Które auto wybrac ?

O wszystkich dyscyplinach sportowych oraz o tym, co szczególnie kręci facetów - o Motoryzacji!

<<

GSI_FAN

Nowy

Posty: 8

Rejestracja: 20 lip 2010, 23:03

Post autor: GSI_FAN » 22 lip 2010, 21:51

Które auto wybrac ?

Witam. NA wstęp chciałbym powiedziec ze jestem fanatykiem Opla GSI jaki też BMW. Obecnie posiadam BMW E30. Jest to moje trzecie auto i drugie BMW,poprzednie też miałem e30. Nie mogę sie zdecydowac nad kupnem następnego samochodu. Zaznaczam ze moje auto ma byc szybkie przyspieszenie max 8sekund do 100km/h,moc najmniej 130KM ale mile widziane od 150KM,na spalanie nie patrzymy jednak nie ma miec jadu(czyt. gazu). Więc mam do wyboru albo następne BMW e30 silnik 2.5 12v 170KM 7,5 s do 100km/h lub Opla Kadetta GSI 2.0 16v 150KM 6,5s do 100km/h. Zaznaczam że GSI dzięki swojej małej wadze 940kg objezdza e30 3.5L 211KM. Ale no własnie. GSI ma napęd na koła przednie zaś BMW na koła tylne . Wolę napęd na tylnią oś. Nie wiem prosze was poradzcie mnie przedstawię wam tylko te auta :

BMW E30 :

Obrazek

Opel Kadett GSI :

Obrazek

Więc prosze o rady.


GSI - Grand Sport Injection
Obrazek
<<

SWAT

Awatar użytkownika

Profesor

Posty: 685

Rejestracja: 1 cze 2006, 13:33

Skype: krystian_44

Lokalizacja: Pustkowia

Post autor: SWAT » 22 lip 2010, 22:46

Re: Które auto wybrac ?

BMW ma 4 furtki, co jest luksusem ;)
I BMW to BMW, a nie Opel.
Po prostu być, iść tam gdzie masz iść.
Po prostu być, urzeczywistniać sny.
Po prostu być, żyć tak jak chcesz żyć.
Po prostu być, po prostu być.
<<

GSI_FAN

Nowy

Posty: 8

Rejestracja: 20 lip 2010, 23:03

Post autor: GSI_FAN » 22 lip 2010, 23:09

Re: Które auto wybrac ?

No wlasnie w obecnym tez mam 4 furtki i do kitu to jest,psuje wygląd poprzedniczke miałem coupe. Niby buma to buma ale nie wiem sam.
GSI - Grand Sport Injection
Obrazek
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 22 lip 2010, 23:39

Re: Które auto wybrac ?

Wybierz egzemplarz w DOBRYM stanie technicznym. Który jest w dobrym stanie technicznym? Tego na zdjęciach przeważnie nie widać :P Ale co widać...

Na pierwszym zdjęciu - BMW ciekawe czemu tak świeżo wygląda ten lakier, nowo pomalowane, dlaczego więc nowy lakier? Być może poskładano je z kilku egzemplarzy?
Na drugim zdjęciu zza tego szpachla i doklejanych plastików nawet samochodu nie widać, ale łąką w tle jest ładna, zielona, wiocha w tle pasuje do samochodu na pierwszym planie.
7,5 s do 100km/h
Jak wyszło z fabryki zapewne tyle miało, ale po tylu latach koniki uciekają spod maski :] Zwróć uwagę czy podczas jazdy samochód nie gubi plastików (znaczy karoserii) lub coś z karoserii się nie odkleja ;)


A poważniej, umawiasz się na oględziny i próbną jazdę, bierzesz ze sobą znajomego mechanika lub kogoś kto kupił już więcej niż 5 samochodów w swoim życiu i jedziesz oglądać i wypróbować dany samochód. I oglądasz kolejny i kolejny, i kolejny egzemplarz aż trafisz na egzemplarz w DOBRYM stanie technicznym, a nie dobrymi parametrami na papierze. Trochę chyba mylisz wybór komputerem z samochodem. Podczas wyboru komputera najważniejsze są parametry techniczne, a podczas wyboru samochodu najważniejszy jest stan techniczny.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

GSI_FAN

Nowy

Posty: 8

Rejestracja: 20 lip 2010, 23:03

Post autor: GSI_FAN » 22 lip 2010, 23:47

Które auto wybrac ?

Macku nie zgodze sie z tym co powiedziales. Zgadzam sie ze konie uciekają ale one są odpowiedzialne za predkośc maxymalną i grają role jak jedziesz z pelnym załadunkiem. Od przyspieszenia zalezy moment obrotowy który nie znika jezeli silnik nie ma przedmuchów i innych rzeczy.

Prosze mojego kolegi e30 2.5:

http://www.youtube.com/watch?v=t89thUE7L-E

7,5 sekund z tak zlym startem.

Na BMW znam sie dośc juz wiem gdzie patrzec i na co zwrócic uwage. Co do opla to to co wyczytałem wiec pewnie zabrałbym mechanika ze sobą akurat mam znajomego. Ludzie często myslą ze stare auto sie rozpada. Moja jest 1987r i wymienilem tylko eksploatacyjne elementy. Inne są dobre nic nie puka w zawieszeniu,silnik chodzi równo zawsze pali.W zime ludzie męczyli sie z duzo nowszymi autami a ja podchodziłem pyk i zapalony bez najmniejszego problemu.Co do swiecącego lakieru. Zapewne te auto tez jest jakiegos fanatyka który pragnie miec sliczne auto. Jakbym miał kase tez bym spolerował lakier i by było jak nowe.
GSI - Grand Sport Injection
Obrazek
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 23 lip 2010, 00:30

Re: Które auto wybrac ?

Koniki znikają znikają, szczególnie w markach słabszych producentów (na hamowni niektórzy by się zdziwili ile z ich 200konnego silnika po 15latkach zostało), silniki BMW jednak są dobre i ich ten problem tak nie dotyczy.

Tak "konie" są odpowiedzialne za prędkość maksymalną, tak samo jak i za przyspieszenie, chyba chodziło ci o "elastyczność" podczas zmiany biegów (tu jest ważny moment obrotowy).
konie[...] i grają role jak jedziesz z pełnym załadunkiem
Choćbyś miał trylion koni pod maską, a niski moment obrotowy (i moc max osiągalną dopiero w wysokich obrotach) to nie ruszysz z miejsca przyczepki podczepionej do samochodu. (właściciele łodzi coś o tym wiedzą)
Ludzie często myslą ze stare auto sie rozpada.
Nie! Stare samochody są nowsze od nowszych. :hyhy: Oczywiście że im starszy samochód tym starszy. :hyhy: Im starszy tym więcej elementów ma prawo się zepsuć i psuje się, tym więcej samochód miał przygód blacharskich, WSZYSTKIE części się zużywają, bo są używane (bardzo odkrywcze - nie?). Jeżeli masz samochód 10 letni i go używasz (20-30tys km rocznie) i jest bez żadnej stłuczki lub większych przygód to też ci gratuluje, możesz nazwać się farciarzem. Niestety takich farciarzy na rynku jest niewielu i o tym kupujący MUSI pamiętać.
Moja jest 1987r i wymienilem tylko eksploatacyjne elementy.
Twoje szczęście. Niestety duża WIĘKSZOŚĆ samochodów z ogłoszeń oprócz tego, że mają co najmniej dwukrotnie skręcone przebiegi* jest w "średnim" stanie technicznym.

*"bo ja "chcem" samochód 15 letni z przebiegiem mniejszym niż 200tys km", a przecież takie samochody praktycznie nie istnieją! A jeżeli istnieją z udokumentowanym przebiegiem to są sprzedawane drogo, a nie >okazyjnie< na allegro. Odnośnie przebiegu, proponuje ciekawą zabawę: porównajcie sobie przebiegi np. golfów z rocznika ok. 2000 (czy czego tam chcecie) na allegro z tymi samymi samochodami na aukcji niemieckiej np mobile.de :rotfl: Wynik będzie pewnie taki, że na allegro rzadko który będzie mial przebieg powyżej 200tys, a na niemieckiej rzadko który będzie miał poniżej 200tys. Ktoś powie, że Niemcy więcej jeżdżą samochodami niz Polacy, może i jeżdżą, ale większośc samochodów na allegro to samochody sprowadzone z niemiec :hyhy: Niestety dokumentacja z przeglądami, a więc i z faktycznym stanem licznika też gdzieś się zagubiła sprzedawcy po przekroczeniu granicy ;) Ot chcesz mieć niski przebieg kliencie/fra.jerze to będziesz miał!


Powtórzę i kończę: Stan techniczny przede wszystkim!
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

Tom

Awatar użytkownika

Profesor Świata

Posty: 820

Rejestracja: 19 gru 2005, 16:36

Post autor: Tom » 23 lip 2010, 12:11

Re: Które auto wybrac ?

Jakoś szczególnie się nie znam na silnikach, ale... do tego Opla to wstydziłbym się wsiąść :orany: Jak można tak zeszpecić samochód? :mur:
Tutaj miała być jakaś mądra sentencja, ale Tom'owi się nie chciało...
<<

GSI_FAN

Nowy

Posty: 8

Rejestracja: 20 lip 2010, 23:03

Post autor: GSI_FAN » 23 lip 2010, 14:27

Re: Które auto wybrac ?

No podałem tylk przykład ale są ładne GSi np tutaj :

Obrazek

German Style Najlepszy. Kurde bo straszny dylemat jest :help:
GSI - Grand Sport Injection
Obrazek
<<

szalmar

Post autor: szalmar » 24 lip 2010, 11:36

Re: Które auto wybrac ?

Wg mnie Kadett GSi jest świetnym autem. BMW? Chcesz latać bokiem i sie gdzies rozwalić? BIERZ !!!
Kadett poza blachami (to tez nie zawsze) to bardzo udany model opla, bardzo solidna konstrukcja i wiele mozna w nim zrobić. A i prezentuje sie ladnie jak na swoje lata :)
Sam mialem kupowac kadett'a.
<<

GSI_FAN

Nowy

Posty: 8

Rejestracja: 20 lip 2010, 23:03

Post autor: GSI_FAN » 24 lip 2010, 18:43

Które auto wybrac ?

ALe ja juz mam troche wprawy w tym lataniu bokiem :) Teraz mam swoje drugie BMW.

Zastanawiałem sie jeszcze jakby pozyczke wziąsc czy co i kupic Astre GSI. Miałaby wyglądac tak :

Obrazek

Własnie taki jest mój ideał. Silnik oczywiscie c20xe 150KM. Jest bardzo szybka tak jak kadet.
GSI - Grand Sport Injection
Obrazek
<<

szalmar

Post autor: szalmar » 25 lip 2010, 12:53

Re: Które auto wybrac ?

Noo Astra GSi to już wogole super wózek wg mnie.
Ladnie sie prezentuje, ma konkretny silnik (rozumiem ze 2.0), podobno w klubie GSi sa fajni ludzie :)
Ja bym wolal Astre :)
<<

GSI_FAN

Nowy

Posty: 8

Rejestracja: 20 lip 2010, 23:03

Post autor: GSI_FAN » 25 lip 2010, 13:41

Które auto wybrac ?

Oczywiscie tylko 2.0 i to c20xe :D No chyba ze będzie cieżko z finansami to wezme c20ne. Chyba astra będzie najlepszym wyborem.
GSI - Grand Sport Injection
Obrazek