Kasety >> DVD - Amityville

Wszystko odnośnie filmów: edycja, nowości, opinie, recenzje. Bez linków do pirackich filmów!

<<

Delacroix

Awatar użytkownika

Topic author

Profesor Świata

Posty: 903

Rejestracja: 25 wrz 2005, 21:39

Skype: bruno.glening

Lokalizacja: Tu i tam...

Post autor: Delacroix » 12 sie 2009, 10:05

Kasety >> DVD - Amityville

Jestem miłośnikiem horrorów i mam takie osobliwe hobby. Niektóre z naszych wydań VHS nigdy nie trafiły później na DVD, co jest o tyle stratą, że wielu chciałoby obejrzeć swój ulubiony klasyczny "wystraszacz" w przyzwoitej jakości, a jednocześnie z polskim lektorem.

Jakiś czas temu miałem taki problem z serią Phantasm.

Druga i trzecia część wyszły u nas na VHS. Cóż więc zrobiłem? Ano zakupiłem te kasetki na Allegro i ... zgrałem całe pasmo dźwięku i podłączyłem je do krążących tu i ówdzie DVDRipów, tworząc hybrydę: obraz był fantastycznej jakości (w końcu niewiele gorszej niż DVD), natomiast z głośników słychać było lektora z oryginalnego wydania kasetowego.

- i tu mała uwaga, popełniłem błąd, zapisując pasmo w 44,1 KHz zamiast w 48 KHz, przez co dźwięk i obraz zgadzają się tylko na komputerze, natomiast na odtwarzaczach DivX niestety już się rozjeżdżają - ale przy następnych projektach wiem już, że należy zapisywać pasmo w 48 KHz...

Teraz jednak chciałem podjąć się kolejnego takiego projektu, tym razem koncentrując się na serii Amityville. Sęk w tym, że nie mogę nigdzie dostać kaset, mieszkając w Kołobrzegu mam mocno ograniczone pole manewru.

I tu pytanie. Czy ktoś ma wydania kasetowe bądź zgrane z telewizornii jakichś części z tej serii i dałby radę udostępnić mi pasmo dźwięku? Służę pomocą, jak wykonać plik, w zamian mogę na PM udostępnić celem wykonania "kopii zapasowej" waszych kaset gotowy plik *.avi.


Moderatorzy są jak hemoroidy. Przez większość czasu siedzą w ukryciu, ale jak już wylezą, to jest tylko płacz i zgrzytanie zębów.
<<

Robertinho

Awatar użytkownika

Mega Prof. Świata

Posty: 1226

Rejestracja: 12 gru 2006, 21:37

Skype: bercik.93

Lokalizacja: Radostowice

Post autor: Robertinho » 12 sie 2009, 10:15

Re: Kasety >> DVD - Amityville

Wspominałeś coś o tym, że kupowałeś kasety na allegro a później, że masz ograniczone pole manewru w Kołobrzegu. Znalazłem na allegro jedną aukcje z kasetą VHS ale nie wiem czy właśnie oto Ci chodzi. Jeżeli nie to przepraszam. :)

Kod: Zaznacz cały

http://www.allegro.pl/item707252538_amityville_1992_tanio.html
<<

Delacroix

Awatar użytkownika

Topic author

Profesor Świata

Posty: 903

Rejestracja: 25 wrz 2005, 21:39

Skype: bruno.glening

Lokalizacja: Tu i tam...

Post autor: Delacroix » 12 sie 2009, 10:16

Re: Kasety >> DVD - Amityville

25zł to dla mnie cena zaporowa dla takiego... eksperymentu, niestety. W wypożyczani mógłbym dostać kasetkę za... 5zł :P Fakt, jestem świadom istnienia tej aukcji, ale na razie cienko z kasą.
Moderatorzy są jak hemoroidy. Przez większość czasu siedzą w ukryciu, ale jak już wylezą, to jest tylko płacz i zgrzytanie zębów.
<<

Fisher

Awatar użytkownika

Ekspert

Posty: 502

Rejestracja: 20 paź 2008, 16:26

Post autor: Fisher » 12 sie 2009, 15:13

Re: Kasety >> DVD - Amityville

Jak już kasety nie dostaniesz, zostaje zawsze to:

Kod: Zaznacz cały

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=amityville+peb&btnG=Szukaj+w+Google&lr=&aq=1&oq=Amityville+
Pierwszy link w Googlach :D
<<

Delacroix

Awatar użytkownika

Topic author

Profesor Świata

Posty: 903

Rejestracja: 25 wrz 2005, 21:39

Skype: bruno.glening

Lokalizacja: Tu i tam...

Post autor: Delacroix » 12 sie 2009, 16:20

Re: Kasety >> DVD - Amityville

Sorry, ale na PEB już szukałem. Mają tylko remake :P Nie podejmowałbym się takiego zadania, gdybym miał skąd wziąć wersję lektorską.
Moderatorzy są jak hemoroidy. Przez większość czasu siedzą w ukryciu, ale jak już wylezą, to jest tylko płacz i zgrzytanie zębów.
<<

Fisher

Awatar użytkownika

Ekspert

Posty: 502

Rejestracja: 20 paź 2008, 16:26

Post autor: Fisher » 12 sie 2009, 16:22

Re: Kasety >> DVD - Amityville

To sorki, ale wiesz, ja po prostu widzę, że ktoś film potrzebuje i daję linka, nie zagłębiam się, czy to remake (wtf?) czy inne :P W każdym razie powodzenia :)