podzielenie łącza

Wszystko co związane z Internetem.

<<

czper

Nowy

Posty: 9

Rejestracja: 8 cze 2010, 14:29

Post autor: czper » 8 cze 2010, 14:37

podzielenie łącza

Witam. Sprawa wygląda tak:
mam w domu dwa komputery, laptopa i stacjonarny. Laptop łączy się z internetem za pomocą łącza wi-fi, a pc za pomocą kabla. W domu zainstalowany jest router dzięki któremu laptop ma dostęp do internetu, a pc jest podłączony kablem bezpośrednio do anteny. Laptopa najczęściej używa brat do grania w bzdurne gry typu metin, cs etc.

Sęk w tym, że gdy on gra mi na pc strasznie spada prędkość łącza (łącze 256kb/s) bowiem jest ono podzielone na dwa komputery. Moje pytanie brzmi: czy możliwe jest ograniczenie przepustowości łącza na laptopie tak, by gdy on gra nie spowolniało to tak drastycznie mojego blaszaka? Może jest jakaś opcja w routerze do tego lub jakiś program?

z góry dziękuje za pomoc ;)


<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 8 cze 2010, 15:55

Re: podzielenie łącza

Może jest jakaś opcja w routerze
Być może jest.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

Tom

Awatar użytkownika

Profesor Świata

Posty: 820

Rejestracja: 19 gru 2005, 16:36

Post autor: Tom » 8 cze 2010, 16:51

podzielenie łącza

czper pisze:Moje pytanie brzmi: czy możliwe jest ograniczenie przepustowości łącza na laptopie tak, by gdy on gra nie spowolniało to tak drastycznie mojego blaszaka?

Kod: Zaznacz cały

http://www.instalki.pl/programy/download/Windows/sieciowe/NetLimiter_2_Pro.html
Tutaj miała być jakaś mądra sentencja, ale Tom'owi się nie chciało...
<<

Iwan

Awatar użytkownika

Moderator

Posty: 2561

Rejestracja: 5 paź 2006, 19:22

Post autor: Iwan » 8 cze 2010, 19:47

Re: podzielenie łącza

W ustawieniach routera możesz ustawić jak ma być dzielone łącze. Domyślnie włączony jest zwykle QoS, czyli łącze dzielone jest wg zapotrzebowania...
<<

czper

Nowy

Posty: 9

Rejestracja: 8 cze 2010, 14:29

Post autor: czper » 12 cze 2010, 20:07

Re: podzielenie łącza

Iwan mój router to 54M Wireless Router Model No. TL-WR340G/TL-WR340GD. Mógłbyś napisać jak nazywa się ta opcja i jak ją konfigurować? Ewentualnie jak poslużyć się do tego netlimiterem?