Kapsuła Czasu

Uwagi, propozycje i komentarze dotyczące naszego Forum.

<<

SWAT

Awatar użytkownika

Profesor

Posty: 685

Rejestracja: 1 cze 2006, 13:33

Skype: krystian_44

Lokalizacja: Pustkowia

Post autor: SWAT » 9 sie 2009, 17:50

Re: Refleksje

1 cze 2006, 2006 12:33

Nawet pamiętna data. Mi tak samo jak przedmówcy stuknęły 3 lata. Pamiętam że szukałem spolszczenia do jakiejś gry i że słabo zacząłem. Chyba nawet warna zarobiłem, ale wtedy byłem na nicku apokalipsa_14 bodajże. Potem poprosiłem Maćka o zmianę nicku i od tamtej pory (chyba) nie dostałem żadnego warna, a życie na tym forum płynie mi leniwie. Niczym specjalnym nie zasłynąłem i jestem sobie takim, zwyczajnym, szarym userem. Teraz tak się zastanawiam czy czasem to nie było jedno z moich pierwszych for internetowych na których się udzielam. Tak czy siak forum mi się naprawdę podoba i mam nadzieję że nie umrze.


Po prostu być, iść tam gdzie masz iść.
Po prostu być, urzeczywistniać sny.
Po prostu być, żyć tak jak chcesz żyć.
Po prostu być, po prostu być.
<<

mad_prince

Awatar użytkownika

Moderator

Posty: 2162

Rejestracja: 23 lip 2005, 16:11

Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: mad_prince » 24 gru 2009, 17:10

Kapsuła Czasu

Witam, często przeglądam stare tematy, jak na przykład w dziale humor, i wtedy przypominam sobie, że kiedyś na forum były takie osoby jak stand_"jakie lubisz chipsy"Up, czy russian, bądź maciek120 vel Globus oraz ich "dokonania". Postanowiłem stworzyć ten temat, gdzie zostawimy po sobie zapiski, co się działo w minionym roku, a także niejako ślad po sobie ku potomnym. Możecie tutaj pisać o sprawach związanych z forum i portalem (aczkolwiek tutaj najlepiej spisałby się Maciek najlepsze źródło informacji).

Forum przeszło na phpBB3, doszedł czytnik RSS, portal zmienił adres na portal24h.pl (a może to było w zeszłym roku? już nie pamiętam).
Pudzian skopał Najmana, Adamek Gołotę, ja jestem na 4 roku studiów i myśle o doktoranckich, zaręczyłem się.
Dopisujcie to, co Wam się przypomniało ważnego. Temat ustawiam na globalny na powiedzmy dwa tygodnie, potem nie wiem, albo go przeniosę do zamrożenia i odmrożę za rok, albo ustawię go jako przyklejony i każdy na bieżąco będzie mógł dopisywać informacje. Nie wiem, napiszcie jakbyście woleli.

Lista aktualnych VIPów

Kod: Zaznacz cały

http://mintos.wrzuta.pl/obraz/3rhI0cbEZSg/vipy
i moderatorów

Kod: Zaznacz cały

http://mintos.wrzuta.pl/obraz/8BTkj36a22k/modzi
Przy okazji proponuję też napisać tutaj wspomnienia z poprzednich lat, wymienić userów, których pamiętacie itp.
Ja wspominam Wojcireja, który był pierwszym moderatorem, ale jakoś zniknął bez wyjaśnienia. Szperałem trochę w google i znalazłem gościa, który by pasował do niego, ma taki sam nick i jest w mniej-więcej jego wieku, zajmuje się napisami do Anime. Brakuje mi też trochę innych moich kolegów moderatorów: Slavoya, Alkohola i Renifera - jaja z nimi były przednie, jak np. shackowanie forum przeze mnie i slava :) Obecni moderatorzy nie są już tacy rozrywkowi :P ale może to kwestia wieku, wtedy był bodajże rok 06, człowiek był młody i głupi :) Wypadało by wspomnieć MATchlesSa, vel mistrza, który raz wraca na forum, raz z niego odchodzi, ale zawsze coś wnosi. Ciekawe, czy w przyszłym roku znów wkroczy do akcji. Był jeszcze Napster, który niestety złamał regulamin i opuścił naszego grono, a szkoda, bo również jego twórczość była przydatna. No i są jeszcze inni userzy, którzy niby są na forum, ale już ich nie ma, np Roma, Ramiro Cruz, Nivener (Mroczny), Śledzik (zbanowany). Ech, wspomnienia :)


//Edit

Po połączeniu z tematem "Refleksje" założonym przez Adamo temat "Kapsuła czasu" zaczyna się odtąd, gdyż forum ustawia posty wg daty.

Kod: Zaznacz cały

<a> Co właściwie znaczy słowo Ubuntu?
<b> W starym afrykańskim narzeczu: "nie umiem zainstalować Debiana"
"ignorancja częściej jest przyczyną pewności siebie niż wiedza" - Darwin
<<

daniellll

Awatar użytkownika

Wysoko zaawansowany

Posty: 328

Rejestracja: 27 sty 2008, 09:32

Lokalizacja: Z przed monitora

Post autor: daniellll » 24 gru 2009, 19:15

Re: Kapsuła Czasu

Zmieniono nazwe niektórych działów.Jak tak m_p napisales o tych userach to az sie wzruszylem :zawstydzony: Ja raczej mało na forum pisze.Nie wiem co sie zmienilo jakos nie wchodze tu często a przynajmniej nie tak jak kiedyś.Ja krotko raczej na forum jestem i niektórych nie pamietam ale z Maciek120 to niezle sie na forum dzialo :rotfl:
<<

szalmar

Post autor: szalmar » 24 gru 2009, 20:03

Re: Kapsuła Czasu

Ja te konto mam od niedawna, ale poprzednie mialem o tej samej nazwe dobre pare lat temu, jak forum bylo jeszcze świeże, i nie mialem jeszcze syndromu szybszej lewej reki na klawiaturze ;d
Pamietam, ze wyklocalem sie o dolaczenie dzialu motoryzacja ; ))
No i Napstera pameitam, jak opr nier az dostawal, za offtop, za naruizsnie regualminu i wkoncu wylecial : )
Ostatnio ktoś odszedl z forum jeszcze niestety. Ale rozumiem go.

Mozna powspominac, bo jest co :D
<<

bartekmp

Awatar użytkownika

Mega Hiper Ultra Prof. Świata

Posty: 1841

Rejestracja: 14 maja 2006, 18:52

Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: bartekmp » 25 gru 2009, 13:20

Re: Kapsuła Czasu

Ja zdążyłem ukończyć podstawówkę, gimnazjum i zacząć naukę w liceum przez te prawie 4 lata, które jestem na forum.
Z początku lubiłem sobie spamować bez sensu, pamiętam nawet jak kiedyś wyzywałem Maćka na Gadu-Gadu, on to zamieścił na forum, a ja dumnie napisałem, że to moje dzieło :D.
Fakt, były czasy. Mroczny (obecnie Nivener) i jego "niee", początek kariery Iwana, powrót MATchleSSa, spamerskie wyczyny/groźby/wszystko_inne maćka120 (lub globusa, lub jeszcze inaczej on tam był), bunt plebsu przeciwko Maćkowi (kilka banów poleciało, m.in. Śledziks) i wiele wiele innych (np. FM, Plebiscyty, itd.). Zżyłem się z forum, choć teraz się tak już nie udzielam (brak czasu - wiadomo, nauka, przyjaciele, nauka i jeszcze nauka i czasu mało co zostaje), mimo to przeglądam je przynajmniej raz dziennie, tak z przyzwyczajenia :). Jest to właściwie moje jedyne, ulubione i najczęściej odwiedzane forum, na którym regularnie się udzielam, bo na innych raczej tego nie uprawiam.
No i pozdrawiam wszystkich, którzy dołączyli do forum w 2006 roku albo wcześniej i pamiętają moje zabawne początki :).

PS. I pamiętam jeszcze jak mad_prince zaczynał z Ubuntu :D. A teraz całkowity power user z niego jest (kiedyś ja mu radziłem, teraz to pewnie by było na odwrót ;)).
Semper in altum
<<

Robertinho

Awatar użytkownika

Mega Prof. Świata

Posty: 1226

Rejestracja: 12 gru 2006, 21:37

Skype: bercik.93

Lokalizacja: Radostowice

Post autor: Robertinho » 25 gru 2009, 14:41

Re: Kapsuła Czasu

1. Maciek120 i jego 90km/h na dwójce i ogólnie wyczyny jak np. drift
2. Pierwszy FM i dumne chodzenie po szkole.. :D
3. MATchleSS ogólnie :D
4. Moje zadeklarowanie w jednym temacie, że odchodze po kłótni z jakimś moderatorem, którego już nie ma. :D Ale to byłem głupi wtedy...

Na forum jestem długo. Pierwsze forum do którego podszedłem poważnie po otrzymaniu Internetu. Miłe wspomnienia, upragnione wyróżnienia, ciekawi ludzie.

Brakuje jedynie tego, że jak się rano czytało posty i wracał wieczorem, to było około 30-50 nowych postów a nie jak dzisiaj 5-10 (w dodatku same problemy, spolszczenia). Trzeba będzie wymyślić jakiś ciekawy temat.

//Jakie 90? Stówa na blacie na drugim biegu i rura przez miasto! :rotfl:
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 25 gru 2009, 18:32

Kapsuła Czasu

mad_prince pisze: portal zmienił adres na portal24h.pl (a może to było w zeszłym roku? już nie pamiętam).
Ani nie roku temu, ani nie 2 lata temu, 3 lata temu też nie. 2005 rok:
http://www.portal24h.pl/20051029123/now ... tryny.html
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

Tom

Awatar użytkownika

Profesor Świata

Posty: 820

Rejestracja: 19 gru 2005, 16:36

Post autor: Tom » 28 gru 2009, 17:14

Re: Kapsuła Czasu

Oj tak. Moje pierwsze forum, na którym założyłem konto, w ten sam dzień co podłączony został stały internet (Neostrada 128kbit/s i ten download :D). Wcześniej bywałem tu na modemie, ale nie zakładałem konta na forum.
W pamięci utkwiło mi to oburzenie po zmianach na forum (chyba wprowadzenie reklam z prawej strony), kiedy połowa użytkowników deklarowała odejście :rotfl:
Fakt, faktem kiedyś na forum ciągle było sporo użytkowników i ciągle był jakiś temat do pospamienia, teraz to niestety mało postów a i sam rzadko wchodzę.

Teraz jak patrzę na moje pierwsze posty, czy te z przed kilku lat to uśmiech sam ciśnie mi się na twarz :)
Tutaj miała być jakaś mądra sentencja, ale Tom'owi się nie chciało...
<<

Ant

Awatar użytkownika

Mega Prof. Świata

Posty: 1234

Rejestracja: 4 maja 2007, 15:19

Lokalizacja: Wolsztyn

Post autor: Ant » 29 gru 2009, 12:07

Re: Kapsuła Czasu

No ze mną też była "drobna jazda", tam trochę spamu, tu brak poczucia humoru, tu jakiś niepotrzebny temat, albo częściej, brak odpowiedzi w moich postach... Jak tak czytałem to myślałem że może o mnie coś będzie mowa, no cóż, sam dołączyłem do forum w '06, pierwsze pytania odnośnie sprzętu, plików, brnąc przez dział "ZABAWA" kończąc na codziennym odwiedzaniu forum i nie pisaniu nic, co się pewnie bardzo podoba adminom i modom w porównaniu do moich starych wybryków. (Tak, wiem, dostałem karę...) Sądziłem że jestem tu jak jakiś Globus, ale nieee, widać milczenie jest złotem, ale może by tam zacząć się częściej odzywać na forum??? :evil:
No spokojnie, nic złego chyba nie napiszę? :luka:
<<

mad_prince

Awatar użytkownika

Moderator

Posty: 2162

Rejestracja: 23 lip 2005, 16:11

Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: mad_prince » 5 gru 2010, 10:47

Re: Kapsuła Czasu

I tak oto minął kolejny rok... szybko strasznie. Czas na małe podsumowanie:
obecni moderatorzy
Obrazek
obecni V.I.P.
Obrazek
statystyki na dzień 5.XII.2010
Liczba postów: 52801 • Liczba tematów: 6406 • Liczba użytkowników: 1908
Jak widać grono moderatorów uległo zmniejszeniu i to nawet o osobę, która rok temu była "topowym" moderatorem. Jak to się wszystko lubi zmienić :)
u mnie w ciągu tego roku w sumie bez zmian. No, może tylko tyle że schudłem przeszło 20 kg i zapisałem się na aikido:)

Miniony rok na forum był kolejnym spokojnym rokiem, nie pojawił się żaden dostarczający rozrywki forumowicz. Widać tutaj jednak postęp techniki i technologii. Kiedyś młodzi ludzie przesiadający się z z modemów na stałe łącza szaleli po forach i robili burdel, obecnie Internet to nic nadzwyczajnego, ludzie jakby się bardziej "ucywilizowali". Nikt już się od dzieci Neo nie wyzywa. Czyżby to pokolenie wymarło?

Temat powisi powiedzmy do połowy stycznia, potem znów zniknie ;)

Kod: Zaznacz cały

<a> Co właściwie znaczy słowo Ubuntu?
<b> W starym afrykańskim narzeczu: "nie umiem zainstalować Debiana"
"ignorancja częściej jest przyczyną pewności siebie niż wiedza" - Darwin
<<

Tom

Awatar użytkownika

Profesor Świata

Posty: 820

Rejestracja: 19 gru 2005, 16:36

Post autor: Tom » 16 gru 2010, 20:04

Re: Kapsuła Czasu

Zobaczymy jak to będzie wyglądało za kolejne kilka lat :)
Trochę szkoda, że - nie ma co ukrywać - jest mało aktywnych forumowiczów. Gdzie te czasy, kiedy na forum było po 30 userów? :D
Tutaj miała być jakaś mądra sentencja, ale Tom'owi się nie chciało...
<<

mad_prince

Awatar użytkownika

Moderator

Posty: 2162

Rejestracja: 23 lip 2005, 16:11

Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: mad_prince » 16 gru 2010, 20:07

Re: Kapsuła Czasu

Temat połączony z tematem "Refleksje". Może poczytać posty z 2007 r. i powspominać tamtych forumowiczów (posty znajdują się na początku z uwagi na datę ich powstania)

Kod: Zaznacz cały

<a> Co właściwie znaczy słowo Ubuntu?
<b> W starym afrykańskim narzeczu: "nie umiem zainstalować Debiana"
"ignorancja częściej jest przyczyną pewności siebie niż wiedza" - Darwin
<<

Adamo

Awatar użytkownika

Topic author

Ekspert

Posty: 418

Rejestracja: 31 lip 2005, 19:43

Skype: adamo1991

Lokalizacja: Ostrów Wlkp / Poznań

Post autor: Adamo » 16 sty 2011, 17:21

Re: Kapsuła Czasu

No, chłopaki, wracam do Was, mam nadzieje, że zostanę dłużej niż ostatnio :D
<<

Reduks

Awatar użytkownika

Ekspert

Posty: 428

Rejestracja: 25 gru 2009, 19:56

Lokalizacja: Polska :P

Post autor: Reduks » 15 cze 2012, 22:06

Odp: Kapsuła Czasu

Ah już 3 lata :cool:
NIE BĄDŹ JEDNOPOSTOWCEM! OTRZYMAŁEŚ POMOC TO TERAZ POMÓŻ INNYM!
<<

mad_prince

Awatar użytkownika

Moderator

Posty: 2162

Rejestracja: 23 lip 2005, 16:11

Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: mad_prince » 6 sty 2020, 22:16

Re: Kapsuła Czasu

Dzień dobry :)
Ależ ten czas leci, wydawało mi się, że "kapsułę" zakładałem z 3 lata temu, a tu już mija 10 od jej ostatniej aktualizacji :) :!:
tak na szybko:

statystyki na 6.01.2020
Liczba postów: 59848 • Liczba tematów: 7621 • Liczba użytkowników: 2527 • Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Olganeamy


Fajnie czyta się posty sprzed 10 - 13 lat, gdzie ludzie piszą, że będą na forum do końca istnienia strony (tak, Adamo, o Tobie mówię ;P)
u mnie coż, dwójka wspaniałych synów i brak czasu :)
Od ostatniego czasu jedyną wartą wzmianki rzeczą na forum było pojawienie się DG1966 - internetowego wariata. Ale i to było z 7 lat temu :) Ciekawe, czy odświeżenie tego tematu spowoduje, że któryś z forumowiczów tu wróci. Choć na chwilę.

Kod: Zaznacz cały

<a> Co właściwie znaczy słowo Ubuntu?
<b> W starym afrykańskim narzeczu: "nie umiem zainstalować Debiana"
"ignorancja częściej jest przyczyną pewności siebie niż wiedza" - Darwin
<<

Tom

Awatar użytkownika

Profesor Świata

Posty: 820

Rejestracja: 19 gru 2005, 16:36

Post autor: Tom » 8 sty 2020, 10:03

Re: Kapsuła Czasu

No witam :)
Tutaj miała być jakaś mądra sentencja, ale Tom'owi się nie chciało...
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 3 lut 2020, 10:27

Re: Kapsuła Czasu

mad_prince pisze:
6 sty 2020, 22:16
u mnie coż, dwójka wspaniałych synów i brak czasu :)
Brawo Ty! :super: Ja o jedną "sztukę" za Tobą :D
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

Rahin

Nowy

Posty: 1

Rejestracja: 6 kwie 2020, 16:34

Post autor: Rahin » 6 kwie 2020, 16:40

Re: Kapsuła Czasu

No siema xd
W końcu się zarejestrowałem.
Odwiedzam to miejsce, mam na myśli głównie stronę chyba od samego początku. Nie wiem czy 2003 czy 2004 czy wcześniej. Zanim to był Portal24h, to wchodziło się na adres bodajże maciek.kom.pl coś takiego, albo maciej.
Pamiętam bo to była moja pierwsza strona internetowa jaką znalazłem sam, no i zacząłę pojawiać sie regularnie. Do dziś pamiętam gierki jakie tu były xd

Także pozdro wariaty, dzięki za fajną stronkę, zawsze byłem tam gdzieś w tle :D
<<

dariusz

Awatar użytkownika

Ekspert

Posty: 465

Rejestracja: 28 sty 2006, 15:35

Lokalizacja: Nojewo

Post autor: dariusz » 11 kwie 2020, 10:27

Re: Kapsuła Czasu

Czemu ja tutaj w ogóle jestem...
Przed chwilą kodziłem projekt, myślałem o poprawieniu buga i nagle pach umysł odpłynął.
Rejestracja: 28 sty 2006, 2006 15:35

Masakra... to forum jeszcze żyje... jest.. i moje konto też.
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 14 sty 2021, 21:56

Re: Kapsuła Czasu

Posprzątane forum z botów, coś te boty coraz bardziej inteligentne ;)
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"