Windows 7. Co z tymi wymaganiami ?

Wszystko co związane z systemami operacyjnymi - problemy, uwagi, opinie.

<<

szalmar

Post autor: szalmar » 2 lut 2009, 12:38

Windows 7. Co z tymi wymaganiami ?

Hm, podobno beta Win7 jest szybsza od XP i Visty.
Jak wszędzie piszą, wymagania systemowe mają być mniejsze niż w Viscie.
natomiast ciekawi mnie, że znalazłem takie:

Wymagania systemowe Windows 7 beta 1
Procesor: zgodny z architekturą x86, taktowany zegarem 1 GHz
Pamięć RAM: minimum 512 MB (zalecane 1 GB i więcej)
Karta graficzna: zgodna z bibliotekami DirectX 9, ze 128 dedykowanej pamięci wideo
Dysk twardy: minimum 15 GB wolnej przestrzeni
Dodatkowe: napęd DVD-ROM

Przecież wymagania Visty są bardzo podobne, w tym momencie nie rozumiem, na jakiej podstawie określa się te wymagania 'dużo mniejszymi'

Dla porównania:

Jak podaje Microsoft minimalne wymagania dla komputera aby można było na nim uruchomić Windows Vista to: Procesor : 800MHz 32 lub 64 bitowy
Pamięć RAM : 512MB
Karta Graficzna : SVGA 800x600
Dysk Twardy : 20GB
Wolne miejsce na dysku : 15GB
Inne : CD-ROM


Windows Vista Premium Ready PC czyli komputer przeznaczony dla Visty powinien posiadać przynajmniej: Procesor : 1GHz 32 lub 64 bitowy
Pamięć RAM : 1GB
Karta Graficzna : SVGA 800x600 z supportem dla DirectX 9, driverem WDDM, 128MB pamięci graficznej, Pixel Shader 2.0 32bity na piksel
Dysk Twardy : 40GB
Wolne miejsce na dysku : 15GB
Inne : DVD-ROM, Audio, Internet

Źródło : www.wvista.pl


<<

DDragon

Awatar użytkownika

Profesor

Posty: 692

Rejestracja: 6 sie 2007, 13:05

Lokalizacja: Wrocław

Post autor: DDragon » 2 lut 2009, 13:07

Odp.: Windows 7. Co z tymi wymaganiami ?

szalmar pisze:Hm, podobno beta Win7 jest szybsza od XP i Visty.
fakt!!
szalmar pisze:wymagania systemowe mają być mniejsze niż w Viscie.
może nie aż tak małe jak się komuś wydaje ale jednak mniejsze
szalmar pisze:Przecież wymagania Visty są bardzo podobne
porównaj skok wymagań z XP do Visty, a ten z Visty do MW7?? a przecież Seven jest nowszy od Visty tak jak Vista od XP a jednak w tym z 7vsVista to wymagania maleją a nie rosną
szalmar pisze:Windows Vista Premium Ready PC czyli komputer przeznaczony dla Visty powinien posiadać przynajmniej: Procesor : 1GHz 32 lub 64 bitowy
Pamięć RAM : 1GB
Karta Graficzna : SVGA 800x600 z supportem dla DirectX 9, driverem WDDM, 128MB pamięci graficznej, Pixel Shader 2.0 32bity na piksel
Dysk Twardy : 40GB
Wolne miejsce na dysku : 15GB
Inne : DVD-ROM, Audio, Internet
bardzo trafnie napisane czyli
szalmar pisze:komputer przeznaczony dla Visty
no i może jakiś film uda ci się uruchomić i mp3 :hurra: bo raczej żadną gierkę :chytry:
<<

grzecho

Mega Prof. Świata

Posty: 1008

Rejestracja: 8 lip 2005, 17:36

Lokalizacja: Wisła

Post autor: grzecho » 2 lut 2009, 19:08

Re: Windows 7. Co z tymi wymaganiami ?

DDragon pisze:no i może jakiś film uda ci się uruchomić i mp3 :hurra: bo raczej żadną gierkę :chytry:
Jesteś w błędzie :P grałem na "siódemce" w carbona na
P4HT 3ghz
1gb ram
gf 6200
na takich samych detalach co na XP i działał bez ścinki(czyli tak jak na XP)
(nie wiem czy carbon jest tu dobrym przykładem, ale akurat w niego grałem, to co zrobić :D)
Windows 7 zdecydowanie jest szybszy niż Vista!
<<

szalmar

Post autor: szalmar » 2 lut 2009, 21:37

Re: Windows 7. Co z tymi wymaganiami ?

ALE TO TYLKO BETA LUDZIE.
Toz to jest na maxa okrojone : P
Vista beta tez miala mniejsze wymagania, i zasuwała, a wszyla oficjalna, i dupsss ; P
To ejst Vista z nową grafa itp.. troszke poszybszyli.
Jesli bedzie tak cudownie, to mam nadzieje ze bedzie sie dalo taniej przejsc z Visty na WinSeven ; P
<<

Śledziks

Awatar użytkownika

Profesor Świata

Posty: 854

Rejestracja: 12 cze 2006, 13:14

Post autor: Śledziks » 2 lut 2009, 23:40

Re: Windows 7. Co z tymi wymaganiami ?

szalmar pisze:Vista beta tez miala mniejsze wymagania, i zasuwała, a wszyla oficjalna, i dupsss ; P
No chyba jednak nie. Microsoft jest znany z tego że wersje beta są właśnie bardzo nie dopracowane, a wydajność jest dużo słabsza niż w finalnej wersji.
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 3 lut 2009, 18:14

Re: Windows 7. Co z tymi wymaganiami ?

Oficjalne wymagania dla Visty i Seven są niemal identyczne. Jednak beta 1 Seven pochłania zdecydowanie mniej zasobów niż Vista i spokojnie wystarcza 1 GB RAM do pracy. Seven jest "prawie" tak samo wydajny jak XP, ale to tylko 1 beta... W wersji finalnej może zostać włączone więcej uslug systemowych i juz tak różowo nie będzie.

Jeszcze warto podkreslić że wersja beta każdego oprogramowania nie jest przeznaczona do codziennej pracy. Co nie znaczy że niektórzy wariaci nie używają wersji beta do czegoś więcej niz testowanie...

I sprawdza sie to co zawsze twierdziłem że Vista to tylko wersja przejściowa "okien" :P
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

szalmar

Post autor: szalmar » 8 mar 2009, 22:58

Re: Windows 7. Co z tymi wymaganiami ?

Dla mnie ten Windows Seven to po prostu dopracowana Vista :P
I dorobili pare bajerów rodem z MacOS, co jest dobijające, przynajmniej dla mnie, gdyż mamy Mac'i w szkole. Beznadziejnie się na tym pracuje. To komputery dla Amerykanów, nie Europejczyków. Nie mówię, że Mac OS jest złym systemem, jest bardzo dobry itd, ale zbyt malo kompatybilny np. w Polsce. Po prostu EFS fundował i teraz mamy :|
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 8 mar 2009, 23:28

Re: Windows 7. Co z tymi wymaganiami ?

szalmar pisze:Mac OS jest złym systemem, jest bardzo dobry itd, ale zbyt malo kompatybilny np. w Polsce.
Niekompatybilny z czym?
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

DDragon

Awatar użytkownika

Profesor

Posty: 692

Rejestracja: 6 sie 2007, 13:05

Lokalizacja: Wrocław

Post autor: DDragon » 9 mar 2009, 06:36

Re: Windows 7. Co z tymi wymaganiami ?

grzecho pisze:DDragon napisał(a):
no i może jakiś film uda ci się uruchomić i mp3 :hurra: bo raczej żadną gierkę :chytry:
ale mi właśnie chodziło o Viste :P

Maciek pisze:Niekompatybilny z czym?
a tu koledze chyba chodziło o gry. są problemy z odpalaniem niektórych gier

[mały offtop sie zrobił :zdziwko: ]

a wracając do tematu
grzecho pisze:Jesteś w błędzie :P grałem na "siódemce" w carbona
a byś nawet nie pomyślał na jakim sprzęcie ja grałem w carbona :hyhy: carbon to nie taka wymagająca gierka. a próbowałeś coś nowszego odpalić na :7: i tym sprzęcie??
nie bez powodu dają minimalne wymagania. są one po to abyś odpalał sam system i jakieś łaśnie nie wymagające aplikacje (typu carbon :] )
<<

szalmar

Post autor: szalmar » 9 mar 2009, 09:03

Re: Windows 7. Co z tymi wymaganiami ?

Maciek, wiesz jak masz IPoda' to podlaczasz pod Mac'a, ale <font color=red><b>w ogóle</b></font> ciężko sie przestawić z Windowsa na MacOS, zwlaszcza ze w szkole są 3 pracowanie, w podstawówce jest X komputerow z Win XP a potem są Mac'i. Ostatnio zrobili 2gą rpacownie z mac'ami wiec jedna czesc podstawowki ma Xp druga Mac OS. Wszyscy w domach mają Windowsy, a w szkole dają MacOs, ze względów finansowych? Ze szkoły naszej, a jest liczna, tylko jeden kolo ma w domu Mac'a i nauczycielka która z tymi Mac'ami pracuje.
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 9 mar 2009, 14:04

Re: Windows 7. Co z tymi wymaganiami ?

szalmar pisze:Maciek, wiesz jak masz IPoda' to podlaczasz pod Mac'a
Napisałeś że mac os jest niekompatybilny z czyms, po czym podales przyklad ze jest kompatybilny z ipodem. Chyba czegos nie rozumiem...
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

szalmar

Post autor: szalmar » 9 mar 2009, 14:24

Re: Windows 7. Co z tymi wymaganiami ?

Wiem, po prostu nie jest wg mnie to odpowiednie rozwiązanie w Polsce, gdzie prawie każdy ma Windowsa lub Linu<font color=red><b>ks</b></font>a, ja sam po raz pierwszy miałem do czynienia z Mac'iem w szkole.
Więc ciezko odniesc doswiadczenie w obsłudze np XP'ka na Mac OS X
<<

bartekmp

Awatar użytkownika

Mega Hiper Ultra Prof. Świata

Posty: 1841

Rejestracja: 14 maja 2006, 18:52

Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: bartekmp » 9 mar 2009, 15:18

Re: Windows 7. Co z tymi wymaganiami ?

szalmar pisze:Wiem, po prostu nie jest wg mnie to odpowiednie rozwiązanie w Polsce, gdzie prawie każdy ma Windowsa lub Linuksa, ja sam po raz pierwszy miałem do czynienia z Mac'iem w szkole.
Więc ciezko odniesc doswiadczenie w obsłudze np XP'ka na Mac OS X
A czym takim w używaniu różni się MacOS od jakiegokolwiek Linuksa?

I nie zapominajmy, że obecnie Apple Macintosh == PC, bo składają się z tego samego.
Semper in altum
<<

Śledziks

Awatar użytkownika

Profesor Świata

Posty: 854

Rejestracja: 12 cze 2006, 13:14

Post autor: Śledziks » 9 mar 2009, 15:50

Re: Windows 7. Co z tymi wymaganiami ?

To ja tak dorzucę od siebie do tego offtopu. Maci to komputery, ale działają inaczej niż PC. Nie ma jednostki centralnej jak w piecu, tylko jest sam monitor (przynajmniej te starsze bo z tymi nowymi nie wiem jak jest). Myszka ma tylko jeden przycisk, a system różni się od Windowsa i Linuksa. Szczerze mówiąc nie pamiętam czym się różni ale trochę się różnią może nie tak bardzo, ale jednak (choćby z powodu jedno przyciskowej myszki).

Co do samej siódemki to powiem tak. Zainstalowałem betę ponad miesiąc temu i do tej pory jej nie usunąłem. Fakt czasami zdarzy się że coś nie zadziała tak jak powinno itd., no ale to w końcu beta. Najważniejsze jest to że nie mam na razie zamiaru usuwać tego systemu :)
<<

szalmar

Post autor: szalmar » 9 mar 2009, 16:04

Re: Windows 7. Co z tymi wymaganiami ?

Nowe Mac'i maja myszke z 3 przyciskami. Tez jets monitor, tylko ze panorama, wszystko zabudowane, 2xUSB w klawiaturze itd. Mi sie osobiscie nie podobaja, trudno się dziala na tym. Jest ogromna różnica miedzy MacOS a Windowsem.
<<

mad_prince

Awatar użytkownika

Moderator

Posty: 2162

Rejestracja: 23 lip 2005, 16:11

Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: mad_prince » 9 mar 2009, 16:19

Re: Windows 7. Co z tymi wymaganiami ?

szalmar pisze:Jest ogromna różnica miedzy MacOS a Windowsem.
nta
no i dobrze, po co komu dwa takie same systemy? Vista był tylko po to, żeby wydoić kasę od ludzi i zachować ciągłość wydawania łindołsów, pic na wodę fotomontaż.

Kod: Zaznacz cały

<a> Co właściwie znaczy słowo Ubuntu?
<b> W starym afrykańskim narzeczu: "nie umiem zainstalować Debiana"
"ignorancja częściej jest przyczyną pewności siebie niż wiedza" - Darwin