Przeklej.pl - Początek końca? Jest Alternatywa!

Wszystko co związane z Internetem.

<<

Horhend

Awatar użytkownika

Topic author

VIP

Posty: 1179

Rejestracja: 27 lut 2006, 18:20

Post autor: Horhend » 29 mar 2010, 01:05

Przeklej.pl - Początek końca? Jest Alternatywa!

Osoby pobierające pliki ze znanego i popularnego hostingu przeklej.pl,
ostatnimi czasy mogli natknąć się na niemiłą, następującą informacje:
"Nie możesz teraz pobrać tego pliku. Przekroczono dzisiejszy limit ściągnięć tego pliku."


Czyżby była to zapowiedz wprowadzenia limitów na przeklej.pl?
A może właściciele serwisu planują wprowadzić opłaty i tak zwane konta Premium?
Jak na razie brak jest potwierdzonych informacji o takowej, nowej "polityce" serwisu.

W Internecie natychmiast rozgorzała dyskusja na ten temat. Wiele osób podkreśliło,
że jeżeli przeklej.pl wprowadzi limity, to wbije sobie przykładowy "gwóźdź do trumny".

Od razu warto przedstawić nową alternatywę,
a zarazem konkurencję, dla tego u nas znanego i lubianego hostingu.
Na arenę wkracza nowy gracz! A jest nim:

Kod: Zaznacz cały

http://www.123upload.pl/
NOWY, BEZ LIMITOWY, DARMOWY HOSTING PLIKÓW!

Obrazek

Sprawdziłem "działanie tej stronki", i muszę przyznać,
że ściąganie szło mi imponująco, pełną szybkością łącza!

Czy przeklej.pl przestraszy się nowego gracza, jakim jest 123upload.pl?
Czas pokaże... Na razie wiadomo, że: "Serwis jest "beta" i mogą być chwilowe problemy..."
Pożyjemy, zobaczymy :)

Z jednej strony, nie ma co się dziwić przeklej.pl. Może trafił im się mały kryzys,
i przez to zmuszeni są do wprowadzenia limitów. Przecież już od dawana wiadomo,
że nie ma nic za darmo :(


<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 29 mar 2010, 01:57

Re: Przeklej.pl - Początek końca? Jest Alternatywa!

Im więcej użytkowników tym więcej trzeba wydawać kasy na serwery i ewentualnie większe limity stosować. Co w tym dziwnego? Nic...

Kod: Zaznacz cały

www.123upload.pl
... dopóki nie stanie się popularniejszy to też nie będzie limitów, do czasu.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

Robertinho

Awatar użytkownika

Mega Prof. Świata

Posty: 1226

Rejestracja: 12 gru 2006, 21:37

Skype: bercik.93

Lokalizacja: Radostowice

Post autor: Robertinho » 29 mar 2010, 07:13

Re: Przeklej.pl - Początek końca? Jest Alternatywa!

... dopóki nie stanie się popularniejszy to też nie będzie limitów, do czasu.
Albo go nie zamkną tak jak odsiebie.com, które nie wprowadziło limitów.
<<

szpon

Awatar użytkownika

Mega Prof. Świata

Posty: 1308

Rejestracja: 2 lut 2006, 22:46

Skype: szpon5576

Post autor: szpon » 29 mar 2010, 16:43

Re: Przeklej.pl - Początek końca? Jest Alternatywa!

Robertinho pisze:Albo go nie zamkną tak jak odsiebie.com, które nie wprowadziło limitów.
Tylko, że OdSiebie zamknięto z tego powodu, iż jego autorzy również udostępnili bardzo dużo nielegalnych plików w sieci.
<<

Iwan

Awatar użytkownika

Moderator

Posty: 2561

Rejestracja: 5 paź 2006, 19:22

Post autor: Iwan » 29 mar 2010, 17:30

Re: Przeklej.pl - Początek końca? Jest Alternatywa!

Ja tam preferuję upload za pomocą takich stron jak na przykład

Kod: Zaznacz cały

www.rapidspread.com
i wtedy nasz plik za jednym razem trafia na kilka serwisów hostingowych :)
<<

Robertinho

Awatar użytkownika

Mega Prof. Świata

Posty: 1226

Rejestracja: 12 gru 2006, 21:37

Skype: bercik.93

Lokalizacja: Radostowice

Post autor: Robertinho » 29 mar 2010, 17:36

Re: Przeklej.pl - Początek końca? Jest Alternatywa!

Zamknęli bo na ich serwerach spoczywało mnóstwo nielegalnych plików wrzucanych przez użytkowników. Autorzy mogli coś dodać od siebie. Zaprzeczali, że na ich serwerach jest 99% nielegalnych i nie robili z tym nic jak choćby rapidshare i jego szumne usuwanie plików co mają w nazwie ,,windows" itp. .
Zarzuty: paserstwo i pomocnictwo w nielegalnym rozpowszechnianiu filmów, nagrań i oprogramowania.
Ich tarczą jest art. 14 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną. Wynika z niego, że odpowiedzialność za udostępnianie plików ponosi użytkownik, a nie administrator serwisu. - Szatniarz nie odpowiada za to, że ktoś oddał do szatni płaszcz, w którym był pistolet. Nie ma obowiązku szperania po kieszeniach - tłumaczy Tomasz Ejtminowicz, radca prawny portalu Gazeta.pl. - Odpowiada dopiero, gdy ktoś mu oficjalnie zgłosi, że dany plik narusza cudze prawa, i mimo wezwania nie usunie go.
<<

szpon

Awatar użytkownika

Mega Prof. Świata

Posty: 1308

Rejestracja: 2 lut 2006, 22:46

Skype: szpon5576

Post autor: szpon » 29 mar 2010, 18:54

Re: Przeklej.pl - Początek końca? Jest Alternatywa!

Robertinho pisze:jak choćby rapidshare i jego szumne usuwanie plików co mają w nazwie ,,windows" itp. .
Dodam od siebie, że nieważne jaką masz nazwę pliku, to bot Rapidshare i tak wykryje, że jest nielegalny. Możesz mu zmienić nazwę, dodać hasło, zaszyfrować nazwy plików w środku, ale to nic nie da. Najwyżej plik trochę dłużej pożyje na serwerze, ale po jakimś czasie (jeśli żadna osoba nie zgłosi do Rapidshare to później) usuną. Zresztą to nie trudno się domyślić, widzisz coś co ma około 50 partów, więc to nie może być jakaś legalna rzecz :chytry:. Wątpię, aby Linuksy uploadowali na RS, chyba, że płatne wersje pro np Mandrivy hehe.
Bot Rapida i tak to głębiej sprawdzi, domyśli się.
<<

Horhend

Awatar użytkownika

Topic author

VIP

Posty: 1179

Rejestracja: 27 lut 2006, 18:20

Post autor: Horhend » 29 mar 2010, 20:24

Przeklej.pl - Początek końca? Jest Alternatywa!

Wcześniej czy później na wszystko znajdzie się paragraf.
Nie ma, co ukrywać, prawda jest brutalna...
Wraz z zamknięciem odsiebie.com, "wszystko" i "wszyscy" "przenieśli się"
między innymi na przeklej.pl! Life is brutal!
Większa popularność strony, niesie za sobą większe "obciążenie" i "zapotrzebowanie" na nowe,
dodatkowe serwery, które dostarczą "nowego miejsca" na nowe, wrzucane pliki.
Skąd niby właściciele mają na to brać? Już wiadomo...
Skutkiem może być wprowadzenie reklam (np. przed pobraniem pliku trzeba będzie
ją obejrzeć/przeczytać), lub dodatkowe opłaty, czyli konta Premium.
Miejmy nadzieję, że jeżeli ziszczą się najczarniejsze wizję "użytkowników"
to opłaty te będą niewygórowane, przystosowane do portfela przeciętnego Polaka!

Co do 123upload.pl to miejmy nadzieję, że serwis będzie się rozwijał i kroczył w dobrym kierunku,
ale zapewne wcześniej czy później podzieli los swoich poprzedników…
<<

bartekmp

Awatar użytkownika

Mega Hiper Ultra Prof. Świata

Posty: 1841

Rejestracja: 14 maja 2006, 18:52

Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: bartekmp » 1 kwie 2010, 16:38

Re: Przeklej.pl - Początek końca? Jest Alternatywa!

Horhend, to już bardziej by się opłacało wykupić rozszerzone konto na Dropboksie.
Semper in altum
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 6 kwie 2010, 14:13

Re: Przeklej.pl - Początek końca? Jest Alternatywa!

Odsiebie zostało zamknięte dlatego iż nie reagowało w ogóle na zgłoszenia o nielegalnych plików, nie należy o tym zapominać. Gdyby reagowało to prawdopodobnie nie zostałoby zamknięte.
widzisz coś co ma około 50 partów, więc to nie może być jakaś legalna rzecz
Dlaczego nie? Żyjemy w państwie demokratycznym i dosyć dobrego prawa, w którym to tobie musi się udowodnić, że łamiesz prawo, a nie ty musisz udowodnić że go nie łamiesz. Dlatego nie można zakładać bez dowodów, że każdy plik jest nielegalny. Myślenie procentuje...
Dodam od siebie, że nieważne jaką masz nazwę pliku, to bot Rapidshare i tak wykryje, że jest nielegalny.
Program sprawdza głównie sumę kontrolną crc pliku oraz też nazwę pliku, więc nie wystarczy tylko zmienić nazwę pliku i wgrać go ponownie na serwer, gdyż crc się nie zmieni i program usunie ten plik jeżeli dane crc trafiło na "czarna listę". Żeby ponownie wgrać ten sam plik wystarczy przepakować dany plik, wtedy zmieni się crc i program go już nie wykryje. Chyba że ktoś pobierze ten plik, rozpakuje (jeżeli zna hasło!), zobaczy że to nielegalna rzecz i zgłosi ten fakt do rapidshare. Zgłoszenie zostaje rozpatrzone i crc danego pliku trafia na czarna listę i wszystkie pliki o takim samym crc zostają usunięte. Ten mechanizm jest bardzo prosty i prosto jak widać można go obejść.

I przypominam lub uświadamiam :P, że pobieranie filmów i muzyki ze stron internetowych na własny użytek i najbliższej rodziny jest w Polsce LEGALNE. Nawet jeżeli dana strona została uznana przez sąd za nielegalną. To dość niewygodny fakt dla wytwórni takich jak zaiks i dlatego nie usłyszysz tego w TV, ale przeczytasz studiując prawo. Natomiast udostępnianie tych plików (czyli wgrywanie na rapidshare itp.) może być nielegalne. Pobieranie tych plików za pomocą torrentów też może być nielegalne gdyż pobierając tez udostępniasz ten plik innym. Nie dotyczy to oprogramowania (gra=program), które chronione są licencjami.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

Robertinho

Awatar użytkownika

Mega Prof. Świata

Posty: 1226

Rejestracja: 12 gru 2006, 21:37

Skype: bercik.93

Lokalizacja: Radostowice

Post autor: Robertinho » 6 kwie 2010, 17:26

Re: Przeklej.pl - Początek końca? Jest Alternatywa!

że pobieranie filmów i muzyki ze stron internetowych na własny użytek i najbliższej rodziny jest w Polsce LEGALNE
Czyli jeżeli ściągne kilkaset gigabajtów filmów i będę je utrzymywał na dysku i oglądał tylko sam lub z rodziną to nawet jak mnie odwiedzi policja to nic nie może mi zrobić? Nie mówimy tutaj o torrentach.
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 6 kwie 2010, 21:38

Re: Przeklej.pl - Początek końca? Jest Alternatywa!

Tak, i dotyczy to również muzyki. Zainteresowanych odsyłam do odszukania konkretnego paragrafu i zacytowanie, bo mi się teraz nie chce ;)
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

Fisher

Awatar użytkownika

Ekspert

Posty: 502

Rejestracja: 20 paź 2008, 16:26

Post autor: Fisher » 6 kwie 2010, 23:22

Re: Przeklej.pl - Początek końca? Jest Alternatywa!

Tak, ale wmów upartym policjantom, że nikomu ich nie dawałeś.
<<

Stafford

Zaawansowany

Posty: 133

Rejestracja: 4 lip 2007, 13:13

Lokalizacja: Tychy

Post autor: Stafford » 7 kwie 2010, 01:07

Przeklej.pl - Początek końca? Jest Alternatywa!

Tak, ale wmów upartym policjantom, że nikomu ich nie dawałeś.
Żyjemy w państwie demokratycznym i dosyć dobrego prawa, w którym to tobie musi się udowodnić, że łamiesz prawo, a nie ty musisz udowodnić że go nie łamiesz.
Nic dodać, nic ująć. Najlepiej wydrukuj sobie odpowiedni paragraf i pokaż w razie kontroli.
<<

szpon

Awatar użytkownika

Mega Prof. Świata

Posty: 1308

Rejestracja: 2 lut 2006, 22:46

Skype: szpon5576

Post autor: szpon » 7 kwie 2010, 18:31

Re: Przeklej.pl - Początek końca? Jest Alternatywa!

Maciek pisze:
widzisz coś co ma około 50 partów, więc to nie może być jakaś legalna rzecz
Dlaczego nie?
Przepraszam, troszeczkę źle się wyraziłem. Chodziło mi o 50 partów, ale o pojemności 100 MB. Wystarczy rozejrzeć się na warezach, duże pirackie rzeczy, typu gry, filmy uploadują właśnie z wielkością dla jednego parta 100 lub 200 MB. Pomnóżmy sobie 50*100=5000 MB, mamy jakieś 4,8 GB. Czy to może być legalna rzecz. Bo na przykład te gry które są darmowe, to są już starsze i tyle nie zajmują :P.
<<

Robertinho

Awatar użytkownika

Mega Prof. Świata

Posty: 1226

Rejestracja: 12 gru 2006, 21:37

Skype: bercik.93

Lokalizacja: Radostowice

Post autor: Robertinho » 7 kwie 2010, 18:52

Re: Przeklej.pl - Początek końca? Jest Alternatywa!

Rapidshare i inne serwisy mają limit jednego pliku do 100, 200MB więc nie wiem co to za argument.

Czyli film własnej roboty nagrany kamerą, bardzo długi film wrzucony na Rapidshare w partach po 100MB i pojemności łącznej około 8GB ma być usunięty bo przypomina plik z warezu? Proszę, nie rób w przyszłości żadnego hostingu plików.
<<

szpon

Awatar użytkownika

Mega Prof. Świata

Posty: 1308

Rejestracja: 2 lut 2006, 22:46

Skype: szpon5576

Post autor: szpon » 8 kwie 2010, 15:40

Re: Przeklej.pl - Początek końca? Jest Alternatywa!

Robertinho pisze:Rapidshare i inne serwisy mają limit jednego pliku do 100, 200MB więc nie wiem co to za argument.
A taki, że przecież nie trzeba pakować plików akurat w wielkości od 100 do 200 MB. Można po np 20MB itd, i właśnie pewnie Maćkowi o to chodziło, bo ja nie wspomniałem jaką pojemność miałem na myśli.
Robertinho pisze:Czyli film własnej roboty nagrany kamerą, bardzo długi film wrzucony na Rapidshare w partach po 100MB i pojemności łącznej około 8GB ma być usunięty bo przypomina plik z warezu? Proszę, nie rób w przyszłości żadnego hostingu plików.
No już człowieku nie przesadzaj. Gdzie się nie obejrzysz praktycznie jeśli chodzi o rzeczy powyżej 1,5 GB na RS, Hotfile itd, to są rzeczy pirackie. Więc nie wyjeżdżaj tutaj z takimi wypowiedziami, ja nigdy na RS i innych tego typu hostingach nie widziałem czegoś legalnego powyżej 1,5 GB. A bardzo sporo spędzałem kiedyś na warezach i teraz spędzam na jednym prawie największym w Polsce (nie po to aby pobierać nielegalnie).
No, w sumie to widziałem kiedyś dwie legalne dystrybucje Linuksa, jedna to chyba Ubuntu była. Jednak nie miały one powyżej 1 GB i teraz już nie widuję takich rzeczy. Ale za to właśnie widzę na RS, że jest Mandriva, ale rzecz jasna wersja Pro, czyli płatna hehe.
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 8 kwie 2010, 18:41

Re: Przeklej.pl - Początek końca? Jest Alternatywa!

szpon pisze:Gdzie się nie obejrzysz praktycznie jeśli chodzi o rzeczy powyżej 1,5 GB na RS, Hotfile itd, to są rzeczy pirackie.
To zależy w jakim kręgu się poruszasz. Jeżeli siedzi się tylko na warezowych forach to znajdziesz tam tylko i wyłącznie linki do plików nielegalnych na rapidshare. :P Więc na podstawie obserwacji tylko forum warezowego można wyciągnąć wniosek, że wszystkie pliki które są na rapidshare to pliki nielegalne, bo innych się nie widziało. A to przecież głupota...
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

Robertinho

Awatar użytkownika

Mega Prof. Świata

Posty: 1226

Rejestracja: 12 gru 2006, 21:37

Skype: bercik.93

Lokalizacja: Radostowice

Post autor: Robertinho » 8 kwie 2010, 19:32

Re: Przeklej.pl - Początek końca? Jest Alternatywa!

A czułem, że jak nie napiszę prosto z mostu to i tak dalej tego nie pojmie...

Hosting to hosting.. jest nim tak samo Rapidshare jak i Przeklej - to co ludzie z nim robią i do czego wykorzystują to już inna sprawa. Równie dobrze mogę powiedzieć ,,wrzucam moje legalne pliki na Rapidshare bo to jeden z najpopularniejszych serwisów... bo lubię, bo podoba mi się od nich logo".

Nie wiem w ogóle po co mnie w drugiej części cytujesz.. nie widzę tam nic co odnosi się do mojego założenia - dalej wychodzi na to, że dla Ciebie każdy plik powyżej iluś giga to musi być coś pirackiego bo Rapidshare jest tylko dla warezu.

,,Siedzę na forum o własnych pracach w Paincie - wrzucamy swoje prace legalnie na uploadvojaka.com i tam jest mnóstwo naszych plików - więc nie ma prawa tam być plików nielegalnych."
<<

Horhend

Awatar użytkownika

Topic author

VIP

Posty: 1179

Rejestracja: 27 lut 2006, 18:20

Post autor: Horhend » 11 kwie 2010, 23:04

Przeklej.pl - Początek końca? Jest Alternatywa!

Nie wiem czy to przez to, że do osób od przeklej.pl dotarły wieści od "urażonych" użytkowników,
czy co się stało, ale muszę przyznać, że od długiego czasu nie miałem żadnych komunikatów
o limicie na pobierany plik! Jak na razie trzeba się cieszyć z bez limitowego działania hostingu!
Lecz czy to tylko złudne nadzieje? Może to był swego rodzaju "test", sprawdzenie funkcjonalności
strony i reakcji użytkowników? Co się będzie działo gdy ustalą limity...
Już jak pisałem wcześniej: "Pożyjemy, zobaczymy"... Na razie jest OK!