Telefon do 600 zł

Wszystko o telefonach komórkowych GSM.

<<

kajoo1012

Nowy

Posty: 9

Rejestracja: 7 wrz 2009, 16:59

Post autor: kajoo1012 » 8 mar 2010, 18:59

Telefon do 600 zł

Witam,

poszukuję nowego telefonu w cenie do 600 zł. Aktualnie mam stareeego SE w200i, ale nie potrzebowałem dobrego telefonu, wystarczył tylko taki, który będzie dzwonił i odbierał sms'y. Teraz chciałbym kupić coś porządniejszego. Zastanawiałem się nad SE k800i/k850i oraz SE c902, co myślicie o tych telefonach? Może macie jakieś inne propozycje? Szczególnie interesują mnie opinie posiadaczy w/w telefonów.


<<

Robertinho

Awatar użytkownika

Mega Prof. Świata

Posty: 1226

Rejestracja: 12 gru 2006, 21:37

Skype: bercik.93

Lokalizacja: Radostowice

Post autor: Robertinho » 8 mar 2010, 19:42

Re: Telefon do 600 zł

Zastanawiałem się nad SE k800i/k850i
To są stare modele telefonów, które kupisz taniej. Dlatego na Twoim miejscu bym je odrzucił. Kupisz lepsze telefony za takie pieniądze.

Mam k800i i jestem dość zadowolony. Jedyny minus to fakt, że na dzisiejsze czasy jest trochę cegłowaty. Z drugiej strony nie przeszkadza mi to w życiu codziennym. Aparat dość dobry, muzykę odtwarza, Internet jakoś daję rady przeglądać - ma to co potrzebuje.
<<

kajoo1012

Nowy

Posty: 9

Rejestracja: 7 wrz 2009, 16:59

Post autor: kajoo1012 » 8 mar 2010, 22:11

Re: Telefon do 600 zł

A co konkretnie polecasz?
<<

Robertinho

Awatar użytkownika

Mega Prof. Świata

Posty: 1226

Rejestracja: 12 gru 2006, 21:37

Skype: bercik.93

Lokalizacja: Radostowice

Post autor: Robertinho » 8 mar 2010, 23:07

Re: Telefon do 600 zł

Jedyny telefon, z którym miałem do czynienia to Nokia 6500S.

Kod: Zaznacz cały

http://www.allegro.pl/item935214967_nowa_nokia_6500s_bez_simlocka_real_foto_poznan.html
Telefon ciekawy. Fajnie wykonany pod względem jakości obudowy. Po za tym klasyczna Nokia. Ten model bez Symbiana. Robi dość dobre zdjęcia, odtwarzacz MP3 na dobrym poziomie. Podoba mi się dość duży wyświetlacz jak na taki telefon.
<<

szalmar

Post autor: szalmar » 9 mar 2010, 01:09

Re: Telefon do 600 zł

Zdjęcia robi świetnie, wlasnie taka narpawiam. ma optyke Carl Zeiss'a , 3.2MPx i autofocus'a
<<

kajoo1012

Nowy

Posty: 9

Rejestracja: 7 wrz 2009, 16:59

Post autor: kajoo1012 » 9 mar 2010, 16:29

Re: Telefon do 600 zł

Slider- takich nie lubię. Co sądzicie o SE w960i oraz o SE g900? Tutaj macie linki:

Kod: Zaznacz cały

http://allegro.pl/item951232507_se_g900_salon_polska_navi_gps_bt_gwar_symbian.html

Kod: Zaznacz cały

http://allegro.pl/52422_w960i.html?buy=1&order=p
<<

oskarito1024

Początkujący

Posty: 28

Rejestracja: 18 maja 2010, 13:26

Post autor: oskarito1024 » 23 paź 2010, 08:36

Re: Telefon do 600 zł

ja ci polecam np LG GT 500 ma wiele fajnych rzeczy posiadałem go i byłęm z niego zadowolony teraz mam samsung omnia lite i jest wspaniała.

Kod: Zaznacz cały

http://allegro.pl/nowy-samsung-b7300-omnia-lite-gw24-komis-kalisz-i1279508834.html
http://allegro.pl/nowy-telefon-lg-gt500-gwar-sklep-wroclaw-i1282125104.html
<<

Fisher

Awatar użytkownika

Ekspert

Posty: 502

Rejestracja: 20 paź 2008, 16:26

Post autor: Fisher » 25 lut 2011, 15:12

Odp: Telefon do 600 zł

Odświeżam temat, zawyżam cenę i podaje warunki, które musi spełnić telefon. Proszę o pomoc w znalezieniu telefonu, który spełni te warunki:
- Dotykowy
- Min. 3" ekran
- GŁOŚNY (musi być naprawdę głośny niczym Nokia 5800 XM)
- Wi-Fi
- Bluetooth
- Dobry system
- Nie symbian
- Mało wadliwy

Mam dwa na oku: Nokia 5530 XM i 5800 XM ale nie podoba mi się w nich to, że mają symbiana. Więc one raczej odpadają. Do tej pory miałem iPhone'a ale jest dosyć cichy, muzykę trzeba wgrywać przez iTunes (co jest dla mnie trochę męczące), ale nie dla tego chcę zmienić telefon. Od telefonu przede wszystkim wymagam, żeby był głośny, co bym słyszał jak ktoś dzwoni czy przyśle smsa. Cena do 800 zł, może być trochę wyżej. Proszę o pomoc w wyborze ;)

PS. Zastanawiałem się nad HTC, ale nie wiem jak z głośnością, a przede wszystkim jak widzę ekran główny i tam pogoda itp. to się zastanawiam ile kasy zżera za aktualizację pogody itd., może da się to wyłączyć, nie wiem, nigdy HTC nie miałem.
<<

DDragon

Awatar użytkownika

Profesor

Posty: 692

Rejestracja: 6 sie 2007, 13:05

Lokalizacja: Wrocław

Post autor: DDragon » 25 lut 2011, 15:56

Odp: Telefon do 600 zł

dlaczego nie podoba Ci się symbian? mam telefon na Symbianie i jest rewelacyjny. samemu można wiele pozmieniać, jest pełno aplikacji a po złamaniu (utrata gwarancji) symbiana jest możliwości jeszcze więcej. system jest szybki i konkretny według mnie. wiadomo jeżeli chcesz wydać 600zł to rewelacji nie można oczekiwać ale podane przez Ciebie telefony to chyba jedne z najlepszych możliwości.
co do podanych telefonów przez Ciebie to zbierają bardzo dobre recenzje i opinie.
Czasem słońce, czasem deszcz... niestety zawsze piach prosto w oczy...
<<

Fisher

Awatar użytkownika

Ekspert

Posty: 502

Rejestracja: 20 paź 2008, 16:26

Post autor: Fisher » 25 lut 2011, 16:18

Odp: Telefon do 600 zł

Ale zastanawiam się też nad HTC. Desier i Desire HD, ale one kosztuję trochę więcej niż zakładałem (800zł). Czekam na jakieś inne propozycje. Symbian mi się nie podoba i pomimo, że telefony te co podałem w poście poprzednim zbierają dobre opinie, zbierają też i złe.
<<

DDragon

Awatar użytkownika

Profesor

Posty: 692

Rejestracja: 6 sie 2007, 13:05

Lokalizacja: Wrocław

Post autor: DDragon » 25 lut 2011, 19:47

Odp: Telefon do 600 zł

no to każdy telefon zbiera i dobre i złe, ideału nie ma. w takim wypadku jak podałeś no to Desire HD jest najlepszym wyjściem ale jak zauważyłeś kosztuje więcej niż zakładane 600zł.
Czasem słońce, czasem deszcz... niestety zawsze piach prosto w oczy...
<<

Fisher

Awatar użytkownika

Ekspert

Posty: 502

Rejestracja: 20 paź 2008, 16:26

Post autor: Fisher » 25 lut 2011, 20:21

Odp: Telefon do 600 zł

Zakładane 800zł (posty czytamy do końca), a teraz to właściwie 910zł. Desire HD jest jednak za duży jak dla mnie. Zostaje mi sięc HTC Desire. Ale poczekam jeszcze na inny propozycje.
<<

Fisher

Awatar użytkownika

Ekspert

Posty: 502

Rejestracja: 20 paź 2008, 16:26

Post autor: Fisher » 3 mar 2011, 23:07

Odp: Telefon do 600 zł

No zamówiłem sobie HTC Desire parę dni temu. Chciałem jeszcze dozbierać do HTC Desire HD, ale doszedłem do wniosku, że ekran 4.7" to za dużo, i telefon jest za dużo po prostu. Mam problem, żeby nosić iPhone'a w jeansach a co dopiero taki HD. Mam nadzieję, że będę zadowolony.
<<

cliffofstockyards

Awatar użytkownika

Wysoko zaawansowany

Posty: 202

Rejestracja: 20 mar 2011, 01:08

Lokalizacja: Kielce

Post autor: cliffofstockyards » 22 mar 2011, 00:29

Odp: Telefon do 600 zł

HTC Desire HD ma ekran nie 4.7'' tylko 4.3''. Sam się zastanawiałem nad Desire. Są już dostępne 4 wersje:
-HTC Desire - wersja zwykła
-HTC Desire HD - ekran zwiększony z 3.7'' do 4.3'', grubość praktycznie ta sama(10 mikrometrów), wysokość tylko 4mm większa, szerszy o 8mm, waga wzrosła ze 135g do 164g, słyszałem że ma ekran gorszy jeśli chodzi o widok na słońcu, ma 1.5GB pamięci wbudowanej(nie doczytałem ile ma zwykły Desire, ale chyba bardzo mało bo ludzie narzekają), Android w podstawowej jest 2.1 tu jest 2.2 (nie wiem jak duża jest to różnica, słyszałem że mała), model procesora praktycznie ten sam (moim zdaniem to tylko inna nazwa), Obsługa Wi-Fi 802.11b/g/n (zwykły Desire obsługuje b/g, nie obsługuje n co dla niektórych może być bardzo ważne), jest niby lepszy aparat bo 8mpx a nie 5mpx pozwala też nagrywać filmy w hd720,
-HTC Desire Z - wysokość i grubość taka jak w wersji zwykłej, nie jest szeroka jak hd bo ma taki ekran jak zwykła, różni się grubością zamiast 11,90mm jest 14,16mm - a to z racji jego największej zalety - klawiatury fizycznej, Android 2.2 taki jak w hd, procesor 800mHz nie jak w pozostałych wersjach 1000mHz co na początku troche odstraszyło mnie ale 800mHz to i tak dużo w porównaniu z większością iPhone'ów - tylko iPhone 4 generacji ma 1000mHz pozostałe mają 600 i 412 mHz, jest obsługa wi-fi n tak jak hd, aparat jest 5mpx tak jak w wersji zwykłej a nie w hd, aczkolwiek może nagrywać film hd720 jak hd.

Jest jeszcze HTC Desire S ale to nowość i jeszcze mnie ten telefon nie interesuje.
Jeśli chodzi o ceny to na allegro zwykła wersja kosztuje zazwyczaj 1100-1700zł, ale często można zobaczyć oferty poniżej 900zł - nieużywany, pl menu, bez simlocka, z dowodem kupna. Używany z drobnymi ryskami, bez simlocka, pl menu można znaleźć za 800zł (całkiem fajna cena).
Ceny wersji HD są nieciekawe 1400-2200zł. Widzę jednak za 1300zł nowy Desire HD z pełnym wyposażeniem i kartą 8GB, ściągnięty simlock, pl menu. Za 1090zł jest używany ale z pękniętą szybką (ta 200zł mniej ja jednak nie polecałbym w tym przypadku).Ceny HTC Desire w wersji Z są praktycznie takie same jak w HD - średnio może 100zł mniej (widze wiele pl menu, bez sima itd. za 1250zł).

Podsumowując to dobry telefon z androidem. Ja osobiście poczekam z rok, bo mam do tego wiele powodów. Czekam bo telefon powinien być coraz tańszy. Nie kupie go za więcej niż 1000zł. Za rok będzie pewnie kupić lekko porysowanego Desire używanego przez kilka miesięcy za 400-600 zł. Ja czekam na Desire Z (boję się trochę dotykowej klawiatury :P ). W Desire Z obawiam się tylko taśmy między częścią telefonu z ekranem, a tą z klawiaturą (zobaczcie zdjęcia). Aż słyszę dźwięk zerwanej tasiemki :orany: . I co wtedy robić... poczekamy, zobaczymy. Poza tym bałbym się że mi zginie, ktoś mi go ukradnie (albo do tego jeszcze wpier*** dostane). A co wy sądzicie o tym telefonie?
Wiceprezes PZPN o trenerze Majewskim: Youtube
<<

Fisher

Awatar użytkownika

Ekspert

Posty: 502

Rejestracja: 20 paź 2008, 16:26

Post autor: Fisher » 23 mar 2011, 18:32

Odp: Telefon do 600 zł

Ja dałem poniżej 1 tyś. za 4-miesięcznego, gość od początku miał folię i gumową obudowę, więc NIGDZIE nie ma ŻADNEJ rysy :)
<<

cliffofstockyards

Awatar użytkownika

Wysoko zaawansowany

Posty: 202

Rejestracja: 20 mar 2011, 01:08

Lokalizacja: Kielce

Post autor: cliffofstockyards » 23 mar 2011, 22:13

Odp: Telefon do 600 zł

Ja będę czekał na Desire Z, tak to przy pisaniu choćby posta na forum ekran mi przecina, poza tym jest wygodniejsza. Zobaczcie zdjęcia telefonu podczas pisania na ekranie i klawiaturze fizycznej - na w Desire Z nie służy tylko do pisania tekstu. Ma różne klawisze funkcyjne. Do tego oczywiście modem muszę kupić żebym w domu mógł używać internetu tego co mam w komputerze bez limitu, wtedy nie będę traci z pakietu w sieci. Tak to będę sobie kupował pakiet co miesiąc za 10zł.
Wiceprezes PZPN o trenerze Majewskim: Youtube
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 23 mar 2011, 22:34

Odp: Telefon do 600 zł

cliffofstockyards pisze:Ja będę czekał na Desire Z
Niestety sposób zaprojektowania rozsuwania tej klawiatury nie wróży temu żeby telefon przetrwał choćby jeden upadek. Tak wynika z pierwszych spojrzeń na ten telefon.

Kod: Zaznacz cały

http://www.mobile-review.com/pda/review/htc-desire-z-en.shtml
Proponuję też przyjrzeć się wnioskom końcowym autora dotyczącym sensu klawiatury sprzętowej w telefonach z tak czułym wyświetlaczem.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

cliffofstockyards

Awatar użytkownika

Wysoko zaawansowany

Posty: 202

Rejestracja: 20 mar 2011, 01:08

Lokalizacja: Kielce

Post autor: cliffofstockyards » 23 mar 2011, 23:49

Odp: Telefon do 600 zł

Maciek pisze:Niestety sposób zaprojektowania rozsuwania tej klawiatury nie wróży temu żeby telefon przetrwał choćby jeden upadek. Tak wynika z pierwszych spojrzeń na ten telefon.
Wiem, tego się właśnie obawiam. Mnie akurat klipsy mniej martwią. Przy upadku wydaje mi się że prędzej pęknie obudowa niż klips, bo będzie wtedy unieruchomiony między dwiema częściami telefonu. Tutaj trzeba raczej będzie uważać podczas rozsuwania. Bardziej martwi mnie to że w tej środkowej fazie rozsuwania widać taśmę do ekranu. Widziałem gdzieś zdjęcie którego teraz nie mogę znaleźć, to taka czarna tasiemka, przypomina kawałek rozwiniętej kliszy do aparatu tyle że cała czarna. Zanim kupie ten telefon będę go musiał obejrzeć i dużo o nim poczytać. Jak nie to zamiast wydawać tysiąca kupie zwykłą wersje za 6-7 baniek.
Wiceprezes PZPN o trenerze Majewskim: Youtube
<<

Pioter

Nowy

Posty: 2

Rejestracja: 26 mar 2011, 14:01

Post autor: Pioter » 26 mar 2011, 14:04

Odp: Telefon do 600 zł

Witam wszystkich, ja również postanowiłem podpiąć się pod temat ;) Na telefon planuję przeznaczyć 600zł. Na razie zastanawiam się nad HTC Wildfire i iPhone'm 2G. Telefonu używam do pisania SMS i e-mail, sporo przeglądam internet (i tutaj htc przegrywa rozdzielczością ekranu). Słucham też muzyki jakieś 2 godziny dziennie (odtwarzaczem znowu wygrywa iPhone). Jednak proszę was o opinie, bo boję się trochę, że iPhone ma już jednak swoje lata. Z góry dzięki za odpowiedzi :)
<<

Fisher

Awatar użytkownika

Ekspert

Posty: 502

Rejestracja: 20 paź 2008, 16:26

Post autor: Fisher » 26 mar 2011, 14:35

Odp: Telefon do 600 zł

HTC Wildfire ma podobno "istną pikselozę".
iPhone'a mam (i nie mówi się 2G tylko po prostu iPhone :P) i leży bo teraz go nie używam. Ale myślę, że nie opłaca się kupować pierwszego iPhone'a. Ma softa do podajże 3.1.3, a 3G kupić już za 600-700zł a soft można już wgrywać powyżej 4.0. Lepszym rozwiązaniem według mnie byłoby właśnie kupić 3G niż "zwykłego" iPhone'a.