy:
Iudex pisze:To chyba logiczne, że wypowiedzieliby się tylko userzy, dzięki którym to forum żyje
Czyli MASZ OGROMNĄ NADZIEJĘ że wszyscy aktywni forumowicze dostrzegą ten temat i będzie im się chciało oddać swój cenny głos tylko dlatego że Ty masz taką nadzieję a własciwie zachciankę? A co z tymi którzy piszą dużo postów a będą uważali tę ankietę za głupią i nawet nie będą chcieli przeczytać ankiety - czy ich już nie uważasz za aktywnych Forumowiczów? Czy czytasz każdy temat w każdym dziale, nawet te które Cię kompletnie nie interesują, a czy bierzesz w nich tez udział? A teraz przemyśl sens zakładania pojedynczych ankiet w celu sprawdzenia aktywności forumowiczów, a nie poznania konkretnych wyników ankiety. Zajrzyj tez do Regulaminu co mówi na temat kto jest "aktywnym forumowiczem" (kwestia usuwania kont). Jeżeli nie zgadzasz się i uważasz ze Regulamin w kwestii usuwania nieaktywnych Forumowiczów jest zbyt pobłażliwy to rozpocznij o tym nową dyskusję na forum w celu modyfikacji Regulaminu w tym punkcie.
drynda pisze:Maciek jest jak prezydent i składa Veto, ale takiego Veto nie można odrzucić
Jasne że można odrzucić - ale tylko poprzez rzeczowe ARGUMENTY. Co czasem bywa bardzo trudne, gdy dysponuje się tylko pseudo argumentami w stylu:
- bo mi się to podoba
- bo mi to nie przeszkadza
- bo mi to pasuje itp. itd.
Takie coś mnie zupełnie nie przekonuje.

Dorzucenie jakiegokolwiek stylu czy byłby to w kwiatuszki, serduszka czy w gwiazdeczki przed przeniesieniem forum na nowy silnik jest mało prawdopodobne bo byłoby tylko stratą czasu (ej! własnie dodałeś ciemny styl ale już zmieniłes silnik forum, czy do nowego silnika tez dodasz ten styl?)
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"