Szybkość Uruchamiania: Windows 7 vs Vista vs Ubuntu 9.04 vs 9.10

Wszystko co związane z systemami operacyjnymi - problemy, uwagi, opinie.

<<

Maciek

Awatar użytkownika

Topic author

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 4 lis 2009, 00:52

Szybkość Uruchamiania: Windows 7 vs Vista vs Ubuntu 9.04 vs 9.10


Ubuntu 9.10: 40sek.
Ubuntu 9.04: 51sek.
Windows Vista: 67sek.
Windows 7: 72sek.


Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

Tom

Awatar użytkownika

Profesor Świata

Posty: 820

Rejestracja: 19 gru 2005, 16:36

Post autor: Tom » 4 lis 2009, 09:13

Re: Szybkość Uruchamiania: Windows 7 vs Vista vs Ubuntu 9.04 vs 9.10

Szkoda, że nie ma XP :) I jak zwykle Ubuntu wygrywa pod szybkością działania.
Tutaj miała być jakaś mądra sentencja, ale Tom'owi się nie chciało...
<<

Przemoman

Początkujący

Posty: 46

Rejestracja: 29 lip 2007, 18:24

Post autor: Przemoman » 4 lis 2009, 13:07

Odp.: Szybkość Uruchamiania: Windows 7 vs Vista vs Ubuntu 9.04 vs 9.10

Manipulacja :)

Z tego filmiku nic nie wynika. Nie wiadomo jaka była konfiguracja sprzętowa, nie wiadomo czy czasem na filmiku nie przyśpieszono pewnych kwestii np. w ubuntu, nie wiadomo czy są to czyste systemy czy zaśmiecone wieloma programami i w ogóle dziwne, że w W7 był pulpit i długo coś przeglądarka się nie uruchamiała, u mnie na Win7 jak się pokaże pulpit to mogę o wiele szybciej uruchomić przeglądarkę niż na filmiku.

Co nie zmienia faktu, że Ubuntu szybciej się uruchamia, ale chodzi o fakt, że film jest nierzetelny i może służyć manipulacjom :)

W szczególności dziwi mnie fakt, że W7 jest wolniejszy od Visty. Mi 7 chodzi szybciej niż XP, a co dopiero przyrównywać do Visty.

No i mały dzisiejszy news
http://bezpieczenstwo.onet.pl/1583116,i ... mosci.html
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Topic author

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 4 lis 2009, 22:32

Re: Szybkość Uruchamiania: Windows 7 vs Vista vs Ubuntu 9.04 vs 9.10

Each operating system has been freshly installed and features exactly the same hardware configuration. Auto-login is enabled, and each will launch Firefox which will then proceed to load our homepage.
Przemoman pisze:Nie wiadomo jaka była konfiguracja sprzętowa
- Taka sama dla wszystkich systemów
Przemoman pisze:nie wiadomo czy są to czyste systemy czy zaśmiecone wieloma programami
- czyste, chociaż Ubuntu ma o wiele więcej programów (i zajmuje mniej miejsca na HDD) niż Windows, więc chyba jednak Ubuntu jest bardziej "zaśmieconym" systemem w rozumieniu użytkownika komercyjnego Windowsa?
Przemoman pisze:w ogóle dziwne, że w W7 był pulpit i długo coś przeglądarka się nie uruchamiała
to że widzisz pulpit to nie znaczy że system się już w pełni uruchomił (polecam obserwowanie chociaż lampki od pracy dysku twardego) dlatego system "zamulił" uruchamianie przeglądarki. Windows 7 ma wiele usług ustawionych na opóźnione uruchamianie (Vista az tylu nie ma, co doskonale widać na filmiku) - po tym jak użyszkodnik zobaczy pulpit, co wcale nie znaczy że skoro już widzi pulpit będzie mógł szybko uruchomić np. program przeglądarkę i pracować na niej (musi poczekać aż system w pełni się uruchomi, a nie tylko pokaże mu pulpit)
Przemoman pisze:W szczególności dziwi mnie fakt, że W7 jest wolniejszy od Visty
Obserwując od kilku miesięcy testy serwisów internetowych finalnej 7 w porównaniu do Visty i używając samemu najnowszego produktu MS zdziwiony być nie mogę.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

mad_prince

Awatar użytkownika

Moderator

Posty: 2162

Rejestracja: 23 lip 2005, 16:11

Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: mad_prince » 15 lis 2009, 13:59

Re: Szybkość Uruchamiania: Windows 7 vs Vista vs Ubuntu 9.04 vs 9.10

W nowym Ubuntu czas uruchamiania ma spaść do 10s, ciekawe, czy im się uda. Miało to być zaimplementowane już w 9.10, ale wykręcili się tym, że mieli wyższe priorytety. W sumie słusznie, tylko czy teraz nie będzie tak samo?

Kod: Zaznacz cały

<a> Co właściwie znaczy słowo Ubuntu?
<b> W starym afrykańskim narzeczu: "nie umiem zainstalować Debiana"
"ignorancja częściej jest przyczyną pewności siebie niż wiedza" - Darwin