14 kwietnia. Eutanazja Windows'a XP

Wszystko co związane z systemami operacyjnymi - problemy, uwagi, opinie.

<<

szalmar

Post autor: szalmar » 14 kwie 2009, 22:21

14 kwietnia. Eutanazja Windows'a XP

Otóż dzisiaj jak już wszyscy pewnie wiedzą Microsoft poprzestał darmowe Update'y dla Windowsa XP.
Czyżby VistaSP2 miała zająć rynek? Marne szanse. Windows 7? Następna wtopa? CO o tym myślicie ?
CO z GNU ?

Troche na ten temat :

Kod: Zaznacz cały

http://www.networld.pl/news/342970/Koniec.wsparcia.dla.Windows.XP.szansa.dla.Linuksa.i.Visty.html
koduj linki>>m_p


<<

bartekmp

Awatar użytkownika

Mega Hiper Ultra Prof. Świata

Posty: 1841

Rejestracja: 14 maja 2006, 18:52

Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: bartekmp » 15 kwie 2009, 15:26

Re: 14 kwietnia. Eutanazja Windows'a XP

szalmar, koniec wsparcia dla mniej ważnych poprawek, bo krytyczne będą dostępne do zakończenia całkowitego wsparcia dla Windowsa XP, czyli bodajże do 2014 (dzięki Maciek :)) roku :). Nie ma się czym podniecać, tak samo było z W98, o którym mało kto już pamięta. Kiedyś musi nastąpić przeskok do nowej wersji - dla przykładu, nikt nie przeżywał nadejścia nowej wersji Debiana, aczkolwiek wszyscy zainteresowani z niecierpliwością na nią czekali.
Ostatnio zmieniony 15 kwie 2009, 20:18 przez bartekmp, łącznie zmieniany 1 raz.
Semper in altum
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 15 kwie 2009, 20:14

Re: 14 kwietnia. Eutanazja Windows'a XP

Krytyczne łatki będą wydawane do Windowsa XP do 2014r. A łatki wprowadzające nowe funkcjonalności nie będą już wydawane. Także szalmar chyba nie potrafisz czytać ze zrozumieniem np. newsa do którego sam podałeś linka :P
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

Przemoman

Początkujący

Posty: 46

Rejestracja: 29 lip 2007, 18:24

Post autor: Przemoman » 16 kwie 2009, 14:48

Re: 14 kwietnia. Eutanazja Windows'a XP

Ja tam czekam na Win7. Vistę pominę z oczywistych względów. Mam nadzieje, że 7 okaże się dobrym systemem i że nic nie zepsują, a jedynie poprawią kilka rzeczy. Wątpię, żebym używał XP aż do 2014 roku. Dlaczego? Bo pewnie coraz mniej programów będzie pisanych dla tego systemu, a po drugie jestem graczem, a nowy system = obsługa dx10 i 11, a poza tym coraz więcej gier będzie pisanych tylko na Viste/7 z pominięciem XP (to są tylko moje przypuszczenia, ale kilka gier już takich jest np. Halo 2, Stormrise i pewnie jeszcze kilka innych by się znalazło).

I jestem ciekaw jak będzie się kształtować rynek systemów operacyjnych...
Teraz dominuje XP, Vista, MacOS, Linux , a do 2014 roku dojdzie WIN7 i WIN8 i pewnie w produkcji będzie już WIN 9 :P Do tego pewnie swoje udziały w rynku zwiększy MacOS i Linux, może dojdą jeszcze jakieś nowe systemy... Więc zatwardziali użytkownicy XP będą musieli w końcu na coś innego się przesiąść :)
<<

szalmar

Post autor: szalmar » 19 kwie 2009, 23:24

Re: 14 kwietnia. Eutanazja Windows'a XP

Win 7 ... jakos dla mnie za krotki czas na takie 'cudowne ozdrowienie i bajecznosc microsoftu' Ja tam nie wierzę, takie rzeczy tylko w Erze ;p
<<

DDragon

Awatar użytkownika

Profesor

Posty: 692

Rejestracja: 6 sie 2007, 13:05

Lokalizacja: Wrocław

Post autor: DDragon » 20 kwie 2009, 04:32

Re: 14 kwietnia. Eutanazja Windows'a XP

szalmar pisze:Win 7 ... jakos dla mnie za krotki czas na takie 'cudowne ozdrowienie i bajecznosc microsoftu' Ja tam nie wierzę, takie rzeczy tylko w Erze ;p
gdzieś czytałem że 7 powstaje jeszcze od czasów sprzed Visty. bo w sumie to vista to tak na poczekaniu był wydany aby coś było (można powiedzieć że tak jakby BARDZO niedopracowany 7 ). więc cudów tu nie będzie a jedynie zdziwienie że system taki jak 7 może powstawać aż tak długo XD
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 20 kwie 2009, 09:15

Re: 14 kwietnia. Eutanazja Windows'a XP

DDragon pisze:gdzieś czytałem że 7 powstaje jeszcze od czasów sprzed Visty
Windows 7 to poprawiona wersja Visty, nic więcej.
DDragon pisze:więc cudów tu nie będzie a jedynie zdziwienie że system taki jak 7 może powstawać aż tak długo XD
Co wiesz na temat pisania systemów operacyjnych?
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

dariusz

Awatar użytkownika

Ekspert

Posty: 465

Rejestracja: 28 sty 2006, 15:35

Lokalizacja: Nojewo

Post autor: dariusz » 25 kwie 2009, 20:30

Re: 14 kwietnia. Eutanazja Windows'a XP

Szkoda że nie będzie Update-ów funkcjonalnych do Xp-ka.
Natomiast w przypadku Visty Service Pack 1 bardzo mi poprawił jej działanie.

Windows 7? Jak wyjdzie to sprawdzę. Ponoć ma mieć stabilność Visty i wydajność Xp.
Jednakże Seven z screenów strasznie Vistę przypomina. Jeszcze dobrze do niej się nie przyzwyczaiłem i fakt że niektóre rzeczy z łatwością wykonywane w Xp na Viście muszę się poduczyć. Ciekawe jak będzie z Sevenem.

P.s taki mały offtop.
Laptopy z Vistą? Przegięcie jak dla mnie gdyż wolałbym Xp. Jeśli tak samo ma być z nowym Windowsem to ja dziękuje za taką politykę.
<<

szalmar

Post autor: szalmar » 25 kwie 2009, 22:36

Re: 14 kwietnia. Eutanazja Windows'a XP

Juz z Win 7 nawet sprzedają ;/
Ale to dopiero Beta. I tego nie rozumiem.
A keidy będzie ten SP2 oficjalny do Visty? Bo Windows Search 4.0 chyba mi się już sciagnal.
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 26 kwie 2009, 00:11

Re: 14 kwietnia. Eutanazja Windows'a XP

szalmar pisze:Juz z Win 7 nawet sprzedają ;/Ale to dopiero Beta. I tego nie rozumiem.
Moge prosić o jakis link do takiej oferty? Bo sorry ale nie wierzę Ci :P
szalmar pisze:Bo Windows Search 4.0 chyba mi się już sciagnal.
Jest i do XP i do Visty.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

szalmar

Post autor: szalmar » 26 kwie 2009, 09:41

Re: 14 kwietnia. Eutanazja Windows'a XP

http://allegro.pl/item620042340_ibm_t41 ... kazja.html
To jakis starszy, ale gdzies widzialem nowe laptopy z 'seven'. Jak znajde to dorzuce.
To raczej były NetBooki, ale mi się to zakodowało.
Pogrzebałem troche, i laptopy z Win7 nie były nowe. Ktoś tam na allegro sprzedawał 'prawie nowe' i był na nich WinSeven.
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 26 kwie 2009, 11:53

Re: 14 kwietnia. Eutanazja Windows'a XP

szalmar, sprzedaż nielegalna - zgłoszona administracji Allegro. A na dodatek sprzedaż systemu, który jeszcze NIE istnieje :D
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"