Problem z powiązaniem plikow z programami

Wszystko co związane z systemami operacyjnymi - problemy, uwagi, opinie.

<<

szalmar

Post autor: szalmar » 11 kwie 2009, 21:12

Problem z powiązaniem plikow z programami

Otorz, przez przypadek wszystkie pliki zkoncowka .ink powizaly mi sie z programem steam. Czy jakimkolwiek innym jaki zaznacze, zrobilem to przypadkowo i teraz nie wiem jak powrócić do tego, żeby Cs się otwierał, gadu gadu a nie wszystko w irfanie jako ikonka :( Żeby każdy skrót był samodzielny.
Co zrobić?!


<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 12 kwie 2009, 22:21

Re: Problem z powiązaniem plikow z programami

Mój komuter>narzedzia>opcje folderów>zakladka "typy plików" i dalej uzyj mózgu :]
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

szalmar

Post autor: szalmar » 12 kwie 2009, 23:05

Re: Problem z powiązaniem plikow z programami

Nie pamiętałem już gdzie to było, zwlaszcza ze w Viscie w roznych dziwnych miejscach sa te opcje ; D
Dzieki.

E: Super, ale gdzie to w tej Viście znajde? Bo opcje folderow, ale ostatnio Amnezja mi doskwiera i juz nie wiem co dalej zrobić

Obrazek
<<

szalmar

Post autor: szalmar » 13 kwie 2009, 23:58

Re: Problem z powiązaniem plikow z programami

Jeśli komuś zdazył się taki problem, to szczęśliwie znalazłem najskuteczniejsze, może dla niektórych bolesne, ale działające rozwiązanie.
No to zrób duże ciach ;-).
Nic się nie stanie.... przed chwilką przetestowałem na sobie.
Jedyne co to utracisz powiązanie do swoich programów, czyli jeśli wybrałeś, że np.: pliki JPG ma otwierać jakiś program to po tej operacji będzie otwierane przez program domyślny.

Oczywiście uruchom regedit.exe (Start -> Uruchom)
Znajdź gałąź jak na rysunku (HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curr entVersion\Explorer\FileExts) a następnie prawy przycisk myszy i usuń.



Sprawdź czy przeszło...
Vista powinna w kluczu j/w zacząć odtwarzać rozszerzenia (po każdym otwarciu nowego typu pliku).
From : PEB