[szukam] Pomocy przy modowaniu telefonu C902

Wszystko o telefonach komórkowych GSM.

<<

bartekmp

Awatar użytkownika

Topic author

Mega Hiper Ultra Prof. Świata

Posty: 1841

Rejestracja: 14 maja 2006, 18:52

Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: bartekmp » 20 mar 2009, 21:57

[szukam] Pomocy przy modowaniu telefonu C902

Otóż ma tego mojego C902 i nie podoba mi się kilka jego funkcji i opcji.
Otóż denerwują mnie skróty do strony Plusa i odnośniki do strony Sony Ericssona. Chciałbym to wywalić.
Chciałbym również wgrać modowany i niebrandowany soft, tyle, że nie wiem jak to się robi, chciałbym również wiedzieć jak przywrócić soft firmowy w razie zepsucia się telefonu (bo z modowanym mi na gwarancję nie przyjmą).
No i chętnie wgrałbym jakiś fajny odtwarzacz muzyki, bądź też Walkmana, bo te "Multimedia" ssą ździebko.
Bardzo proszę was o pomoc :).


Semper in altum
<<

DDragon

Awatar użytkownika

Profesor

Posty: 692

Rejestracja: 6 sie 2007, 13:05

Lokalizacja: Wrocław

Post autor: DDragon » 20 mar 2009, 23:21

Re: [szukam] Pomocy przy modowaniu telefonu

jest taka fajna stronka

Kod: Zaznacz cały

http://se-center.info/
jest tam wszystko co do SE. życzę miłego modowania ale słyszałem że da się przywrócić oryginalny soft jednak jakieś "ślady" i tak zostają więc gwarancję tracisz na stałe (nie jestem na 100% pewien) ale jak się spytasz na tej stronce kogoś to powinieneś otrzymać konkretną odpowiedź
<<

Robertinho

Awatar użytkownika

Mega Prof. Świata

Posty: 1226

Rejestracja: 12 gru 2006, 21:37

Skype: bercik.93

Lokalizacja: Radostowice

Post autor: Robertinho » 21 mar 2009, 10:42

Re: [szukam] Pomocy przy modowaniu telefonu

DDragon pisze:soft jednak jakieś "ślady"
W przypadku zmieniania tylko softa nie pozostają ślady.

Jednak gdy zmieniasz takie rzeczy jak ikony i właśnie te skróty to musisz je wszystkie ręcznie przywrócić do poprzedniego stanu. Czy zostaną jakieś ślady? Prawdopodobne, że tak.

Licz się z tym, że jak z telefonem będzie coś większego to możesz nie zdołać przywrócić softu.

Na wyżej wymienionej stronie znajdziesz pewnie sporo informacji. Jednak lepiej znaleźć jakieś forum tylko o Twoim modelu (ja mam idealne forum do mojego k800i - kopalnia wiedzy). Na stronie co podał DDragon masz osobne forum o Twoim telefonie:

Kod: Zaznacz cały

http://se-center.info/forumdisplay.php?f=316
Dość dobrym forum jest:

Kod: Zaznacz cały

http://www.gsmcenter.pl/forum/index.php
Wspominałem już o forum dla mojego k800i. W przypadku zmieniania softów, ikonek w telefonach SE jest to bardzo podobne. Możesz na nim poczytać skutki tych operacji. Zapytaj czy opisane na forum artykuły można zastosować w Twoim telefonie. Ogólnie jest tam wszystko bardzo ładnie opisane - jak zacząć ,,tuning" telefonu.

Kod: Zaznacz cały

www.k800i.pl
PS. Na początku też parę rzeczy nie podobało się w moim k800i. Chciałem to zmienić ale po przemyśleniach doszedłem do wniosku, że to bez sensu. W razie jakiś awarii bardzo możliwe jest, że utracisz gwarancję. Na moje nie warto. Lepiej się przyzwyczaić.
<<

bartekmp

Awatar użytkownika

Topic author

Mega Hiper Ultra Prof. Świata

Posty: 1841

Rejestracja: 14 maja 2006, 18:52

Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: bartekmp » 21 mar 2009, 11:23

Re: [szukam] Pomocy przy modowaniu telefonu

No czyli jednak nie warto modować, bo nie chcę stracić gwarancji.
Z odtwarzaczem muzki sobie poradziłem - wgrałem świetny KD Player.
A te skróty jakoś przeboleję.

Dzięki wielkie za pomoc :).
Semper in altum
<<

grzecho

Mega Prof. Świata

Posty: 1008

Rejestracja: 8 lip 2005, 17:36

Lokalizacja: Wisła

Post autor: grzecho » 21 mar 2009, 20:03

Re: [szukam] Pomocy przy modowaniu telefonu C902

bartekmp, nic bardziej zaawansowego już z nim nie zrobisz, bo jest on na platformie A2 która nie została jeszcze do końca złamana ;) pozostaje Ci tylko cierpliwie czekać :]
Robertinho pisze:W przypadku zmieniania tylko softa nie pozostają ślady.
owszem, zostają ;] nie wiem jak to działa ale w telefonie zapisują się logi których za darmo nie wyczyścisz... tylko se tool box'em... a co za tym idzie każda zmiana w sofcie jest zapisywana... (łohoho to mój log będzie dłuuuuuuuuugi :D)