Opinie o kursach wideo z Eduweb.

Gdy szukasz lub masz problem z jakimś programem.

<<

Robertinho

Awatar użytkownika

Topic author

Mega Prof. Świata

Posty: 1226

Rejestracja: 12 gru 2006, 21:37

Skype: bercik.93

Lokalizacja: Radostowice

Post autor: Robertinho » 30 maja 2010, 18:36

Opinie o kursach wideo z Eduweb.

Jako, że zbliżają się wakacje to mam dość szerokie plany na temat rozpoczęcia przygody z programami ze stajni Adobe, które mają mi posłużyć jako programy pomocne do tworzenia stron internetowych. Jestem świadom tego, że aby zrobić bardzo dobrą stronę internetową to muszę się sporo nauczyć ale jednak chciałbym umieć coś na poziomie średnim.

W internecie nie widzę nigdzie video tutoriali, które wprowadzą mnie głębiej w świat tych programów. Są pojedyncze poradniki tekstowe, które połowy rzeczy nie wyjaśniają, kursy wideo kończą się w połowie. W dodatku poradniki tekstowe jakoś nigdy nie potrafiły mnie nauczyć czegoś na przyszłość. Wiem, że oglądając kursy wideo z lektorem zapamiętam jak się robiło poszczególne rzeczy i na pewno zostanie mi to głębiej w pamięci.

Blablabla.. nie wiem po co tyle piszę. Po prostu szukam dość profesjonalnych kursów wideo z polskim lektorem gdzie nauczę się najpierw podstaw programu i początkowych jego funkcji a później praktycznych zastosowań.

Znalazłem stronę

Kod: Zaznacz cały

http://www.eduweb.pl/
Na której jest dość dużo kursów o programach Adobe. Są te, które zapoznają mnie z programem i później w praktycznym zastosowaniu pokażą jego możliwości. Opisy, screeny zachęcają. Cenę jakoś przeboleję - gdy będę wiedział, że jest to warte tej ceny to to akurat mały problem.

Aktualnie kusi mnie najbardziej kurs Adobe Flash - projektowanie stron WWW. Z tego co wyczytałem to najlepiej kupić kurs z opisem podstaw programu a później dopiero o tworzeniu stron WWW. Znajduje się w nim też opis robienia layoutów w Photoshopie.

Patrząc na swoje możliwości to nie wiem czy muszę kupować kurs HXTML - CSS - podstawy (jest to też zalecane) bo z tego co widzę to na wideo jest tam wszystko pokazywane i będę w stanie to sobie przyswoić. Po za tym miałem do czynienia z tym językiem i jakieś niedociągnięcia mogę uzupełnić choćby z:

Kod: Zaznacz cały

http://www.kurshtml.boo.pl/
czy innych poradników.

Chciałbym poznać wasze opinie na temat tych kursów. Czy ktoś może spotkał się z takim kursem, jakiś znajomy? Czytając na innych forach to ludzie to chwalą - lektor dobrze tłumaczy i wszystko niby ładnie pokazane.

Sam nie wiem od czego zacząć. Czy zabierać się od razu za Adobe Flash czy może od tego:

Kod: Zaznacz cały

http://www.eduweb.pl/kursy/photoshop/wspaniale-strony-www.html
Prosiłbym o ogólne opinie co byście w mojej sytuacji zrobili.


<<

bartekmp

Awatar użytkownika

Mega Hiper Ultra Prof. Świata

Posty: 1841

Rejestracja: 14 maja 2006, 18:52

Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: bartekmp » 30 maja 2010, 19:17

Re: Opinie o kursach wideo z Eduweb.

Flash umiera, lepiej będzie poćwiczyć w Photoshopie na początek.
Semper in altum
<<

Tom

Awatar użytkownika

Profesor Świata

Posty: 820

Rejestracja: 19 gru 2005, 16:36

Post autor: Tom » 30 maja 2010, 21:47

Re: Opinie o kursach wideo z Eduweb.

bartekmp pisze:Flash umiera
Możesz powiedzieć dlaczego tak uważasz? Według mnie jest to bardzo dobra technologia pozwalająca robić na prawdę efektowne strony.

Polecam Ci te kursy:

Kod: Zaznacz cały

http://www.ikod.pl/kursy.html
Uczyłem się z jednego robienia strony we Flashu. Poradnik opisywał zarówno robienie wyglądu w Photoshopie, a potem animacji we Flashu. Całość to ponad 10 godzin i jestem zadowolony akurat z poradnika o Flashu. O ile Photoshopa już znałem to Flasha w ogóle, a po obejrzeniu tego poradnika potrafię od zera zrobić stronkę we Flashu :D Nie wiem jak prezentują się inne kursy, ale akurat ten mi się spodobał :)
Tutaj miała być jakaś mądra sentencja, ale Tom'owi się nie chciało...
<<

bartekmp

Awatar użytkownika

Mega Hiper Ultra Prof. Świata

Posty: 1841

Rejestracja: 14 maja 2006, 18:52

Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: bartekmp » 31 maja 2010, 17:55

Re: Opinie o kursach wideo z Eduweb.

Tom pisze:
bartekmp pisze:Flash umiera
Możesz powiedzieć dlaczego tak uważasz? Według mnie jest to bardzo dobra technologia pozwalająca robić na prawdę efektowne strony.

Polecam Ci te kursy:

Kod: Zaznacz cały

http://www.ikod.pl/kursy.html
Uczyłem się z jednego robienia strony we Flashu. Poradnik opisywał zarówno robienie wyglądu w Photoshopie, a potem animacji we Flashu. Całość to ponad 10 godzin i jestem zadowolony akurat z poradnika o Flashu. O ile Photoshopa już znałem to Flasha w ogóle, a po obejrzeniu tego poradnika potrafię od zera zrobić stronkę we Flashu :D Nie wiem jak prezentują się inne kursy, ale akurat ten mi się spodobał :)

Dlaczego? Apple nie będzie go wspierać, w IE9 nie będzie flasha, twórcy przeglądarek zerkają w stronę innych kodeków, za pomocą których można wyświetlać animacje/filmy/dźwięk. Fakt, flash jest dobry, właściwie niezastąpiony, ale stwarza wiele problemów twórcom sprzętu i oprogramowania, którzy mają ochotę się go pozbyć.
Semper in altum
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 3 cze 2010, 13:48

Re: Opinie o kursach wideo z Eduweb.

IE9 nie będzie flasha
Rzekomo nie będzie, na razie to tylko plotki. Jeżeli kiedykolwiek IE9 pojawi się oficjalnie to wtedy się przekonamy jak jest. Obstawiam że flasha IE9 będzie obsługiwać.
mają ochotę się go pozbyć.
...ale i tak flasha w najbliższym czasie się nie pozbędą. Więc nie ma sensu twierdzić, że "flash umiera", bo jeszcze dłuuugo będzie miał się dobrze.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

szpon

Awatar użytkownika

Mega Prof. Świata

Posty: 1308

Rejestracja: 2 lut 2006, 22:46

Skype: szpon5576

Post autor: szpon » 3 cze 2010, 20:01

Re: Opinie o kursach wideo z Eduweb.

Już YouTube przymierza się do usunięcia metody odtwarzania filmików poprzez obsługę Flash. Ma ją za to zastąpić HTML5.
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 3 cze 2010, 21:01

Re: Opinie o kursach wideo z Eduweb.

szpon chodzi Ci pewnie o te testową implementację znacznika video, która z resztą nie jest zgodna z html5 (jest zgodna tylko z "wymysłem google"). Jeżeli ktoś chce przetestować znacznik video zgodny z html5 to zapraszam na stronę dailymotion:

Kod: Zaznacz cały

http://www.dailymotion.pl/openvideodemo
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

gisku42

Nowy

Posty: 1

Rejestracja: 11 sie 2010, 12:11

Post autor: gisku42 » 11 sie 2010, 12:20

Re: Opinie o kursach wideo z Eduweb.

Flash jest dobry na wizytówki lub strony dla dzieci lub nastawione ostro na komerche.

Tak jak koledzy wyżej wspomnieli nadchodzi HTML5, który prawdopodobnie powoli wyprze Flasha.

Jeżeli chcesz się nauczyć tworzyć strony WWW to zacząłbym w kolejności od XHTML, CSS, PHP, MySql, JavaScript, następnie warto poznać bibliotekę jQuery dla JavaScript oraz np. ZendFramework dla PHP. Flash to dodatek, im mniej flasha na stronie tym strona czytelniejsza.
Ostatnio zmieniony 11 sie 2010, 13:55 przez Maciek, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: reklama płatnych kursów usunięta :P