LED vs LCD czy Plazma? Który TV kupić i dlaczego?

Wybór nowego sprzętu, problemy sprzętowe.

<<

Maciek

Awatar użytkownika

Topic author

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 15 lut 2009, 11:04

LED vs LCD czy Plazma? Który TV kupić i dlaczego?

Ceny "cienkich" TV bardzo spadły w ostatnich czasach i wiele osób postanawia w końcu zmienić swój stary, ale nieśmiertelny wielki TV kineskopowy SD na jakąś HD. Na co zwrócić uwagę?

HD Ready czy Full HD?

Obecnie różnica cenowa pomiędzy modelami FULL HD, a HD Ready zaciera się, a większość dostępnych modeli to FULL HD. HD Ready TV jest w stanie wyświetlić w pionie 720 pixeli obrazu (720p), natomiast Full HD 1080 pixeli (1080p).
Obecnie żadna TV na świecie nie wyświetla obrazu Full HD (1080p), podkreślam żadna! No dobra ale może kiedyś jakaś się znajdzie? Ale Kiedy? Na pewno nie w ciągu kilku lat na terenie naszego kraju, gdyż dopiero planuje się przejście na obraz HD Ready popularnych u nas stacji w 2013 roku (!), a co dopiero na Full HD, gdy to nastąpi nasze zakupione teraz TV będą "miernotami" lub zdechną ;)
Trzeci argument będzie kontrargumentem na to iż przecież filmy bluray i konsole PS3, X360 mogą wyświetlić obraz Full HD. I to trzeba się zastanowić z jakiej odległości w naszym pokoju będziemy oglądać nasz TV. Żeby zobaczyć wszystkie szczegóły jakie widać oglądając film bluray trzeba siedzieć nie dalej od TV niż 2,5-3m! Gdy siedzimy 3,5-4m i dalej od TV będzie dla nas bez różnicy czy to TV HD Ready czy Full HD. Wydaje się to dziwne tak małe odległości siedzenia od TV, gdyż przecież dziadkowie i rodzice powtarzali żeby siadać jak najdalej od TV żeby "nie psuć sobie wzroku", ale nowa generacja TV to właśnie jest inny świat dla nich, do którego muszą się przyzwyczaić i zmienić nawyki :] Trzeba też zwrócić uwagę na duży, nieopłacalny koszt zakupu osobnego urządzenia do odtwarzania filmów bluray i też wliczyć je w nasze kalkulacje. Koszt filmów bluray można znacznie obniżyć poprzez po prostu ich wypożyczanie zamiast kupowania (jeżeli mieszkamy w dużym mieście i jest tam wypożyczalnia filmów bluray lub posiadamy np. Xboxa 360, gdzie można wypożyczać filmy online).

LCD czy LEDowy?
W skrócie: TV LED to stary dobrze znany LCD, ale pod nową nazwą marketingową. Bo ludziom się nudzi nazwa LCD i trzeba im wciskać coś rzekomo nowego, żeby to kupowali. LED ma identyczną matrycę co LCD, więc ma wszystkie wady jakie posiada LCD. Różnica jest tylko w podświetleniu matrycy. LED ma zmienne podświetlenie i to zazwyczaj tylko na brzegach (większość obecnych modeli na rynku), plazma ma zmienne na całej powierzchni, a LCD ma stałe podświetlenie całej matrycy. Co daje zmienne podświetlenie? Lepszą czerń i kontrast. Dlatego te parametry będą lepsze w LED niż LCD, a najlepsze są w plazmie.Trzeba tez podkreślić że większość sprzedawanych LEDów ma zmienne podświetlenie brzegowe, co oznacza widoczne nierównomierny czarny kolor na brzegach ekranu w stosunku do tego na środku.

LED czy Plazmowy?
Oczywiście że super, hiper modny i reklamowany jedynie słuszny LCD! (obecnie pod nazwą LED) No dobra przejdźmy na ziemię i otwórzmy oczy, który oferuje lepszą jakość obrazu, a nie większą reklamę :]
Więc w skrócie który jest lepszy: LCD czy Plazmowy? Plazmowy! Dlaczego? Bo wyświetla bardziej naturalne kolory, bo czarny kolor jest na prawdę czarny, bo obraz nie smuży przy gwałtownych ruchach lub jest to prawie niezauważalne (plazma zdecydowanie lepsza do gier i sportu!). Plazma ma też świetne kąty widzenia. I jeden z najważniejszych argumentów: plazma wyświetla lepszy obraz SD i DVD/Dvix niż LED! Chyba nie muszę mówić, że większość kanałów TV są i będą w przeciągu kilku następnych lat nadawane tylko w SD? Trzeba też wspomnieć, że dzięki temu iż plazmy mają lepsze odświeżanie są one o ok. 10% bardziej zdrowe dla naszych oczu. Plazmy przez naturalne oddanie kolorów nadaje się też doskonale do oglądania filmów.

Jakie są wady plazm?
Zużywa trochę więcej prądu niż LED (o ok. 20%), ale jest to słaby minus przy wszystkich jej plusach. Zużycie energii podawane w plazmach to maksymalne zużycie jakie plazma osiąga wyświetlając jednolity obraz w kolorze białym, natomiast podawane zużycie w przypadku LCD/LED to średnie zużycie, a nie maksymalne jakie osiągają..
Mity i plotki że na plazmie wypalają się od razu jakieś duszki, powidoki, loga stacji itp. należy obecnie traktować jako mity i bajeczki osób, które w temacie mają niewiele do powiedzenia. Obecnie wypalanie obrazu na plazmie i LCD/LED jest na podobnym poziomie, a co więcej LEDy i plazmy dorównały, a niektóre i przegoniły trwałością poczciwe TV CRT.

Ile cali w plazmie?
TV plazmowe nie występują w mniejszych rozmiarach niż 37"/42" cale, są przy tym tańsze niż LCD o tych samych rozmiarach, a im więcej cali tym cena LCD/LED gwałtownie rośnie.
Więc jak to możliwe ze ludzie kupują droższe TV LCD i o gorszych parametrach skoro mogliby mieć LCD? Bo w reklamie widzą LCD... a ludzie są mało inteligentni, zazwyczaj :hyhy: Osoby przesiadające się ze zwykłego kineskopowego TV CRT powiedzmy 25" wybierają najmniejsze możliwe rozmiary czyli 32" bo wydaje im się że i tak taki TV jest ogromny. A wcale tak nie jest i już po tygodniu żałują, że nie wybrali minimum 42", bo oglądanie TV na takich rozmiarach, jeżeli siedzi się minimum te 2,5-3m od TV jest na prawdę bardzo komfortowe! Złota zasada: "im większy TV tym lepiej, bo więcej widać", wbić do głowy na blachę i powtarzać!

Jaki konkretnie modele mógłbym polecić?
Wybór jest dość prosty wśród TV plazmowych: najrozsądniejszą cenowo i jakościowo firmą jest Panasonic lub 2x/3x droższe i lepsze modele firmy Pioneer. Należy zwrócić uwagę na fakt, iż plazmy są zazwyczaj tańsze od TV LED/LCD o podobnych wielkościach matrycy.
Bardzo dobre opinie na forach mają obecnie (początek 2010 roku) modele:
Full HD:
Panasonic 42" TX-P42GT30 (obecnie ok. 2500zł)
Panasonic 42" TX-P42G30E (obecnie ok. 2700zł)
Panasonic 50" TX-P50G30E (obecnie ok. 3300zł)
(modele na rok 2012)

Dość ciekawe modele plazm zaprezentowały ostatnio też firmy LG i Samsung, proponuje również przejrzeć ich oferty.

A co w przypadku LCD/LED? Brać to co fajniej wygląda ma reklamach, ma więcej nalepek na obudowie i sprawi większe wrażenie na sąsiedzie, który ma równie słabą wiedzę. Bo skoro nie chcesz lepszego sprzętu (czyli plazmy), nie interesują Cię argumenty, to zostałeś kupiony przez marketing firm produkujących obecnie LCD/LED. Zaślepienia nie da się nie wyleczyć, nie jest to więc temat dla ciebie, nie trać swojego czasu i kup LEDa ;)
Ostatnio zmieniony 31 maja 2013, 13:49 przez Maciek, łącznie zmieniany 11 razy.
Powód: zmiany merytoryczne odnosnie HD i FULL HD (te pierwszej pomału zanika wśród TV)


Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

szalmar

Post autor: szalmar » 15 lut 2009, 15:55

Re: LCD czy Plazma? Jaki kupić TV i dlaczego?

Ja osobiście dorwałem jakiś czas temu TV LCD.
32LG3000 ten który był 1wszy w top10. I na wymagania w moim domu, po 1 nie jest potrzebny anie nie ma miejsca na większy telewizor (sam osobiście bym sie pokusił, ale finanse, i rodzce ;P )i jestem zadowolony.
Jest HD. A co do 'mitu' z wypalaniem się plazmy, to taki mit nie jest. Gdy ma są małe dzieci w domu, oglądają bajki, w których rzpeważa obraz statyczny i te owe dyszki się wypalają, na jakeij zasadzie nie wiem. Wiem, z doświadczenia wujka.
Jeśli ktoś nie ma wielkich wymagań jakości obrazu, i nie ogląda ciągle filmow w HD, to myślę ze 32' spokojnie wystarczają, jak to jest u mnie, a pograc w HD zawsze można posiadając grafe z HD i kabelek HDMI.
Więc jak na moje, to nie ma większej różnicy w plazmie i LCD (TFT).
No i wielkość zależna od pomieszczenia, tak mi się mocno wydaje.
Ja tam wolalbym minimum 37', ale mama powiedziala, ze nie chce duzego TV ; / no i cena była bardzo okazyjna ok 1400zł.
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Topic author

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 15 lut 2009, 16:07

Re: LCD czy Plazma? Jaki kupić TV i dlaczego?

szalmar pisze:Ja osobiście dorwałem jakiś czas temu TV LCD.
Gratuluje - to modny wybór! :]
szalmar pisze:Więc jak na moje, to nie ma większej różnicy w plazmie i LCD (TFT).
A mi się wydaje że źle Ci się wydaje. Pomiędzy poszczególnymi modelami samochodów też nie ma większej różnicy...
szalmar pisze:Gdy ma są małe dzieci w domu, oglądają bajki, w których rzpeważa obraz statyczny i te owe dyszki się wypalają, na jakeij zasadzie nie wiem. Wiem, z doświadczenia wujka.
Nie wiesz ale rzucasz mitami? Konkrety... Jaki TV, która generacja panelu itp. Nie wiesz? No właśnie...
szalmar pisze:No i wielkość zależna od pomieszczenia, tak mi się mocno wydaje.
Źle Ci się wydaje - ilość cali zależna jest głównie od odległości w jakiej będziesz oglądał TV, czyli pośrednio też od pomieszczenia, ale przecież nie o to Ci chodziło.
szalmar pisze:ale mama powiedziala
Mama jest przyzwyczajona do TV CRT więc o nowej generacji TV to mało wie, a już na pewno nie przyzwyczaiła się do nich, bo nie odzwyczaiła się od CRT :P
szalmar pisze:no i cena była bardzo okazyjna ok 1400zł.
W takiej cenie to niestety o dobrym sprzęcie możesz zapomnieć, a tym bardziej porównywac takie coś do jakiejś plazmy np. Panasonica :P
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

zriel

Awatar użytkownika

Zaawansowany

Posty: 104

Rejestracja: 13 wrz 2008, 16:42

Skype: Michał Baranowicz

Lokalizacja: Wrocław

Post autor: zriel » 15 lut 2009, 16:57

Re: LCD czy Plazma? Jaki kupić TV i dlaczego?

Co by się za dużo nie rozpisywać zapraszam do aktualnego wydania magazynu "NEXT", dział porady strona 124 tytuł artykułu "Jak wybrać dobry telewizor" :) . Lub na stronie www :

Kod: Zaznacz cały

www.nextmag.pl/a/090211
- ponieważ artykuł pochodzi z aktualnego wydania więc narazie nie jest dostępny do oglądania online,ale za tydzień-dwa powinien już być dostępny.
<<

Stafford

Zaawansowany

Posty: 133

Rejestracja: 4 lip 2007, 13:13

Lokalizacja: Tychy

Post autor: Stafford » 25 wrz 2011, 17:50

Odp: LCD czy Plazma? Jaki kupić TV i dlaczego?

Maćku, może uaktualniłbyś temat, dodając do zestawienia LCD LED?
<<

Tom

Awatar użytkownika

Profesor Świata

Posty: 820

Rejestracja: 19 gru 2005, 16:36

Post autor: Tom » 25 wrz 2011, 18:09

Odp: LCD czy Plazma? Jaki kupić TV i dlaczego?

Przecież 'LED LCD' od zwyklego LCD rozni sie tylko podswietlaniem :>
Tutaj miała być jakaś mądra sentencja, ale Tom'owi się nie chciało...
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Topic author

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 25 wrz 2011, 18:11

Odp: LCD czy Plazma? Jaki kupić TV i dlaczego?

Dokładnie, LED LCD różni się od LCD tylko podświetleniem, niczym więcej. LEDowe mają tą samą matryce co LCD więc i wszystkie wady LCD też.

Więc na szybko uaktualniam zestawienie:
LCD<LED<Plazma
Maciek pisze:Ale Kiedy? Na pewno nie w ciągu kilku lat na terenie naszego kraju, gdyż dopiero planuje się przejście na obraz HD Ready popularnych u nas stacji w 2012 roku
Co ciekawe napisałem to ponad 2 lata temu gdybając na temat najbliższej przyszłości i co się okazało? Że miałem rację! ;) Wciąż kanałów nadających w FULL HD brak i nie zanosi się że się szybko pojawią.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

welll1

Awatar użytkownika

Ekspert

Posty: 519

Rejestracja: 22 kwie 2006, 14:44

Post autor: welll1 » 26 wrz 2011, 11:44

Odp: LCD czy Plazma? Jaki kupić TV i dlaczego?

Faktycznie przez dwa lata nie za wiele się zmieniło w tej kwestii. Jest więcej kanałów HD ready ale zapewne full HD wykorzystywany jest jedynie przy grach, filmach z bluray i zdjęciach.
U mnie działa dalej kineskopowy telewizorek :rotfl:
Będzie więcej kanałów w HD to i nowy TV wraz z dekoderem się kupi o ile LTE się dużo bardziej nie rozwinie.
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Topic author

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 26 wrz 2011, 17:43

Odp: LCD czy Plazma? Jaki kupić TV i dlaczego?

welll1 pisze:Jest więcej kanałów HD ready
Tak pojawiły się głównie:
- Polsat HD
- TVP HD
- TVN HD
... wszystkie te kanały mimo znaczka HD i tak w większości czasu antenowego nadają obraz SD rozciągnięty do HD. Więc to tylko taki "pic na wodę fotomontaż", żeby sąsiad mógł powiedzieć do sąsiada: "patrz ile mam kanałów ze znaczkiem HD, a ty nie masz".
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

Ant

Awatar użytkownika

Mega Prof. Świata

Posty: 1234

Rejestracja: 4 maja 2007, 15:19

Lokalizacja: Wolsztyn

Post autor: Ant » 26 wrz 2011, 19:07

Odp: LCD czy Plazma? Jaki kupić TV i dlaczego?

- TVS HD
- Czwórka Polskie Radio HD
- nSport HD
- EuroSport HD
- Discovery HD
- National Geographic HD
- Animal Planet HD
- Polsat Sport HD
- MTV HD
- Filmbox HD
- Canal + HD
- HBO HD
...
Ale to tylko programy HD obecne w polsce.

Wracając do telewizorów;
W internecie jak i na lekcjach Religii (u mnie :D ) można przeczytać/usłyszeć, że plazma przechodzi do lamusa, bo obecne telewizory LCD (nawet te bez LED) mają tak samo "żywy" obraz jak plazma. Technologia idzie do przodu, do telewizorów montują internet, wejścia USB, miejsca na karty które nie wiadomo gdzie dostać, odświeżanie 600hz którego nie widać...

Chcesz wiedzieć jaki mam telewizor? 32 cali, tak, tak, tylko 32 cali. Marka? Francuski Thomson. Cena? Tysiąc złotych. Rodzaj? LCD.
Czy żałuję, że mogłem kupić telewizor 3D z okularami w zestawie za trzy tysiące złotych? Nie.
Dlaczego? Bo nie potrzebuję lepszego, obraz jest żywy, kolorowy, dźwięk wspaniały. Filmy w FULL HD wyglądają tak jak w sklepie na wystawie. PS3 wyświetla przepięknie żywe kolory bez żadnych rozmazań.
Telewizor się kupuje taki, jaki się potrzebuje, a nie żeby sąsiad z bloku obok mi telewizję oglądał.

PS.
LCD<LED<Plazma<3D
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Topic author

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 27 wrz 2011, 01:42

Odp: LCD czy Plazma? Jaki kupić TV i dlaczego?

Ta tez mam cyfrowy polsat, i z tej listy w jakości HD to chyba te przyrodnicze kanały tylko nadają.
Ant pisze:bo obecne telewizory LCD (nawet te bez LED) mają tak samo "żywy" obraz jak plazma
Czas zmienić księdza od religii lub się z niej "wypisać" ;P
Ant pisze: Filmy w FULL HD wyglądają tak jak w sklepie na wystawie
Tylko że 32calowy tv jest ZA MAŁY do wyświetlania obrazu FULL HD :P Minimum to 42"
Ant pisze: dźwięk wspaniały
Najtańszy, najgorszy zestaw kina domowego to koszt minimum 1000zł (najniższa pólka cenowa). A ty się zachwycasz pierdziawkami w najtańszym Tv na rynku? Coś masz nie tak ze słuchem najwidoczniej :P
Ant pisze:Filmy w FULL HD wyglądają tak jak w sklepie na wystawie.
Czyli kontrast na max i jasność też? :P (tak sprzedawcy celowo ustawiają na wystawach)
Ant pisze:PS3 wyświetla przepięknie żywe kolory bez żadnych rozmazań.
Zgadza się - jeżeli ma się odpowiedni TV podłączony pod PS3 :P
Ant pisze:Telewizor się kupuje taki, jaki się potrzebuje
Byle jaki, ale jest?
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

Ant

Awatar użytkownika

Mega Prof. Świata

Posty: 1234

Rejestracja: 4 maja 2007, 15:19

Lokalizacja: Wolsztyn

Post autor: Ant » 27 wrz 2011, 14:25

Odp: LCD czy Plazma? Jaki kupić TV i dlaczego?

Maciek pisze:Tylko że 32calowy tv jest ZA MAŁY do wyświetlania obrazu FULL HD Minimum to 42"
32 calowy telewizor również wyświetla obraz FULL HD.
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Topic author

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 27 wrz 2011, 20:06

Odp: LCD czy Plazma? Jaki kupić TV i dlaczego?

Złego słowa użyłem:
Tylko że 32 calowy TV jest ZA MAŁY do oglądania obrazu FULL HD. Minimum (!) to 42" (ale to tez może być za mało)

32" TV może mieć nalepkę FULL HD producenta, bo fajnie będzie wyglądać i zwabiać fra.jerów w sklepie. Tylko że jest on za mały, aby użytkownik zobaczył różnicę pomiędzy HD a FULL HD. Za mała fizycznie matryca.
Przy okazji podaję wykres obrazujący zależność cali TV od rozdzielczości i odległości siedzenia widza:
Obrazek
Wyraźnie widać z niego, że aby oglądać obraz FULL HD na ekraniku 32" trzeba siedzieć nie dalej niż ok. 1,5m od TV! Bo jeżeli siedzimy dalej to nie odrózniamy czy to jest FULL HD czy HD czy SD. :hyhy:
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

Ant

Awatar użytkownika

Mega Prof. Świata

Posty: 1234

Rejestracja: 4 maja 2007, 15:19

Lokalizacja: Wolsztyn

Post autor: Ant » 27 wrz 2011, 20:48

Odp: LCD czy Plazma? Jaki kupić TV i dlaczego?

U mnie na 32" przy odległości 2m jest zauważalna różnica pomiędzy HD Ready a Full HD.
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Topic author

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 27 wrz 2011, 20:51

Odp: LCD czy Plazma? Jaki kupić TV i dlaczego?

Ant pisze:U mnie na 32" przy odległości 2m jest zauważalna różnica pomiędzy HD Ready a Full HD.
A u mnie przy 10m na 24' jest zauważalna różnica, szczególnie jak mucha siądzie i nas...
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Topic author

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 26 lis 2011, 14:39

Odp: LCD czy Plazma? Jaki kupić TV i dlaczego?

Ostatnio znajomemu wybieram (sugeruję) TV ok. 42 cale za ok 2500zł.

Muszę się kierować wg kryteriów:
- TV ma być LED, bo to "nowość" (znajomy nie wie jaka jest różnica pomiędzy LCD vs LED vs Plazma ale ma być LEDowy bo tak)
- TV musi mieć dużo nalepek na obudowie żeby pochwalić się sąsiadowi (czyli modny ma być)
- im więcej Hz (lub innych cyferek w parametrach) tym lepiej (jak by to miało jakąkolwiek różnicę czy 200Hz czy 600Hz w LCD, przecież wiadomo że i tak LCD/LED nie przebiją plazmy)
- obraz będzie głównie SD (tu tez najlepiej sprawowała by się plazma, ale nie ma być przecież LED)
Podsumowując TV dla typowego klienta, klienta który nie ma zielonego pojęcia o sprzęcie i kieruje się tylko bzdurnymi nalepkami na obudowie i reklamą niż jakością obrazu.

I na dodatek wybór ma być z gazetki neonet, bo są tam duże promocje do 1 grudnia:

Kod: Zaznacz cały

http://www.neonet.pl/gazetka/index.html
Oczywistym wyborem stawiającym na jakość obraz jest oczywiście jakiś model Panasonica Plazmowy w tej cenie. Ale Plazma nie jest modna, więc ma być LED.

Z gazetki neonet w promocji wstępnie wybrałem:
- LG LED 47LV3550 za 2799zł
- Panasonic LED TX-L 42E30 za 2499zł
- Samsung LED UE40D5800 za 2499zł

A później poczytałem opinie na necie nt. tych modeli.
LG odpada ze względu na dość dużą awaryjność i taka sobie jakość obrazu.
Samsung z kolei ma niby 100HZ ale CMR, czyli na prawdę to ma 50Hz, więc też odpada. Ale ma za to bardzo rozbudowane funkcje internetowe.
No i został Panasonic, który zbiera dużo pozytywnych opinii w recenzjach pod względem cena/jakość:

Kod: Zaznacz cały

http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/67131-panasonic-tx-p42g30-telewizor-multimedialny-test-otwarty.html
(37cal przetestowany, ale nie róznic się praktycznie niczym w porównaniu do 42")
Trzeba tylko sprawdzić w sklepie przed kupnem czy równomiernie jest podświetlana matryca, w modelu który akurat chcemy kupić. Lub zaraz w domu, a jak coś by było nie tak to od razu prosić o wymiene na inny egzemplarz.

Przy okazji trzeba uważać aby tez nie kupić modelu Panasonic LED TX-L 42E3 zamiast Panasonic LED TX-L 42E30. model z "0" na końcu ma m.in. lepszą matrycę, odtwarza więcej formatów multimedialnych.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

cliffofstockyards

Awatar użytkownika

Wysoko zaawansowany

Posty: 202

Rejestracja: 20 mar 2011, 01:08

Lokalizacja: Kielce

Post autor: cliffofstockyards » 26 lis 2011, 15:04

Odp: LCD czy Plazma? Jaki kupić TV i dlaczego?

50PV350

Kod: Zaznacz cały

http://www.lg.com/pl/tv-audio-video/telewizory/LG-plasma-tv-50PV350.jsp
http://www.skapiec.pl/site/cat/21/comp/2166710
Obecnie filmy oglądam na 19 calowym kwadracie, ale gdybym miał teraz kupować telewizor to chyba właśnie ten. Pozostali domownicy oglądają telewizję (ja wolę filmy) na 32 calowym z odległości 4m (po przeprowadzce ten tv strasznie mały się zrobił). Gdybym miał kasę (nie mam, bo się uczę) to bym kupił właśnie taki telewizor i na nim bym oglądał filmy z pc-ta (mam tylko stare dvd bez Dvix'a). Zastanawiam się też czy na takim monitorze by się dobrze nie oglądało:

Kod: Zaznacz cały

http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=36709
Oglądając na pc'ie oglądam z odległości około 1m, bo monitor ma szerokość 38cm, a większość filmów oglądam w rozdz. 1280x720 (akurat pasuje do monitora 1280x1024, nic się nie skaluje).
Wiceprezes PZPN o trenerze Majewskim: Youtube
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Topic author

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 26 lis 2011, 17:47

Odp: Który LCD vs LED czy Plazma? Jaki kupić TV i dlaczego?

Tani LG i plazma? :padam: Dziękuję nie skorzystam, zawsze wybiorę lepszego Panasonica w tej cenie.

Kod: Zaznacz cały

http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/67131-panasonic-tx-p42g30-telewizor-multimedialny-test-otwarty.html
19", 32?" To jest temat o telewizorach, a nie monitorkach dla desperatów :P Jak nie mieszkach w psiej budzie to minimum 42 cale.

Kod: Zaznacz cały

http://www.hdtv.com.pl/forum/inne/16409-plazma-czy-lcd-czytac-1wszy-post-plasma-czy-lcd-plazma-vs-lcd-plasma-vs-lcd.html
dla sygnału (SD):
26"-32" - 1,5 - 2m
32"-40" - 2 - 3m
40"-50" - 3 - 3,5m
50" < - 3,5 - ...
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

Fisher

Awatar użytkownika

Ekspert

Posty: 502

Rejestracja: 20 paź 2008, 16:26

Post autor: Fisher » 2 kwie 2012, 19:21

Odp: LCD vs LED czy Plazma? Który TV kupić i dlaczego?

Chciałbym aby ktoś wymienił jakieś plazmowe w miarę niskich cenach 42" (powiedzmy do 2500zł). Póki co granica to 1700zł (czyli w grę wchodzą tylko LCD) ale myślę, że byłbym w stanie przekonać domownika o dołożeniu trochę więcej kasy, żeby mieć lepszy TV.
Co sądzicie o tych?

Kod: Zaznacz cały

http://allegro.pl/panasonic-tx-p42ux30e-42-600hz-fullhd-raty-krakow-i2247253857.html

Kod: Zaznacz cały

http://allegro.pl/panasonic-p46u20e-fullhd-400hz-sklep-w-wa-raty-i2239431921.html
Z drugiej strony, domownik mówi, że plazmowe odpadają bo PODOBNO bardzo dużo prądu pobierają... Już sam nie wiem. A z tym przekonaniem o prądzie będzie ciężko, więc zostają pewnie LED LCD... Więc jakieś modele LED LCD?
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Topic author

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 2 kwie 2012, 21:44

Odp: LCD vs LED czy Plazma? Który TV kupić i dlaczego?

Obecne plazmy pobierają zaledwie o jakieś 10-15% więcej prądu niż LCD, więc jest to nieistotna kwestia przy ich wszystkich plusach. Nie wierzysz to porównaj sobie specyfikację modeli plazma vs lcd tego samego producenta, oczywiście w tej samej klasie cenowej.

Opinii, aż nadto znajdziesz tutaj:

Kod: Zaznacz cały

http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic-f68.html
Fisher pisze:Więc jakieś modele LED LCD?
A po co masz brac cos gorszego ale częściej reklamowanego w mediach? ;P
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"