Cześć. Jest może program który napriawa bład CRC w Plikach ??;> Pozdrawiam.
Re: Program Naprawiający Błąd CRC
: 12 sty 2009, 16:22
autor: Iudex
Spróbuj WINRAREM naprawić.
Odp.: Program Naprawiający Błąd CRC
: 12 sty 2009, 17:48
autor: Lucas McFly
Błąd CRC to jest błąd sumy kontrolnej - tzn ze plik jest po prostu uszkodzony - nawet jak go w jakis sposob rozpakujesz to dane w nim zawarte sa uszkodzone.
Re: Program Naprawiający Błąd CRC
: 12 sty 2009, 18:20
autor: Maciek
Jest taka czynność, która naprawi uszkodzony plik: "pobierz ponownie plik"
Re: Program Naprawiający Błąd CRC
: 12 sty 2009, 21:34
autor: Robertinho
Jeżeli ściągasz te pliki Moorhunt'em (bardzo częsty błąd w plikach pobranych przez ten program) to musisz użyć programu Naprawa.
Ogólnie program ,,dopobiera" sobie pliki, których brakuje w archiwum i naprawia wszystko.
Trochę roboty z tym jest ale czytając opinie widać, że się opłaca bo plik zostaje naprawiony.
Tutaj obszerna instrukcja i historia programu/aktualizacji:
Spoiler:
Przedstawiam Wam program służący do naprawy niepoprawnie ściągniętych przez MoorHunt plików.
Ściślej wykonuje on za użytkownika prawie wszystkie czynności opisane w tym tutorialu.
! UWAGA !
Wraz z aktualizacją z dnia 24.08.2007 zmieniony został sposób naprawy plików. Program nie wykonuje już operacji na częściach podzielonego pliku ale na samym naprawianym pliku.
Efekty tej zmiany:
- usunięcie etapu dzielenia pliku
- nie jest już potrzebne aż tyle wolnego miejsca (teraz powinno wystarczyć tyle ile zajmują brakujące segmenty + miejsce robocze [1-2 segmenty])
(poprawka - nam potrzebne jest wprawdzie tyle miejsca ile potrzebują segmenty do ściagnięcia, ale jeśli na dysku nie będzie miejsca tyle ile zajmuje plik do ściągania wtedy MH nie doda zadania i segi się nie ściągną)
- usunięcie opcji, pól i przycisków: Scal, Czyść, Scalanie oszczędne, Pola na folder na części oraz ścieżkę do jednej z części
- skrócenie czasu naprawy
Wszystkie czynności wykonuje się tak jak w instrukcji (jak w starej wersji programu), tylko plik nie jest dzielony, a potem go nie scalamy, nie usuwamy części (bo ich nie ma), a gotowy plik już nie pojawia się w innym folderze tylko jest to właśnie ten plik, który wskazaliśmy w oknie Dane:
Krótka instrukcja i opis działania programu
(PRZECZYTAJ KONIECZNIE SEKCJĘ 'UWAGA' NA POCZĄTKU POSTU)
Program składa się z jednego pliku wykonywalnego Naprawa.exe. Po jego uruchomieniu pojawia się okno programu.
Po uruchomieniu w folderze, w którym znajduje się program tworzy się folder Log, w którym będą się znajdować Logi z poszczególnych sesji programu.
Klikamy przycisk Dane.
Pojawia się kolejne okno. Postępujemy według zamieszczonych w nim instrukcji, czyli:
Najpierw wybieramy na samej górze plik do naprawy.
Wklejamy MoorHunt HashCode, którego użyliśmy do ściągnięcia w odpowiednie pole.
Wpisujemy w pole Hasło hasło do ściągania.
W polu lokalizacja MoorHunt.exe powinna byc prawidłowa ścieżka do MoorHunta, jeśli jej nie ma albo jest zła, to klikamy obok tego pola Wybierz i odszukujemy na naszym dysku MoorHunt.exe.
Nie zaznaczamy Do końca. (Po zaznaczeniu tej opcji program będzie próbował zrobić wszystko automatycznie, ale na początku lepiej tej opcji nie używać.) - Nieaktualne, patrz update z 01.06.2007.
Następnie mamy wkleić Raport. Jeśli nie chce nam się tego robić samemu, wystarczy kliknąć Niech program zrobi to za ciebie!, a wtedy program uruchamia MH, pobiera uchwyt jego okna i za jego pomocą otwiera Sprawdzacza Segmentów, pobiera Raport i kopiuje go do odpowiedniego pola. Od uruchomienia MH do pojawienia się Sprawdzacza Segmentów proszę nie ruszać myszką. Jeśli jednak program nie odczyta Raportu z jakiegoś powodu, zazwyczaj pomaga ponowienie tego procesu. Jeśli widzimy, że MH wisi - tzn. raport od dłuższego czasu się nie pojawia, to klikamy Przerwij i ponownie Niech program zrobi to za ciebie!.
Ostatnim krokiem w tym oknie jest wybranie folderu na części (ostatnie aktywne pole). Folder ten musi się różnić od tego, w którym znajduje się plik do naprawy.
Klikamy OK.
Analizowany jest raport i przyporządkowywane są CRC segmentów do tablic.
Następuje podzielenie pliku na części o rozmiarach równych rozmiarom segmentów.
Nastepnie sprawdzane są CRC tych części.
Po lewej stronie w oknie głównym pojawiają się oryginalne CRC segmentów (lewa kolumna) oraz aktualne CRC części (prawa kolumna).
Legenda dla kolumny segmentów:
zielony kolor - segment ma właściwy odpowiednik w częściach
niebieski kolor - segment ma odpowiednik w częściach ale o innym numerze
czerwony kolor - segment nie posiada odpowiednika w częściach - musi zostać ściągnięty
Legenda dla kolumny części:
zielony kolor - część jest prawidłowa
niebieski kolor - część pasuje do innego numeru segmentu - jej nazwa musi zostać zmieniona
czerwony kolor - część jest nieprawidłowa - zostanie usunięta.
Po lewej stronie kolumn mamy liczby porządkowe segmentów i części, a po prawe numery segmentów jakim odpowiadają części, które są na złych pozycjach albo XX jeśli część jest do usunięcia.
Poprzedni błędny, Następny błędny, Na początek, Na koniec oraz strzałki w górę i w dół służą do nawigowania wśród segmentów i części.
Po prawej stronie okna mamy 2 przyciski u góry służące do zapisu i odczytu aktualnych danych dotyczących naprawianego pliku.
Pod nimi mamy 3 pola: Zadania w którym umieszczane są zadania do wykonania, Wykonane - wykonane już zadania oraz Log, w tej chwili nie ma możliwości wyłączenia zapisu Logu do pliku (ze względu na to, że jest to niedopracowany do końca jeszcze program i lepiej mieć logi zapisane).
Przycisk Reset Loga zeruje pole z Logiem. Klikając na Opcje zadań możemy wybrać, jakiego typu zadania ma wykonać program.
Klikamy WYKONAJ
Program najpierw usuwa niepotrzebne części, potem zamienia nazwy części na złych miejscach, następnie ściąga brakujące segmenty w taki sposób:
Otwiera MH i dodaje zadanie na podstawie podanego HashCode i hasła, po czym momentalnie zamyka MH. Nastepnie edytuje plik zadania w katalogu Tasks w głównym folderze MoorHunta, tak by ściągały się tylko potrzebne segmenty.
Otwiera MH ponownie i czeka aż segmenty się ściągną - widać wtedy tylko okno "Kontrola MH", można je zminimalizować (ale lepiej tego nie robić, bo potem zdarza sie, ze okno po wykonaniu zadania nie ukrywa się), a żeby przerwać operację ściągania trzeba usunąć zadanie z okna MoorHunta - nie wyłączać MH samemu ! (jeśli już się to zrobiło, to włączyć go samemu ponownie).
po ściągnięciu się segmentów, są one odpowiednio dzielone i przetwarzane.
Gdy już to się dokona i wszystkie zadania znajdą się w polu Wykonane wtedy (WAŻNE) klikamy przycisk Dane po czym klikamy w oknie Dane przycisk OK. Wtedy program liczy CRC wszystkich części ponownie i jeśli okazuje się, że wszystkie segmenty pasują (nie ma żadnych zadań) klikamy SCAL.
Po scaleniu części możemy kliknąć CZYŚĆ by program usunął zbędne już części.
Voila. Naprawiony plik znajduje się w katalogu, w którym były części "chorego" pliku.
Historia update'ów:
UPDATE Z 26.08.2007
Poprawiono drobne niedopatrzenie. Od teraz jeśli plik będzie miał inną nazwę niż ta w raporcie, przy ściąganiu brakujących segmentów zostanie ona zmieniona na prawidłową (jeśli w tym samym folderze będzie już plik o taiej nazwie - zostanie nadpisany)
UPDATE Z 25.08.2007
Od teraz nie powinien się pojawiać błąd I/O po ściągnięciu segmentów.
UPDATE Z 24.08.2007
Zmieniono sposób naprawy plików na naprawę bezpośrednio na pliku (patrz UWAGA na początku postu).
Usunięto ukryty limit 500 części na plik.
UPDATE Z 19.07.2007
Naprawiono błąd opisany tutaj.
UPDATE Z 14.07.2007
Usunięto błąd "Invalid Filename" występujący u niektórych użytkowników.
UPDATE Z 10.07.2007
Poprawka usuwająca błąd "Floating point division by zero".
UPDATE Z 09.07.2007
Poprawiono parę drobnych błędów. M.in. program powinien być bardziej stabilny po ściągnięciu brakujących segmentów.
UPDATE Z 20.06.2007
Program działa już z wersją MH 0.3.5.0 (i od teraz powinna już działać z innymi). Poprawiono też parę szczegółów.
UPDATE Z 16.06.2007
Usunięto sprawdzanie CRC całego pliku w związku z problem opisanym tutaj.
UPDATE Z 01.06.2007
Poprawiono niedopatrzenie w Logu wprowadzające ludzi w błąd - teraz po zakończeniu naprawy logowane jest "Naprawa wykonana". Dodano też funkcję scalania oszczędnego (checkbox umieszczony przy przycisku SCALAJ) - gdy jest aktywna, to podczas scalania, usuwane są na bieżąco segmenty, które zostały już dopisane do końcowego pliku.
Po kilkukrotnym przetestowaniu stwierdzam też, że można używać opcji "Do końca" (checkbox w oknie "Dane"smiley. Po zaznaczeniu tej opcji klikamy "Niech program zrobi to za ciebie!" a jeśli mamy Raport już wklejony to klikamy "OK", po którejkolwiek z tych czynności, rozciągamy sie wygodnie w fotelu, a program wszystko od początku do końca zrobi sam bez zatrzymywania się - aż do scalenia pliku (UWAGA: nie usuwane są segmenty - jeśli chcesz by zostały usunięte automatycznie to przed edytowaniem danych zaznacz "Scalaj oszczędnie!"smiley. Efekt końcowy jest taki sam jak bez używnia tej opcji - nowy, uzdrowiony plik w katalogu, w którym były/są części, a stary plik zostaje nieusunięty tam gdzie był (na wszelki wypadek).
UPDATE Z 26.05.2007
Naprawiono błąd dotyczący scalania (opisany tutaj) oraz dodano w oknie edycji danych pole "Tytuł okna MH", czyli "MoorHunt" + wersja, odczytywane z rejestru (jeśli MH jest zainstalowany poprawnie nic nie trzeba tu zmieniać - to samo tyczy się pola "lokalizacja MoorHunt.exe" - jeśli tytuł okna nie może byc odczytany z rejestru podstawiana jest wartość domyślna - "Moorhunt 0.3.4.0" i można zmienić w/g własnej wersji MH). Dzięki temu ściąganie raportu i segmentów może działać z każdą wersją MH (ale testowane przeze mnie było tylko na 0.3.4.0 !)
W Logach są podawane bardziej szczegółowe informacje, więc zajmują on trochę dużo (na jedną naprawę kilkanaście kilobajtów), ale jeśli wszystko pójdzie dobrze to oczywiście log można usunąć smiley
Autorem programu jest micki_85 z xxx*
Strona MoorsSquad dostała pozwolenie od autora na wykorzystanie programu u nas na stronie
*ocenzurowałem ponieważ strona jest o charakterystyce warezu a na tym forum rozpowszechnianie piractwa jest zabronione
Re: Program Naprawiający Błąd CRC
: 12 sty 2009, 22:33
autor: bartekmp
Robertinho,nowe wersje MoorHunta pozwalają na naprawę pliku poprzez dodanie go ponownie do listy pobierania, przez co program sprawdza CRC i pobiera ponownie uszkodzone segmenty, więc Naprawa już nie jest potrzebna (od jakichś 4 wersji już).