Nokia 3110c nie wlącza się z kartą SIM

Wszystko o telefonach komórkowych GSM.

<<

szalmar

Post autor: szalmar » 24 sty 2010, 14:42

Nokia 3110c nie wlącza się z kartą SIM

Witam,
Mojej Ukochanej zepsul sie telefon, wyżej w temacie wymieniony. Wczesniej miala juz problemy z baterią, która po prostu spalała się itd. Serwis nie raz wymianiał owa baterię, bezskutecznie, wkońcu dalem jej swoja z Nokii 6630 i działało bez zarzutów. Pewnego razu, fon zaczal się wylaczac. Zupelnie bez powodu. I w efekcie końcowym, już się nie włącza, ale to nie takie proste. Jesli wyjmnie się karte sim(obojetnie jaka, bo probowalem kilka wkladac wiec to nie wina karty) to telefon włączy się bez problemu, wszystko dziala. A gdy włoży się karte SIM, jakąkolwiek jak juz wspomnialem, po prostu nie reaguje na przycisk włączający. Zupełnie nic. Włączyl się jedynie gdy trzymalem przycisk i wlozylem ladowarke, ale po paru chwilach sie wylaczyl i (cenzura). Wyczyscilem skrzynke, pamiec telefonu, przywrocilem ustawienia fabryczne i (cenzura), dalej nie dziala.
Pzrewalić soft'a ? bo skoro fon sie uruchamia, to raczej nie wina sprzętowa. Wyczyszczę go jeszcze w srodku i powiem czy to coś dało, a wątpie by dało.
Pomocy!
Pzdr !

EDIT:
Nagralem filmik pokazujacy problem.

Kod: Zaznacz cały

http://www.youtube.com/watch?v=BSTTGqvHkkc
Muzyka: OMD - Georgia


<<

szalmar

Post autor: szalmar » 26 sty 2010, 21:10

Re: Nokia 3110c nie wlącza się z kartą SIM

Sorry, ze pisze w osobnym poscie.
Probowalem NSU, NPS wykrywa telefon, jednakze nastepnie NSU szuka telefonu i dochodzi do wniosku ze fonu nie ma. Mimo, ze caly czas widnieje w systemie, w NPS.
juz sam nie wiem co z tym telefonem jest. Niestety jest on w mixie, i boje sie ze jesli zrobie twardy format, lub przewale softa to straci moja ukochana umowe i gwarancje.
Wiecie cos o tym konkretnego?
Pilnie potrzebuje pomocy.
Jelsi zaktualizuje, badz wgram inny soft, np phoenix'em to rowniez strace wszystko (gwarancja itp nie pliki)

HELP :mur:

EDIT

W dodatku, gdy po raz 1 po podlaczeniu wlaczam NSU to na telefonie sie cos wyswietla, i sie restartuje (bialy ekran i w 2 sek pulpit)
(cenzura) mnie wezmie zaraz.... ; /
Ostatnio zmieniony 27 sty 2010, 17:52 przez Maciek, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: zmniejszono ilosc emotek
<<

Fisher

Awatar użytkownika

Ekspert

Posty: 502

Rejestracja: 20 paź 2008, 16:26

Post autor: Fisher » 27 sty 2010, 01:17

Re: Nokia 3110c nie wlącza się z kartą SIM

No to jak jest jeszcze na gwarancji no to oddaj i niech naprawią. Bo gdyby nie to, ze utraci gwarancję i inne rzeczy to ja bym zaczął od softu.
<<

szalmar

Post autor: szalmar » 27 sty 2010, 15:16

Re: Nokia 3110c nie wlącza się z kartą SIM

Najsmieszniejsze jest to, ze czasem ruszy, ale się wylaczy op chwili i juz nie wlaczy ale to jakos raz na 50. Wiec to nie sprzet a soft. Eh, no trudno, poniewaz to juz ktoras narpawa, to zarzadamy nowego fona.
<<

Fisher

Awatar użytkownika

Ekspert

Posty: 502

Rejestracja: 20 paź 2008, 16:26

Post autor: Fisher » 27 sty 2010, 16:17

Re: Nokia 3110c nie wlącza się z kartą SIM

Chyba od 4. naprawy można się ubiegać o nowego fona.