[pytanie] instalacja "kopii zapasowej" Visty na laptopie z Vistą

Wszystko co związane z systemami operacyjnymi - problemy, uwagi, opinie.

<<

dawid1994

Początkujący

Posty: 22

Rejestracja: 14 lis 2008, 21:56

Post autor: dawid1994 » 20 cze 2009, 11:43

[pytanie] instalacja "kopii zapasowej" Visty na laptopie z Vistą

Witam. Mam laptopa Toshiba L300 1A8 z Vistą Home Premium 32bit. Chciałbym sobie przeinstalować system ale mam problem. Otóż nie mam płytki z Windowsem (system był już z laptopem). Dlatego mam pytanie czy mógłbym ściągnąć sobie z neta (żaden pirat tylko jako kopia zapasowa), zainstalować na moim legalnym kodzie ?


<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 20 cze 2009, 11:58

Re: Pytanie [Vista na laptopie]

Nie, nie możesz. Sprawdź czy na dysku jest dodatkowa partycja oznaczona jako recovery itp. na niej możesz znaleźć kopię zapasową systemu. Zapoznaj się z dokumentacją laptopa, żeby mieć pewność.

Radziłbym Ci jednak zainstalować zamiast Visty Windows 7 RC, który jest dostępny za darmo, jest to Vista ale bardziej dopracowana, dlatego Ci polecam. Oficjalne spolszczenie Windows 7 RC jest dostępne po zainstalowaniu systemu w "windows update".
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

dawid1994

Początkujący

Posty: 22

Rejestracja: 14 lis 2008, 21:56

Post autor: dawid1994 » 20 cze 2009, 15:53

Odp.: [pytanie] instalacja "kopii zapasowej" Visty na laptopie z Vistą

no mam kłopot bo mam wyłączoną funkcję tworzenia kopii zapasowej. Nie ma jeszcze jakiejś innej możliwości?
ale czemu nie moge sobie ściągnąć? Czytałem na wielu forach że skoro zapłaciłem za tego keya to płytę mogę mieć Bóg wie skąd byle tylko wersja się pokrywała. Doradźcie mi bo nie bardzo wiem czy moge tak zrobić
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 20 cze 2009, 17:20

Re: [pytanie] instalacja "kopii zapasowej" Visty na laptopie z Vistą

dawid1994 pisze:no mam kłopot bo mam wyłączoną funkcję tworzenia kopii zapasowej.
Nie myl kopii zapasowych przywracania systemu w windowsie z dyskiem/partycją recovery.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"