[pomoc] Matchmoving

Wszystko odnośnie filmów: edycja, nowości, opinie, recenzje. Bez linków do pirackich filmów!

<<

Robin

Awatar użytkownika

Topic author

Zaawansowany

Posty: 116

Rejestracja: 2 kwie 2006, 14:56

Post autor: Robin » 27 cze 2009, 17:22

[pomoc] Matchmoving

Witam. Chciałbym się dowiedzieć jak sie robi matchmoving. Jakie potrzebuję programy(niekoniecznie darmowy), jak najlepiej go wykonać. Mam na myśli coś jak na tym filmiku:

Kod: Zaznacz cały

http://www.youtube.com/watch?v=OcNA3-Qx-4g&feature=fvw
Uważam, że coś takiego świetnie wygląda, dlatego chcę się dowiedzieć. Byłbym bardzo wdzięczny, gdyby ktoś opisał dokładnie jak zrobić coś takiego, albo gdyby ktoś zamieścił link do dobrego tutoriala :)
Pozdro Robin

P.S Jeśli umieściłem w złym dziale to przepraszam


<<

drynda

Awatar użytkownika

Profesor

Posty: 724

Rejestracja: 16 kwie 2006, 18:41

Lokalizacja: Krosno Odrzańskie

Post autor: drynda » 27 cze 2009, 19:18

Re: [pomoc] Matchmoving

Vegas, Vegas i tylko Vegas. Wg. mnie najlepszy program.
Obrazek
<<

grzecho

Mega Prof. Świata

Posty: 1008

Rejestracja: 8 lip 2005, 17:36

Lokalizacja: Wisła

Post autor: grzecho » 27 cze 2009, 20:20

Re: [pomoc] Matchmoving

Nie, nie, nie! Vegasem da rade to zrobić ale to od biedy, on jest raczej do montowania :P do efektów to Adobe after effects
<<

Robin

Awatar użytkownika

Topic author

Zaawansowany

Posty: 116

Rejestracja: 2 kwie 2006, 14:56

Post autor: Robin » 28 cze 2009, 09:48

Re: [pomoc] Matchmoving

Drynda: ten program jest w ogóle do czego innego, mi chodziło o wstawianie efektów specjalnych itd. do filmu, a nie jego obróbkę :P

grzecho: no właśnie mam ten program, ale ma dużo funkcji i nie raz się gubiłem, chodziło mi też o jakiś tutorial, który mi wyjaśni jak coś takiego zrobić :)
<<

Robertinho

Awatar użytkownika

Mega Prof. Świata

Posty: 1226

Rejestracja: 12 gru 2006, 21:37

Skype: bercik.93

Lokalizacja: Radostowice

Post autor: Robertinho » 28 cze 2009, 11:08

Re: [pomoc] Matchmoving

Robin pisze:chodziło mi też o jakiś tutorial,
Tutoriali jest w Internecie mnóstwo:

Kod: Zaznacz cały

http://www.google.com/search?client=opera&rls=pl&q=tutorial+Adobe+after+effects&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8
Jak chcesz cały czas robić filmy na tutorialach to na moje to jest bez sensu. Na początku leć wszystko z tutorialów ale pamiętaj co robisz. Później jak będziesz umiał zrobić efekt bez tutoriala to bierz się za nastepnego.

Próbuj samemu tworzyć jakieś efekty, modyfikuj te z tutoriali.

W końcu będziesz wiedział, która funkcja czemu odpowiada i sam będziesz tworzył efekty.

Duuuuuużo pracy przy tak profesjonalnym programie jest potrzebna więc najpierw zapytaj siebie czy masz tyle cierpliwości.