[problem] zżeranie pieniędzy z karty przez iPhone

Wszystko o telefonach komórkowych GSM.

<<

Fisher

Awatar użytkownika

Topic author

Ekspert

Posty: 502

Rejestracja: 20 paź 2008, 16:26

Post autor: Fisher » 13 lip 2009, 19:28

[problem] zżeranie pieniędzy z karty przez iPhone

Witam. Mam problem. Od jakiegoś czasu z karty zżera mi pieniądze za nic. Przy operatorze jest ikonka E. Nie wiem co ona znaczy i wydaje mi się, że to jest internet. Jak tylko mam zasięg, kasa mi spada w dół. Już nie wiem co mam robić. Ta ikonka "E" cały czas tam jest. Jestem w sieci Plus.
Ostatnio zmieniony 15 lip 2009, 11:14 przez Maciek, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: wyedytowano naZwę tematu na bardziej zrozumiała


<<

szalmar

Post autor: szalmar » 13 lip 2009, 20:45

Re: [problem] iPhone

E znaczek EDGE prawdopodobnie. Choc nie wiem czy iPhone Edge obsluguje.
<<

Kamillos

Awatar użytkownika

Zaawansowany

Posty: 129

Rejestracja: 7 lip 2007, 16:17

Post autor: Kamillos » 13 lip 2009, 21:37

Re: [problem] iPhone

Ikonka E symbolizuje ze jest zasieg sieci EDGE, Iphone to obsluguje, ale nie jestes polaczony z EDGE dopoki nie zrobisz tego manualnie :) Na Twoim miejscu.. Spytal bym czy siostra badz brat o ile masz nie korzystaja hehe :) Albo ewentualnie sprawdz czy jakies aplikacje nie korzystaja z automatycznego polaczenia internetowego, np. aktualizacja pogody, czasu itp :)
<<

Fisher

Awatar użytkownika

Topic author

Ekspert

Posty: 502

Rejestracja: 20 paź 2008, 16:26

Post autor: Fisher » 14 lip 2009, 01:06

Re: [problem] iPhone

Zrobiłem restore i teraz zobaczę, czy mi będzie kasę zabierało. Jak tak, to pójdę do salonu Plusa, i im powiem o co biega.
<<

szalmar

Post autor: szalmar » 14 lip 2009, 08:14

Re: [problem] iPhone

EDGE np u mojego ojca w Noki E65 włączyło się automatycznie. Pojawiło sie E i jest ;p ale kasy nie ciągnie. Mozliwe ze domyslnie bylo ustawione ze jak znajdzie tylko zasieg to sie polaczy, ja tak mialem z 3G.
<<

Kamillos

Awatar użytkownika

Zaawansowany

Posty: 129

Rejestracja: 7 lip 2007, 16:17

Post autor: Kamillos » 14 lip 2009, 10:47

Re: [problem] iPhone

Nie, nie to ze jest ikonka nie znaczy ze jestes juz podlaczony.. To tylko znaczy ze mozesz sie podlaczyc bo jest zasieg :)
<<

Fisher

Awatar użytkownika

Topic author

Ekspert

Posty: 502

Rejestracja: 20 paź 2008, 16:26

Post autor: Fisher » 14 lip 2009, 14:28

Re: [problem] iPhone

Dobra, póki co nie zauważyłem spadku kasy, a mam na minusie -.- Nic nie robiłem, patrze -2.06zł. Po restoru wgrałem tylko część aplikacji, które miałem, i nie mam żadnej, która wymaga jakiegokolwiek neta. Słyszałem, że to może być automatyczne sprawdzanie poczty, ale ja mam ręczne. Sprawdzimy jak się teraz będzie sprawował.
<<

szalmar

Post autor: szalmar » 15 lip 2009, 11:17

Re: [problem] iPhone

Google :

Kod: Zaznacz cały

http://www.myapple.pl/iphone-pomoc/108734-czy-iphone-zre-kase-na-os-3-0-przy-wylaczonym-3g-edge-i-roamingu.html
może Ci cos tutaj pomoze.
Ostatnio zmieniony 15 lip 2009, 12:34 przez Maciek, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: a kodowanie linków?